Szerző Téma: Szűz Mária személye  (Megtekintve 25797 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Dátum: 2018. November 09. - 15:27:40
[valasz author=Irma link=topic=392.msg88446#msg88446 date=1541615762]

[/valasz]

Jól mondtad, kedves Irma O0

Zimányi József szavai jutottak erről eszembe: "Mária 9 hónapig hordozta az Úr Jézust a szíve alatt, én pedig egész életemen át hordozom Őt a SZÍVEMBEN."

És a legnyomósabb érve:
Jel. 5.1
"És láték annak jobbkezében, a ki a királyiszékben üle, egy könyvet, a mely be volt írva belől és hátul, és le volt pecsételve hét pecséttel. És láték egy erős angyalt, a ki nagy szóval kiálta: Ki volna méltó arra, hogy felnyissa a könyvet, és felbontsa annak pecséteit? És senki, sem mennyen, sem földön, sem föld alatt, nem tudta a könyvet felnyitni, sem ránézni. Én azért igen sírok vala, hogy senki nem találtaték méltónak a könyv felnyitására és elolvasására, a ránézésre sem."

"Hol volt Mária? Hol volt az "Ég Királynője"? Hát miért nem ment oda? Még csak ránézni sem volt méltó arra a könyvre!" - melyet aztán az Úr Jézus nyit fel, mert csak Ő méltó rá egyedül!
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 11. - 07:27:12 írta Virág »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2018. November 09. - 16:22:07
Jó lenne leszállni arról a protestáns magaslóról, ami időnként egy nagyon ostoba szamárnak tűnik.
Mária Zimányival ellentétben valóban 9 hónapig a szíve alatt hordta Krisztust, majd tiszteséggel felnevelte, végig szenvedte a kínhalálát és élete végéig a szívében őrízte.
Egész picit talán jobban ismerte és közelebb állt hozzá, mint a nagyarcú protestánsok.
Sőt hiszem, hogy ebben a pillanatban is közelebb van Jézushoz, mint bármelyikünk itt a földön...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2018. November 09. - 16:47:31
[valasz author=Csaba link=topic=392.msg88457#msg88457 date=1541776927]

[/valasz]

Te aztán tudod a tutit! Most örömködhetsz, hogy jól megaszontad.  ;D



Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2018. November 09. - 17:03:48
Márk. 3.35
"Mert a ki az Isten akaratát cselekszi, az az én fitestvérem és nőtestvérem és az én anyám."

Mária se jobban anyja Jézusnak, mint azok, akik cselekszik az Isten akaratát.



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2018. November 09. - 17:35:42
Nézd Csaba, hogy mennyire érezte közelebb magához Jézus az anyját, mint a többi megváltásra szorulót, arra azért van támpont, ott van a Kánaán mennyyegzői eset, vagy amikor mondják az Úrnak, hogy kinn várja Őt, akkor azt mondja Jézus, hogy azok az ő testvérei akik cselekszik Isten akaratát. De azért a Golgotánál rábízta Jánosra.

Nem tudom mi történt veled, de mostanában nagyon kötözködő vagy, és ez nagyon nem tetszik nekem. Lehet, hogy úgy gondolod neked itt mindent szabad. De én azért a helyedben meggondolnám a dolgot. Kár folyton a keresztényeket szapulni egy keresztény fórumon.
 Ami meg Mária jelenlegi helyzetét illeti ott van ahol a többiek akik az Úrban haltak meg és ő is várja, hogy Jézus  visszajöjjön és csatlakozhasson ahhoz a dicső menetbe, amely az Urat fogja követni dicsősséges bevonulásán.
vallom 
Ja és nem érzem, hogy én olyan magas lovon ülnék, mert Pál apostollal  vallom :
....15 Igaz beszéd ez és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött e világra, hogy megtartsa a bûnösöket, a kik közül elsõ vagyok én.

16 De azért könyörült rajtam, hogy Jézus Krisztus bennem mutassa meg legelõbb a teljes hosszútûrését,.....

Csak egy kedves megtapasztalást akartam megosztani, de mostanában ez szinte lehetetlen, mert mindenbe belekötsz. Nem kellene ennek így lennie.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 09. - 17:41:27 írta Irma »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2018. November 09. - 18:43:51
[valasz author=Irma link=topic=392.msg88460#msg88460 date=1541781342]

[/valasz]
A magas ló nem neked szólt, mégcsak nem is Akszának.
Azért fura, hogy Mária "csak" 9 hónapig hordta a szíve alatt a Krisztust a "bezzeg" lelkész meg egy életen át a szívében. Mindennek van határa a protestáns nagyképűségnek is.
És tényleg nekem itt mindent szabad...
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 09. - 19:01:45 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2018. November 09. - 19:15:48
Csaba, ha valaki beképzelt és magas lovon ül, az te vagy az, ha azt hiszed, hogy neked mindent szabad. Te már itt mindenki lelkébe belegázoltál kedved szerint, kitől kaptad erre a felhatalmazást? Mert ha tényleg igy van akkor lehet jobb ha nem főrumozok itt tovább.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2018. November 09. - 19:35:06
Gondolom számodra teljesen normális, ha valaki azt mondja hogy te csupán 9 hónapig hordtad a szíved alatt a fiadalt, ő meg egész életében a szívében.
Soha senkinek nem lesz olyan a viszonya vele, mint neked.
Ahogy olyan sem amilyen Máriának Jézussal.
"Mindent szabad itt nekem... " idéztem a Bibliából.
Azt, hogy ki hány lélekben taposott itt már bele, hadd ne te döntsd el.
Egy biztos, nem én vagyok az, aki duzzogva lelépéssel fenyegetőzik, ha vele történik ilyen.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 09. - 19:36:37 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2018. November 09. - 19:54:50
Csaba én nem duzzogok, hanem halálosan belefáradtam a beszólásaidba, és hát azért valamennyire csak látom mi folyik itt. De nem huzakodok én veled, mert semmi értelme a veled való vitának. Már nem is tudom hány éve ismerjük egymást megszokhattam volna a durva stilusodat. Pedig nagyon igyekszem kitérni az utadból.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2018. November 09. - 20:07:48
Irmám én is megszoktam, hogy milyen vagy.
Mintha eleve azzal válaszoltam volna a hozzám intézett reakciódra, hogy a  "magas ló nem neked szólt, mégcsak nem is Akszának".
Mégis megint személyes sértésként éled meg a szavaim.
Hidd el, ez már sokadszorra éngem is fáraszt.
Egyáltalán nem vágyom reá, hogy távozzál.
A jővőben nem szólok a topicjaiban írtakhoz.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2018. November 09. - 21:27:38
Azért fura, hogy Mária "csak" 9 hónapig hordta a szíve alatt a Krisztust a "bezzeg" lelkész meg egy életen át a szívében. Mindennek van határa a protestáns nagyképűségnek is.


Mi az, ami nem igaz ebben a mondásban?
Mária nem 9 hónapig hordta Jézust a szíve alatt? Egy keresztény nem a szívében hordozza Jézust egész életében? (Mondjuk, ha erről neked nincs tapasztalatod, akkor nem csoda, ha nem érted.)

Azt pedig miből gondolod, hogy Mária "közelebb van Jézushoz, mint bármelyikünk"? Hogy Jézus jobban szereti az anyját, mint a többi embert? Mire alapozod ezt? Mert a Bibliára nyilván nem, hiszen a Biblia nálad nem is játszik, de az nem is állít ilyesmit. Tehát ez csak a Te saját elméleted, de azért becsobbansz ide vele, mint dagadt gyerek a medencébe, és kapásból megsértesz vele mindenkit.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2018. November 09. - 21:52:38
A magad fajta gondolom úgy jött a világra, hogy  "oááá" helyett
Krisztust visítozott.
Az, hogy te amióta az eszedet tudod, a Bibliából ismered Jézust, sosem lesz egyenlő azzal, ahogy egy édesanya ismeri a saját gyermekét és viszont. Sajnálom ha számodra ez helyett egy könyv játszik...
Ha ebben a topicban cseszegetsz tovább letiltom a hozzászólásaidat.
Remélem vágod!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2018. November 10. - 00:48:28
De most komolyan, gondolkodjunk már egy kicsit, minden előítélet nélkűl, s mi se essünk át a ló túloldlára.

Tényleg Jézus anyjának csak kilenc hónapig volt (szoros) kapcsolata Jézussal? Vagy semmibe kéne venni az anya-fiú kapcsolatott. Ezt pont ti anyák kéne a legjobban megértsétek, mit jelent egy anyánk egy gyermek, s egy gyermeknek az anyja. Ugyan így Jézusnak is mit jelentett az édes anyja. Harminc évig az anyja mellett élt és volt anya fiú kapcsolat köztük.

Sosem lehet olyan kapcsolatunk Jézussal, mint amilyen Máriának volt vele, sőt még akár, amilyen Péternek, Jánosnak, vagy Jakabnak … - mevel ők nem csak szellemben hanem testben is együtt voltak vele, nap mint nap.

Ha Jézusnak semmit sem jelentett az édesanyja, vagy egy szinten kezelte a többi asszonnyal, hogy van az, hogy a legnagyobb szenvedésében is fontosnak tartotta azt, hogy gondoskodjon édesnyja jövőjéről (annak ellenére, hogy Jézusnak voltak testvérei, vagyis Máriának más fiai, akik gondoskodhattak volna róla)

Jn 19:26-27
Jézus azért, mikor látja vala, hogy ott áll az ő anyja és az a tanítvány, a kit szeret vala, monda az ő anyjának: Asszony, ímhol a te fiad!
Azután monda a tanítványnak: Ímhol a te anyád! És ettől az órától magához fogadá azt az a tanítvány.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2018. November 10. - 21:56:41
De most komolyan, gondolkodjunk már egy kicsit, minden előítélet nélkűl, s mi se essünk át a ló túloldlára.

Tényleg Jézus anyjának csak kilenc hónapig volt (szoros) kapcsolata Jézussal? Vagy semmibe kéne venni az anya-fiú kapcsolatott. Ezt pont ti anyák kéne a legjobban megértsétek, mit jelent egy anyánk egy gyermek, s egy gyermeknek az anyja. Ugyan így Jézusnak is mit jelentett az édes anyja. Harminc évig az anyja mellett élt és volt anya fiú kapcsolat köztük.

Sosem lehet olyan kapcsolatunk Jézussal, mint amilyen Máriának volt vele, sőt még akár, amilyen Péternek, Jánosnak, vagy Jakabnak … - mevel ők nem csak szellemben hanem testben is együtt voltak vele, nap mint nap.

Ha Jézusnak semmit sem jelentett az édesanyja, vagy egy szinten kezelte a többi asszonnyal, hogy van az, hogy a legnagyobb szenvedésében is fontosnak tartotta azt, hogy gondoskodjon édesnyja jövőjéről (annak ellenére, hogy Jézusnak voltak testvérei, vagyis Máriának más fiai, akik gondoskodhattak volna róla)

Jn 19:26-27
Jézus azért, mikor látja vala, hogy ott áll az ő anyja és az a tanítvány, a kit szeret vala, monda az ő anyjának: Asszony, ímhol a te fiad!
Azután monda a tanítványnak: Ímhol a te anyád! És ettől az órától magához fogadá azt az a tanítvány.

Gondolkodjunk komolyan.
Semmi sem indokolja azt a Mária-kultuszt amivel a katolicizmus piedesztálra állítja Máriát. Olyan hatalmat és erőt tulajdonítanak Máriának (közbenjárás, gyógyítás, stb.), amivel egyedül Jézus rendelkezik, és olyan titulusokkal ruházzák fel Máriát, amivel Isten fölé emelik: pl: istenszülő, istenanya, stb.

Ha egyszer Jézus azt mondta, "Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem" (Ján 6,37), miért lenne szükségünk Jézushoz még egy külön közbenjáróra is Mária személyében? Jézus azt mondta, akit neki ad az Atya az hozzá jön, nem pedig azt, hogy Máriához megy, hogy aztán majd Márián keresztül valahogy eljusson hozzá. És ha Jézus semmiképpen nem veti el azt, aki egyenesen hozzá jön, akkor mi szükségünk van Máriára?

És sosem lehet olyan kapcsolatunk Jézussal, mint amilyen Máriának volt vele, mert nekünk sokkal szorosabb kapcsolatunk lehet Jézussal, mint amilyen neki a földi édesanyjával volt! Mert mi a menyasszonya vagyunk!

„A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. Nagy titok ez, én pedig ezt Krisztusról és az egyházról mondom.” (Eféz 5,32.)

Nem sokat ér az a házasság, ahol a férj szívében még mindig az anyja van az első helyen a felesége helyett. Nem véletlenül mondja az ige, hogy a "férfi elhagyja apját és anyját", és első helyre teszi az életében a feleségét. Így egészséges! Én fiús anya vagyok, nagyon jó a kapcsolatom a fiammal, de nagyon nem szeretném, ha a felnőtt fiam engem tartana lelki társának, és nem a feleségét, vagy ha hozzám ragaszkodna, és nem a feleségéhez. Mert ez egészségtelen lenne! A gyermek kölcsön kapott ajándék, és amikor felnő, el kell tudni engedni. És majd a házastársáért teszi le az életét a házassági szövetségben, és nem az anyjáért. Az én lelki társam a férjem, és nem a fiam. A fiam lelki társa pedig a felesége lesz. És lehet, hogy a felesége nem tudja majd, milyen volt kisgyermekként, de felnőtt emberként úgy fogja őt ismerni, ahogy én soha nem ismerhetem. Mert vele lesz bizalmi testi-lelki kapcsolatban, és nem velem.

Krisztus menyasszonya az egyház, ezért ő is elhagyta az anyját, és "ragaszkodik az ő feleségéhez". És az egyház úgy ismerheti Őt, ahogy a földi anyja soha nem ismerhette. Mert olyan bizalmi kapcsolata van vele, amilyen az anyjának soha nem lehetett.
Máriához a katolikus egyház ragaszkodik, mint "anyához" és nem Jézus. Mária ott volt a felházban Pünkösdkor, a Szent Lélek kitöltetésekor, és ha ekkor ő is újjászületett, akkor ő is az egyházhoz tartozik, ebben az esetben pedig pont ugyanolyan a kapcsolata jelenleg Jézussal, mint bármelyik hívőnek.
Ezért mondta Jézus:
"Mert a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nőtestvérem és anyám."
Ő most benne lakozik a hívőben a Szent Lélek által, de az anyjában nem lakozott benne a földi élete során. Akkor kihez áll közelebb?

Jézus helyesen gondolkodott a felnőtt férfi viszonyulásáról az anyjához, főleg, ha az a férfi már jegyben jár vagy házas. Gondoskodott az anyjáról, hiszen rábízta Jánosra (akkoriban egy nő nem tudott önállóan megélni), és biztos, hogy szerette is. De ha továbbra is az anyjához "ragaszkodott" volna, nem is ment volna a keresztre. Nem, neki nem az anyja volt az első, Ő a "menyasszonyához" ragaszkodott, akit "tulajdon vére árán szerzett" meg magának (Csel 20,28).

Sok házasságot megmentene ennek a gondolkodásnak az átvétele, mert nincs szánalmasabb, mint amikor egy férfi még a házasságkötése után sem képes elvágni a lelki köldökzsinórt, még mindig az anyja van az első helyen a szívében, még mindig az anyja a fő bizalmasa, a lelki társa, és nem a felesége. Nem is szokott az ilyen házasság működni.
Jézus szívében a "menyasszonya" van az első helyen, azaz az egyház, és nem a földi anyja. Különben nem íratta volna le Mózessel a Lélek által, hogy "A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez". Ő tehát így gondolkodott, minden más vélekedés Mária és Jézus viszonyáról emberi okoskodás!







« Utoljára szerkesztve: 2018. November 10. - 22:24:29 írta Aksza »



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2018. November 10. - 22:31:43
[valasz author=Aksza link=topic=392.msg88482#msg88482 date=1541883401]

[/valasz]
Jól mondod! Az egyik barátom most válik mert a feleségének az anyja volt a minden még a házasságuk után is...
A férj nem birta és inkább válik...