Szerző Téma: Maradni vagy kilépni?  (Megtekintve 32629 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #180 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 11:13:56
[valasz author=Kamilla link=topic=91.msg67833#msg67833 date=1438370970]

[/valasz]

Rátapintottál a lényegre Kamilla, valóban kiegészítik egymást! :)



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #181 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 13:18:54
Nekem mostanában azt ,hozta elém Isten hogy felelős vagyok azokért akikkel egy gyülekezetbe járok. Mert én leginkább kapni megyek oda. Örülök, hogy Isten használja a papjainkat  és megszólít rajta keresztül az igehirdetések alkalmával.
Most legutóbb Gizi néni tanyájára utaztam le. Ő is gyülekezeti tag. és megszerveztük hogy ha épp nincs nála igetanulmányozó csoport akkor valaki "vigyáz" rá. Mivel legutóbb nagyon rosszul lett és vesemedence gyulladással kórházba került. Már felgyógyult csak még gyenge. Én nem terveztem lemenni hozzá de Isten másképp akarta.

Lényeg amire ki akarok lyukadni. A mi gyülekezetünk nem tökéletes , de Isten látható áldása van rajta. Amiért nagyon hálás vagyok!




Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #182 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 19:08:27
Én 15 évig voltam tagja a baptistából karizmatikussá lett gyülekezetnek. Ahol nagyon sok jó dolog  történt. De minthogy a gyülekezet egyik alapnézete volt, hogy a betegség bűnnek az eredménye és aki nem gyógyul meg, annak biztosan nem elég a hite, ezért aki tartósan beteg volt az nagyon magára maradt. Nekem az hiányzott a legjobban, hogy nem volt szolgálat a szükségben, betegségben lévők felé. Mármint cselekvő szeretet. Én fiatal koromba olyan gyülekezetbe jártam, ahol nyilván voltak tartva azok, akinek valamilyen formában segítségre volt szükségük és a fiatalok is beosztották maguk között, hogy ki kit látogat meg, ki mivel szolgál. Ebben a gyülekezetben ezt nem tartották nyilván és mivel nagy gyülekezet volt, és sok helyről jöttünk össze, bizony könnyen elsikkadt aki beteg lett, vagy lelkileg megterhelődött. Mindig volt bennem egy hiányérzet emiatt. Én próbáltam azokat látogatni akiket ismertem, de ez egy szük réteg volt.. Többek közt ez volt az egyik ok, amiért eljöttem. És el tudtam úgy jönni, hogy meg se kérdezték hova lettem.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 02. - 08:42:42 írta Virág »



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #183 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 15:34:13
Kedves Zsotza!
Ez nem a tudatlanság... nagyon is tudják,Viszont tökéletes Egyházat itt a földön nem fogsz találni.
 A dogmatikát kéne eldobni,és Krisztus Szeretetét gyakorolni. Nem mindegy milyen a fej.....

Mert az Egyház feje Krisztus,ez össze van  cserélve egyes pásztorok,lelkészek,és tanítóknál.
Kérem az Urat irányítson a megfelelő helyedre ,és épülj Hitben,ne hánykolódj a nyílt vízen.


Nem  keresek   tökéletes  egyházat.
Szerintem a  legtöbb  tesó    szintén  nem  azt    keres,
hanem   élhető, valamennyire  Biblikus, befogadó  közösséget.

Vajon     mitől  tartozik  valaki  a  gyülekezetéhez,
hol  van  a  tag, és az  érdeklődő  között  a  határvonal ?

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #184 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 18:19:05
Szerintem valaki attól tag, hogy a többiek teljes joggal elfogadják, az illető pedig szívvel x-y gyülekezet részének tekinti magát.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #185 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 22:12:28
Szerintem valaki attól tag, hogy a többiek teljes joggal elfogadják,
az illető pedig szívvel x-y gyülekezet részének tekinti magát.

Igen, ezt  én is  így   hiszem /  vallom.
Ebből  következik,hogy  az  adott  gyülekezet  teológiai  látását,
gyakorlati  kegyességét, szokásait  is  átvette,

A  nagy  Távolodás  akkor  kezdődik, ha  egy-egy  szokásról,
teológiai  tételről  a  tag  felismeri, hogy  csak  erőltetett  Biblia-magyarázkodással  lehet  védeni,
de  sokszor  még  avval  sem.   Ilyenkor  jön  a  fájdalmas  választás a  Szentírás, vagy  a  párbeszéd-képtelen  gyülekezet  között.

"Leben,und leben lassen!"