Szerző Téma: Tudtad?  (Megtekintve 4558 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Dátum: 2018. Április 27. - 14:09:53
 A TB és a nyugdíj már nem jár a módosított Alkotmány alapján


https://www.youtube.com/watch?v=QDh7RO4pDtU
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 27. - 14:29:09 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2018. Április 27. - 14:32:51
[valasz author=Kamilla link=topic=955.msg86483#msg86483 date=1524830993]

[/valasz]

annyival kiegészítve  alanyi jogon. Ami azt jelenti, hogy az eddig is a legszegényebbek, még a minimális nyugdíjra se jogosultak. Dehát ezek az emberek szavazták meg a fideszt. De lesz még itt sírás, mert ez még csak a kezdet.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 11:27:36
Ha jól emlékszem, a Kubinyi Karcsi búcsúztatóján mondták, hogy Kareszt "tüzes motoron" vitte magához az Úr.
Nem szenvedett, egyből elvesztette az eszméletét, és rövid idő múlva meg is halt.
Érdekes, hogy Illés történetéhez  hasonlítják a történteket... és azóta is hallottam erre utalást, prédikációban, Piszter Ervintől.
Szóval, akkor kell lennie Elizeusnak is... vajon ki, kik ők?  :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 11:35:14
Hát  ha Illés így vette magához az Isten, akkor abba bizony ő is belehalt.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 12:28:05
Olvastam egy megdöbbentő konklúziót:

Idézet
Az fogalmazódott meg bennem tegnap, hogy a mise lényege az Átváltoztatás és a Szentáldozás.  Az összes többi csak körítés. Nem érdemes vele foglalkozni.

Szóval ez a lényeg, az Igének, igehírdetésnek nincs jelentősége...

A párbeszéd, ami ide vezetett, itt olvasható, Rozálka3 és forgione között:




Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 12:51:11
Valójában a mise tényleg ezek köré épül fel, a többi csak rávezetésnek szolgál.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 13:32:33
Valójában a mise tényleg ezek köré épül fel, a többi csak rávezetésnek szolgál.

Ez elég nagy baj, és borzasztó, nem?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 17:02:59
[valasz author=Kamilla link=topic=955.msg87812#msg87812 date=1537097553]

[/valasz]Igazából a mise egy nagyon gondosan és logikusan felépített szertartás. A reformátorok észrevették azonban a benne megbúvó hatalmas hibát.
A Krisztus engesztelő áldozatáról való megemlékezés egy ponton átbillen Krisztus újbóli megáldozásává.
Nagy kár érte, mert eddig a pontig a protestáns Istentiszteleti liturgiáknak lenne mit tanulniuk, eltekintve az ószövetségi hozományoktól.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #8 Dátum: 2019. Február 06. - 16:37:14
[valasz author=Irma link=topic=955.msg86484#msg86484 date=1524832371]

A történelem során még nem volt vagy nem sok olyan uralkodó volt, aki nem élt volna vissza a hatalmával. Ez nem azt jelenti, hogy egyet értek bármelyik hatalmon lévővel. Tudjuk, hogy míg emberek uralkodnak addig nem lesz béke, egyenjogúság és igazság. Majd Jézus uralma alatt megváltozik minden. Én nem vagyok elégedetlen, volt ettől már rosszabb és biztosan lesz is. De biztosan tudhatjuk Isten soha sem fog rólunk elfeledkezni és mindig kirendeli majd azt amire szükségünk lesz.



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2019. Február 07. - 10:10:36
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=955.msg89301#msg89301 date=1549467434]

[/valasz]

Én sem vagyok elégedetlen, sőt szellemi célom, hogy minden körülmények között hálás és elégett tudjak lenni, hiszen én Isten gondoskodását különleges módon megtapasztaltam már életem során. Az azonban ami most folyik az  országban mélyen  elszomorít. És most kezdődik számunkra az igazi kemény időszak ha Brüsszelben elzárják a pénz csapokat. Mindenütt, minden területen csak a baj látható, akar az oktatás, akár az egészségügy, akár a közbiztonság, de bármi, elég csak bemenni vásárolni, hogy lássuk micsoda infláció van. Biztos hogy lehet még rosszabb, hamarosan megtapasztaljuk a bőrünkön.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2019. Február 07. - 21:58:26
Csodálom az elégedett keresztyéneket. Nekik elvileg már semmire sincs szűkségük.
Én örömmel tartozom elégedetlenek táborába.
Mt7:
7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetõnek megnyittatik.

9 Avagy ki az az ember közületek, a ki, ha az õ fia kenyeret kér tõle, követ ád néki?

10 És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki?

11 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tõle?!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2019. Február 07. - 23:34:26
Az Istenben való megelégettség nem azt jelenti,  hogy már nincs semmire szükségem, hanem azt, hogy hittel tudom, hogy Isten mindig, minden körülmények között gondoskodik rólam és betölti a szükségeimet. Bátran elé vihetem az életem minden problémáját, mert Ő az Aki megadja a választ.

/ én meg azt "szeretem" nagyon, ahogy mindent kiforgatsz szád ize szerint Csaba. /



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2019. Február 08. - 07:55:36

Válasz erre: Irma - 2018. Április 27. - 14:32:51

"A történelem során még nem volt vagy nem sok olyan uralkodó volt, aki nem élt volna vissza a hatalmával. Ez nem azt jelenti, hogy egyet értek bármelyik hatalmon lévővel. Tudjuk, hogy míg emberek uralkodnak addig nem lesz béke, egyenjogúság és igazság. Majd Jézus uralma alatt megváltozik minden. Én nem vagyok elégedetlen, volt ettől már rosszabb és biztosan lesz is. De biztosan tudhatjuk Isten soha sem fog rólunk elfeledkezni és mindig kirendeli majd azt amire szükségünk lesz. "

( én meg azt szeretem Irma, hogy elfogulatlan vagy irántam 20alkalomból 25-ször...)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2022. Augusztus 29. - 21:31:33
Üdvözlöm a Testvéreket, egy ajánlatot hoztam. Aki szeretne foglalkozni a Jelenések könyvével, hallgassa meg Cselényi László, a Biatorbágyi Belmisszió vezető lelkészének , 9 előadásból álló magyarázatát, itt az interneten.
Szeretettel Margit