Szerző Téma: Valóban készűl egy új világrend?  (Megtekintve 5026 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2021. Szeptember 03. - 20:45:03
Szia Virág.

Nem feltétlenül kell szinkretikus vallás legyen, hanem egy olyan vallás ami elutasítja Krisztust, vagy helyetesiteni akarja. 

Csaba. Most még az iszlám a terrorizmus eszközéhez nyúl, és most még meg van a válasz rá Európa részéről.
De mi lesz akkor ha már nem lesz szükség terrorizmusra, mert már többségben lesznek, sőt ahogy látom ezt az elpunnyadt európát már nem is kell többségben lenniük (még mindig tárt karokkal várják a menekülteket). Ott van Afganisztán, milyen könnyen fel adták a demokráciát, itt sem fog kelleni nekik, ha többségben lesznek, és előbújnak a radikálisok. Vagy esetleg egy újabb iszlám hódítás esetén szerinted az itt élő muszlimok kik mellé állnának?

Nekem sem kell ez a jövő, sem gyermekeimnek nem kívánom, és teljes szívemből kívánom, hogy ez ne így legyen. 

Ugyanakkor bár mi is lesz az Antikrisztusi uralom, az övéit megtartja. S bármilyen gonosz a világ és bármennyire is elhatalmaskodik gonoszság  Isten terve nem hiusúl meg, Isten nem fog kudarcot vallani, sem az övéi.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2021. Szeptember 03. - 23:17:13
Szia Zoli!

Isten terve nem hiúsulhat meg, ez kétségtelen.

Afganisztán nem adta fel a demokráciát, azt sem tudják szegények, hogy mi az.
Amióta az eszemet tudom, örökké háború és megszállás volt náluk. Előbb a ruszkik, aztán az amcsik, most meg a tálibok.
A nép tömegesen menekül.
Az európai embert iszlám agresszióval nem lehet a szabadságának feladására bírni.
A kontroll eszköze nálunk inkább működik félelem keltéssel, ez lehet a terrorizmustól, vagy éppen egy vírustól való félelem.
Ha az iszlám követőinek száma meghaladja a liberálisokét, akkor az azt fogja jelenteni, hogy az európai kultúra megszűnt.
Én nem Európa iszlám befolyás alá kerülésétől tartok. Legyünk őszinték magunkhoz, pillanatnyilag nem az iszlám simul a liberális felfogáshoz, hanem a keresztyénség. Náluk nincs pride, sem nem- változtató műtét, stb. A gyilkost simán kivégzik, buzikat ledobálják a háztetőkről. Nincs náluk elfogadás,  ezzel együtt egy beteg gondolatvilágnak tartom az egészet. Európától idegennek. Persze ha Isten tényleg őket akarja eszközként használni, akkor annak megtalálja a módját. A Jelenések könyve alapján azonban én nem látom ezt  igazoltnak, de ez nem jelent semmit, hiszen a Bibliát is sokan és sokféle képen látjuk.  brush1

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2021. Szeptember 04. - 09:58:50
Szia Virág.

Nem feltétlenül kell szinkretikus vallás legyen, hanem egy olyan vallás ami elutasítja Krisztust, vagy helyetesiteni akarja. 

Szia Zoli!

Szerintem az iszlám vallás nem alkalmas a majdani végidők világvallásának megalapozójának.

"Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia. Ez majd ellene támad, és fölébe emeli magát mindennek, amit istennek vagy szentnek mondanak, úgyhogy beül az Isten templomába is, azt állítva magáról, hogy ő isten." (2 Thessz)

Az iszlámból, vagy annak támogatásával nem nőhet ki egy ilyen ember szerintem. 


"és rábírja a földet és lakóit, hogy imádják az első fenevadat, amelynek meggyógyult a halálos sebe. Nagy jeleket tesz, még tüzet is parancsol le az égből a földre az emberek szeme láttára; és megtéveszti a föld lakóit azokkal a jelekkel, amelyeket a fenevad színe előtt megtehet; és azt mondja a föld lakóinak, hogy készítsenek bálványképet a fenevad tiszteletére, akin a kard által ejtett seb van, de életre kelt. Megadatott neki, hogy lelket leheljen a fenevad képmásába, hogy megszólaljon a fenevad képmása, és hogy akik nem imádják a fenevad képmását, azokat mind megölesse." (Jel 13)

Az ilyen igék miatt gondolom, hogy ez valami nagy katyvasz vallás lesz, amit mindenki követni fog, nem egyetlen vallás fog a jelenlegiek közül kiemelkedni. Lehet, hogy olyan lesz, mint a régi Rómában, hogy mellette hiheti mindenki a maga istenét, de a központi istenség előtt fejet kell hajtani. Az iszlám, úgy tudom, tartózkodik minden képi ábrázolástól.

----
Minden esetre aggasztó ez a migrációs jelenség, ami szinte teljesen muzulmán vallású emberekből áll, és biztos vagyok benne, hogy van hódító törekvés is ebben.

« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 04. - 10:01:50 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2021. Szeptember 04. - 12:00:41
Szia Virág.

Igen, Igei alapon valóban nehezen illik bele az iszlám vallás. Az iszlám migrációra gondoltam, és arra az aggasztó tényree hogy bizony bizony elhatalmaskodni látszik itt Európában, főleg has nem vetnek véget ennek,  és még  lefelyezéses kivégzésre gondoltam, persze ez nem annyira fontos tény.

De mindenek előtt az Igei utalásokat kell figyelembe venni, ami viszont tényleg nem nagyon támogatja az iszlám verziót.

 Régen nagyon sokat foglalkoztam a végidőkkel, most már nem annyira, mivel úgy látom, hogy az nem annyira fontos, fontosabb az, hogy mit teszünk addig ameddig eljön az Úr.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2021. Szeptember 04. - 12:13:09
Szia Csaba

Idézet
Én nem Európa iszlám befolyás alá kerülésétől tartok. Legyünk őszinték magunkhoz, pillanatnyilag nem az iszlám simul a liberális felfogáshoz, hanem a keresztyénség. Náluk nincs pride, sem nem- változtató műtét, stb. A gyilkost simán kivégzik, buzikat ledobálják a háztetőkről. Nincs náluk elfogadás,  ezzel együtt egy beteg gondolatvilágnak tartom az egészet.

Éppen ez a baj és ebben látom a veszélyt, mivel az iszlám nem tud beilleszkedni, nem tud "odasimulni" - éppen ettől veszélyes, ettől agresszív - éppen ezt nem fogják fel az EU vezetői, hogy a befogadásuk a veszélyt, a terrort fogja maga után hozni. Lehet, hogy Afganisztánban nem volt demokrácia, sem nem tudják mi az, mégis volt ez bizonyos, jobb lét, szabadság, amiről egy kettő lemondtak, nem értékelték sem nem próbálták azt megvédeni, több mint való szinű éppen a kultúrájuk, vallásuk miatt, és éppen a nyugat felé érzet elutasítás miatt.

Nagyon érdekes hozzászólást olvastam a Facebookon, egy poszt volt a Francia országi migráns tüntetésről, ahol a migránsok jobb megélhetésért tüntettek. Az egyik hozzászóló azt mondta, hogy a migránsok tüntetés helyet dolgozzanak, vagy mennyek haza, ne lopjanak és örjöngjenek - a válasz erre az volt: - " Ti beszéltek franciák, évekig raboltátok országunkat és zsarnokoskodtatok, itt a mi időnk, hogy fizessetek ".

Tehát sokan ezzel a gondolkodással jönnek, eszük ágában sincs be illeszkedni.
Szomorú és terhes helyzet ez.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2021. Szeptember 05. - 20:27:55
Szia Zoli!

Érdekes, de a végidőkkel kapcsolatban nagyon hasonló utat jártunk be.
Egy időben engem is nagyon foglalkoztatott, sok magyarázatot megismertem, köztük néhány nagyon jónak is tűnőt.
Aztán ráébredtem, hogy valójában mindegyik csupán elmélet, s ahogy írtad a végidők másodlagos jelentőséggel bírnak.
Annak bekövetkeztét semmilyen formában sem tudjuk megváltoztatni.
Valójában minden szörnyűsége ellenére egy megerősítés a keresztyének számára.
Mi csak találgatunk egyes események időpontjáról, mikéntjéről.
Több közösség is "befürdött" már a találgatásaival, s épített fel teljesen ostoba és alaptalan tanokat.

Meg van a helye a végidőknek a Bibliában és a világtörténetében.
Véleményem szerint mi, benne élünk. S valóban inkább azzal kellene foglalkoznunk, hogy miként tesszük azt...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2021. Szeptember 06. - 17:45:05
Szia Virág.

Igen, Igei alapon valóban nehezen illik bele az iszlám vallás. Az iszlám migrációra gondoltam, és arra az aggasztó tényree hogy bizony bizony elhatalmaskodni látszik itt Európában, főleg has nem vetnek véget ennek,  és még  lefelyezéses kivégzésre gondoltam, persze ez nem annyira fontos tény.

De mindenek előtt az Igei utalásokat kell figyelembe venni, ami viszont tényleg nem nagyon támogatja az iszlám verziót.

 Régen nagyon sokat foglalkoztam a végidőkkel, most már nem annyira, mivel úgy látom, hogy az nem annyira fontos, fontosabb az, hogy mit teszünk addig ameddig eljön az Úr.

Szia Zoli!
Engem is aggaszt ez a migrációs jelenség. Reménykedem, hogy ha a nyugati vezetők nem is, de az ott élő emberek észre térnek, és megálljt parancsolnak ennek a folyamatnak. Előbb-utóbb betelik Európa, főleg, hogy ez nem dolgozó réteg, hanem többnyire segélyeken élnek.

A végidők nagyon nehéz téma, sok mindent nem is értek belőle. Tényleg sokkal fontosabb a hitünk megélése, mint ezzel foglalkozni.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2021. Szeptember 10. - 23:17:56
Nagyon érdekes dologba szaladtam bele a neten, - annak a fényében amiről itt beszéltünk – a Netflix csinált egy filmet  “MESSIAS” címmel, amiben a XXI századba visszatérő Jézus arab származásu – muszlim – az Atyja Alah, csodákat tesz, vizen jár … nem néztem meg végig (nem igen bírom az ilyen fílmeket), úgy hogy nem tudom hova akar kilyukadni a film, de mégis érdekes … mint egy felkészités, a más, nem keresztény - talàn egy muszlim messiàs - Jézus gondolatához.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2021. Szeptember 13. - 11:51:35
Ez tényleg érdekes. Végül is sok hamis Krisztus lesz.

Én meg azon gondolkodtam az iszlámmal kapcsolatban, hogy talán annak a vallásnak is változnia kell, idomulnia a végidők vallásához. Mert furcsa lenne, ha a nagy nyomorúság alatt, a muszlimok sorban halnának mártírhalált, mert nem hajolnának meg a fenevad előtt, és nem vennék fel a bélyeget. Ez az idő nem erről fog szólni, ez a Krisztusban hívők sorsa lesz szerintem.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2021. Szeptember 15. - 08:07:20
Sziasztok!

Egy kis érdekesség:
"Allah arab kifejezés (arabul: الله) Isten megnevezésére. Az Allah kifejezést elsősorban az iszlám használja, de az arab anyanyelvű keresztények és zsidók is ezt a szót használják a bibliai Isten megjelölésére, a muzulmán és keresztény araboknak sincs más szavuk Istenre, mint Allah.[1] De például a török muszlimok "Tanri" néven említik az Allahon kívüli istenséget."

Szóval szerintem a "radikális" iszlám éppen olyan, mint a "radikális" keresztyénség. Ahogy mi sem vagyunk hajlandóak engedni az üdvözítő Jézus Krisztusból, ők sem engednek Mohamed próféta személyéből. Én úgy gondolom, ha lesz egy katyvasz világvallás, őket éppen úgy fogják üldözni, mint a keresztyéneket.
Őszintén szólva én inkább tudom tiszteletben tartani valakinek a hitét, mint a hitetlenek arrogáns, Isten-tagadását.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13