Szerző Téma: A természet csodái  (Megtekintve 9529 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. Július 24. - 09:51:20
A természetben megtalálható számtalan különleges élőlényről, jelenségről és a Földről, a világegyetemről is sok beszélnivalónk lehetne, őszinte rácsodálkozással a teremtett világra, a Teremtő munkájára.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2010. Július 24. - 09:55:20
Számomra Isten létezésének egyik legfontosabb bizonyítéka, maga a teremtett világ, s annak törvényszerűségei!
A fizikát kedvelve nyílvánvalóvá vált számomra, hogy amikor a fizikusok rájönnek egy-egy természettudományos törvényszerűségre, akkor tulajdonképpen ők csak összefüggéseket ismernek fel, azonban magát a törvényt nem Ők hozzák létre. Például, amikor Newton felismerte a gravitáció törvényszerűségeinek összefüggéseit, akkor magát a gravítáció 'törvényét' nem Ő hozta létre, csupán értelmezte azt.
Ahol pedig törvény van, ott törvényhozónak is lennie kell!
A törvényszerűségeket a véletlenek egybeesésének betudni a létező legnagyobb esztelenség, amelyre az emberi elme eljuthat!

Egy újabb példa:
A váltakozóáram a teremtett világban nem volt jelen mindaddig, amíg azt az ember gondos tervező munkával létre nem hozta. Létrejöttéhez, szinte csak néhány feltétel egyidejű teljesedéséhez van szükség, azonban azok VÉLETLENSZERŰEN, önmaguktól soha sem estek volna egybe!
Ha ehhez a néhány feltétel egyídejű teljesedéséhez  is TUDATOS TERVEZŐ MUNKÁRA
volt szükség, hogyan gondolhatják egyesek, hogy a naprendszer, vagy az élet kialakúlása a földön, VÉLETLENEK MILLIÓINAK VÉLETLENSZERŰ ÉS EGYIDEJŰ EGYBEESÉSÉNEK KÖVETKEZMÉNYE!

A józan ész is kénytelen belátni a Teremtő Isten tudatos tervezésének szükségességét!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2012. Október 08. - 20:25:34
Általam gyakran emlegetett téma az Isten által megalkotott fizika :2smitten:

Azokat a módszereket, amelyekben fizikai jelenségeket használnak gyógyításra, okkultnak mondják!
Mondjuk, annyira tönkretettük a földet, hogy nehezen viselem a napot, tudom, hogy a Nap sugara gyógyít, így én fényterápiát használok.

Mi ebben az okkult? Fel nem foghatom! :)

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2012. Október 08. - 20:29:05
Amikor az ember szemléli a Teremtő Isten művét, rá kell jönnie Isten létezésére!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. Október 08. - 20:47:30
Általam gyakran emlegetett téma az Isten által megalkotott fizika :2smitten:

Azokat a módszereket, amelyekben fizikai jelenségeket használnak gyógyításra, okkultnak mondják!
Mondjuk, annyira tönkretettük a földet, hogy nehezen viselem a napot, tudom, hogy a Nap sugara gyógyít, így én fényterápiát használok.

Mi ebben az okkult? Fel nem foghatom! :)

1Kor 8,4    
Tehát a bálványáldozati hús evése felől tudjuk, hogy egy bálvány sincs a világon, és hogy Isten sincs senki más, hanem csak egy.

1Kor 10,28    
De ha valaki ezt mondja néktek: Ez bálványáldozati hús, ne egyétek meg a miatt, a ki megjelentette, és a lelkiismeretért; mert az Úré a föld és annak teljessége.


Talán ez a két ige közelebb visz az értéshez

 :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2012. Október 08. - 21:52:31
Köszönöm! :2smitten:

Számomra azt támasztja alá, amit eddig megértettem az Igéből.

Ehetek, ihatok, terápiázhatok, ahogy írja az Ige, minden Isten tulajdona.
Egy ok van, amiért nem kéne tennem, hogy ne botránkoztassak Testvért.

Kedves Magduska! kedves testvérek! Ti hogyan látjátok az Ige mérlegén? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. Október 08. - 22:29:00
Kedves Flóra ez egy elég érdekes kérdés, mert mellé beszélni nem érdemes, de azért a Biblia  - nekem ad támpontot:
pl. Péter együtt étkezik a pogányokkal, és amikor Jeruzsálemből oda jönnek a zsidók, akkor ezt nem vállalja; de Péter kapja a "lepedő" tanítást, és Péter aki 3x megtagadja az Úr Jézust; és Péter az aki a Templom Ékes kapujában kijelenti ezüstje, aranya nincs de amije van azt neki adja.

Azért mindég Pétert hozom elő, mert állandó viselkedési normát semmiben sem lehet felállítani, de amiben nincs békességed azt ne tedd, nekem legalább is nem szabad tennem - de mindent megpróbáljatok ami jónak látszik azt megtartsátok - mondja az írás!
 :2smitten:



Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. Október 09. - 08:11:14
Általam gyakran emlegetett téma az Isten által megalkotott fizika :2smitten:

Azokat a módszereket, amelyekben fizikai jelenségeket használnak gyógyításra, okkultnak mondják!
Mondjuk, annyira tönkretettük a földet, hogy nehezen viselem a napot, tudom, hogy a Nap sugara gyógyít, így én fényterápiát használok.

Mi ebben az okkult? Fel nem foghatom! :)

Kedves Flóra!
Lehet, hogy a keresztyén írások, vélemények olyan dolgokra is okkultként tekintenek, ami nem az. A fényterápia nem az.
Én a reflexológián gondolkozom már évek óta. Hogy azokat az idegvégződéseket nem az Úr helyezte-e el a testünkben?? Sokszor önkéntelenül is dörzsöljük a kezünket, pl. idegesség, félelem esetén, ha fázunk. De nincs teljes békességem benne, mert egyszer beoltottak ezzel, és félek, hogy az Úr ellen teszek vele. Így inkább nem használom.  :szomoru
Én legtöbbször a gyógyszert is megimádkozom, kérem az Urat, hogy engedje hatni.  :szelid:
Az a fontos, hogy az Úrra támaszkodjunk, Ő meg tud gyógyítani bárhogyan, de nem mindig egy szempillantás alatt teszi, hiszem, hogy ebben is szeretete, nevelő, formáló szándéka nyilvánul meg.
 :2smitten:  :2smitten:

Van egy érdekes történet Júda egyik királyáról:

Ászának a története elejétől végig meg van írva Júda és Izráel királyainak a könyvében. Uralkodása harminckilencedik évében megbetegedett. Ászának a lába, és betegsége egyre súlyosbodott. De betegségében sem az Úrhoz folyamodott, hanem az orvosokhoz.  (2 Krón 16:11-12)

Úgy látom ebben az igében, hogy Ászá eltért az Úrtól élete folyamán valamikor, és az Úr egy betegséget adott neki - talán azért, hogy ismét Őt keresse, visszatérjen hozzá. Nem az volt a baj, hogy Ászá orvost hívott, hanem, hogy nem fordult egyáltalán e bajban Istenhez, hanem a bizalmát emberekbe vetette, tőlük várta a segítséget. Remélem, nem látok bele többet a történetbe, mint ami. szivetadja

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 09. - 08:44:55 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2012. Október 09. - 09:45:00
Köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek az Ige értelmezésében. :2smitten:

A keleti gyógymódokat különösen okkultnak tartják, ami az én meglátásom szerint butaság, emberi kigondolás.
Ha a föld bármely területén nem terjedt el a keresztyénség, miért lenne az ottani gyógyítás okkult?Sőt! Minél közelebb vagyunk
az élő és élettelen természethez, az emberhez magához,  annál tökéletesebb a gyógyítás.

Isten beszéde szabaddá tesz engem, emberek ugyanakkor  törvényeket fabrikálnak számomra, JÓ PÉNZÉRT!

Természetesen az imádságnak fontos szerepe van a gyógyulásaimban. :2smitten:

Még egyszer köszönöm a segítséget! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. Október 09. - 12:19:09
Kedves Flóra, van az előző beírásodban egy mondat amit nem értek, hogy gondolod.
Kifejtenéd?
Idézet
Ha a föld bármely területén nem terjedt el a keresztyénség, miért lenne az ottani gyógyítás okkult?

 vint



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2012. Október 09. - 14:21:12
Áldott szép napot Nektek!
Én okkultnak azokat a gyógymódokat tekintem, ahol Istentől idegen szellemi háttér is kapcsolódik a gyógyítás biomechanikai, biokémiai, vagy lelki-szellemi folyamataihoz.
Pl. lehet keleti jóga-gyakorlatokat is végezni teljesen biomechanikus alapokon, de ha már spirituális tartalmat is rendelek hozzá, akkor bizony okkult, s az ördög átveréseinek eszközévé válik.
Nekem a reflexológiával és a fényterápiával sincs semmi problémám. A reflexológia inger-hatásai minden spirituális maszlag nélkül bizonyíthatóak, ahogy a fényterápia, mágnes-terápia jótékony hatásai is.
Azért mert valaki megtér az őserdőben, s okkultnak véli a televizíót, én attól még megfogom továbbra is nézni a híradót... :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 09. - 14:24:19 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. Október 09. - 14:46:41
Kedves Magduska!  :)

Hallottam, olvastam olyan magyarázatot, mely eleve okkultnak tartja pl. a kínai orvoslást, mivel nem is lehet más, ott ugyanis nem terjedt el a keresztyénség, ott csak okkult gyógyítás lehetséges.
Jelenleg nagy ébredések vannak tudtommal, és halnak is meg hitükért az ottani keresztyének.--Ezt csak azért jegyzem meg, mert Kínában ad az Úr ébredést manapság, ezen a babonás Magyarországon nem.

Azt azonban tapasztaltam a saját hazámban hogy a kommunizmusban, ami nem szűnt meg, a természetes gyógymódokat babonának állították be a volt tanáraim, miközben az igazi babona burjánzott.

Meggyőződésem, hogy mindez mögött a PÉNZ HATALMA áll.
Kinek érdeke, hogy kamilla teát igyak?  Én nem nézek jó ideje TV-t, de emlékszem a gyógyszer-reklámokra.

Bár! Nem művelem a kínai orvoslást, jónak, hatásosnak, természet-és emberközelinek tartom. miközben
nálunk a hivatalos egyházak többsége okkultnak. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. Október 09. - 14:53:07
Kedves Csaba!

Nagyon örülök a meglátásodnak! :)

Ugyanezt tartom magam is, mindenhez mormolhatok valamit, varázsolhatok vele.
De! Imádsággal is használhatom. :) :) :)

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2012. Október 09. - 22:58:07
Köszönöm a választ
 :2smitten:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2012. Október 10. - 12:29:07
Talán érdemes róla beszélgetni  :sherlock:
Van ismeretetek a fekete és a fehér mágiáról?

 :2smitten: