Szerző Téma: Maradni vagy kilépni?  (Megtekintve 32629 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 10:29:47
Így van. Azért, mondjuk, én azt gondolom, hogy nem kell a végtelenségig ott maradni. Ma sokan annak megfelelően költöznek, hogy milyen munka van a környéken, aztán jöhet a gyülekezet. Szerintem pedig fordítva kell hogy legyen; ha van jó munka, de nincs egyszerűen hívő közösség, akkor az embernek (különösen a férjnek, apának) nem kell és nem is szabad kitennie a családját egy ilyen lelki szenvedésnek éveken keresztül, hanem keresnie kell egy olyan gyülekezetet, ahol az Urat szeretik.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #46 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 15:55:26
Így van. Azért, mondjuk, én azt gondolom, hogy nem kell a végtelenségig ott maradni. Ma sokan annak megfelelően költöznek, hogy milyen munka van a környéken, aztán jöhet a gyülekezet. Szerintem pedig fordítva kell hogy legyen; ha van jó munka, de nincs egyszerűen hívő közösség, akkor az embernek (különösen a férjnek, apának) nem kell és nem is szabad kitennie a családját egy ilyen lelki szenvedésnek éveken keresztül, hanem keresnie kell egy olyan gyülekezetet, ahol az Urat szeretik.


 Nagyon  nehéz  lehet  jól  dönteni..
Ahogy a  munkaerőpiac  sem    statikus,állandó,-úgy a gyülekezeti  helyzet / élet  sem.
Sajnos, átéltem monopolhelyzetben lévő  vállalat  becsődölését, megtapasztaltam   már  virágzó,erős  Bibliakörök  megszűnését  is.
A  NET-en  is...  mennyi  egykor  építő,tartalmas,aktív  levelezőlista,és  web-fórum  "halt  meg"....  azt  gondolom,nem  vagyok  egyedül  ezekkel a tapasztalatokkal. 

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 17:18:17
Éppen tegnap kaptam hìrt,egy helyi gyülekezet anyagi vàlsàgàròl.
A szolgàlatra felszabadìtott lelkészt sem tudjàk tovàbb tàmogatni anyagilag,ràadàsul egy "rezsi gyìlkos" épület is a nyakukon van+némi ellentét .
Én tovàbbra is ùgy làtom,hogy egy gyülekezetet csak belürol lehet felemelni és lerombolni is!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2011. Október 24. - 11:29:55
Bár 'papíron' van esély a történelmi egyházak megreformálására, ez talán egyes helyi gyülekezetekben lehet egyáltalán esélyes. Sajnos annyira rossz a helyzet ezekben, hogy a hívő ember szinte lehetetlen helyzetben van. Pl. a női lelkészség a reformátusoknál kifejezetetten ellenkezik a II. Helvét Hitvallással meg persze a Bibliával, de teljesen természetesnek veszik és ez ellen még a hívőknek sincs baja legtöbbször.

Szóval, nem mondom hogy nem lehet reformálni, de ehhez kellen valaki, aki csinálja is és nem csak mondja.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2011. Október 24. - 15:47:23
Az az igazsàg,hogy akik érdemben is fellépnek,azokat elobb-utòbb kizàrja az MRE. Szerintem ugyan ez a helyzet az evangélikusoknàk,vagy akàr a Hit Gyülekezeténél, az egyhàzszervezet képtelen a reformåcìòra,esetleg egy -egy gyülekezet,de nem egy teljes felekezet.
Én ezt nem is csodàlom,ahovà a vilàgon keresztül befészkelte magàt a Sàtàn,onnét nem tàgìt...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2011. Október 25. - 09:37:01
Talán nem lehetetlen a reformációja, de nem sok jele van ennek jelenleg. Amíg a hívőknek az eh-ból nincs ellenvetése a súlyos teológiai tévedésekkel, addig nem sok remény van a változásra. Ennek ellenére ha valaki oda jár, akkor nem mondom, hogy bűn bentmaradni, de ha jobb belátásra tér, akkor előbb utóbb úgyis menni fog.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2011. Október 25. - 20:34:30
A "90-es" években a Reformàtus Theològiàn végzett pàr Isten ìgéjét  életcélnak tekinto lelkész.
Szerették volna megvalòsìtani az MRE keretein belül,amelyre itthon sosem került sor,az egyhàzreformåciò befejezésére.
A lelkes lelkészi közösség sorsa az MRE-bòl történo kizàràs lett.
Egyikük, névszerint Bagoly Gyula testvérünk ìrt egy rövid tanùlmànyt
"Miért van szükség egy ùj megreformàlt egyhàzra?"-cìmmel.

Ebbol a tanùlmànybòl idéznék egy rövid részletet.
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2011. Október 25. - 20:52:27
Mit tegyenek azok a hìvok,akik a Magyar Reformàtus  Egyhàzban vannak?

a, Tanulmànyozzàk a Szentìràst ilyen helyzetre vonatkozò,hìvok teendoirol szolo tanìtàsait.

b,Tegyenek bizonysàgot azokròl az igazsàgokròl,amelyeket màsok elhallgatnak. Hìvjàk fel màsok figyelmét a visszàssàgokra az
"egyhàzban", és vàllaljàk az igazsàgot ,még ha kényelmetlen is.
Ne hallgassanak az alàzat és szeretet jegyében,hanem ha valòban szeretik azokat,akikkel közösségben vannak,hozzàk tudomàsukra azt,hogy Isten milyennek szeretné làtni egyhàzàt.

c,Ügyeljenek,hogy ne vegyenek részt olyan dolgokban,amelyek vilàgosan bibliaellenesek (pl. az ökumenikus Istentiszteleteken)

d,Tiltakozàsképp kerüljék a sàkramentumokkal valò élést,ha azokat nem Isten Igéje szerint szolgàltatjàk ki.

e,Ne hallgassanak olyan lelkészeket,akiknek igehirdetése nyilvànvalòan ellentétben àll az Ige tanìtàsàval.
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2011. Október 25. - 21:04:32
F, Ne tàmogassàk anyagilag a püspökök (akiknek tisztsége amùgy sem biblikus) liberàlis és ökumenikus tevékenységeit.

g,Ne küldjék gyerekeiket olyan iskolàkba ahol a Bibliàt elméletileg tagadjàk (azt àllìtjàk,hogy nem tévedhetetlen),vagy ahol a gyakorlatban is ellenszegülnek annak (ökumenikus istentiszteletek)

h,Legyenek készek a gyülekezetbol valò kizàràst is vàllalni,ha oket az Isten igazsàgainak és alapelveinek feladàsàra kényszerìtenék.

Imàdkozunk,hogy Isten nyissa meg sokak szemét annak meglàtàsàra,hogy Jézus Krisztus nem csak személyes életünk,hanem egyhàzunk Kiràlya is,s neki minden téren feltétlen engedelmességgel tartozunk.
-vége-

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2011. Október 25. - 21:17:19
No, szòval csak azért adtam közre eme ìràst,hogy làthassuk,voltak és talàn vannak is az MRE -ban reform törekvések,csak éppen maga az egyhàzszervezet pròbàlja elfolytani,kiìrtani.
:(

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2011. Október 25. - 21:30:34
Ezeknek a pontoknak nagy része csak akkor áll meg, ha Isten élő vezetése is társul hozzá. Ha Ő mondja egy gyermekének, hogy most menj innen ki, tedd ezt vagy azt, mondd, amit mondok. Véleményem szerint.  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2011. Október 25. - 21:46:16
Hàt én sem hiszem,hogy a Szentlélek vezetése nélkül bàrmit is tehetne az ember!
Pl .Egèsznap olvashatnàm a Biblia "vonatkozò" tanìtàsait a Szentlélek vezetése nélkül nem hiszem,hogy elèrné az értelmi szinten meghozott döntést.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2011. Október 25. - 21:49:26
Csaba, ezt úgy érted, hogy aki hátrahagyta a gyülekezetét, az mind Isten akaratából tette?  :-\

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2011. Október 26. - 10:38:29
Ha azt feltételezem,hogy aki marad,az Isten akaratàbòl marad,akkor az ellenkezojét is feltételezhetem.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2011. Október 26. - 12:44:00
Csaba, az a feltételezés, hogy aki marad, az mind Isten akaratából marad, nem hangzott el. Az ügy ott kezdődött (a fórumon is, és az életben is), hogy egyesek elmennek gyülekezeteikből, és ezután elkezdenek visszafelé köpködni az ottmaradottakra, míg magukat burkoltan felemelik, hogy ők Isten akaratában járnak, az ott maradottak nem. Plusz, mivel ők elmentek, azt sugallják, vagy nyíltan ki is mondják, hogy ez az egyetlen helyes út, és kvázi, aki nem ezt teszi, az engedetlen.

Ez az alapállás. Erre írtam én, hogy úgy tűnik sokan kihagyják a számításból, hogy van olyan, hogy Isten vezetése. Igazából nem is értem, egy keresztyénnek minden dolgában, minden döntése előtt meg kellene kérdeznie Istent. És igen, szerintem nem egyértelmű, nem lehet egyformán kikötni, hogy egy haldokló gyülekezetből biztos, hogy ki kell menni. Aki újjászületett, kapcsolata van a Szentlélek által Jézussal, kommunikál vele, és Őt kérdezi, mielőtt tesz valamit. Ezt a gondolatot hiányoltam, amikor írtam:
"Ezeknek a pontoknak nagy része csak akkor áll meg, ha Isten élő vezetése is társul hozzá. Ha Ő mondja egy gyermekének, hogy most menj innen ki, tedd ezt vagy azt, mondd, amit mondok. Véleményem szerint."

Mert szerintem nem lehet általános szabályt kidolgozni, és bántani azokat, akik sok szenvedés árán ott maradnak, és küzdenek Isten egyházáért. Minden eset más. És nekem nem tetszik ez a kárhoztatás.

Én soha nem mondtam olyat, hogy aki ottmarad, mind jól teszi. Azt sem mondtam, hogy aki elmegy, mind rosszul teszi. Annyit mondtam (korábban), hogy az a helyes, ha Istenre figyel és hallgat ebben a dologban, hogy menjen, vagy maradjon. Magától senki ne cselekedjen.

Összességében az a problémám, hogy akik elmentek, ne hibáztassák azokat, akik maradtak.

 :2smitten:


« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 26. - 13:01:03 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1