Szerző Téma: A Végidők lehetséges természeti katasztrófái a Biblia alapján  (Megtekintve 5177 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2019. Január 24. - 12:29:36
Kedves Dynamis!


Előfordulhat a rendszer hibájából, hogy hozzászólás írásakor, ha rákattintunk az Előnézet, vagy a Hozzászólás gombra, egyszerűen elszáll, amit írtunk. Én azt szoktam csinálni, hogyha hosszú szöveget írok, akkor mielőtt bárhova kattintanék, elmentem, amit írtam. Csak így biztos, hogy a munkánk nem vész kárba. Sajnálom, ha így jártál. Remélem, ha lesz egy kis időd, leírod újra.

Kérdésem, hogy a szupervulkánoknak van valamilyen más elnevezése is?

 :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető dynamis

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Nem: Férfi
    • Személyes honlapom
Válasz #16 Dátum: 2019. Január 25. - 17:06:13

Kérdésem, hogy a szupervulkánoknak van valamilyen más elnevezése is?

 :int2:


Megakaldera. VEI: 8-as erejű kitörés.

"...dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen. "(Jak.2,13/b.)


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2019. Január 25. - 19:55:17
Köszönöm szépen a választ, ez az elnevezés már ismerősebb. A kalderákról olvastam korábban. Ha jól emlékszem ilyen pl. az amerikai St. Helen's vulkán krátere. Iszonyatos, pusztító kitörések jellemzik ezeket a vulkánokat.

Régen többször is felvételiztem földrajzból, geográfus akartam lenni. A geológia, azon belül a lemeztektonika és a vulkanosság volt a kedvenc területem.  :)

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #18 Dátum: 2019. Február 03. - 18:08:35
"Jaj, micsoda nap! Közel van már az ÚR napja, pusztulás jön a Mindenhatótól! Szemünk láttára veszett ki az élelem, az öröm és a vidámság Istenünk házából! Elszáradt a vetőmag a földben, üresen állnak a magtárak, beomlottak a vermek, mert nincsen gabona. Hogy nyögnek az állatok! Kóborolnak a marhacsordák, mert nincs legelőjük, a juhnyájak is sínylődnek. Hozzád kiáltok, URam, mert tűz égette ki a puszta legelőit, és láng perzselte fel a mező minden fáját. A vadállatok is hozzád sóhajtoznak, mert kiszáradtak a folyóvizek, és tűz égette ki a puszta legelőit." (Jóel 1:15-20)

Tönkre tettük, megmérgeztük a földet, a vizeket, a levegőt. A szemünk előtt teljesedik a prófécia. Klíma válzozás van, melegszik a föld, ami megviseli a növényeket és az állatokat is, veszélyben a mindennapi betevőnk. Veszélyben az életünk.

Ha majd kivágtuk az utolsó fát, megmérgeztük az utolsó folyót, és kifogtuk az utolsó halat, rádöbbenünk, hogy a pénz nem ehető. (Indián mondás)