Szerző Téma: Tévtanítások vizsgálata  (Megtekintve 224952 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1725 Dátum: 2023. Január 31. - 18:36:01
Furcsa gondolatok születnek a Facebookon … :

Idézet
Vannak dolgok, amiket nem tudok megérteni - a Bibliabol! 😔🤗

Nem tudom megérteni, Izsák, MIERT Ezsaunak szánta az áldást, az áldása javát, Jakob helyett, holott tudhatta volna - kellett volna tudnia, 🙄 ki a testi fia, és ki a szellemi?! Ez 1 ! 🙃

2) És miképp alakult volna, ha Rebeka nem hallja meg...és nem ' intézkedett ' volna - másképp, 🙄 éppen fordítva?! 🙃 👀

3) Az áldást el lehet / lehetett ' lopni ', vagyis, sikerrel... És akkor is él ! 🙄🙂 🙃

Szóval így alakult, ahogy...de mi lett volna, ha nem így történik?! Mi lett volna, ha sikerül Ezsaunak megolnie a testvérét, hisz készült rá, tervbe volt?! 🙄

Vagy ne gondolkozzak ilyeneken...?! 🙄

Hm...pedig EZEN JAR AZ ESZEM, már csak azért is, mert a nőkről, Jezabelrol 100 X hallottam tanítást, de hogy Rebeka, NŐ és anya, ezt a kis cselt éppen pont JOL CSINALTA...férje terve ellenére, még egyszer sem- ilyen szemszögből és megközelítésből... 🙄

Szellemibben ítélte meg a helyzetet!!! ..VAN, hogy a nők mégse csalattatnak meg előbb?! 🙃 Avagy " mindig "?! 🙃

Khm, khm...🙃🙂

Csak úgy kérdezem, filozofalgatok, éppen van időm...🤗

Vki...??

Jákób életében Isten (ki)választása számított. Rebeka nem sokat segített Istennek, - ugyanakkor Istennek nem kell segitség, főleg nem csalás által - . Rebeka hejtelen cselekedete nem sok áldást, hozott Jákóbb életében, hiszen menekülnie kellett, Rebeka nem látta többé fiát – persze Isten minden hibánkat, akár Jákób és Rebeka csalását is jóra tudta fordítani, de ezt nem Rebekáért, vagy Izsáktól ellopot áldásért tette, hanem önmagáért, mert az Úr választása, volt az, az Ur akarata. Jákób életét tanulmányva, azt látjuk, hogy nem zavarta feleségei és családjai bálványai. Isten folyamatos beavatkozásai voltak szükségesek, hogy elinduljon haza felé, az áldás helyére. Az áldást is harccal akarta megszerezni, ki kényszerítve az Úrtól (bűnbánat nélkűl) ezért kellett Isten az ő testében megérintse, az ő csípőjében és sánta maradt egész életére. Még utána is hazudott Ézsaunak és nem tért haza, hanem Ismét engedetlen volt, minek következtében, családjában is nyomorúság történik, s csak akkor ott Sikemben, szól ismét az Úr hozzá és akkor érti meg, hogy nincs más út csak az Isten útja (1Móz.34-35 részek)

1 Isten ezt mondta Jákóbnak: Készülj, és menj föl Bételbe, telepedj le ott! Készíts ott oltárt az Istennek, aki megjelent neked, amikor menekültél bátyád, Ézsau elől!
2 Ekkor azt mondta Jákób a háza népének és mindazoknak, akik vele voltak: Távolítsátok el az idegen isteneket, amelyek nálatok vannak! Tisztítsátok meg magatokat, és váltsatok ruhát!
3 Készüljünk, és menjünk föl Bételbe, oltárt akarok ott készíteni az Istennek, aki meghallgatott, amikor nyomorúságban voltam, és velem volt az úton, amelyen jártam.
4 Átadták azért Jákóbnak a náluk levő idegen isteneket mind, meg a fülbevalóikat is, Jákób pedig elásta azokat a cserfa alá, amely Sikemnél van.

Nagyon érdekes, hogy Jákób mikor elérkezik Bételbe – megváltoztatja nevét : „Isten-házának Istene „

7 Oltárt épített ott, és elnevezte azt a helyet Él-Bételnek, mert ott jelentette ki magát neki az Isten, amikor bátyja elől menekült.

Vagyis nem csak egyszerűen egy Isten háza, hanem az Igaz, egy Isten háza. Ott volt Jákób igazi megtérése, Isten felé való fordulása, de ez mind Isten gondviselése volt, mert Isten volt az, aki az Ő választása miat, vezete végig Jákóbot.

Ott kapja meg Jákób az igazi áldást – Istentől - :

10 Ezt mondta neki Isten: Jákób a te neved. De nem neveznek többé Jákóbnak, hanem Izráel lesz a neved. Így nevezte el Izráelnek.
11 Majd ezt mondta neki Isten: Én vagyok a mindenható Isten! Szaporodjál, és sokasodjál! Nép, sőt népek gyülekezete származik tőled, és királyok sarjadnak ágyékodból.
12 Neked adom azt a földet, melyet Ábrahámnak és Izsáknak adtam, utánad pedig utódaidnak adom azt a földet.

Ezért mondom, hogy ebben az egyenletben, Rebeka akciója nem sokat segített Istennek, még inkább Jákóbnak.

Talán Rebeka és Jákób okoskodása nélkül még több áldás és kevesebb viszontagság lett volna életükben, s nem kellet volna egymás nélkül leélniük életüket, mert a nagy akció után már nem látták egymást többé.

Izsák miért akarta Ézsaut megáldani? - az ige nem mond erről semmit, talán éppen azért mert hit, hitte, hogy az igazi áldás Istentől jön …

Mi ebből a tanulság, ne akarjunk Istennek segíteni, főleg nem törvénytelen módon, hanem bízzuk utainkat arra aki Bölcs és Mindenható Isten, mert ő minden igéretét és tervét véghezviszi.

Ézs 46:10 Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, a mik még meg nem történtek, mondván: tanácsom megáll, és véghez viszem minden akaratomat;

Az áldást nem lehet lopni, nem lehet kicsalni sem embertől még inkább Istentől nem. Az igazi áldás Istentől származik, az igéret, és a kegyelmi választás szerint.

« Utoljára szerkesztve: 2023. Február 01. - 14:42:04 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4606
  • Nem: Nő
Válasz #1726 Dátum: 2023. Február 04. - 08:43:30
Idézet
2) És miképp alakult volna, ha Rebeka nem hallja meg...és nem ' intézkedett ' volna - másképp, 🙄 éppen fordítva?! 🙃 👀

Nem lett volna semmi baj akkor sem. Isten éppen Jákób életével mutat példát rá, hogy milyen könnyedén célba tudja juttatni akaratát. Amikor Jákób József két fiát a nevére vette és megáldotta, megcserélte kezeit a gyermekek fején, és a kisebb Efraimé lett a nagyobb áldás, József minden tiltakozása ellenére. Szerintem egyszerűen Isten Lelke adott neki felismerést a megfelelő pillanatban.

Egyetértek, jobb lett volna, ha Rebeka nem intéz semmit. Megoldották Jákóbbal az áldás megszerzését, de keservesen megfizettek érte.


Idézet
3) Az áldást el lehet / lehetett ' lopni ', vagyis, sikerrel... És akkor is él ! 🙄🙂 🙃

Nem szabad ilyet gondolni. Isten áldása nem egy élettelen dolog, amire le lehet csapni, el lehet orozni. Az, hogy Rebeka és Jákób cselvetése sikerült, az csak azért lehetett, mert Isten megengedte. Kegyelem volt, hogy így is működött az áldás, Isten eleve Jákóbot választotta ki elsőnek, de ennek a cselekedetnek ára is volt.



Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1727 Dátum: 2023. Február 04. - 21:17:47
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1728 Dátum: 2023. Április 26. - 17:14:02
Sokkal nagyobb eretnekség ütötte fel a felyét ami rohamosan terjed, mégpedig az a tanítás ami tagadja Jézus Krisztus bűneinkért végzet engesztelő áldozatát. Ez a tanítás az evangélium,  és az igaz hit alapját támadja. Azt a hitett amit a próféták és az apostolok fektettek le.

Ebben a témában jó figyelemmel kisérni Szabados Ádám hitvédelmi posztjait.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5879
  • Nem: Nő
Válasz #1729 Dátum: 2023. Április 27. - 20:19:32

Annyira nem meglepő... tart a törvény taposás, közeleg a vég...

Ennek akár örülhetnénk is...  :int2:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4606
  • Nem: Nő
Válasz #1730 Dátum: 2023. Április 29. - 09:27:04
A vég jön a maga idejében. És szükséges, hogy megtörténjenek dolgok. Mégis viszolygok a hamis tanításoktól, különösen, amikor az Úr Jézus váltságáldozatát érintik.

 :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1731 Dátum: 2023. Június 02. - 02:08:00
Idézet
A Szentszellem általi dicsőítés, kiváltja Isten reakcióit. A Szentszellemmel való dicsőítés Istennek erejét mozgósítja!

Lásd Pál és Szilász esetében!

„A börtönben az éjszaka közepén Pál és Szilász imádkoztak, és dicséreteket énekeltek Istennek, a többi fogoly pedig hallgatta őket. Hirtelen erős földrengés támadt, amely az alapjáig megrázta az egész börtönt. Az ajtók azonnal kinyíltak, és a foglyokról leestek a láncok.” Ap. Csel. 16:26-27


„A Szent Szellem általi alvás, kiváltja Isten reakcióit. A Szentszellemmel való alvás Istennek angyalait mozgósítja!”    :laugh:

Lásd Péter esetében. ... – igaz milyen abszurdúl hangzik ... – az előző nem külömben.

Kiragadni az igéből egy kis részt, aztán bele erőltetni egy (nekünk tetsző) tetszőleges tanítást ... ? – nagy hiba.

Isten cselekszik akkor, amikor és ahogy akar. Nem a dicsőités váltotta ki Isten hatalmát, hanem ez volt Isten terve, és Isten azt akarta, akkor, ott, tenni. Vagy később már elfelejtett Pál Szentszellemben dicsőiteni és azért maradt fogságban, majd mártír halált halt, mert elmaradt az Istenni erő mozgósítás? Vagy inkább Istennek meg volt a terve, s Pál, Sillás  vagy akár Péter, bele tudták magukat helyezni Isten tervébe, eltudták fogadni Isten akaratát, hatalmát, s Istennek ez a hatalma biztonságot és békességet adott nekik, amiben tudták dicsőiteni Istent.

Jézus mondja:

 „​Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!”

Istenben, az Ő hatalmában, gondviselésében, a benne való bizalomban való megnyugvás – amire csak a Szentlélek tud elvezetni, megtanítani – a Szentlélek gyümölcse : békesség, öröm ... - , - ez ad olyan békességet, olyan megnyugvást, ami örömbe és Isten dicsőitésébe megy át, nyílvánul meg.   Ez sokkal nagyobb tanítás lenne, hogy Ilyent tud Isten elvégezni az övéiben, mint valami - "Szellemben való" ... -  karizmatikus szólamok

Kol 3:15  ... az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.
Fil 4:7  ...  az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja õrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1732 Dátum: 2023. December 13. - 16:08:34
Karizmatikus őrület:

Én elveszett ember vagyok, mert nem beszélek nyelveken, vagy mert nem bálványozom Izraelt. De a zsidók Isten népe annak ellenére, hogy megtagadják az igaz Messiást a mi Urunkat a Jézus Krisztus, egy másik Messiást várnak, s ugyan úgy megtagadják és ellen állnak a Szentléleknek. Na ez érdekes. Nem értem én ezt.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5879
  • Nem: Nő
Válasz #1733 Dátum: 2023. December 13. - 20:36:27
Karizmatikus őrület:

Én elveszett ember vagyok, mert nem beszélek nyelveken, vagy mert nem bálványozom Izraelt. De a zsidók Isten népe annak ellenére, hogy megtagadják az igaz Messiást a mi Urunkat a Jézus Krisztus, egy másik Messiást várnak, s ugyan úgy megtagadják és ellen állnak a Szentléleknek. Na ez érdekes. Nem értem én ezt.

    kuncog

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1080
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #1734 Dátum: 2023. December 14. - 04:29:54
Karizmatikus őrület:

Én elveszett ember vagyok, mert nem beszélek nyelveken, vagy mert nem bálványozom Izraelt.
De a zsidók Isten népe annak ellenére,
 hogy megtagadják az igaz Messiást a mi Urunkat a Jézus Krisztus,
egy másik Messiást várnak, s ugyan úgy megtagadják és ellen állnak a Szentléleknek.
 Na ez érdekes. Nem értem én ezt.

Akkor   sorstársak   vagyunk.

Plusz   én  még  nem  is  csápolok  a  dicsi  csopik  koncertjein  sem,
és   nem  hallgatom  a  karizmatikus  sztár-prédikátorokat .
Lehet,hogy  a  legforróbb   pokolba  kerülünk??   sad
« Utoljára szerkesztve: 2023. December 14. - 04:30:29 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4606
  • Nem: Nő
Válasz #1735 Dátum: 2023. December 14. - 06:46:11
Sok ellentmondás van a karizmatikus tanításokban. Az itt felsoroltakból szerintem a nyelveken szólással kapcsolatos félrevezetések nagyon súlyosak. Egy életre meg lehet nyomoritani embereket. Pedig olyan egyszerű:

Mert né­me­lyik a Lé­lek ál­tal a böl­cses­ség igé­jét kap­ta, a má­sik az is­me­ret igé­jét, ugyan­azon Lé­lek ál­tal.

Egyik ugyan­at­tól a Lé­lek­től a hi­tet, a má­sik ugyan­azon Lé­lek ál­tal a gyó­gyí­tá­sok ke­gyel­mi aján­dé­ka­it.

Van, aki az is­te­ni erők mun­ká­it vagy a pró­fé­tá­lást kap­ta; van, aki lel­kek meg­kü­lön­böz­te­té­sét, a nyel­ve­ken való szó­lást, vagy pe­dig a nyel­ve­ken való szó­lás ma­gya­rá­zá­sát kap­ta.

De mind­ezt egy és ugyan­az a Lé­lek mun­kál­ja, aki úgy oszt­ja szét ki­nek-ki­nek aján­dé­kát, amint akar­ja. (1Kor 12, 8-10)


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1