Szerző Téma: Beszélgetések hitbeli kérdésekről  (Megtekintve 16132 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2017. Február 07. - 20:26:24
Azt hiszem egyet értek

Egy kicsit ez a mondat nehéz nekem:

Idézet
Valóban sehol sincs Jézus szenvedése az emberiségéhez képest, mert megint két összehasonlíthatatlan dologról beszélünk.

DE valóba összhasonlíthatatla az emberiség és Krisztus szenvedése.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2017. Február 08. - 09:40:18
Ha már emlegettél Csaba. Nos valóban így van az Őskeresztyén hitvallás ahogy idézted,viszont mi még hozzáteszünk valamit :) A Pásztorom mindig azt mondja hogy Jézus és az Atya annyira szeretett minket és annyira szánakozott felettünk, hogy Jesua önként vállalta azt hogy megmenti az emberiséget! Lehet botránkoztató amit írok de Jézus "rajong" értünk, mindenkinél és mindennél jobban szeret minket embereket!

Sztem óriási kegyelem az hogy az Örökkévaló szuverén Úr lehajolt értünk és szeret bennünket! :)

Jézus halála? Igazságtalan volt hiszen egy ártatlan bűntelen ember halála mindig az... Viszont ez a kegyelem nagyszerűsége hogy igazságtalan :) Kb olyan mint amikor egy dolgozó ember és egy koldus egy alkesz áll meg az ajtódban és te az alkesznak adsz egymillió forintot! Igazságos? Nem! de a kegyelem sosem volt az! :)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2017. Február 08. - 10:01:06
Egyetértünk Gábor!  :like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #33 Dátum: 2017. Február 08. - 10:27:56
 "Lehet botránkoztató amit írok de Jézus "rajong" értünk, mindenkinél és mindennél jobban szeret minket embereket!"

Bocsi, de ez teljes képtelenség, szerintem. Összeegyeztethetetlen Jézus személyével, a Bibliában írtakkal.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 08. - 10:28:53 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2017. Február 08. - 10:52:12
Nem baj nekem tetszik a gondolat! :) És mint láthattad idézőjelbe tettem :D Vagy szted Jézus csak könyörtelen és hideg Bírója lehet az emberiségnek?



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2017. Február 08. - 10:56:16
Az idézőjeles után is írtál, "mindenkinél és mindennél jobban szeret minket embereket"  és szerintem az sem úgy van.


Nem mondtam ilyet: "Jézus csak könyörtelen és hideg Bírója lehet az emberiségnek", szereti az embert, de nem az első helyen.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2017. Február 08. - 11:01:06
Legyen a te hited szerint Kamilla, nekem végül is mindegy! Hittek már nagyobb "eretnekségekben" is emberek! :)
nekem elég annyi hogy a Gyülekezet az Ő Teste és az Ő Menyasszonya! Márpedig ez alapján a kép alapján úgy gondolom hogy a szeretete elsődlegessé vált irányunkban! :) Jézus szereti az Ő Menyasszonyát az Atya pedig a Fiút s benne minket! :)



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #37 Dátum: 2017. Február 08. - 11:40:37

Eldönthetnéd, hogy rajong vagy nem, eretnekség, vagy nem...

           

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2017. Február 08. - 12:25:03
Nem m1? :D Nekem igen :)
Sajnálom de ha vitapartnert kerestél az nem én leszek ;)
Ami meg a lényeg: Istent szeretni és Őbenne élni! Nem a hideg dogma a betű hanem a Szellem ami megelevenít! :)
S ahogy olvasom mostanság erre Csaba is rájött, hogy a dogmákat ki lehet tenni az ajtóba...dísznek :)
A főbb tanokat vallom ami az üdvösséghez lényeges, a többi mellékes sztem :)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2017. Február 08. - 12:33:50
Én spec. a dogmák alatt általában mást értek, mint a keresztyének többsége. :szelid:
Vannak emberi parancsolatok, ezeket nem tekintem dogmának.
S vannak megkérdőjelezhetetlen TÉNYEK, számomra ezek a dogmák.
Ilyen pl. hogy Jézus Krisztuson kívül senki másban nincs üdvösség, s nem tartatthatunk meg más személye (neve) által.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2017. Február 08. - 12:47:02
Bár a topicban leírtakat vallom, de a személyemnél egy sokkal fontosabb és érdekesebb beszélgetés alakult ki, ezért megkérem Virágot, hogy nyisson belőle egy új témát "Beszélgetések hit beli kérdésekről" címmel.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2017. Február 08. - 13:01:00
Minden vitaszándék nélkül írom, hogy nem alaptalan, amit Gábor állít.
Azt mondja az Írás, hogy az asszonyáért elhagyja a férfi apját, s anyját majd lesznek ketten egy testé.
A Fiú Isten elhagyta már egyszer az Atya közelségét, testé lett. Pál pedig azt mondja, hogy az egyház egy testé lett Krisztussal.

Hogy Jézus rajongással, szerelemmel, vagy még annál is többel szereti az egyházat talán nincs jó emberi szó rá, hiszen Önmagát adta érte, értünk.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2017. Február 08. - 13:54:50
 O0 O0 O0



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2017. Február 08. - 18:38:10
A kialakult beszélgetést új topicba helyeztem.

virag4

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2017. Február 08. - 20:44:44
Köszi Virágom! szivetadja virag8

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13