Szerző Téma: Öröklött ige-értelmezések  (Megtekintve 19493 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #75 Dátum: 2019. Március 16. - 10:29:41
[valasz author=Lucius link=topic=1005.msg89634#msg89634 date=1552719565]

[/valasz]


Jn.3
Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.
6  A mi testtől született, test az; és a mi Szellemtől született, szellem az.
7  Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.
8  A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van
mindenki, a ki Szellemtől született.
9 ... Te Izráel tanítója vagy, és nem tudod ezeket?

Ezt Jézus Nikodémusnak mondja, és még a megváltás munkája előtt.
Ha újjászületés nélkül, senki sem látatja Isten országát, akkor az Ó szövetségi szentek miként láthatták meg azt?

Az Újjászületés a Szentlélek munkája.
A megváltás, és Jézus váltság áldozata egészen másról beszél.
A te általad idézet ige nem az újjászületésről beszél.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 16. - 10:31:57 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2019. Március 16. - 12:41:33
[valasz author=Lucius link=topic=1005.msg89634#msg89634 date=1552719565]

[/valasz]

Na ezért mondom én, hogy Pál egy káosz-gondolkodó.
Egyszer azt állítja, hogy az óember meghalt Krisztussal a kereszten (vajha neki mi köze a mi óemberünkhöz)
máskor meg állítja, hogy naponta kűzdenünk kell ellene.

Pál Apostolnak a Kolossébeliekhez írt levele 3,5-11
5. Öldököljétek meg azért a ti földi tagjaitokat, paráznaságot, tisztátalanságot, bujaságot, gonosz kívánságot és a fösvénységet, a mi bálványimádás;

6. Melyek miatt jő az Isten haragja az engedetlenség fiaira;

7. Melyekben ti is jártatok régenten, mikor éltetek azokban.

8. Most pedig vessétek el magatoktól ti is mindazokat; haragot, fölgerjedést, gonoszságot és szátokból a káromkodást és gyalázatos beszédet.

9. Ne hazudjatok egymás ellen, mivelhogy levetkeztétek amaz ó embert, az ő cselekedeteivel együtt.

10. És felöltöztétek amaz új [embert,] melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, a ki teremtette azt:

11. A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus.

    
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 16. - 12:44:33 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #77 Dátum: 2019. Március 20. - 13:21:29
Jelenések 3:
14. A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:
15.    
Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.
16.    
Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.
17.    
Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:
18.    
Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

Jelenések 19:
7. Örüljünk és örvendezzünk, és adjunk dicsőséget néki, mert eljött a Bárány menyegzője, és az ő felesége elkészítette magát,
8.    
És adatott annak, hogy felöltözzék tiszta és ragyogó fehér gyolcsba; mert a fehér gyolcs a szenteknek igazságos cselekedetei.

A fehér ruha = igazságos cselekedetek, amik a megváltozott krisztusi, igei gondolkodámódból fakadnak, sőt, az is meg van írva, hogy ezeket Isten előre elkészíti a hívőnek. Az új ember cselekedetei.

A fehér ruha eltakarja a rútságot, mezítelenséget, ami szerintem a test és cselekedetei, vagyis az óember.

Azt gondolom, hogy amikor az van írva, hogy az óember odaszegetetett a keresztfára, megfeszíttetett, akkor az sok minden mással együtt majd később lesz beteljesedve. Amikor már feltámadt, ill. átváltozott, emgdixsőült testet kapnak azok, akik a Krisztuséi.

Amíg viszont a földi életünket éljük, jelen van mindkettő, az új és az ó természet, és az újnak kell győzedelmeskedni minél jobban, eltakarva az ót.

Így tehát igaz mindkét megállapítása Pálnak, csak más-más időben, módon.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2019. Március 20. - 16:07:05
[valasz author=Kamilla link=topic=1005.msg89671#msg89671 date=1553084489]

[/valasz]
Ez a magyarázat számomra elfogadható Kamilla.
Csak az a gond vele, hogy ezt nem Pál mondja így el.

Kb. Olyan, mintha Istentől ihletve leírom, hogy Petike egy kisfiú, de aztán Péter lett belőle,  s megszűnt gyermeknek lenni.
Aki meg olvassa továbbra is azt látja, hogy Petike ugyan gyerek még, de időnként felnőttként viselkedik.
Szóval én sem tévedtem csak a megállapításom más-más időben és módon helyes... :)
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 20. - 16:09:15 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2019. Március 21. - 09:45:34
[valasz author=Csaba link=topic=1005.msg89672#msg89672 date=1553094425]

[/valasz]

Sziasztok!

Nekem úgy tűnik, hogy mi keressztények az "új teremtés" vagyunk. Az "óember", azok nem mi vagyunk.

Isten nem tulajdonítja nekünk, valódi hívőknek, valódi (újjászületett) keresztényeknek a vétkeinket.
Talán azért nem, mert azt nem mi (az új ember) követi el, hanem az óember.

Na, ezen még gondolkodni fogok...

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2019. Március 21. - 10:35:12
[valasz author=Csaba link=topic=1005.msg89672#msg89672 date=1553094425]

[/valasz]

A páli dillemmával kapcsolatban eszembe jutott Péter története, amikor a vizen járt.

Péter akkor tudott a vizen járni, vagy sem?
Amíg hitben volt, addig tudott, amikor azonban nem volt hitben, és a körülményekre kezdett figyelni, akkor már nem tudott.
Ha most ezt leírom egy "bibliában", és azt írom a "Pétereknek", hogy "ti, Péter fiaim tudtok a vizen járni", majd azt is leírom, hogy ha elkezdetek
süllyedni, akkor kapaszkodjatok az én fiamba, akkor ez kívülről nézve úgy tűnhet, mintha megőrültem volna.

Ha egyszer valaki tud a vizen járni, akkor miért írom le azt, hogy mit kell tennie, amikor majd süllyed?
Azért, mert ez a "vizen járás" bizonyos feltételekhez kötött, és én előre látom, hogy lesznek olyanok, akiknél ezek a feltételek nem teljesülnek.
Én a "bibliámban" rájuk is gondolok, nekik is segítek, hogyan tovább.

Ha ez az okfejtés igaz, ez nyújthat bizonyos feloldást Csaba dilemmájára.

Azt látom, hogy Isten az Ő szeretetében mindenkire gondolt, amikor a bibliát ihlette. Különböző hitszintű emberekhez szól, olyanokhoz, akiknek az életében más és más törvényszerűségek működnek. Megpróbál mindenkit egyre feljebb emelni. A Szentszellem az, aki megmutatja nekünk, hogy mely igék vonatkoznak ránk, és mely igék valaki másra, aki nem tart még ott, vagy már ott, ahol mi.

Egy ilyen emberhez máshogyan kell beszélni, más feladatokat kell neki adni.

Amikor hiszünk Istennek egy ígéretében, az felülemel minket a természeti törvények egy részén, ez a "hit törvénye". Aki azonban nem hisz, Isten ahhoz is beszél, ellátja tanácsokkal az ilyen embert is. Ezek a tanácsok ellentmondónak látszanak.

Naná, hiszen más-és más tanácsot kell adni más és más hitszinten lévő embereknek. Arról nem is beszélve, hogy a biblia az elveszettekhez is szól, és nekik pedig szintén egészen más tanácsokat, diagnózist kell adni.

A megoldás tehát szerintem az, hogy mindig egyeztetnünk kell Istennel, hogy amit olvasunk, az valóban ránk vonatkozik-e, vagy inkább valaki másra?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 21. - 11:14:15 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2019. Március 21. - 11:12:01
[valasz author=Lucius link=topic=1005.msg89675#msg89675 date=1553160912]

[/valasz]
Péter sem előtte, sem utánna nem tudott vízen járni.
Jézus tartotta fent, nem a tehetsége...
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2019. Március 21. - 12:43:05
[valasz author=Csaba link=topic=1005.msg89676#msg89676 date=1553163121]

[/valasz]

Valóban.

Isten kibocsátotta az Ő szavát Péter felé: "Jöjj". Ebben benne volt, hogy jöhet, azaz ímmár tud járni a vizen.
Amíg Péter ebben a kimondott szóban, és aki emögött állt, Istenben bízott, addig a "hit törvénye" felülemelte
Pétert a gravitáció törvényén.

Pétert Isten, az Ő szava tartotta fenn a vizen. Az az érdekes ebben, hogy csupán addig, amíg el nem kezdett kételkedni.
Ekkor a "hit törvénye" már nem emelte felül a gravitáció törvényén.

Isten sok mindent állít a bibliában (és persze azon kívül is). Ez az Ő kibocsátott szava, amely megtart minket. Amikor mi ezek némelyikében hiszünk, akkor ez a kibocsátott szó, és az abban való hit, a "hit törvénye" működik az életünkben, és felülemel minket a természeti törvények egy részén.

Isten mondjuk azt mondja, hogy az "Ő sebeiben meggyógyultunk". Egy beteg emberre hatnak a világi törvények, a betegség lefolyásának törvénye, de amikor képes megragadni Isten szavát, Isten ígéretét, akkor ez felülemeli őt a "betegség törvényén", és gyógyulást ad neki.

Hát, akkor csak "hinnünk kell".

Az nem olyan egyszerű. A hit Isten ajándéka. Egy olyan ajándék, amelynek a növekedéséhez idő (is) kell. Nem vagyunk képesek kisajtolni magunkból. A növekedést Isten adja.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #83 Dátum: 2019. Március 21. - 13:06:47
[valasz author=Lucius link=topic=1005.msg89678#msg89678 date=1553168585]

[/valasz]
Igen, abban egyetértek, hogy a hit sok mindent le tud győzni.
Viszont azt is be kell látnunk, hogy bizonyos dolgok csak keveseknek adatnak meg.
Sokszor lehet látni igazán erősen hívő embereket, de mindegyik a MAHART-ot veszi igénybe a Dunán, vagy a Balatonon.
Közismert Jézusnak a kijelentése a mérgek fogyasztásával, vagy a kígyókkal kapcsolatban.
Ez mégsem egy általános ígéret a hívők felé.
A hitnek az alapvető célja a lélek üdvössége, minden egyéb ráadás Istentől.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2019. Március 21. - 13:24:00
[valasz author=Csaba link=topic=1005.msg89672#msg89672 date=1553094425]

[/valasz]

Sziasztok!

Nekem úgy tűnik, hogy mi keressztények az "új teremtés" vagyunk. Az "óember", azok nem mi vagyunk.

Isten nem tulajdonítja nekünk, valódi hívőknek, valódi (újjászületett) keresztényeknek a vétkeinket.
Talán azért nem, mert azt nem mi (az új ember) követi el, hanem az óember.

Na, ezen még gondolkodni fogok...

Nem tulajdonítja nekünk, ha megbánjuk és elhagyjuk, vagy szerinted enélkül sem?
       :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #85 Dátum: 2019. Március 21. - 13:28:58

Naná, hiszen más-és más tanácsot kell adni más és más hitszinten lévő embereknek. Arról nem is beszélve, hogy a biblia az elveszettekhez is szól, és nekik pedig szintén egészen más tanácsokat, diagnózist kell adni.


Jézus annyira nem különböztette meg hallgatóságát. Elmondta tanítását az embereknek, és volt, amit külön megmagyarázott a tanítványainak, de ezen belül nem tett különbséget közöttük, ki milyen szinten van.
Volt, amibe a legbelsőbb kört, a 3 tanítványt engedte be, de nem magyarázta agyon a dolgokat.
Szerintem rábízta a bennük lévő szellemre.
Inkább Pál atyáskodott jobban, nem?   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #86 Dátum: 2019. Március 21. - 14:06:54
[valasz author=Csaba link=topic=1005.msg89672#msg89672 date=1553094425]

[/valasz]

Sziasztok!

Nekem úgy tűnik, hogy mi keressztények az "új teremtés" vagyunk. Az "óember", azok nem mi vagyunk.

Isten nem tulajdonítja nekünk, valódi hívőknek, valódi (újjászületett) keresztényeknek a vétkeinket.
Talán azért nem, mert azt nem mi (az új ember) követi el, hanem az óember.

Na, ezen még gondolkodni fogok...

Nem tulajdonítja nekünk, ha megbánjuk és elhagyjuk, vagy szerinted enélkül sem?
       :morfondirozik:

A kérdés az, hogy kik azok a "nekünk".

A Jézusban hívőknek, az újjászületetteknek nem tulajdonítja, mindegy, hogy mit tesznek.
Az ilyen emberek ugyanis nem "szívből" teszik a rosszat, hanem vagy azért, mert becsapta őket a gonosz, vagy azért, mert legyűrte őket a gonosz, és nincsen még erejük az ellenálláshoz. Olyan ez, mintha megfognám a gyermekem kezét, aztán erővel pofon csapnám a kezével a testvérét, vagy hazudnék neki a testvéréről, aztán ő, ebbben a becsapottságában csapná pofon. Mindkét esetben én lennék a felelős, ő pedig csak egy áldozat.

A mi örök életünk nem azon múlik, hogy vagyunk-e annyira éberek, hogy felismerjük és elhagyjuk az egyes vétkeinket. Vagyunk-e annyira szerencsések, hogy ehhez kapunk elég időt...
A Jobb Lator vajon mennyi vétkét tudta megvallani és elhagyni?

Az új teremtés természetével nincs összhangban a bűn. Ha bele is esik, akkor nem érzi jól magát benne, nem természetes neki, és előbb-utóbb kikecmereg belőle, mert nem az a létközege. Csak azért esett bele, mert vagy becspták, vagy legyűrték, ezért az ilyen élet már alkalmas a mennyei életre. Őszintén, mikor érezzük magunkat a legjobban? Hát nem akkor, amikor érzed, hogy tökéletesen benne vagy Isten akaratában, amikor érzed, hogy együtt dobog a szívetek, egy akaraton vagytok, és másokért tesztek valami igazán nagyon jó dolgot?

Ezzel állnak szemben az újjá nem születettek. Az Ő számukra éppúgy nem természetes a jó cselekvése, az "Istenben járás". Ha véletlenül mégis beleesnek ebbe, akkor nem érzik magukat ebben jól, és igyekeznek megszabadulni belőle, hogy a saját önző dolgaikat tehessék. Az ilyen emberek szíve a "kőszív". Ők egyelőre alkalmatlanok az örök életre.

Jézus ezt mondta: "Bizony-bizony mondom, aki hisz, annak örök élete van".

Nincsenek további kitételek. Ha valakinek a hite valódi, (az ilyen ember újjászületett, új szív részese) akkor Isten nem tulajdonítja neki a vétkeit. Isten ezt jogosan és a valóságnak teljesen megfelelően, igazságosan teszi. Nem is tulajdoníthatja, azért, mert ez a valóság.

Az Istentől kapott vadiúj új természetünkben nincsen bűn.  "És felöltöztétek amaz új [embert], melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, aki teremtette azt:  (Kolossé 3:10)"

Minél inkább elhisszük Istennek, hogy ez a valóság, minél inkább tudunk azonosulni azzal, hogy "Igen, ez én vagyok, Isten ilyennek teremtett újjá", annál inkább éljük ezt meg valóságként az életünkben. Olyan ez, mint Péter vizen járása. Minél inkább hitte, hogy jár a vizen, annál inkább járt. Amikor kételkedett, akkor azonban nem járt. Amíg hiszünk Istennek ebben (is), addig Isten kibocsátott szava, ... hogy Ő egy ilyen isteni, tökéletes, bűngyűlölő, Istenszerető természetet adott nekünk" működik, és felülemel minket az óember törvényszerűségein. Ez a hitben járás.
Aki így él, az felülemelkedik az óemberi természet törvényein. 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 21. - 14:24:17 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #87 Dátum: 2019. Március 21. - 14:36:39
[valasz author=Lucius link=topic=1005.msg89684#msg89684 date=1553173614]

[/valasz]

Vegyünk két állatot példának. Az egyik egy macska, a másik pedig egy disznó. A bűnt jelképezze ebben a történetben egy pocsolya.

Fogom a macskát, belököm a pocsolyába, jól megforgatom benne, és sáros lesz.
A disznó pedig magától megy oda, belehempereg, ugyanúgy sáros lesz.

Mi a különbség?

A disznó lételeme a pocsolya, a macska viszont, ha tényleg a hatalmában állna, soha az életben nem esne bele egy pocsolyába. Viszolyog tőle.
Van valami a szíve legmélyén, ami viszolygással tölti el, hacsak rágondol a pocsolyára.

A pocsolya tehát egyfajta értelemben bent van a disznó "szívében". Azaz a disznó természetébe bele van kódolva a "pocsolyaszeretet".
Nincs azonban bent a macska "szívében". Beszennyezhetjük kívülről a macskát, bármit megtehetünk vele, bele is fojthatjuk a pocsolyába, de a pocsolya akkor sem lesz bent sohasem egy macska "szívében".

Erről eszembe jutnak Jézus szavai, aki szerintem ugyanerről beszél:

János 13:10 - 13:11
Monda neki Jézus: Aki megfürödött, nincs másra szüksége, mint a lábait megmosni, különben egészen tiszta; ti is tiszták vagytok, de nem mindnyájan.  Tudta ugyanis, hogy ki árulja el őt; azért mondá: Nem vagytok mindnyájan tiszták! 

Az újjászületett szívű ember is ilyen "tiszta" ember, aki "megfürdött", akinek a szíve megtisztult. Ha egyszer tényleg a hatalmában állna, soha az életben nem esne bűnbe. Ilyen lesz a Menny a számunkra. Ott nem lesz egy ellenséges erő, amely becsap és a bűnbe visz minket. Ezért nem is fogunk ott már bűnbe esni.
És már itt a Földön sem. Minél inkább "felnövünk", minél inkább megerősödünk Krisztusban, minél többet tapasztalunk, annál inkább nem.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 21. - 14:58:57 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #88 Dátum: 2019. Március 21. - 20:08:31
[valasz author=Lucius link=topic=1005.msg89684#msg89684 date=1553173614]

[/valasz]

Arról beszélsz, amiről Pál a Róma 7. fejezetében?

(...)
Mert a mit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt mívelem, a mit akarok, hanem a mit gyűlölök, azt cselekeszem.
16.    
Ha pedig azt cselekszem, a mit nem akarok, megegyezem a törvénnyel, hogy jó.
17.    
Most azért már nem én cselekszem azt, hanem a bennem lakozó bűn.
18.    
Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.
19.    
Mert nem a jót cselekeszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekeszem, melyet nem akarok.
20.    
Ha pedig én azt cselekeszem, a mit nem akarok, nem én mívelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn.
21.    
Megtalálom azért magamban, ki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem.
22.    
Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint;
23.    
De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban.
24.    
Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?
25.    
Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által. Azért jóllehet én az elmémmel az Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének szolgálok.

      :coolsmiley:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2023. December 01. - 08:53:27
Sziasztok!
Most hallgattam egy tanítást, amely új és szerintem az öröklött igeértelmezésnél sokkal igeibb nézőpontba helyezi
az "ítéletet" keresztény értelmezését.

Kiderül belőle, hogy az "ítélet" nem az, aminek a legtöbb ember gondolja.

Az alábbi linkre kattintva hallgatható/nézhető meg:
https://youtu.be/YzeFvZo70z4?si=6TS4mU7aq0cMDxay



Az Úr a mi igazságunk...