Szerző Téma: Gondolataim/ "Atyám a szőlőműves..."  (Megtekintve 3271 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Dátum: 2016. Május 11. - 21:40:32
Ján 15:1-2 
"Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlősgazda.
 Azt a szőlővesszőt, amely nem terem gyümölcsöt énbennem, lemetszi; és
 amely gyümölcsöt terem, azt megtisztítja, hogy még több gyümölcsöt teremjen
.”


Ézs 5:1-2 
Hadd énekeljek kedvesemről, egy dalt szerelmesem szőlőjéről!
Kedvesemnek szőlője volt dúsan termő hegyoldalon.
Fölásta és megtisztította a kövektől, nemes vesszővel ültette be, közepére tornyot építtetett, és sajtót is vágatott bele.
Várta, hogy majd jó szőlőt terem, de vadszőlőt termett!


Kövér földbe ülteti, felássa a földjét, a gyomot kiírtja körülötte, megtisztítja a kövektől és nemes vesszőt ültet ebbe a gondosan előkészített termőtalajba.
Víz mellé ülteti:
Ez 19:10-11 
Anyád olyan volt szőlőskertedben, mint a víz mellé ültetett szőlőtő, terméssel és vesszővel bővelkedett a sok víztől.
Erős vesszői nőttek, uralkodói pálcának valók.
Nagyon magas volt, a lombok fölé emelkedett, és kitűnt magasságával és vesszőinek sokaságával.


A szőlő gyökérzete mélyen behatol a talajba, ezért a tartós szárazságot is jól tűri.
A földben lévő vizet, vízereket találja meg.
A hegyen ültetett szőlőnek nem túl mély a talaja, hanem a szikla hasadékaiban is találhat éltető vizet.
Rendszeresen, módszeresen kell trágyázni a felnevelés- és a termő időszakban is.
A hegy talajának jó hő- és vízmegkötésűnek, melegnek kell lennie.

Megfigyeltem, hogy a szőlőtőkén tavasszal visszametszik a vesszőket, úgymond „termőre” metszik.
A szőlőtőt karókkal támasztják meg, illetve a karók között drótot húznak ki, legalább két sorban egymás fölé, azért, hogy a vesszők, mikor kihajtanak, elkezdenek felfelé növekedni, akkor kacsaikkal meg tudjanak kapaszkodni az alsó drótban, majd tovább kússzanak felfelé, és aztán szintén megkapaszkodjanak a felsőbb drótban.
Így a szél nem rángatja, tépi el őket, illetve nem borulnak le a földre saját illetve később a fürtök súlya alatt.
Azért is fontos ez, mert így a napfény teljes egészében éri a szőlőt, a gyümölcsöket is.

Megfigyeltem, hogy csak az új vesszőkön van levél, és gyümölcs.
Az új vesszők a régi vesszőből kinőtt főhajtásból nőnek ki, és esetleg egymásból is, de első az új, erős főhajtás.

A szőlősgazdának figyelnie kell a szőlőt és a vesszőket át kell bújtatni a drótok között, hogy bele tudjanak kapaszkodni abba.
Szükség esetén oda is kell gyengéden kötözni a vesszőket.
Segítenie kell a vesszőknek, ha azoknak nem sikerül a megkapaszkodás, az indáik rácsavarásával, mert esetleg kicsit elhajolhatnak az egyenestől.

Figyelnie kell, nem támadta-e e meg a szőlőt valami betegség, vagy kártevő, és ha igen, fel kell ismernie mi az, és a megfelelő gyógymódot kell alkalmaznia, a megfelelő permetszert például, amivel időben kell kezelnie.

Atyám a szőlőműves…
A szőlő, a gyümölcsfák, egyéb növények, is, erősen ki vannak szolgáltatva a tulajdonosnak, a gazdának.
Ha a gazda nem hozzáértő, vagy nemtörődöm, akkor bizony a betegségek, a kártevők elpusztíthatják a növényeket, hiszen azok nem tudnak védekezni ellenük.
Nem tudják magukat megvédeni!

Ján 15:2 
Minden szőlővesszőt lemetsz, amely nem terem bennem gyümölcsöt, mindazt pedig, amely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen.
Apcsel 15:9
… és semmi különbséget nem tett közöttünk és közöttük, mert hit által tisztította meg a szívüket.

Tehát, miután a szőlősgazda mindent megtett azért, hogy a szőlővesszők, melyek a szőlőtőn vannak, termést hozzanak, figyeli, melyik nem teszi ezt, és azokat lemetszi!
Azért is, hogy amelyek teremnek, azoktól ne vonják el a tápanyagot, hanem még jobb minőségű, és mennyiségű termést hozzanak.

Atyánk ezt a tisztítást Szava által végzi, amit ebben a korszakban Fia által közölt az emberekkel.
Szavának való hit, engedelmesség és bizalom a garanciája annak, hogy a szőlőtőn maradunk, termőek leszünk, és nem vágatunk le!
Így dicsőül meg Atyánk!
Ján 15:8 
Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremtek, és a tanítványaim lesztek.
Fil 1:9-11 
Azért imádkozom, hogy a ti szeretetetek egyre jobban bővölködjön ismeretben és teljes megértésben, hogy megítélhessétek, hogy mi a becsesebb, és így tiszták és feddhetetlenek legyetek a Krisztus napjára, teljesek az igazság gyümölcsével, amelyet Jézus Krisztus terem Isten dicsőségére és magasztalására.

A szőlőtő nem viseli el se a fák, se egymás árnyékát sem!

Rengeteg napfényre és melegre van szüksége!


(folyt.köv.)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2016. Május 13. - 09:04:50
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2016. Május 16. - 21:09:52

 A gondos gazda ellentéte, az esztelen, gondatlan gazda:

Péld 24:30-31 
Elhaladtam a lusta ember mezeje mellett, és az esztelen szőlője mellett, és íme, mindenütt fölverte a tövis, színét elfedte a gyom, és kőkerítése leomlott.


(folyt.köv.)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2016. Május 18. - 06:48:41
Várta, hogy majd jó szőlőt terem, de vadszőlőt termett!” (Ésa 5:2b)

A vadszőlőről (forrás: kertlap.hu/vadszőlő):

Rendszerint lombjukkal hívják fel magukra a figyelmet.

Párhuzamként a pórul járt fügefa esete jutott eszembe:
Máté 21:18-19
Reggel pedig a városba visszajövet megéhezett.
Látott egy fügefát az út mellett, odament, de nem talált rajta semmit, csak levelet.
Ekkor azt mondta annak: Soha többé ne teremjen rajtad gyümölcs!
És a fügefa azonnal elszáradt
.

A vadszőlő termésfürtjei szépek, dekoratívak, de nem ehetők!
Szépek, tetszetősek, erőteljes kúszó növekedéssel rendelkeznek, tekintélyes kort és méreteket érhetnek el.
Általában nincs betegségük és kártevőik sem!
Támasztékot nem igényelnek, csak egy falat, vagy kerítést és arra felkúsznak, rátapadnak.

Hogyan lehet vadszőlővé válni?
pl. Jeremiás 2. fejezete
     Ezékiel 17. fejezete

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4604
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2016. Május 18. - 07:30:18
 :like:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2016. Június 02. - 15:11:47

Tegnapelőtt fedeztem fel, hogy a szőlőfürtöknek a virágai nagyon finom illatúak. Legalábbis, amit én szagoltam, csodás illat: diszkrét, gyümölcsös. Nem parfüm illat, hanem valami más, nagyon jó. :)
Főleg, ha több fürt van egy helyen, eléggé intenzív illat, de nem kihívó, közel kell menni, hogy igazán érezhessük.
A a szőlőshegyekről bizonyára csodás illat szállhat, ha jó a szélirány, és tiszta a levegő, a környékére.
Vajon tudják-e az arrajárók, hogy mit is éreznek?

Persze, gondolhattam volna, hogy szüksége van a szőlőfürt vigáoknak illatra, hogy odacsalogassák a méheket, amik beporozzák őket, de nem gondoltam, hogy ennyire kellemes illatúak.
Igazából a szőlőtermésnek, a bogyóknak is van jó illatuk, aromájuk...

Mi, akik szőlővesszők vagyunk a szőlőtőn, ilyen jó illatú szőlőfürtöt hozunk Isten dicsőségére, Aki a gyökér...

reméljük...    roll      :szelid:

2Kor 2:15 
Mert Krisztus jó illata vagyunk Istennek mind az üdvözülők, mind az elkárhozók között.


    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.