Szerző Téma: 6 nap alatt?  (Megtekintve 17293 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 10:08:33
Talán arra  figyelmeztet, hogy ha látszólag valami hasonló is akkor se keverjük össze, tanuljunk meg különbséget tenni.

Nem jól mondom, ebben is kérjem az Ő segítségét, hogy különbséget kell tenni, az biztos, de az is biztos, hogy én ezt nem tudom megtenni.

2Kor 11,14    
Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává.

 :-[

« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 06. - 10:30:22 írta Magduska »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2012. Október 11. - 15:43:54
"Csak csendben jegyzem meg"
Sok ember foglalkozik azzal a mi a szeme előtt van, de kevesen keresik Isten igazságát, pedig inkább azt kellene tennünk, és a szem előtt levőket sem elhanyagolni.

Gondolom minden azért került bele az írásba, hogy az engem /téged  - kedves olvasó - tanítson, mert a teljes írás erre való.
Ami eleink megértettek az egy lépcsőfok amin tovább kellene lépni, és nem azon forogni körbe körbe, mert még vissza zuhan a halandó a tohuva bohuba  hehe



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #17 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 11:47:25
A témával kapcsolatban van egy nagyon jó könyv magasabb színvonalat képvisel mint Howind videói, mivel kitér az eddig megfigyelt tudományos kísérletekre és mindarra amit tényleg tudunk és arra is amit feltételezünk de nem tudunk. Geológiai, biológiai, Fizikai és kémiai téren enged betekintést a teremtés logikájába. Mindezt pedig alátámasztja a szentírás. Pontosabban amit az ige is mond hogy a teremtettség felismerhető a teremtmények értelmes vizsgálata révén. A DNS felfedezése és a legújabb mikrobiológiai kutatások alátámasztják egy a világunkon kívüli zseniális intelligencia létét.

A könyv címe:
Kérdés a kezdetekhez avagy a teremtés logikája.

A könyv szerzői pedig:

Don Batten , B.SC (Honorus), PhD kitüntetéssel szerezte meg a Bachelor of Science fokozatát az agrártudományok területén. Fő kutatási területe a növénybiológia.

Ken Ham , B. Sc Dip. Ed.  keresztény előadó és író az Answers in Genesis alapítója.

Jonathan D. Sarfati, B.Sc ( Honorus) , Ph.D, F.M. Fizikus-kémikus.  Kitüntetéssel szerezte meg a Bachelor of Science Honorus fokozatát .

Carl Wieland, M. B. , B.S. Gyakorló Orvos Adelaide Dél-ausztrállia. Valamint ismert előadó, Számos könyv szerzője



Ez a kutatási témám és évek óta gyűjtöm az anyagot  hozzá mindazt ami Magyar nyelven elérhető.
Azt kell látnom hogy igen nagy a keveredés a hívők között ha a tudományt felvillantják nekik és megkérdőjelezik a teremtés 6 napját.

Nagyon tetszik az ahogy a biblia leírja a teremtéstörténetben , hogy Isten elválasztotta a sötétséget a világosságtól. Ezzel számomra azt is jelenti a Szentlélek hogy Isten meghatározta mi a jó és mi a rossz. Ő egyedül ebben a mérvadó.

A 6 napot azért kérdőjelezik meg sokan mert nem ismerik az egyik gyakran használt kormeghatározási módszer  C14 - lényegét , lehetőségét és buktatóit.

A réselmélet lényege hogy az ember teremtése és a földi állatok létrehozása közé millió éves időszakot szúrnak be. Például a Katolikus egyház ezt fogadta el. De sajnos a modern teológia szintén. ezzel viszont aláásták a bűneset történetét és az egész megváltást.

Nagyon sok a csúsztatás és igazából azok befolyásolhatóak akik maguk laikusok és azt gondolják az adott területen dolgozó tudomány művelő emberek nem csúsztatnak , nem hallgatnak el dolgokat és nem hazudnak olykor.

Elültették a fejekben hogy az evolúció tudományos tény. Pedig ez csúsztatás. Féligazság.

Ugyanis a mikroevolúció valóban igaz ,az erre fosszilis leleteink és tenyésztési kísérletek megfigyelései is rendelkezésre állnak. Maga Darwin is ilyen folyamatot figyelt meg a Galápagos szigeteken.
A makroevolúció azonban olyannyira nem tudományos hogy még maguk a szakmán belüli ateisták is elismerik hogy rejtéllyel  állnak szemben. Kezdve a " kambriumi robbanás"   jelenségével folytatva a hiányzó összekötő láncszemek és átmenetik formák hiányával.

Kedves Fórumos hívő társak. Ezt a témát nagyon szeretem és sok érdekességet olvastam ebben az ügyben.
Érdemes szerintetek topicot nyitni neki?



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 12:51:22
Én személyesen nagyon jó ötletnek tartom.  O0



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 13:56:22
Persze Clio, bátran hozzál létre egy megfelelő topicot!
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 21:25:12
Kedves Clio!
Én is örülnék egy ilyen topicnak.  vint :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #21 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 21:39:37
Nem akarok nagyon előreszaladni. Még csak nemrég érkeztem erre a fórumra.. brush1
Örülök ha jó ötletnek tartjátok.
Csak még nem néztem utána hogy tudnék topicot nyitni neki vagy esetleg saját topikom legyen-e ezen a fórumon belül?  ???
Mit gondoltok?

Ebben a témában vitáztam más nem hívő fórumon is. Épp tanulom azt is hogy mikor hallgassak és mikor beszéljek , mert tudom hogy végül Isten győzi meg őket, az én feladatom a figyelem felkeltése és a hazugságok leleplezése. Azt  az igét kaptam az Úrtól hogy ne féljek tőlük mert érc ajtókat és vas zárakat török össze . Valamint azt hogy maradjak mindig a "világosságban" Jézus mellett! Ezt gyakorlom és igyekszem türelmes bölcs de határozott lenni. Minden nap elkérve ezt az Úrtól





Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 22:00:14
Szerintem nem kell most azonnal, ha még szeretnéd forgatni magadban, majd ha úgy érzed, hogy ideje van.  :szelid:
Új topicot ezen a fórumon belül is tudsz nyitni a témának, ebben az esetben "közös" lesz, de arra is van lehetőség, hogy legyen saját alfórumod, ahol rád jellemző, Téged érdeklő témákban tudsz saját topicokat nyitogatni.  :szelid:  Ha szeretnél saját alfórumot, szóljál nyugodtan, elkészítem szívesen.  :2smitten:



Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 22:03:47
Kedves Clio!
Én a személyes témát ajánlom!
Nincs reá írott szabály, de úgy alakúlt ki a fórumon, hogy az ott írtakat nem tekintjük vitatémának, hanem a testvérünk személyes látásának, így ezekben a témákban nem szoktak viták születni!
:)
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #24 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 22:25:17
Köszönöm mindkettőtöknek.
Virág nagyon örülnék neki ha nyitnál nekem egy saját topicot a témában. A technikai részével nem vagyok még tisztában.
Nem célom az okoskodás. Valamint feszít a mondanivaló és úgy látom ez egy lehetőség hogy megosszam az érdeklődőkkel mindazt amit évek alatt megértettem és tanultam ebben a témában. Rengeteg további tanulnivalóm van még és szeretek erről a témáról beszélgetni.. Mert lehet épp nektek vagy más itt fórumozónak lesz olyan meglátása vagy információja a témában amiről még nem tudtam.
Evolúció és teremtés lenne a legjobb cím a topicknak.   :szelid:  brush1



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 22:44:36
Clio, megnyitottam az alfórumot Számodra, és az új topicot. Bocs, ha nem jó a felvezető mondat, bátran javíts bele, hiszen moderátora vagy a saját témáidnak. szivetadja Nem forog már az agyam.  hehe brush1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #26 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 23:15:22
Rendben egy picit átfogamzom , hogy ne riadjon el a témától az sem aki a teista evolúcióban hisz vagy esetleg még bizonytalan.  :)



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2013. Október 01. - 08:28:56
 O0

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2013. December 20. - 11:01:04
Shalom!

A teremtett világ kapcsán egy kis szösszenetem.

Isten terepasztala

"Minekelőtte hegyek lettek és föld és világ formáltaték, öröktől fogva mindörökké te vagy Isten." (Zsolt 90,2)

A teremtett világ Isten csodálatos alkotása. Szava és végtelen bölcsessége által formálta úgy, hogy a nem láthatóakból előszólította a láthatót. Teremtő szóval hozta létre a földet a csillagokat, bolygókat. Egyedül az ember volt ez alól kivétel, amelyet saját kezével, a maga hasonlatosságára alkotott meg. Isten a teremtéskor felékesített mindent, és a maga helyére helyezett.

Nincs diszharmónia, véletlenszerű esemény. A világ Isten keze nyomát mutatja be olyannyira, hogy az értelmes ember számára ez lehet a Hozzá vezető út első lépése. Mindent úgy helyezett el, mint egy jó tervező, gondosan, mindenre odafigyelve Ezért találhatóak a világban, olyan mérnöki pontosságú, tökéletes összhangban működő fizikai törvényszerűségek, amelyek mind a mai napig, sok tudóst ejtenek ámulatba. Ezek közül nem is egy, komoly istenfélő emberré vált felfedezései nyomán. Isten világegyetemének terepasztalán a rend és a rendezettség az alapelv.

Nem véletlen, hogy erre a rendezettségre utal a Biblia görög szövegében a teremtett világra használt leggyakoribb kifejezés is, a koszmosz. Ebből ered egyébként a - hölgyek megjelenése és a férfiak pénztárcája által is jól ismert - kozmetika szavunk, amelyet a szépen, ízlésesen feldíszített dologra használtak az antik világban.

A koszmosz alapjelentése a rendről, rendszerezésről, a rendezettségről, elrendezésről szól. Vagyis arról, hogy ez a világ a maga felépítettségében egyedülálló, és Isten kéznyomát viseli magán. Ezt már az ókori görögök is észrevették, például Püthagorasz, aki ezzel a szóval a látható bolygók ciklikus rendjére utalt vele. De egyes filozófusok a világ rendjének leírására használták.
   
Ugyanakkor az is jól látható, hogy a teremtett világban a bűneset óta rendezetlenségek is jelen vannak. Halál, pusztulás, szenvedés, természeti csapások, de ez nem Isten akarata és terve volt. Ez már a sátán terepasztala. Az első emberpár bukásával a földi térség uralmát a sátán kezére játszotta át, aki nem éppen arról nevezetes, hogy jó sáfárként, bölcs kormányzóként viselné gondját. Emiatt a föld és a rajta élők idegen uralom és ítélet alatt állnak.

A sátánnal kapcsolatban ezért egy ellentétes értelmű és jelentésű kifejezéssel találkozhatunk Bibliánkban. Az ördögnek fordított diabolosz eredetije olyan személyt jelent, aki mindent szétdobál, összezavar, tönkretesz. Vagyis a sátán célja, hogy mint diabolosz, Isten tökéletesen megszerkesztett munkáját tönkretegye, elpusztítsa. Ez mind a teremtett világra, mind az emberre igaz. Különösen ez utóbbi életében munkálkodik tevékenyen, mert célja az Istentől való elidegenítés, az életminőség teljes romba döntése és végül a kárhozatba juttatás.

A végső szó azonban Istené! Jézus Krisztus küldetésében prioritásként szerepelt - az emberiség megváltásán túl - az ördög munkájának lerombolása (1Ján 3,8). Vagyis Jézus Krisztus az, aki miután elvégezte küldetését, személyes garanciaként biztosítja Isten végső helyreállító munkájának sikerét. Pál apostol így ír erről a célkitűzésről: "Az idők teljességének rendjére nézve, hogy ismét egybeszerkeszt magának mindeneket a Krisztusban, mind amelyek a mennyekben vannak, mind amelyek e földön vannak." (Ef 1,10) Vagyis Isten a rendelt időben, ismét helyreállít mindent. Ennek a folyamatnak a megértése segíthet eligazodni a mai világban is, hogy mi miért történik. Ennek a végső összeszerkesztésnek minden mozzanata Krisztushoz kapcsolódik. Új eget és földet teremt, véglegesen kiiktatja a sátánt, a szétdobálót, és a gonosz minden csíráját megszünteti. A pokol és a halál is méltó helyére kerül. Akik viszont még ezen a földön elfogadják Jézus Krisztust megváltójuknak, azok győztesei és áldottai lesznek a végső nagy tereprendezésnek.


Pacific



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2013. December 20. - 11:25:06
 O0