Szerző Téma: Re. Őszíntén, rólam  (Megtekintve 32617 alkalommal)

plus minus reset

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

• Diakónus
  • *
  • Nem: Nő
  • Last Login:Ma - 14:54:03
Re: Őszíntén, rólam
« Válasz #225 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 18:58:49 »

Úgy látom egy cipőben járunk. Talán annyi különbség, hogy nekem már körvonalazódni látszik, hogy merre kellene lépnem.

A karizmatikus gyülekezetekben azt gondolják, hogy bizonyos ajándékot kapott testvérek magasabb szellemi értékűek mint a többi. Gondolok a prófétákra, pásztorokra, gyógyitókra és lenézik a többit. Sajnos. És éreztetik is a tagsággal, és eleve úgy építik fel a gyülekezet életét, és ha valaki nem áll be a sorba, akkor nagyon egyedül marad.

Nem elérhető zsotza

• Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Last Login:Ma - 13:25:05
  • Takarító- kistestvér
    • Zsotza személyes weboldala. Kísérleti oldal,"béta verzió"
Őszíntén, rólam
« Válasz #226 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 21:27:36 »

Most, hogy  olyan  időbeosztásban  dolgozhatok, hogy  szabadok  a  vasárnapjaim,
így  ismét   megpróbálom  a  lehetetlent:  megtalálni  egy  befogadó  gyülekezetet.

Nem értem. Nem fogadnak be Téged?
Miért?

Hivatalosan  tag  voltam, de  a  gyülekezeti  kapcsolat-hálóba nem  kerültem  bele.
Valószínűleg     azért, mert   néhány  dologban  eltérek  a  keresztény  tömeg-felfogástól.
Pl.:  Inkább  a  kálvini  irányzathoz állok  közelebb, mint  az  arminiánushoz,
nem hiszem azt, hogy  a  templom /  imaház  az  "Isten  háza", és  a  vasárnap  az  "ÚR  napja"....  stb....

De  az  is  lehet, hogy  nem  kinéztek  engem,  hanem  mindenkinek  megvolt  már  a  maga  kis  privát  baráti köre,
amelyekbe  nem  fértem   bele.  Mindenki  avval  barátkozik,  akivel  akar.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 09. - 22:34:45 írta zsotza »

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • *
  • Last Login:Ma - 14:49:08
Re:Re. Őszíntén, rólam
« Válasz #227 Dátum: 2017. November 30. - 08:11:18 »
Zsidók 12:6 Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.

Több mint egy évvel ezelőtt a magánéletem és a hitéletem "sasmadara" holtan zuhant a porba.

Egyszerre látszott összedőlni minden, ami értelmet adott a földi életemnek, s a hitemnek.

Ott álltam, hogy a kukába kell dobnom sok mindent, amit az emberekről és a hitemről gondoltam, azzal együtt amit a jővőmtől vártam.

Lassan talpra állított az Isten és megtanultam más szemmel nézni, a Bibliára, szolgálókra, és az elmúlásra.

Eljött az ideje a feltámadásnak...
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető b urian jozsef

• nagypapa
  • Diakónus
  • *
  • Last Login:2017. December 13. - 21:31:22
« Válasz #228 Dátum: 2017. November 30. - 18:04:54 »
 O0

Nem elérhető Kamilla

• Fórumlakó
  • *
  • Last Login:2017. December 13. - 17:58:07
« Válasz #229 Dátum: 2017. December 01. - 13:13:19 »

Pár konkrétumot írnál, Csaba, hogy értsük, miről van szó?   :szelid:
Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • *
  • Last Login:Ma - 14:49:08
« Válasz #230 Dátum: 2017. December 02. - 11:31:29 »

Szia Kamilla!

A magánéletem, az úgye konkrétan a magánügyem, ezért sem osztottam meg belőle többet most, mint amennyit akartam. :szelid:

A hitéletemmel kapcsolatban éppen te jegyezted meg, hogy megváltozott a viszonyom a Bibliához.
S ez tény.

A keresztyén szolgálókkal szemben is másként gondolkodom, úgy véltem, hogy ők bizonyos dolgokat biztos nem tesznek, s hallgatnak a szép szóra, vagy ha arra nem, legalább a Bibliára, vagy a saját lelkiismeretűkre.

Tévedtem, ez sem törvényszerű...
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 02. - 11:33:03 írta Csaba »
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető Kamilla

• Fórumlakó
  • *
  • Last Login:2017. December 13. - 17:58:07
« Válasz #231 Dátum: 2017. December 02. - 17:30:13 »

Szia Kamilla!

A magánéletem, az úgye konkrétan a magánügyem, ezért sem osztottam meg belőle többet most, mint amennyit akartam. :szelid:

O0
Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.