Szerző Téma: Üdvbizonyság  (Megtekintve 11328 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2011. Június 26. - 16:23:00
Sziasztok!
Egy elég fura kijelentést olvastam ma a Szent Szellem üdvösség-szerző munkájával kapcsolatban.
Aki tagadja a Szentlélek  bizonyos ajándékait, annak élete végéig bizonytalansága lehet az üdvösségében, mert gátolja a Szent Szellem üdvösség szerző munkáját.
Mi a véleményetek a Szent Szellem és az üdvbizonyság kapcsolatáról?
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 26. - 21:09:45 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:12:28
Hiszem,és  vallom: fontos   az  üdv-bizonyosság,-nem véletlenül  támadja  a  sátán,- de  _hitem,és ismeretem  szerint_ lehet  üdvözülni üdv-bizonyosság  nélkül is.  Vannak  keresztény  közösségek,ahol  nincs világos  tanítás  evvel  kapcsolatban.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:32:41
Én is úgy látom, hogy üdvbizonyság nélkül is lehet üdvözülni.
Mindenesetre elég kegyetlen lehet hívőként üdvbizonyság nélkül élni! :(

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:39:17
Én is úgy látom, hogy üdvbizonyság nélkül is lehet üdvözülni.
Mindenesetre elég kegyetlen lehet hívőként üdvbizonyság nélkül élni! :(
  Így  van Csaba.    Tudom  én is,és tapasztaltam.   Sajnos,vannak  olyan  lelkészek,akik  szerint a  hívők  engedetlenek  lennének,
ha  tudnák,hogy  az  üdvösség  nem elveszíthető.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:45:29
Hát ez is szomorú!
Én nem szeretem a "terror evangéliumot"...
A hívő hálából és ne félelemből éljen hitéletet.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2012. Július 28. - 22:30:48
Arra gondoltok, hogy valaki félelemben és rettegésben kell hogy legyen a földi létben.
Már mint azért, mert nem biztos Abban Aki őt megváltottta?

Illetve, hogy ez a tanítás magva?

Vagy nem is értem, hogy mire gondoltok?

 :cool



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2012. Július 28. - 22:41:15
Sajnos vannak olyan közösségek, ahol Jézus Váltságáldozata önmagában nem elég az üdvösséghez, állandó megfelelési kényszer alatt tartják a tagjaikat.
Ilyenek pl. Jehova Tanúi, ahol az üdvösség az ember pillanatnyi állapotától függ naponta. Nincs is üdvbizonyságúk, csak kétségbe esetten próbálnak megfelelni mindannak, amit Brooklynból előírnak számukra...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. Július 28. - 22:44:54
Sajnos vannak olyan közösségek, ahol Jézus Váltságáldozata önmagában nem elég az üdvösséghez, állandó megfelelési kényszer alatt tartják a tagjaikat.
Ilyenek pl. Jehova Tanúi, ahol az üdvösség az ember pillanatnyi állapotától függ naponta. Nincs is üdvbizonyságúk, csak kétségbe esetten próbálnak megfelelni mindannak, amit Brooklynból előírnak számukra...

Miért szerinted a Jehova Tanúinak üdvösségük van?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2012. Július 28. - 23:13:53
Mindegyiküknek nem valószínű, de aki választott közülük, annak biztosan van üdvössége.
Ismerek olyan protestáns véleményeket, amely szerint a katolikusok is elkárhoznak...
Persze Jehova Tanúi szerint rajtuk kivül mindenki.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. Július 28. - 23:21:23
Mindegyiküknek nem valószínű, de aki választott közülük, annak biztosan van üdvössége.
Ismerek olyan protestáns véleményeket, amely szerint a katolikusok is elkárhoznak...
Persze Jehova Tanúi szerint rajtuk kivül mindenki.

Ez nekem egyre zavarosabb :izz



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2012. Július 29. - 07:52:57
Nagyon érdekes a téma amit boncolgattatok az este.
Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs üdvbizonyosságom, miért gondolnám azt, hogy van örök életem???
Azt mondja Jézus, hogy " Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy bizonyságot tegyek az igazságról"
(Ján 18,37)



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. Július 29. - 07:59:10
Nagyon érdekes a téma amit boncolgattatok az este.
Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs üdvbizonyosságom, miért gondolnám azt, hogy van örök életem???
Azt mondja Jézus, hogy " Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy bizonyságot tegyek az igazságról"
(Ján 18,37)
Szia drága Eca, köszönöm a reagálásod  :2smitten:
Ez a szó "üdvbizonyság"

Azt gondolom nehezen megfogható - mint kifejezés.

Az Üdvösség szerzője az Úr Jézus Krisztus, az üdvösség, pedig az, hogy újra kapcsolatom lehet a Teremtő Istennel.

Legalább is én így gondolom - és minden más csak maszatolás, mázolás, meszelt sírrá tevés, ahogy a Mester mondta!

 :piroska:



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. Július 29. - 08:20:43
Várjuk ama boldog reménységet és a nagy Istennek és megtartó Jézus Krisztusunknak dicsősége megjelenését.
Titushoz írt levél 2, 13.

Az evangéliommal olyan kincshez jutottunk, melynek neve nem pénz, nem vagyon, nem evilági hatalom, dicsőség és gyönyörűség, hanem reménység, még pedig élő, boldog reménység, amely testünkben-lelkünkben megelevenít és boldoggá tesz, teljességgel, örökre. E kincsre az evangéliom hívott el s erre keresztelkedtünk meg is. Azért hát mostani, ideigvaló életünket úgy használjuk, mint akik tudjuk, hogy egyszer e világ mögöttünk marad s éppen ezért szüntelenül élő reménységben várunk, "célegyenest igyekezvén Istennek a Krisztus~Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára."
De meddig várjunk e boldog reménységre? Mindörökre csak reménység marad az, amelyből sohase lesz semmi? Távol legyen! Ez a mi boldog reménységün k egyszer valósággá válik. Akkor többé nem kell reménykedve várnunk, mert reménykedő hitünk tárgya nyilvánvalóvá lesz s mi háborítatlan örököseivé lettünk annak, amire most várunk.
Addig pedig várjunk reménykedő hittel!!


« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 29. - 08:30:47 írta Virág »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2012. Július 29. - 08:28:41
2Thess 2,16    
Maga pedig a mi Urunk Jézus Krisztus, és az Isten a mi Atyánk, a ki szeretett minket és kegyelméből örök vígasztalással és jó reménységgel ajándékozott meg,



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2012. Július 29. - 09:23:39
Egy-egy felekezethez való tartozás nem jelent önmagában üdvösséget, és így kárhozatot sem.
Jehova Tanúi szekta úgy ahogy van, de Jézus Krisztust Isten Fiának és Megváltójuknak vallják meg. Egy-egy theológiai tévedés önmagában nem okozhat kárhozatot, ahogy a legtökéletesebb tudás sem szerez magában üdvösséget.
Máté evangéliuma 7:22-ben Jézus arról beszél, hogy sokan fognak majd arra hívatkozni, hogy ismerik Őt és az Ő nevében cselekedtek.
Jézus nem azt mondja, hogy ez nem így van, hanem kérlelhetetlenül kijelenti:"És akkor vallást teszek majd nékik: SOHASEM ISMERTELEK TITEKET;TÁVOZZATOK TŐLEM, TI GONOSZTEVŐK."
Mert:"Mindazáltal megáll az Istennek erős fundamentoma, melynek pecséte ez: Ismeri az Úr az övéit;és: Álljon el a hamisságtól minden, aki Krisztus nevét vallja."
2Tim.2:19
A hamisságtól pedig csak az tud elállni, aki felismerte róla, hogy hamisság. Azok akik ennek ellenére közösséget vállalnak a hamissággal, bűneikben maradnak, tehát Jézus nem is váltotta meg őket a kárhozattól...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13