Szerző Téma: Unalom  (Megtekintve 4035 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2017. November 15. - 19:36:15
Ti szoktatok unatkozni? Azt leszámítva, hogy általában mindenki elfoglalt és túlterhelt. Én nem szoktam, pedig voltak olyan életszakaszaim, amikor az időmből kitelt volna. A különös az egészben az, hogy van egy konkrét életesemény, amióta már nem szokásom unatkozni, ez a megtérésem. Elgondolkoztam, hogy ez vajon miért van így? Valahogy a bűnhöz kapcsolódik az unatkozás? De hát a megtérésem óta sem lettem bűntelen ember.

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2017. November 15. - 20:20:07
[valasz author=Virág link=topic=937.msg84890#msg84890 date=1510770975]

[/valasz]

Valóban érdekes az unalom kérdése.
A megtérésem előtt annyi minden érdekelt, s mégis sokszor sikerült unatkoznom.

Valószínűnek tartom, hogy Isten nélkül az ember élete nem lehet teljes, s a hiánya betölthetetlen űrt okoz az ember életében.

Manapság sokkal kevesebb dologgal foglalkozom, de úgy igazán unatkozni nem szoktam.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2017. November 15. - 20:34:35
Mi is az unalom?

katolikus lexikon:
unalom: negatív érzelmi állapot, melyben a körülöttünk lévő tárgyak semmi élvezetet nem adnak és a belső lelki  tevékenységek (az értelem érdeklődése és az akarati vonzódás, szeretet) szünetelnek. Emiatt hosszúnak tűnik az idő. Ha az ember un valamit, akkor egy dologtól, mellyel korábban szívesen foglalkozott, visszahúzódik, mert nem talál örömöt benne. Amennyiben unja magát az ember, tétlenül tölti és üresen tölti az időt, mert nem talál olyan foglalatosságot, amiben kedvét találhatná. Érzelmileg az ~ az óvatosság és a undor közé esik. – Az ~ lehet →lelki szárazság velejárója, de a →lelki restség következménye is.
unalom – Magyar Katolikus Lexikon


wiki szótár:
unalom (főnév)
Érdeklődés nélküli lelkiállapot. Az a hangulat, érzelmi szint vagy lelkiállapot, amikor valaki nem tudja eldönteni, hogy mit csináljon, és inkább tétlen, pedig képes volna cselekedni. Kedvetlen és határozatlan. Ilyenkor nehéz meggyőzni egy tevékenység jóságáról, nem lehet döntést szerezni tőle. Inkább töpreng a dolgokon, mintsem cselekedne.

Én szoktam néha unatkozni....

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2017. November 15. - 20:55:15
[valasz author=Kamilla link=topic=937.msg84895#msg84895 date=1510774475]

[/valasz]

Szerintem amiről a Wiki beszél, az inkább a tanácstalanság.
Persze tévedhetek. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2017. November 15. - 20:58:13
Igen, hasonló állapot.. összefügghetnek....
Én is vagyok úgy, hogy nem tudom igazán, mit csináljak, és unatkozok....   kuncog

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2017. November 15. - 21:18:29
Pál apostol is az unalom ellen adott tanácsot, mikor azt írta, hogy szüntelen imádkozzatok!    :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2017. November 24. - 07:15:46
Pál apostol is az unalom ellen adott tanácsot, mikor azt írta, hogy szüntelen imádkozzatok!    :)

 :like:

Idézetet írta: Csaba
Valószínűnek tartom, hogy Isten nélkül az ember élete nem lehet teljes, s a hiánya betölthetetlen űrt okoz az ember életében.

 :like:


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1