Legutóbbi hozzászólások

1
Általános közösségi témák / Ünnepi üzenetek és köszöntések
« Utolsó üzenet: írta zsotza Dátum 2024. Április 11. - 04:29:14 »
Nagyon  szépen  köszönöm  Virág  FórumTársnő!  :-)
2
Általános közösségi témák / Re:Ünnepi üzenetek és köszöntések
« Utolsó üzenet: írta Virág Dátum 2024. Április 10. - 07:31:42 »
Kedves Zsotza! Isten éltessen névnapod alkalmából!
 :csokitorta: virag4 :angyal1:
3
Ha kérdésed van ... / Re:Kérdések
« Utolsó üzenet: írta Virág Dátum 2024. Április 04. - 17:16:08 »
Köszönöm a választ!
Az evangéliumok, illetve az 1 Kor 15,  az 1 Thessz 4:14-17 alapján úgy tűnik, hogy egyszerre és Jézus visszatérésekor lesz a feltámadása a hívőknek.
A Jel 20 talán azért beszél csak a vértanúk feltámadásáról, mert ők fognak uralkodni Krisztussal.

Ami nekem a nagy kérdés, hogy kiken fognak uralkodni? Kikből tevődik össze az ezeréves királyság népessége, akiket tanítanak, vezetnek majd?

4
Ha kérdésed van ... / Re:Kérdések
« Utolsó üzenet: írta Lucius Dátum 2024. Április 04. - 12:04:46 »
Engem az érdekelne, hogy kikből tevődik össze az ezeréves királyság népessége az elején?

- a vértanúk,
- szerintem a helyreállított Izrael,
- és a népek maradéka?

De abban a pokoli hét éves időszakban lesznek a pogányok között "jó" emberek is, nem azért történik a világvége, mert a gonoszság, a romlottság elhatalmasodik? És az antikrisztus bélyege? Aki felveszi, az elkárhozik. Aki nem, az nem tud élelmet vásárolni többek között. Lesznek nem hívő, de jó lelkű emberek is, akik látják a rosszat, és nem folynak bele? Ők lesznek a népek maradéka?

Ha belegondolunk, akkor mindig is azok üdvözültek, és azok örökölték az áldásokat, és azok öröklik az áldásokat, akik hittek.
Egyértelmű, hogy a hit emberei, az Istenben és Jézusban, mint megváltóban hívők fognak uralkodni Jézussal az ezeréves királyságban is.

A hítre jutottak a zsidók közül, a hitre jutottak a pogányok közül.
Ennyit biztosan tudunk róluk: Mindannyian Jézusban valódi - bibliai értelemben vett hittel - hívők lesznek azok, akik Jézussal együtt "1000 évig" uralkodnak majd.

Én Jelenések 20. fejezetében írtak ellenére is hajlok arra, hogy az összes valaha élt hívő feltámad, és az élő hívők is átváltozak, és mindannyian részt vesznek az 1000 éves uralkodásban...
De ennek ellentmondani látszik Jel 20. fejezete.  Úgyhogy nem vagyok ebben biztos, hogy így lesz.
5
Ha kérdésed van ... / Re:Kérdések
« Utolsó üzenet: írta Lucius Dátum 2024. Április 04. - 10:13:05 »
Annyi  csekély sejtésem / világosságom  van,
hogy  a  Krisztussal  ezer  évig  uralkodók  nem  az  összes  (Krisztusban /  Megváltásban )  hívő  ember,
hanem   azok,  akik  vértanúságot   szenvedtek   az  Úr  Jézusért.

Ez az egyik lehetséges magyarázat.

Ami ennek ellentmond az az, hogy ebben az esetben két feltámadás (és átváltozás?) lesz az igazak számára, nem pedig egy.

I. feltámadás, amikor feltámadnak a vértanúk.
II. feltámadás, amkor feltámad a többi igaz.

Én ebben jelenleg nem igazán tudok hinni. Számomra sokkal hihetőbb, hogy egyszerre támadnak fel és változnak át az igazak,
függetlenül attól, hogy vértanúk voltak-e, vagy sem.

Ennek ellentmondani látszik Jel. 20.

"Láttam azután azokat a lelkeket, akiket Jézus tanúságtételéért és az Isten Igéjéért lefejeztek, akik nem borultak földre a fenevad előtt, sem annak képmása előtt, akik nem vették sem homlokukra, sem kezükre a bélyeget: ezek megelevenedtek, és a Felkenttel együtt királyságra léptek ezer évig."   ... A többi halott nem elevenedett meg, amíg az ezer esztendő véget nem ért. Ez az első feltámadás. 

Úgyhogy az előző állításomban sem tudok 100%-ig hinni.

Mikor lesz az élő igazak átváltozása, amelyről Jézus beszélt?

..." Az egyik felvétetik, a másik otthagyatik..."

Szinte 100%-ig az tűnik ki az igéből, hogy Jézus 2. visszajövetelekor.

Máté 24:37 - 24:40

Mert amilyenek Noé napjai voltak, olyan lesz az ember Fiának megérkezése. 
Mint ahogy az özönvizet megelőző napokban ettek, ittak, nősültek, férjhez mentek az emberek, ameddig csak Noé be nem ment a bárkába, 
és nem ismerték fel a veszélyt, amíg el nem jött az, és el nem ragadta valamennyiüket: úgy lesz az ember Fiának megérkezése is. 
Akkor ketten lesznek a mezőn: egyiket magukhoz veszik, a másikat otthagyják. 

Ha pedig akkor, és ezt követi majd az 1000 éves királyság, akkor nem igaz az az, hogy csak azok
vesznek részt az 1000 éves királyságban, akik vértanúságot szenvedtek...
Hiszen ott lesznek? az átváltozott élő igazak is?

Emiatt én elképzelhetőnek tartom, hogy Jelenések 20-ban írtakat nem úgy értjük, ahogyan azt értenünk kellene?...

Furcsa az is, hogy miért élveznének előnyt a fenevad bélyegét magukra nem vevők mondjuk a Jézus korában vértanúságot halt mártírokkal szemben?
Hiszen, ha Jel 20-at szó szerint vesszük, akkor csak a fenevad mártírjai támadnak fel, -valamint azok, akik győzedelmeskedtek a fenevad bélyegén- a korábban élt mártírok pedig nem???...
6
Ha kérdésed van ... / Re:Kérdések
« Utolsó üzenet: írta Virág Dátum 2024. Április 04. - 06:27:50 »
Engem az érdekelne, hogy kikből tevődik össze az ezeréves királyság népessége az elején?

- a vértanúk,
- szerintem a helyreállított Izrael,
- és a népek maradéka?

De abban a pokoli hét éves időszakban lesznek a pogányok között "jó" emberek is, nem azért történik a világvége, mert a gonoszság, a romlottság elhatalmasodik? És az antikrisztus bélyege? Aki felveszi, az elkárhozik. Aki nem, az nem tud élelmet vásárolni többek között. Lesznek nem hívő, de jó lelkű emberek is, akik látják a rosszat, és nem folynak bele? Ők lesznek a népek maradéka?
7
Ha kérdésed van ... / Kérdések
« Utolsó üzenet: írta zsotza Dátum 2024. Április 04. - 04:51:06 »
Láttam azután azokat a lelkeket, akiket Jézus tanúságtételéért és az Isten Igéjéért lefejeztek, akik nem borultak földre a fenevad előtt, sem annak képmása előtt, akik nem vették sem homlokukra, sem kezükre a bélyeget: ezek megelevenedtek, és a Felkenttel együtt királyságra léptek ezer évig. 
A többi halott nem elevenedett meg, amíg az ezer esztendő véget nem ért. Ez az első feltámadás. 
Boldog és szent az, aki részt kap az első feltámadásban. Hozzájuk nincs joga a második halálnak, hanem az Isten és a Felkent papjaivá lesznek, és vele fognak uralkodni ezer esztendőn át. 
Ha aztán végéhez érkezik az ezer esztendő, eloldják tömlöcéből a Sátánt. 

Mi erről a véleményetek? Megállnak ezek az állítások az ige alapján szerintetek?  Most ezen gondolkodom/kutakodom...




Annyi  csekély sejtésem / világosságom  van,
hogy  a  Krisztussal  ezer  évig  uralkodók  nem  az  összes  (Krisztusban /  Megváltásban )  hívő  ember,
hanem   azok,  akik  vértanúságot   szenvedtek   az  Úr  Jézusért.
8
Ha kérdésed van ... / Re:Kérdések
« Utolsó üzenet: írta Lucius Dátum 2024. Április 03. - 08:06:30 »
Sok igehelyből úgy tűnik, az igazak feltámadása és az átváltozása egyszer fog végbemenni a történelemben.
Ez az esemény megelőzi majd a gonoszok feltámadását:

1 Korinthus 15:51 - 15:52

ím egy titkot mondok el nektek: nem fogunk mindnyájan elaludni; de mindannyian át fogunk változni:  
hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó kürt-harsanáskor. Mert kürt fog harsogni. Akkor a halottak romolhatatlan állapotban föl fognak támadni, mi is átváltozunk!  

Lukács 17:34 - 17:35

Azt mondom nektek: Azon az éjszakán ketten lesznek egy ágyon, az egyiket magukhoz veszik, a másikat elhagyják majd,  
két asszony őröl egy helyen, az egyiket magukhoz veszik, a másikat elhagyják majd.  


Ha ezt összevetjük Jelenések könyvével, akkor abból az tűnik ki, hogy az ezeréves királyságban
az üdvözült feltámadottak és átváltozottak fognak uralkodni "1000 esztendeig" a Földön.

Ha jól sejtem, Ebben azidőszakban, az 1000 évben már egyetlen ember sem fog a gonoszok közül megtérni,
annak ellenére sem, hogy Sátán meg lesz erre az időszakra "kötözve".

 Jelenések 20:4 - 20:7

Trónokat láttam! Voltak, akik rájuk ültek, s azokra ítélethozatalt bíztak. Láttam azután azokat a lelkeket, akiket Jézus tanúságtételéért és az Isten Igéjéért lefejeztek, akik nem borultak földre a fenevad előtt, sem annak képmása előtt, akik nem vették sem homlokukra, sem kezükre a bélyeget: ezek megelevenedtek, és a Felkenttel együtt királyságra léptek ezer évig.  
A többi halott nem elevenedett meg, amíg az ezer esztendő véget nem ért. Ez az első feltámadás.  
Boldog és szent az, aki részt kap az első feltámadásban. Hozzájuk nincs joga a második halálnak, hanem az Isten és a Felkent papjaivá lesznek, és vele fognak uralkodni ezer esztendőn át.  
Ha aztán végéhez érkezik az ezer esztendő, eloldják tömlöcéből a Sátánt.  


Mi erről a véleményetek? Megállnak ezek az állítások az ige alapján szerintetek?  Most ezen gondolkodom/kutakodom...
9
Lucius témái / Re:Izrael és Jeruzsálem, mint jelképek a bibliában
« Utolsó üzenet: írta Virág Dátum 2024. Április 02. - 20:50:46 »
Ezek jó gondolatok, szerintem. A templom jelentéstartalma elég gazdagnak tűnik.
Még tovább bővíthető, ha az Édenkertet is idevesszük. Olvastam egy blogbejegyzést Szabados Ádám oldalán, ahol ő egy másik teológusnak a gondolatát idézte, bővítette.
Idézet
Másodszor, ott van a Templom szimbolikája. Gregory Beale kiváló református exegéta (másokkal együtt) meggyőzően érvel amellett, hogy a Szentsátor és a Templom belső díszítése szándékosan emlékeztetett az Édenre. Beale szerint maga az Éden is egyfajta Templom volt, melyben Ádám volt a pap. Ezt az Ezékiel 28,13-16 is megerősíti. A Sátor és a Templom pedig kétségkívül hordozta az Éden szimbolikáját. A kerúbok, a burjánzó növényzetet ábrázoló fafaragás (1Kir 6,18.29-35), az élet fájára emlékeztető hétágú (hatágú) gyertyatartó, a két kőtábla, mely a jó és rossz tudása fájához hasonlóan a jó és rossz közötti különbséget jelölte, sőt, az Ezékiel látomásában szereplő templomból kijövő folyó képe is (Ez 47,1-12) mind-mind azt sugallta, hogy Izráel életének középpontjában megvalósul az Éden, és ebből fog kibontakozni mindaz, amit Isten megváltó terve elgondolt és megígért. A Szentsátor mintegy mozgó Éden-kert foglalta magában az eredeti küldetést és az ígéretet. A Sátor és a Templom az új teremtés előképe, az újjáteremtés magja és garanciája. És talán már a Kert is az volt: Isten szeretetének és békéjének ígérete a föld számára, melyet az ember volt hivatott elterjeszteni, és az Ember is fog végül valóra váltani, sőt, magasabb dimenzióba emelni.
Én még gondolkodom rajta. Érdekesnek tűnik.

A Zakariási ige a templomról nekem többek között az idő miatt sem érthető az egyházon. Isten népét sokkal korábban kezdte az Úr egybegyűjteni, az igehely viszont a királyságról prófétál szerintem. Pl. a királyi és papi tisztség együttes hordozása. (A fordítások nem pontosak, nem két személyről szól.) Ez pedig Jézus első eljövetelekor nem érvényesült.
10
Lucius témái / Re:Izrael és Jeruzsálem, mint jelképek a bibliában
« Utolsó üzenet: írta Lucius Dátum 2024. Április 02. - 09:16:54 »


______________________

Minden esetre én úgy vélem, mindebből a számunkra az a legfontosabb tudnivaló, hogy "templom" alatt Isten nem csak "épületeket" ért. Néha azt érti, néha azonban nem. Hogy mikor melyiket, azt a Szentszellem által tudjuk csak megérteni.  Nincs jogunk általánosítani, hogy a "templom" csak "épületet" jelent a bibliában, vagy a "templom" csak az "Egyházat" jelenti a bibliában.

 :like:
________________________

Ennek ékes példája Zakariás könyvében az arra való utalás, hogy Jézus megépíti majd a "templomot":

És szólj neki, mondván: Ezt mondja a Seregeknek Ura, mondván: Íme, egy férfiú, a neve Csemete, mert csemete támad belőle, és megépíti az Úrnak templomát! 
Mert ő fogja megépíteni az Úrnak templomát, és nagy lesz az ő dicsősége, és ülni és uralkodni fog az ő székében, és pap is lesz az ő székében, és békesség tanácsa lesz kettőjük között.  Zakariás 6:12 - 6:13


* Ez mégis inkább az ezeréves királyságról szól.


Mostanában sokat gondolkodom ezen a "templom" dolgon.

Láthattuk még azt is, hogy amikor Jézus fizikai testben volt jelen a Földön, akkor ez a "test" volt a "templom", amelyben, ahol Isten megnyilvánult, jelen volt.
Abban az időben, aki Istennel akart találkozni, Jézust kellet megkeresnie.

János 2:19 - 2:21
Jézus azt felelte nekik: „Bontsátok le ezt a templomot, s én három nap alatt fölállítom.” 
„Negyvenhat éven át épült ez a templom - felelték most a zsidók -, és te három nap alatt fölállítod azt?” 
De ő testének templomáról beszélt.


Úgy tűnik, a "templom" egy találkozási hely? lehetőség?  Istennel. Mindenképpen olyan valami, ahol Isten, Isten Szelleme sokkal inkább jelen van, mint másutt.
Jézus testében sokkal inkább jelen volt, mint másutt, ezért az is egyfajta "templom" volt.

Jézus feltámadását követően Jézus azt a dicsőséget. (Isten személyes jelenlétét), ami az övé volt, átadta nekünk, a Benne igazán hívőknek, a valódi Egyháznak,
így válhattunk mi is, vagyis az Egyház "templommá". Isten és Jézus ma bennünk hívőkben sokkal inkább (koncentráltan) jelen van, mint másutt a Földön.

.".. mert nagyobb az, aki bennetek van, mint aki e világban van."
1János 4:4


Ez a fajta "templom", vagyis az Egyház akkor lesz "befejezett", akkor lesz "megépült", amikor mindenki megtér, akinek csak meg kell térnie ebben a földi történelemben, és mindenki eléri azt a keresztény "fejlettséget", amit csak elérhet.

Ezt a "templomot", vagyis az Egyházat az Úr építi.

"Így hát nem vagytok többé jövevények és zsellérek, hanem a szentek polgártársai és Istennek házanépe, 
miután az apostolok és próféták fundamentumán Isten házává épültetek, melyben a szegletkő maga a Felkent Jézus, 
kiben egymásba illesztve az egész épület szent templommá növekszik az Úrban, 
kiben Szellem által ti is együtt épültök Isten lakóhelyévé."  Efézus 2:19 - 2:22  Csia


A számomra most az a kérdés, vagyis azon gondolkodom, mikor lesz ez a "templom", vagyis az Egyház befejezett?

Úgy gondolom, úgy logikus, hogy az Egyház az ezeréves királyság során fog eljutni ebbe a "befejezett" állapotba, hiszen talán ezért is van szükség
az ezeréves királyság tapasztalataira a hívők számára. Tehát ez a "templom" , az Egyház, a hívők összessége az ezeréves királyság során válik teljessé és befejezetté.

"És szólj neki, mondván: Ezt mondja a Seregeknek Ura, mondván: Íme, egy férfiú, a neve Csemete, mert csemete támad belőle, és megépíti az Úrnak templomát!
Mert ő fogja megépíteni az Úrnak templomát, és nagy lesz az ő dicsősége, és ülni és uralkodni fog az ő székében, és pap is lesz az ő székében, és békesség tanácsa lesz kettőjük között."  Zakariás 6:12 - 6:13