Szerző Téma: "Isten parancsolatainak a megtartói" Kik is ők valójában?  (Megtekintve 8056 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Dátum: 2018. Szeptember 25. - 16:18:31
Testvérek!

Az újszövetségi írások tele vannak olyan igékkel, melyek szerint "Isten parancsolatait" megtartják azok, akik valóban Istenhez tartoznak,
és akik Jézust valóban szeretik, és nem csak beszélnek erről:

"Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét! "

"Megharagvék azért a sárkány az asszonyra, és elméne, hogy hadakozzék egyebekkel az ő magvából valókkal, az Isten parancsolatainak megőrzőivel, és akiknél vala a Jézus Krisztus bizonyságtétele;  (Jel 12:17)"

Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.  (Ján 14:15)

A fenti igék szerint tehát roppant fontos egy keresztény számára, hogy Isten parancsolataiban járjon.

A kérdés ezek után ez:

Mit ért Isten az újszövetségben "Isten parancsolatai" alatt.
Amíg ezt nem tudom, addig azt sem tudom, pontosan mit is vár el tőlem.

Ti mit gondoltok?

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 16:58:27
Hát a mózesi törvényeket biztosan nem, mert az még Jézuson kívül senkinek sem jött össze.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 21:22:55
pl. Ananiás megtartotta Jézus parancsát, mikor elment imádkozni Saulért...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 19:01:36
Sziasztok!

Egyetértünk ebben.

A köznyelvi értelmezésben a "parancs" az, amikor valaki tekintéllyel megparancsol valamit, hogy azt tegyük meg.
Ha nem tesszük meg, azzal nyilvánvalóan szembeszegülünk annak az akaratával, aki a parancsot adta.
Mint látni fogjuk a bibliai értelemben vett "Isten parancsolatai" hasonló módon Isten parancsait, utasításait jelenti,
amelyet Isten nekünk (azaz ránk vonatkozólag) mond, hogy azokat tegyük meg.


I. A törvényadás előtti értelmezés:

Látjuk a bibliából, hogy Isten az embernek már a kezdetekkor adott egy parancsolatot:

1Móz 2:16 - 2:17
És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél. 
De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert amely napon eszel arról, bizony meghalsz.

Az ember számára ez volt a legelső parancsolat. Ha Ádámot ekkor megkérdeztük volna, hogy milyen parancsolatot
kapott Istentől, ő erre mutatott volna rá. Telt-múlt az idő, és ahogyan a körülmények változtak, és az ember megromlott, Isten újabb parancsolatokat, utasításokat adott a számára

1Móz 6:13 - 6:14
Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általuk: és íme elvesztem őket a földdel egybe.  Csinálj magadnak bárkát gófer fából, rekesztékeket csinálj a bárkában, és szurkozd meg belül és kívül szurokkal.

1Móz 9:1 - 9:6
Azután megáldá Isten Noét és az ő fiait, és azt mondá nekik: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet. 
És féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja az égnek minden madara: minden ami nyüzsög a földön, és a tengernek minden hala kezetekbe adatott;  Minden mozgó állat, amely él legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat. 
Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek. De a ti véreteket, amelyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképpen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.  Aki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert. 

Ebben a korban Isten ezeket a parancsolatokat adta az Ember számára. Megtartani "Isten parancsolatait" Noé számára nagyjából annyi volt, hogy bárkát készít, hogy nem eszik vért, és megöli azt, aki gyilkosságot követ el.

II. A törvényadás utáni (zsidó) értelmezés:

Az emberiség idővel egyre gonoszabb lett, és Mózes idejében Isten az Ő világosság hordozására kiválasztott népével megismertette a tízparancsolatot és a Mózesi Törvényt,  "Isten Törvényét". A zsidó gondolkodásban az "Isten parancsolatai" elválaszthatatlanul összekapcsolódott a Mózesi Törvénnyel. Ha egy zsidó emberrel beszélgetsz, és megkérded tőle, hogy megtartja-e Isten parancsolatait, akkor ő legelőször a Mózesi Törvényre fog gondolni. A fejében valami ilyesmi van: "Isten parancsolatai = azok a parancsolatok, amelyeket Isten az én népemnek adott Mózes közvetítésével = a Mózesi Törvény."

III. "Isten parancsolatai" jelentése egy újjászületett keresztény számára:

Mit ért Isten az újszövetségben "Isten parancsolatai" alatt?

Talán ez azt jelenti, hogy nem szabad bizonyos fáról ennem?
Talán azt jelenti, hogy meg kell tartanom a Mózesi Törvényben írt utasításokat, mintha zsidó lennék?
Valami egészen mást jelent?

A 18 évnyi kereszténységem alatt én ezidáig a következő gondolatokkal találkoztam:

- Egyes keresztények szerint "Isten parancsolatai" alatt a tízparancsolatot kell érteni.
- Egyesek szerint az egyház által módosított tízparancsolatot.
- Egyes keresztények szerint a Mózesi Törvényt, az egészet.
- Egyesek szerint a Mózesi Törvény bizonyos részeit, de nem az egészet, mert egy része már beteljesedett.
- Egyes keresztények szerint Istennek mindazokat az utasításait, parancsait, amelyeket nekünk keresztényeknek mond, hogy tegyük meg
azokat.

"Amit állítok, és amit be is szeretnék az Igéből bizonyítani az az, hogy "Isten parancsolatai", amit meg kell tartania egy kereszténynek nem más, mint Istennek mindazok az utasításai, parancsai, amelyeket Isten rá (újjászületett keresztényre) vonatkozólag mond, hogy azokat tegye meg. Ez a parancs bárhol állhat a Bibliában, de Isten a Biblián kívül is adhat nekünk parancsolatokat, amelyeket meg kell tartanunk, az Ő Szellemével közvetlenül a szellemünkbe, vagy angyalokon, prófétákon, stb. keresztül."

Ami a lényeg ebben, hogy nem kell megtartanunk válogatás nélkül mindenféle parancsolatot a bibliából, CSAKIS AZOKAT, amelyeket Isten ránk vonatkozólag mond.

Mondok néhány példát, ezek mind Isten parancsolatai lesznek, de nem ránk, újjászületett, nem zsidó keresztényekre vonatkoznak, ezért ezeket NEM KELL MEGTARTANUNK!!!

3Móz 16:29 - 16:34
Örökkévaló rendtartás legyen ez nálatok: a hetedik hónapban, a hónapnak tizedikén sanyargassátok meg magatokat és semmi munkát ne végezzetek, se a bennszülött, se a közöttetek tartózkodó jövevény...Szombatok szombatja ez nektek, sanyargassátok meg azért magatokat; örökkévaló rendtartás ez. És végezzen engesztelést a pap, akit felkennek, és akit az ő tisztére felavatnak, hogy paposkodjék az ő atyja helyett, és öltözködjék a gyolcs ruhákba, a szent ruhákba...És örökkévaló rendtartás legyen ez nálatok, hogy egyszer egy esztendőben engesztelést végezzenek Izrael fiainak minden bűnéért. És úgy cselekedék, amint megparancsolta vala az Úr Mózesnek. 

Látható, hogy ez az ige Isten parancsolata, azonban az is egyértelmű, hogy a zsidó nép részére! Ha pedig a zsidó nép részére adatott, akkor
nem nekem. Ha nem vagyok zsidó, nem is kell ezt megtartanom, sőt, bolond, eltévelyedett lennék, ha megtenném.

Íme, egy újabb parancsolat a Mózesi Törvényből:

"Megtartsátok azért a szombatot; mert szent az ti nektek. Aki azt megrontja, halállal lakoljon. Mert valaki munkát végez azon, annak lelke irtassék ki az ő népe közül.  (2Móz 31:14)"

Ez is Isten parancsolata, azonban szintén nem a keresztények számára, hanem a zsidó nép számára. Ezért nekem nem kell megölnöm azokat, akik nem tartják meg a törvény szerint a szombat napját. (Zárójelben jegyzem meg, hogy maguk a zsidók sem tartják meg ezt a parancsolatot, és sok más egyebet sem a törvényből. Pál ki is mondja, a Szentírás tekintélyével, hogy " ... maguk a körülmetélkedettek (a zsidók) sem tartják meg a törvényt; ...  (Gal 6:13)"

Azt jelenti ez, hogy akkor egy kereszténynek egyetlen parancsolatot sem kell megtartania a "törvényből"???

Nem! Ha olyan parancsolatot találok benne, amely rám (is) vonatkozik, akkor a legjobban teszem, ha megtartom, mert az Istennek egy parancsolata a számomra. Például: "Tiszteld anyádat és apádat..." Ez is a törvényben áll, és én úgy gondolom, hogy újjászületett keresztényként rám (is) vonatkozik, ezért igyekszem megtartani, mint Isten rám vonatkozó parancsolatát.

Most pedig nézzünk néhány olyan paracsolatot, amelyek szintén "Isten parancsolatai", de ezeket nem a biblián keresztül, hanem egyéb más szellemi módon mondta azoknak, akikre vonatkoznak:

Apcs 10:19 - 10:20
És amíg Péter a látás felől gondolkodék, monda neki a Lélek: Íme három férfiú keres téged: 
Nosza kelj fel, eredj alá, és minden kételkedés nélkül menj el ő velük: mert én küldöttem őket.

Ezt a parancsot, amely szintén Isten parancsa volt, Péter nem a bibliából olvasta ki, hanem Isten közvetlenül szólt hozzá, hogy
ezt kell tennie. Péter megtette, és ezzel engedelmes volt "Isten parancsolatának".

Íme egy újabb példa erre:

Monda pedig a Lélek Filepnek: Járulj oda és csatlakozzál ehhez a szekérhez! (Apcs 8:29)

Filep engedelmes volt Isten parancsának, és az eunuch főember megtért, hitre jutott Jézusban és bemerítkezett.

Igazából azt értettem meg, hogy keresztényként mi halljuk Jézus, (a Lélek) hangját, és amikor megtesszük, amit nekünk személyesen mond, akkor azzal megtartjuk Istennek azokat a parancsolatait, amelyeket nem a Biblián keresztül mond. Ezzel a parancsolatok nagy részét
megtartottuk. Ha még megtartjuk ehhez azokat a parancsolatait is, amelyeket a biblián keresztül mond, akkor ezzel mi vagyunk azok, akik Isten parancsolatait megtartják.

A parancsolatok megtartásához ugyanis mindkettőre szükség van. Nem elég csak a ránk vonatkozó írott parancsolatokat megtartani, hanem meg kell tartanunk a szellemi parancsolatokat is, vagyis hagynunk kell, hogy Isten vezéreljen bennünket az Ő szellemével. Ő az, akinek a szelleme bizonyságot tesz bennünk arról is, hogy melyek azok a parancsolatok a Bibliában, amelyek ránk vonatkoznak.

A jó hír az, hogy Isten megadja mindezeket, ha bízunk Benne, mert ez az egész az Ő munkája. Nem kell erőlködnünk, hogy ez megtörténjen. Ő megadja ezeket az övéinek! Új szívet, új vágyakat ad, hogy vágyjunk arra, hogy folyamatosan Benne, és az Ő parancsolataiban maradjunk. Azokban, amelyek ránk vonatkoznak. Ha valódi a bizalmunk Benne, és tudjuk, hogy mélységesen szeret minket, és a javunkat akarja, mi mást is tehetnénk, minthogy megbízunk abban, hogy az Ő parancsolatai, utasításai a javunkra lesznek, nem pedig a hátrányunkra. Ez a valódi hit, az engedelmesség Isten Szellemének, Istennek. Ebben fogunk növekedni.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 21:45:01
Egy ponton ráébredtem, hogy "Isten parancsolatainak a megtartása" egyáltalán nem az, mint amit
nekem évekig tanítottak. Engem ez egy kissé sokkolt.
A felekezeti oktatásom eredményeként kialakult a fejemben egy "magaslat", egy téves elképzelés, hogy
"Isten parancsolatai" = a tízparancsolat.
Tízparancsolat = "Isten parancsolatai"

Ha Isten parancsolatairól olvastam egy igét, akkor azon a tízparancsolatot értettem. Ha azt olvastam, hogy van egy nép, akik megtartják "Isten parancsolatait", akkor ezen azt értettem, hogy van egy nép, aki megtartja a tízparancsolatot. Ez a tévedés észrevétlenül ott lapult a tudatomban, és megakadályozta, hogy helyesen értsem azt, amit Isten el akart mondani. Kialakult bennem egy hamis kép, hogy azzal, hogy megtartom a tízparancsolatot, én vagyok az, aki megtartom "Isten parancsolatait". Ezzel pedig a "nép" része vagyok, aki majd üdvözül.

Én voltam az egyik "laodíciai", aki azt gondolta, hogy "meggazdagodott", és mindene megvan, ami csak kell, a tízparancsolat megtartása által. Csak azzal, hogy megtartom a szombatot.

Pedig gondolkodhattam volna...

Ha Isten népe, Isten parancsolatainak a megtartói, az üdvözültek azok, akik megtartják a tízparancsolatot, akkor nem csak az újszövetségi, Jézusban hívő szombatünneplők üdvözülnek, hanem mondjuk az ortodox zsidók is. Olyan emberek, akiknek akár semmi közük Jézushoz. De, megtartják a tízparancsolatot. Mert a vallásuk ezt előírja.

Be voltam évekig csapva, és ez óvatosságra int.

Mekkora az ámítás, mekkora a tévelyítés ebben a világban? Micsoda hatalmas ereje van annak, ha valaki évekig egy hamis gondolatot hallgat, milyen nagy erővel képes az így "bevett" hazugság félrevinni a helyes megértést??? Mennyi más ilyen lehet még bennem, bennünk???

Mi akadályozza meg, milyen szellemi hatalom, mekkora nagy a hatalma, hogy értelmes emberek egész életükben nem ismerik fel, hogy be vannak csapva, és Isten parancsolatai az nem csak a tízparancsolat, hanem ehelyett Istennek mindazok az utasításai, amit Isten nekünk mond, hogy tegyük meg azokat??? Hol van az igekutatás? A Sola Scriptura? Mennyire bízhatunk a saját emberi értelmünkben, az egyházunkban, ha ez megeshet a világban???

Annyit hallottam, hogy a végén ténynek vettem ezt a hazugságot!

Elkezdtem messiáshívő zsidókkal levelezni, és rájöttem, "Isten parancsolatai" alatt ők például nem csak a tízparancsolatot értik, hanem a ceremóniális törvényeket is. Rá kellett jönnöm, igazuk van, mert aki azt parancsolta, "ne ölj" ugyanaz parancsolta azt is, hogy tartsunk meg bizonyos ünnepeket az év bizonyos szakában.

Mindegyik parancsolat a törvényben Isten parancsolata.

De akkor ez mi:

"Menjetek el széles e világra, és tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az....... nevében".

Ez is Isten parancsolata.

És ez is:

"ne aggodalmaskodjatok", meg ez is "ne egytek arról a fáról", meg ez is: "áldozd fel a fiadat a hegyen, amelyet mutatok néked!"

Mindegyik Isten parancsolata, nem vitás.
De az sem vitás, hogy attól, hogy valami Isten parancsolata, attól még nem kell megtartanunk azt. Csakis akkor kell megtartanunk, ha az a parancsolat ránk vonatkozik. Így például nem kell feláldoznunk a fiunkat sem...

Mert ez is Isten parancsolata: "Vedd a te fiadat, a te egyetlen egyedet, és áldozd meg a hegyen, amelyet mutatok néked"
Most akkor, mivel ez Isten parancsolata, ezért engedelmesen fel kell áldoznunk a fiunkat???
Nem, mivel ez az isteni parancs nem hozzánk szól, nem ránk vonatkozik.
Ezért nem is kell megtennük sem.

Éppen ilyen okokból nem kell megtartanunk a zsidóknak adott törvényt, egyszerűen azért, mert az nem ránk vonatkozik. Isten nem az Ő Fiában hívő újjászületett szívű, megigazult gyermekeinek parancsolta meg, hogy megtartsák azt, hanem a zsidó népnek, amíg hitre nem jutnak az Ő fiában.

Amikor Isten kegyelméből észrevettem a becsapottságomat, a legszívesebben a falba vertem volna a fejemet.

Hát miért nem vettem elő a konkordanciámat, és ütöttem be az "Isten parancsolatai" helyett álló görög kifejezéseket.
Persze, tudom én, azért nem, mert magabízó voltam. Úgy gondoltam, ezzel kapcsolatban mindent helyesen tudok... (Laodícia)...

Ha beütöttem volna a bibliafelfedező programba az "Isten parancsolatai" kifejezést, akkor az alábbit találtam volna:

"Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait (entolé) és a Jézus hitét!  (Jel 14:12)
A görög "entolé" szó, amely itt áll parancsot, utasítást jelent. Minden olyan esetben tehát, amikor Isten valamire utasít minket a Szellemével, vagy a Bibliában az egy "entolé" a részünkre.

Figyelem! Ez nem csak a tízparancsolat! A tízparancsolat 10 db "entolé", 10 db parancsolat valóban, de Isten parancsolataiban járni, Isten parancsolatait megtartani nem annyit jelent, hogy megtartom a tízparancsolatot. Ehelyett azt jelenti, hogy megtartom MINDAZT, amit Isten nekem (nem pedig valaki másnak, mondjuk a zsidó népnek) parancsol bárhol és bármilyen módon.

Figyeljük meg, hogy ez az "entolé" szó szerepel az alábbi igékben is:

"Ha valaki azt hiszi, hogy ő próféta, vagy lelki ajándék részese, vegye eszébe, hogy amiket nektek írok, az Úr parancsolatai (entolé) azok.  (1Kor 14:37)"

Pál az ezt megelőző igeszakaszokban utasításokat, parancsokat ad a korintusiaknak. Utasítja őket, hogy
-  egyszerre csak néhányan beszéljenek nyelveken a gyülekezetben, és csak akkor, ha van magyarázó is, aki megmagyarázza
-  törkedjenek a prófétálásra, a prófétálás ajándékának elnyerésére
-  stb.

A végén pedig elmondja, hogyha valaki magát nagynak gondolná, és felül akarná ezeket "írni", ne tegye, mert mindezek az Úr parancsolatai (entolé). (1Kor 14:37)

Tehát Isten parancsolatai, "entolé"-i, az nem csak a tízparancsolat, hanem ehelyett mindazok az utasítások, amelyeket Isten nekünk mond, hogy tegyük
azokat meg. Azzal még senki nem nevezheti magát "Isten parancsolatainak" a megtartójának, ha megtartja a tízparancsolatot.

Azért nem csak a törvényben adott parancsolatokat, hanem a törvényen kívül is, és nekünk minden olyan parancsolatot meg kell tartanunk,
legyen akár a törvényben, legyen akár máshol a Bibliában, amely Istentől származik, és RÁNK VONATKOZIK. + még Istennek azokat az utasításait,
amelyeket Isten egyéb más módon, mondjuk halk szavával megszólalva, mond a szívünkben, vagy prófétákon, közvetítőkön keresztül,
hogy tegyük azokat meg. Ezt jelenti megtartani Isten parancsolatait. Megtartani a ránk vonatkozó parancsokat, nem pedig ész nélkül megtartani válogatás nélkül mindenféle parancsolatot.

Ha ez igaz, (nyilvánvalóan az), ez kizárja az ortodox (Jézust nem elfogadó) zsidókat Isten parancsolatainak megtartói köréből.

Miért? Mert Isten megparancsolta, hogy "higgyünk az Ő Fiának nevében"
Ha ők ezt nem teszik, nem nevezhetők Isten parancsolatainak a megtartóinak.

Azokat a keresztényeket is kizárja, akik csak a tízparancsolatot tartják meg, és Istennek
az egyéb parancsolatait (mondjuk a "szeretet" parancsolatát, stb.) viszont nem. Mindazokat kizárja, akik
csak vallásosak, viszont a szívük nem változott át, nem él benne Jézus, és így nem váltak szerető emberekké.
Csak a Jézusban valóban bízók maradnak fent a rostán.

Ez az állítás véleményem szerint összhangban van a Biblia mondanivalójával.

Ti mit gondoltok erről?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 26. - 22:04:01 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 22:23:31
[valasz author=Lucius link=topic=973.msg87891#msg87891 date=1537991101]

[/valasz]Szia Lucius!
Az írásod nagy részével egyetértek.
Inkább csak kiegészíteném, mint cáfolnám.
:)
A Biblián szocializálódott keresztyének számára általában elfogadhatatlan, hogy Isten valakinek olyan parancsot adjon, amely ellenkezik a Bibliában közölt parancsolataival.
Az igazán komikus ebben az egészben az, hogy ezt maga a Biblia is megerősíti.
Itt van például Hoseás próféta esete, aki zsidó lévén a Mózes törvényei alatt állt, keményen kötötte is magát a tisztátalanság fogalmával.
Hát Isten minden lehetséges módon megtörte ezt a parancsával a parázna feleségen keresztül... (Hoseás1:1-9)
Sokan nem értik, hogy Isten miért ad embereknek olyan parancsot a szívébe, amellyel gyakran botránykozást kelt a langyos keresztyének között, akik évszázados hagyományok kövűletében élnek...


Más:
Ezt írod: "Ha olyan parancsolatot találok benne, amely rám (is) vonatkozik, akkor a legjobban teszem, ha megtartom, mert az Istennek egy parancsolata a számomra. Például: "Tiszteld anyádat és apádat..." Ez is a törvényben áll, és én úgy gondolom, hogy újjászületett keresztényként rám (is) vonatkozik, ezért igyekszem megtartani, mint Isten rám vonatkozó parancsolatát."

Ezt annyival egészíteném ki, hogy a mózesi törvény alatt állóknak nem volt más alternatívája. Mindegy, hogy élt az apja, anyja alá volt vetve a szűlői tekintélyének.
Jézus óta ez is másként fest!

" Aki meg nem gyűlöli apját, anyját... "

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 20:03:10
Azt gondolom, az is fontos, hogy ne legyünk olyanok, mint a Jézus korabeli elit, a vezetők és vezetettjeik, akik az emberi hagyományokat, parancsolatokat Isten szavának szintjére emelték, sőt, még fölé is, és inkább annak engedelmeskedtek, mint Isten parancsolatainak. Sokan még össze is keverik a kettőt... vagy nem is ismerik igazán Isten szavát...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 12:56:10
[valasz author=Csaba link=topic=973.msg87893#msg87893 date=1537993411]

[/valasz]

Köszönöm a kiegészítéseket, így igaz...

A biblia valójában tele van parancsolatokkal, ezek néha, látszólag mintha ellent is mondanának
egymásnak, és igazi "művészet" kiválogatni ezek közül azokat, amelyek ránk vonatkoznak.
Ez egy Isten Szelleme nélküli ember számára lehetetlen feladat. Hiába van a kezében a biblia, óhatatlanul
eltéved. Lásd. pl. zsidó fariezusok

Egy példa: "Mindenki a maga terhét hordozza" vs. "Egymás terhét hordozzátok"

Most melyik vonatkozik rám? Ha újjászülettünk, Isten Szelleme egyesült a mi szellemünkkel, és
belül, a szívünkben tanúságot tesz az igazság mellett. Vezet, hogy mikor mit kell tennünk.
Ha megtesszük, amit mond, azzal a bizalmunkat, a hitünket tanusítjuk Isten és a világ felé.
Ez a kereszténység kulcsa szerintem...
Éljünk úgy, ahogy Isten az Ő Szellemével vezet. Ne törődjünk a látszattal, hangolódjunk rá Isten vezetésére, és bátran tegyük meg, amit mond.

Ezt elmondani könnyű, megtenni viszont VALÓDI hit nélkül lehetetlen, mert testileg annyira "veszélyesnek" tűnik.
A hitünk pedig növekedik, így egyre több dologban vagyunk képesek magunkat rábízni Isten vezetésére és hangjára.

"Az én juhaim hallják az én hangomat és követnek engem..."

Ezt vétették el a farizeusok. Nem voltak ráhangolódva Istenre, valójában nem bíztak Benne, hanem helyette a saját értelmüket, saját szellemüket, saját elgondolásaikat, igemagyarázataikat követték, és így eltévedtek. Ellenben "Akiket az Úr Szelleme vezérel, azok Istennek fiai..."


Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 13:37:23
Bocsi Lucius, de ezt a párosítás hol találjuk a Bibliában?
"Egy példa: "Mindenki a maga terhét hordozza" vs. "Egymás terhét hordozzátok" "

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 16:12:42
[valasz author=Csaba link=topic=973.msg87925#msg87925 date=1538134643]

[/valasz]

Szia Csaba!

Galata 6.2 vs Galata 6.5

De amit el szerettem volna mondani, arra a te példád is jó.
"Tiszeteld apádat és anyádat" vs. " Aki meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját..."

Sok ilyen van még: Máté 5.39  "... aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd feléje a másik orcádat is!" Mondta Jézus, aztán, amikor a katona arcul ütötte,
Ő mégsem ezt tette, hanem helyette egy kérdést intézett a katonához: "Ha gonoszul szóltam, tégy bizonyságot a gonoszságról, ha pedig jól, miért versz engem? Ján 18.23

Most akkor hogyan éljek, ha engemet is pofon vágnak? Fordítsam oda a másik orcámat is, vagy pedig kérdést tegyek fel az illető felé, hogy lelkiismeretében elgondolkodjon?

Jézus azt is mondta, hogy aki tőlünk kér, annak adjunk. Máté 5.42
Akkor is, ha az illető halálra issza magát belőle, és a kocsmát gazdagítja? Szerintem nem. Isten az Ő szellemével vezérel minket, hogy mikor mit helyes tennünk, felhasználva ehhez az Igét (is).

A zsidók azt gondolták, hogy a bibliával mindenük megvan, ami csak kell, ez azonban nincsen így. A Szentszellem nélkül, Isten vezetése nélkül
képtelenek vagyunk helyesen értelmezni és alkalmazni az igét. A Szentszellem vezet el minket minden igazságra, felhasználva ehhez Isten Szavát.
Ebben téved el nagyon sok ember, önmaga értelmezi az igét az emberi értelmével, Istentől függetlenül, Isten Szelleme nélkül. Ez lehetetlen. Isten Igéje hatalmas világosság, de egy vak ember képtelen értelmezni a világosságot...

Ha így működnének a dolgok, és elegendő lenne csak a Biblia, nem kellett volna Jézusnak meghalnia. Meg kellett halnia, hogy elküldhesse a "Vígasztalót", aki elvezeti az övéit "minden igazságra". A Mennyben majd minden harmóniában fog működni, mindig azt fogjuk tenni, ami helyes, nem lesznek céltévesztések, bűnök. Miért? Azért, mert Isten Szelleme, aki mindenütt jelen van, az fogja majd vezérelni az egész világot. Most is azt teszi egyfajta korlátozott módon az övéiben, vagyis bennünk. Jézus a fej, és a Szellemével vezet minket, a tagokat a lelkiismeretünkön, a szívünkön és az értelmünkön keresztül, hogy mit kell tennünk. Ehhez a legnagyobb segítsége Isten írott igéje, a Biblia. Isten azonban szól hozzánk egyéb módokon is. Álmok, látomások, próféták, rhémák, stb. Mindezeket szintén képtelen valaki az Ő Szelleme nélkül helyesen értelmezni.

Én nyolc évig voltam olyan keresztény, hogy Isten Szelleme nélkül, saját magam határoztam meg a bibliából, hogy mi a helyes, és mi a helytelen. Aztán egy napon, amikor ismét kiborultam, hogy hogyan bánok a gyermekeimmel, leborultam, és arra kértem istent, haljak meg, ne éljek ezentúl, hanem csak Ő éljen bennem. Ne mondjam meg, mit tegyek, ne mondjam meg hova menjek, mit csináljak, hanem Ő mondja meg, és én azt fogom tenni. Másnap elvezetett egy asszonyhoz, aki prófétált, és akkor láttam életem első csodáját. Egészen addig egyet sem láttam. Komoly volt az elhatározásom, Isten látta a szívemet, és mellém állt, kilépett a függöny mögül, és megmutatta, hogy az Ő vezetése mennyire valóságos. Elkezdtem egyre jobban és jobban hinni Isten vezetésében. A következő az volt, amikor ima közben egyszer csak tudtam, hogy aznap meg fognak támadni. Nem tudom honnan, de biztosan tudtam. Aznap hárman támadtak nekem, azért, hogy ne vegyem már ilyen komolyan a vallást, és térjek vissza a katólikus hitre. A húgom, édesanyám, és nagymamám. Isten megtanított, hogy Szellemének vezetése valóságos, és Ő VALÓSÁGOSAN képes minket vezérelni, ha mi elhisszük ezt neki, és hajlandóak vagyunk megtenni, amit mond.

Közben sokat tanultam Tőle.

Egy időben rájöttem, hogy képes átadni a gondolatait, és ha megkérem erre, átadja. Ez a prófétálás. Az akkori gyülekezetemben  egy fiatal pár ment ki bizonyságot tenni, és én megkértem Istent, mondja el, mit akar mondani nekik, és én elmondom. Valami nagy dolgot vártam, egyben talán villogni is talán? újdonsült ajándékommal... Isten belehelyezte a szellemembe, hogy a következőket szeretné mondani ennek a párnak: "Nagyon büszke vagyok rátok!".... Ennyi.
Én persze valami nagy dolgot vártam, valami olyan hatalmas dolgot, amitől megdicsőül Isten is, és talán én is??? "Ezt nem mondhatom nekik, Uram, mert akkor azt fogják gondolni, hogy én találtam ki az egészet, mondj valami mást!....

Ekkor éreztem, hogy Isten Szelleme kezd megszomorodni, és döntöttem, ha ez a mondandó, akkor ez, elmondom, nem szomorítom meg Istent. Elmondtam, a pár fura szemekkel nézett rám, talán azt gondolták, én találtam ki az egészet, de én tudom, hogy nem. Én sohasem találtam volna ki valami olyat, ami kényes helyzetbe hoz mások előtt. Ez Isten volt, aki az Ő szellemével vezérli az övéit.

Aztán elkezdtük a gyermekeinket is tanítani arra, hogy figyeljenek Isten vezetésére, és bevallom, ekkor nagyot hibáztunk. Nem volt komolyabb bibliaismeretük, nem voltak megalapozódva az igében, és Isten mellett Sátán is elkezdett a nagyobbik fiunkhoz "beszélni". Isten megtanította nekünk, hogy az Ő hangja mellett a Gonosz is képes hozzánk beszélni, és nagyon meg kell alapozódni az Igében ahhoz, hogy ne legyünk félrevezethetők.
"Hangokat", "szellemi vezetéseket", "prófétálásokat" csak annyiban követhetünk, amennyiben nem mondanak ellent Isten helyesen, a Szentszellem által értelmezett írott Igéjének. Szerencsére Isten segítségével bezártuk ezt a kaput, és már semmi gond nincsen, a gyermekeinknek megtiltottuk, hogy szellemi vezetésekre hallgassanak, már minden rendben van. Igeismeret nélkül ez veszélyes is lehet, egy bizonyos fokú igeismeretet követően, viszont bátran rá kell, hogy bízzuk magunkat Isten Szellemére, mert ekkor igazi csodákat tudunk megtapasztalni. Az apostolok is így éltek. Isten Szelleme vezérelte őket, hogy hova menjenek, mit tegyenek. "Járulj Filepp a szekérhez... Menj Anániás, és tedd a kezedet Pálra... de Isten Szelleme nem engedé őket... stb. stb.  Isten vigyáz közben ránk, és ha eltévesztenénk a hangját, kiigazít. Egy bizonyos ponton azonban ki kell lépnünk a vízre, és járnunk kell rajta. Erre vagyunk elhívva. Mert mi igenis "halljuk az Ő hangját!" János 10.27. Én ezt tanulom most. Ez egy csodálatos utazás. "Akiket Isten Szelleme vezérel (folyamatosan), azok Istennek (felnőtt, érett) fiai." (Róma 8.14 az eredeti szöveg és igeidők szerint)


Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 21:50:37
Idézet
A Mennyben majd minden harmóniában fog működni, mindig azt fogjuk tenni, ami helyes, nem lesznek céltévesztések, bűnök. Miért? Azért, mert Isten Szelleme, aki mindenütt jelen van, az fogja majd vezérelni az egész világot.

Ez két dolog: a menny és a világ.
A mennyben, ha ott leszünk, minket valóban, teljességgel tud majd vezérelni Isten szelleme, azért, mert ott, akkor teljesedik be a testünk megváltása, és ilyen módon már nem fog minket akadályozni, bűnbe, kívánságokba vinni, nem fog a romlottságával, a bajaival korlátozni, befolyásolni. Ezért nem lesznek bűnök, és céltévesztések. A test, a hústest a világhoz tartozik.
Bár, ha jobban belegondolok, Lucifernek nem volt hústeste, és mégis...

A világ viszont továbbra is test és vér lesz, ezért nem fogja tudni teljesen vezérelni Isten szelleme... a világra ítélet vár.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 21:52:37
Idézet
Szerencsére Isten segítségével bezártuk ezt a kaput, és már semmi gond nincsen, a gyermekeinknek megtiltottuk, hogy szellemi vezetésekre hallgassanak, már minden rendben van.

Nem tudom, ez így tényleg jó megoldás-e...?    :nemtudom:

Mit sugdosott sátán a gyerek fülébe?

                 :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2018. Szeptember 29. - 10:03:27
[valasz author=Kamilla link=topic=973.msg87934#msg87934 date=1538164357]

[/valasz]

Kedves Kamilla!
Kérdésedet a most indított "Isten hangjának a meghallása és követése c. topikban" fogom megválaszolni, amint lesz egy kis időm.
http://oromhir.net/forum/index.php/topic,979.msg87936.html#msg87936

Türelmedet, hozzászólásaidat köszönöm! Szép napot!

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2018. Szeptember 30. - 13:05:45
[valasz author=Lucius link=topic=973.msg87927#msg87927 date=1538143962]

[/valasz]

Szia Lucius!
Köszönöm a válaszod.
A Galata levél ellentmondása csak akkor fog eltünni, ha hajlandóak vagyunk kilépni a komfort zónánkból. A Károli fordításnak itt se füle, se farka. Lövésünk sincs róla mit akar mondani valójában a görög szöveg.
Hát nem azt, hogy egymás terhét hordozzák, de inkább mindenki hordozza egyedül a saját terheit....

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2018. Szeptember 30. - 19:41:42
A topiknyitó kérdésre a rövid válasz talán az lehetne, hogy akik szellemben és igazság imádják az Urat, azok Isten parancsolatainak a megtartói is kell, hogy legyenek... szerintem...  :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.