Szerző Téma: Textus-Receptus vs. Nestle-Aland  (Megtekintve 11164 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 21:32:17
Vagy az Úri imádság vége:

Mert Tied az Ország a hatalom és a dicsőség!



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 22:04:06
Hiányzik a Nestle-Aland féléből

    Jn. 7:53-8:11

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 22:41:12
[valasz author=Zoltan link=topic=963.msg87442#msg87442 date=1534709046]

[/valasz]

Ez pont Irma néni kedvenc Igéje amit gyakran idéz nekünk amikor visszaemlékszik! :)



Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #63 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 22:54:32
Békesség!

Tudom, hogy régen nem írtam, mert én is láttam, hogy sok esetben nem jó irányban mennek el a beszélgetések.
Mivel 15 éve kutatom a szentírást van némi rálátásom teológusként is az egyes szövegvariánsokra. Elkészült egy statisztika amely a Textus receptust (Ami a Károly alapja) összevetették a négy liberális szövegvariánssal. Tregelles 1857 , Tischendorf 1869 , Westcott & Hort 1881 vagy Nestle - Aland 1979 es változattal. A statisztika kimutatja, hogy a TR-t 4165 helyen másítotték meg. Ebből kiderül, hogy 1915 szót elvették belőle (ebből jön ki a két levélnyi hiány összesen) 1577-et más szóval adtak vissza vagyis gyengítették a szöveget 529-et beletettek magyarázatképpen, és 144-et átültettek mai nyelvhasználat alapján (ez a legkisebb baj). Ezért szeretem a Károlyt, mert a többi mai fordítás erre a 4165 helyen megvariált szövegekre épül. S ha azt is megnézzük, mit és miért vettek el, több mint érdekes, dologra jövünk rá. Igaza van Gábor testvéremnek, mert a liberális professzor nem mérvadó a szövegvariánsok egyoldalú megítélésében.

A statisztika linkje és sok érdekesség még itt található:

Statistical comparison of editions of the Greek New Testament

Áldás!

Pacific
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 19. - 22:55:57 írta pacific »



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #64 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 23:11:21
[valasz author=Gábor link=topic=963.msg87443#msg87443 date=1534711272]

[/valasz]

Igen, ez az én megtérésemkor kapott Ige az Úr Jézustól. Köszönöm, hogy emlékszel rá.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #65 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 01:53:03
Itt van még néhány különbség
(ahol nincs be sötétive ott az egész vers hiányzik)

Mt 1:25
És nem ismeré őt, míg meg nem szülé az ő /elsőszülött/ fiát; és nevezé annak nevét Jézusnak.

Mt 5:22
​Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára /ok nélkül/, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.

Mt 5:44
​Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.

Mt 6:1
​Vigyázzatok, hogy /alamizsnátokat / -helyet-  / kegyességetek/ ne osztogassátok az emberek előtt, hogy lássanak titeket; mert különben nem lesz jutalmatok a ti mennyei Atyátoknál.

Mt 9:13
​Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket  /a megtérésre./

Mt 13:51
Monda nékik Jézus: Megértették-é mindezeket? Mondának néki: Megértettük / Uram. /

Mt 17:21
Ez a fajzat pedig ki nem megy, hanemha könyörgés és bőjtölés által.

Mt 18:11
​Mert az embernek Fia azért jött, hogy megtartsa, a mi elveszett vala.

Mt 19:9
​Mondom pedig néktek, hogy a ki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; /és a ki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő./

Mt 19:17
ő pedig monda néki: / Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten /   helyett - / "Miért kérdezel engem a jóról?/. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

Mt 20:16
​Ekképen lesznek az utolsók elsők és az elsők utolsók; /mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak/.

Mt 20:22
Jézus pedig felelvén, monda: Nem tudjátok, mit kértek. Megihatjátok-é a pohárt, a melyet én megiszom? /és megkeresztelkedhettek-é azzal a keresztséggel, a melylyel én megkeresztelkedem?/ Mondának néki: Meg.

Mt 23:14
​Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek házát, és színből hosszan imádkoztok; ezért annál súlyosabb lesz a ti büntetéstek.

Mt 25:13
​Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok,/ a melyen az embernek Fia eljő./

Mt 27:35
Minek utána pedig megfeszíték őt, eloszták az ő ruháit, sorsot vetvén; /hogy beteljék a próféta mondása: Megosztozának az én ruháimon, és az én köntösömre sorsot vetének./

Mrk 1:14
Minekutána pedig János tömlöczbe vettetett, elméne Jézus Galileába, prédikálván az Isten /országának/ evangyéliomát,

Mrk 1:42
/És a mint ezt mondja vala/, azonnal eltávozék tőle a poklosság és megtisztula.

Mrk 3:15
És hatalmuk legyen a /betegeket gyógyítani és/ az ördögöket kiűzni:

Mrk 6:11
A kik pedig nem fogadnak titeket, sem nem hallgatnak rátok, onnét kimenvén, verjétek le a port lábaitokról, bizonyságul ő ellenök. /Bizony mondom néktek: Sodomának vagy Gomorának tűrhetőbb lesz a dolga az ítélet napján, mint annak a városnak/.

Mrk 7:8
​Mert az Isten parancsolatját elhagyva, az emberek rendelését tartjátok meg,/ korsóknak és poharaknak mosását; és sok egyéb efféléket is cselekesztek/.

Mrk 7:16
​Ha valakinek van füle a hallásra, hallja.

Mrk 9:44 és 46
A hol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.

Mrk 9:49
​Mert mindenki tűzzel sózatik meg, / és minden áldozat sóval sózatik meg/.

Mrk 10:24
A tanítványok pedig álmélkodának az ő beszédén; de Jézus ismét felelvén, monda nékik: Gyermekeim, mily nehéz / azoknak, a kik a gazdagságban bíznak, /az Isten országába bemenni!

Mrk 11:10
Áldott a mi Atyánknak, Dávidnak országa, a mely jő /az Úrnak nevében/! Hozsánna a magasságban!

Mrk 11:26
​Ha pedig ti meg nem bocsátotok, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.

Mrk 13:14
​Mikor pedig látjátok a pusztító utálatosságot, /a melyről Dániel próféta szólott/, ott állani, a hol nem kellene (a ki olvassa, értse meg), akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre;

Mrk 13:33
​Figyeljetek, vigyázzatok és /imádkozzatok/; mert nem tudjátok, mikor jő el az az idő.

Mrk 14:27
És monda nékik Jézus: / Ezen az éjszakán / mindnyájan megbotránkoztok bennem; mert meg van írva: Megverem a pásztort, és elszélednek a juhok.

Mrk 15:28
És beteljesedék az írás, a mely azt mondja: És a bűnösök közé számláltaték.

  Mark 16:9-20

Lk 2:33
/József/  - helyet - /Apja/ pedig és az ő anyja csodálkozának azokon, a miket ő felőle mondottak.

Lk 2:40
A kis gyermek pedig növekedék, és erősödék / szellemben /, teljesedve bölcsességgel; és az Istennek kegyelme vala ő rajta.

Lk 4:4
Jézus pedig felele néki, mondván: Meg van írva, hogy nemcsak kenyérrel él az ember, / hanem az Istennek minden ígéjével /.

Lk 4:8
Felelvén pedig Jézus, monda néki: /Távozz tőlem, Sátán; mert/ meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.

Lk 4:41
Sokakból pedig ördögök is mentek ki, kiáltozván és mondván: Te vagy /ama Krisztus/, az Isten Fia! De ő megdorgálván, nem engedé őket szólani, mivelhogy tudták, hogy ő a Krisztus.

Lk 9:54
Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és emészsze meg ezeket, /mint Illyés is cselekedett?/

Lk 9:55
De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: /Nem tudjátok minémű szellem van ti bennetek:
Lk 9:56
​Mert az embernek Fia nem azért jött, hogy elveszítse az emberek lelkét, hanem hogy megtartsa.
/ Elmenének azért más faluba.

Lk 11:2
Monda pedig nékik: Mikor imádkoztok, ezt mondjátok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved. Jőjjön el a te országod. /Legyen meg a te akaratod, miképen a mennyben, azonképen e földön is/.

Lk 17:36
​Ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.

Lk 22:64
És szemeit betakarván, /arcul csapdosák őt/, és kérdezék őt, mondván: Prófétáld meg ki az, a ki téged vere?

Lk 23:17
Kell vala pedig elbocsátania nékik ünnepenként egy foglyot.

Lk 23:38
Vala pedig egy felirat is fölébe írva /görög, római és zsidó betűkkel/: Ez a zsidóknak ama Királya.

Lk 23:42
És monda Jézusnak:/ Uram,/ emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!

Jn 3:13
​És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, / a ki a mennyben van. /

Jn 5:3-4
Ezekben feküvék a betegek, vakok, sánták, aszkórosok nagy sokasága, /várva a víznek megmozdulását.
Mert időnként angyal szálla a tóra, és felzavará a vizet: a ki tehát először lépett bele a víz felzavarása után, meggyógyult, akárminémű betegségben vol
/.

Jn 6:47
​Bizony, bizony mondom néktek: A ki /én bennem/ hisz, örök élete van annak.

Jn 16:16
​Egy kevés idő, és nem láttok engem; és ismét egy kevés idő, és megláttok majd engem:/ mert én az Atyához megyek. /

ApCsel 2:30
Próféta lévén azért, és tudván, hogy az Isten néki esküvéssel megesküdött, hogy majd az ő ágyékának gyümölcséből támasztja a Krisztust test szerint, hogy helyheztesse az ő királyi székibe,

- Mivel ő próféta volt és tudta, hogy néki esküvel ígérte meg Isten, hogy az ő ágyékának gyümölcséből ültet majd valakit az ő királyi székébe -


ApCsel 8:34
Felelvén pedig a komornyik Filepnek, monda: Kérlek téged, kiről mondja ezt a próféta? Magáról-é, vagy más valakiről?

ApCsel 23:9
Támada azért nagy kiáltozás: és felkelvén az írástudók a farizeusok pártjából, tusakodnak vala, mondván: Semmi rosszat sem találunk ez emberben; ha pedig szellem szólott néki, vagy angyal, / ne tusakodjunk Isten ellen./ - nincs benne

ApCsel 24:6-8
… Meg is fogtuk őt, és a mi törvényünk szerint akartuk megítélni.
De Lisiás, az ezredes, nagy karhatalommal oda jövén, kivevé őt kezünkből.
És azt parancsolá, hogy az ő vádolói hozzád jőjjenek. Tőle te magad, ha kihallgatod, értesülhetsz mindezekről, melyekkel mi őt vádoljuk.

ApCsel 28:29
És mikor ezeket mondotta, elmenének a zsidók, magok között sokat vetekedve.

Róm 8:1
Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, / kik nem test szerint járnak, hanem Szellem szerint /. - nincs benne

Róm 9:32
Miért? Azért, mert nem hitből keresték, hanem mintha a / törvény / cselekedeteiből volna. Mert beleütköztek a beleütközés kövébe,

Róm 10:15
Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? A miképen meg van írva: Mely szépek /a békesség hirdetőknek / lábai, a kik jókat hirdetnek!

Róm 11:6
Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet.

Róm 13:9
Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, / hamis tanubizonyságot ne szólj /, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az ígében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.

Róm 15:29
Tudom pedig, hogy mikor hozzátok megyek, a Krisztus /evangyélioma/ áldásának teljességével megyek.

Róm 16:24
A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme mindnyájan ti veletek. Ámen.

1Kor 11:29
Mert a ki / méltatlanul /eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

Gal 3:1
Óh balgatag Galátziabeliek, kicsoda ígézett meg titeket, /hogy ne engedelmeskedjetek az igazságnak,/ kiknek szemei előtt a Jézus Krisztus úgy íratott le, mintha ti köztetek feszíttetett volna meg?

Gal 4:7
Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is /Krisztus által/.

Gal 5:19
A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalóak, melyek ezek: házasságtörés, /paráznaság/, tisztátalanság, bujálkodás.

Gal 6:15
Mert /Krisztus Jézusban/ sem a körülmetélkedés, sem a körülmetéletlenség nem használ semmit, hanem az új teremtés.

Ef 3:9
És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett Isten ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az Istenben,/ a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által/;

Ef 3:14
Ezokáért meghajtom térdeimet /a mi Urunk Jézus Krisztusnak /Atyja előtt,

Ef 5:9
Mert a szellemnek gyümölcse minden jóságban és igazságban és valóságban van, - ez vagy hiányzik, vagy a szellem helyet világosság gyümölcse van


Fil 3:3
Mert mi vagyunk a körülmetélkedés, a kik szellem /ben / hanem /által/ szolgálunk az Istennek, és a Krisztus Jézusban dicsekedünk, és nem a testben bizakodunk:

1Tim 6:5
Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodásai a kik az istenfélelmet nyerekedésnek tekintik. /Azoktól, akik ilyenek, eltávozzál./

Zsid 2:7
Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt /és úrrá tetted kezeid munkáin/,

Zsid 3:6
Krisztus ellenben mint Fiú a maga háza felett, a kinek háza mi vagyunk, ha a bizodalmat és a reménységnek dicsekedését /mind végig erősen/ megtartjuk.

Zsid 7:21
De az esküvéssel, az által, a ki azt mondá néki: Megesküdött az Úr, és nem bánja meg, te pap vagy örökké, / Melkisédek rendje szerint:/

Zsid 10:34
Mert a foglyokkal is együtt szenvedtetek, és vagyonotok elrablását örömmel fogadtátok, tudván, hogy néktek jobb és maradandó vagyonotok van a / mennyekben /.

1Pét 1:22
Szellemeteket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a /Szellem által/, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;

1Pét 4:14
Boldogok vagytok, ha Krisztus nevéért gyaláznak titeket; mert megnyugszik rajtatok a dicsőségnek és az Istennek Szelleme, /a mit amazok káromolnak ugyan, de ti dicsőítitek azt/.

1Ján 2:7
Atyámfiai, nem új parancsolatot írok néktek, hanem régi parancsolatot, a mely előttetek volt kezdettől fogva; a régi parancsolat az íge, a melyet hallottatok /kezdettől fogva/.

1Ján 2:20
És néktek kenetetek van a Szenttől, /és mindent tudtok./ helyet /mindnyájan tudjátok /

1Ján 3:5
És tudjátok, hogy ő azért jelent meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn.

– nem a mi bűneinket, hanem általában a bűnt – Az Új.f. így adja :

5. Azt pedig tudjátok, hogy ő azért jelent meg, hogy elvegye a bűnöket, és hogy őbenne nincsen bűn

1Ján 4:3
És valamely szellem nem vallja Jézust /testben megjelent Krisztusnak/, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus szelleme, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.

1Ján 5:7
Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szentszellem: és ez a három egy.


1Ján 5:13
Ezeket írtam néktek, a kik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, /és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében/.

Jel 1:11
A mely ezt mondja vala: /Én vagyok az Alfa és az Omega, az Első és Utolsó; és/: A mit látsz, írd meg könyvben, és küldd el a hét gyülekezetnek, a mely Ázsiában van, Efézusban, Smirnában, Pergámumban, Thiatirában, Sárdisban, Filadelfiában és Laodiczeában.

Jel 5:14
És a négy lelkes állat monda: Ámen. És a huszonnégy Vén leborult és imádá /az örökkön örökké élőt/.

Jel 14:5
És az ő szájokban nem találtatott álnokság; mert az /Istennek királyiszéke előtt/ feddhetetlenek.

Jel 21:24
És a pogányok, /a kik megtartatnak/, annak világosságában járnak; és a föld királyai az ő dicsőségöket és tisztességöket abba viszik.

Jel 22:19
És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet /könyvéből/ - helyett -  /fájából/, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.


De ha veszed a Károly bibliát és Párhuzamosan olvasod az Új.f. meg fogod látni a külömbséget. van ahol jelentéktelen az eltérés, de van ahol egészen más értelmet talál a mondandó.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 20. - 02:03:45 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 09:43:26
[valasz author=Irma link=topic=963.msg87445#msg87445 date=1534713081]

[/valasz]

Igen és ez is bizonyitja, már mint a Te történeted, hogy NINCS igaza a liberális teologusoknak! Hiszen szerintük ez az Ige nem is része a Bibliának csak későbbi betoldás...Na igen csak ezzel az a baj hogy ez az Ige rengeteg nyomorult bűnöst vígasztalt meg és vont közelebb Istenhez! Én HISZEM hogy ezek az Ige részei és Istentől ihletettek!

Még az egyik legszélsőségesebb karizmatikus tanító is , Paul Yongii Cho is arról tett bizonyságot a könyveiben hogy a mai modern forditások szándékosan hamisitják meg az Igét! És előhozta Márk utolsó verseit vagy akár a parázna nő Igéit... Még ő is rendelkezik ennyi tisztán látással...

Az a baj hogy a mostani teologusok úgy vizsgálják az Igét mint pusztán egy könyvet, pedig ez A KÖNYV!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #67 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 09:48:33
Köszönöm Zoli a listát.

Igen, azt csináltam már tegnap is, hogy párhuzamosan néztem a fordításokat.



Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #68 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 09:56:43
[valasz author=Irma link=topic=963.msg87445#msg87445 date=1534713081]

[/valasz]

Igen és ez is bizonyitja, már mint a Te történeted, hogy NINCS igaza a liberális teologusoknak! Hiszen szerintük ez az Ige nem is része a Bibliának csak későbbi betoldás...Na igen csak ezzel az a baj hogy ez az Ige rengeteg nyomorult bűnöst vígasztalt meg és vont közelebb Istenhez! Én HISZEM hogy ezek az Ige részei és Istentől ihletettek!

Még az egyik legszélsőségesebb karizmatikus tanító is , Paul Yongii Cho is arról tett bizonyságot a könyveiben hogy a mai modern forditások szándékosan hamisitják meg az Igét! És előhozta Márk utolsó verseit vagy akár a parázna nő Igéit... Még ő is rendelkezik ennyi tisztán látással...

Az a baj hogy a mostani teologusok úgy vizsgálják az Igét mint pusztán egy könyvet, pedig ez A KÖNYV!

Először nyiss ki egy magyar nyelvű új fordítású Bibliát, légy szíves! És nézd meg, hogy ez a szakasz benne van-e?

Én az UFO-t és annak revidiált változatát olvasom elsősorban. Nekem ez a Bibliám, és szeretem, ahogy Te a Károlit. Megtisztelnél azzal, hogy nem hamisítványozod le?


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #69 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 10:12:41
Vajon hová vezet ez az egész?

             :sherlock:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #70 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 10:28:18
Jó esetben ahhoz is vezethet, hogy jobban odafigyelünk egymásra. :szelid:
Ha, az én hozzászólásomra írtad.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #71 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 11:39:11
Az egészre írtam, mert látszik, hogy nem a legjobbat hozza ki ez a dolog mindenkiből.
Persze, lehet, csak én látom így, és minden remek... :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #72 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 12:20:18
[valasz author=Virág link=topic=963.msg87456#msg87456 date=1534751803]

[/valasz]

Megértem hogy nehéz helyzeteken kell átmenned, de a véleményemhez tartom magam...
Hidd el évekig kutattam ezt a kérdést jó magam is és valahogy mégis eljutottam arra hogy a modern fordítások alapja HAMIS!

Ide citálok mindjárt pár linket:

https://varadikarolibiblia.blogspot.com/2016/08/az-uj-szovetseg-gorog-szovegeinek.html

https://varadikarolibiblia.blogspot.com/2017/12/normal-0-21-false-false-false-hu-x-none.html

Olvasd át kérlek, és ne vedd személyes sértésnek hogyha én hamisnak gondolom a mai modern fordításokat is...

Egyébiránt pedig ha az UFO-t kinyitod akkor a lábjegyzetben ott van hogy ezek a részek a legrégibb kéziratokban nem találhatóak. Valamint a Jubileumi Kommentár sajnos szintén nem tekinti az ihletett Ige részének...

Egyébként UFO, amelynek első verziója az átkosban készült, pont azért ferdített el dolgokat hogy kompatibilis legyen az államhatalommal...Ezt nem én mondom, hanem jeles református teologusok is akik NEM fogadták el a mai napig ezeket a Bibliákat... Szóval mondhatjuk hogy az általad preferált UFO is már eleve hamis alapokkal indult el...sajnos...



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 14:40:30
Szia Zoli!
ApCsel 2:30
Próféta lévén azért, és tudván, hogy az
Isten néki esküvéssel megesküdött,
hogy majd az ő ágyékának
gyümölcséből támasztja a Krisztust
test szerint, hogy helyheztesse az ő
királyi székibe,
T.R.

- Mivel ő próféta volt és
tudta, hogy néki esküvel
ígérte meg Isten, hogy az ő
ágyékának gyümölcséből
ültet majd valakit az ő királyi
székébe -
N.A.

Egyértelmű, hogy eltér a két szöveg-gyűjtemény.

Ugye Károli szövege a T.R.-re épűl?

Megmutatnád nekem a Károli-fordítás ószövetségi részéből, hogy hol kapott Dávid ígéretett arra, hogy az ő trónjára majd az ő ágyékából származó Krisztus ül?
ui. Bátran használd a Károli kereszthívatkozásait, hiszen egyesek szerint ő a magyar Szentírás-fordítás Alfája és Omegája...

Előre is köszi!
:int
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 20. - 15:03:40 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #74 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 06:02:21
Az egészre írtam, mert látszik, hogy nem a legjobbat hozza ki ez a dolog mindenkiből.
Persze, lehet, csak én látom így, és minden remek... :)

Egyetértek. Egyáltalán nem remek. Nagyon nehéz téma, indulatokat szít.

Mindegy, én most elvonulok a listámmal, kinyomtattam, amit Zoli hozott, és szépen átveszem. Engem elsősorban a saját Bibliám érdekel, hogy a végére járjak a dolgoknak.

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 21. - 06:02:49 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1