Szerző Téma: 6 nap alatt?  (Megtekintve 17290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2017. December 17. - 09:40:59
A Biblia tanúsága szerint Isten a 6. napon megteremtette az embert, s ezzel befejezte a Teremtés munkáját. ( 1Móz.1:31)
Isten csupán két embert alkotott Teremtés útján, Ádámot és Évát.
Tőlük származunk mindnyájan SZÜLETÉS útján.
Persze, ettől függetlenül teremtmények vagyunk a leszármazásunk miatt.
Nos, ami számomra zavaró, az Pál kijelentése Jézusról:
Kol.1:16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;
Ha Isten a 6. napon befejezte Teremtő munkáját két emberrel a földön, sem királyok, sem országok, sem uraságok, sem fejedelemségek itt lent a földön nem voltak, akkor miként lettek ezek Jézus által és Ő reá nézve teremtve?
S miért beszél az ige a Teremtésükről, ha születés útján kerültek ebbe a világba?
Egyáltalán a földi hatalmasságokról beszélt itt az ige?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2017. December 17. - 10:44:01
Jn 5:17
Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2017. December 17. - 11:37:05
[valasz author=Zoltan link=topic=15.msg85248#msg85248 date=1513503841]

[/valasz]

Remélem ezt az evolució- pártiak most nem kezdik el értelmezni. :)

Most akkor egy egyszeri, megismélhetetlen Teremtésről és szaporodásról beszélünk, vagy az Atya és a Fiú folyamatos teremtői munkájáról, aminek egy mellékszereplője az emberi szaporulat?
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2017. December 17. - 11:55:53
Nem értem, hoogy jönne ide az evolució ...

Én erre értettem:

Idézet
Kol.1:16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

Ha Isten a 6. napon befejezte Teremtő munkáját két emberrel a földön, sem királyok, sem országok, sem uraságok, sem fejedelemségek itt lent a földön nem voltak, akkor miként lettek ezek Jézus által és Ő reá nézve teremtve?

Az ember megteremtésével bezárólag 6 nap alat.  - az, országok, királyok, hatalmasságok (földi), az a bűn eset utáni munkája.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2017. December 17. - 16:28:16
[valasz author=Zoltan link=topic=15.msg85252#msg85252 date=1513508153]

[/valasz]

Akkor most, hogy kell helyesen értelmezni a Kolossê 1
fejezetét?
Az Atya és Jézus, a bűn után, Jézusra nézve és Jézus által megteremtette a földi országokat, s azoknak királyait?
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 17. - 16:46:13 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2017. December 17. - 18:10:44
Csabám nem tudom mi volt a töréspont az életedben de...nem ismerek rád...
Korábban ilyen posztokat olvasva te magad harcoltál az Ige mellett és a tévtanítók ellen...
Meg vagyok lepődve...



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2017. December 17. - 18:33:59
Hát Biztos nem úgy alkodta ezeket, hogy azt mondta: - "Legyen Izrael" - és lett Izrael, ha már van Izrael teremtsünk neki egy Királyt is : - Legyen Saul Király, s lett  Királya Izraelnek.   :szelid:

Most komolyan ... ? Tényleg így kéne értelmezni?

Nem csak a Kol.1.16. kelle venni.  S tudod te jól miről van ott szó ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2017. December 17. - 19:02:18
[valasz author=Zoltan link=topic=15.msg85256#msg85256 date=1513532039]

[/valasz]

Mondjuk, ha azt feltételezzük a Szentírásról, hogy tökéletes, akkor legalább tökéletesen kellene fogalmaznia.
Azzal az elmélettel szemben, hogy Isten tökéletesen adta nekünk, tökéletlen embereken keresztül kaptuk.
Ellentmondásos, tökéletlen megfogalmazásokkal.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2017. December 17. - 19:12:39
[valasz author=Gábor link=topic=15.msg85255#msg85255 date=1513530644]

[/valasz]

A töréspont ott kezdődött az életemben, amikor simán bedőltem annak, hogy egy könyvet felruházhatunk Isten tulajdonságaival.
Aztán pedig azt magunk előtt lobogtatva, az majd elhat a veséknek vizsgálatáig és egyetlen teremtmény sem marad leplezetlen előtte...

Tévtanítókkal kapcsolatban.
Nem tanítottam ebben a topicban semmit.
Kérdeztem, kaptam reá egy választ.
Nem vagyok biztos benne, hogy ez megegyezik az éríntett igeszakasz mondandójával.

Amúgy próbálom elképzelni Krisztust, amint a náci birodalom felemelkedésén munkálkodik.
Bocs, nem áll össze a kép...


'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #39 Dátum: 2018. Június 14. - 13:34:10
[valasz author=Csaba link=topic=15.msg85258#msg85258 date=1513534359]

[/valasz]

Kár hogy csak most olvasom.
Azt hiszem kapisgálom hogy mire gondolsz.

Ez az ige: " Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;"

én csak azt írhatom le hogy én hogyan értettem meg az igét.

Először is: Isten megengedi hogy mi akár hülyeségeket vagy féligazságokat is írjunk a nevében azt is megengedi, hogy  bibliák szövegeit írják át. DE!
abban biztos vagyok hogy mindenható lévén soha nem engedi hogy a hazugság és féligazság eltakarja az igazságot. Azt mindig meg lehet találni. Jézus az igazság Ő maga mondta.

Ő a biztos pont vallás és igeértelmezési gondolatok között. Amúgy is  mind úton vagyunk és az igazságok felfedezésének folyamatában ki itt ki ott tart.

Szóval én ezt az igét úgy értettem meg hogy : Isten még a kozmosz teremtése előtt még az angyalok teremtése előtt látta hogy mire fog vezetni ha önálló tudatú lényeket teremt akiknek van választási lehetősége. Tudta hogy ez magába foglalja a bukás lehetőségét. Ő már látta előre a lehetséges eseményeket. (mint egy briliáns sakkjátékos)  Jézus ott volt vele.
Ő mondhatta az atyjának hogy vállalja, ha Jézus akkor ott nem vállajla a küldetést,akkor a világ nem lesz ilyen formán megteremtve.
Így az Atya Jézusra nézve teremtett meg mindent .
Isten tudta hogy a sátán üldözni fogja Jézust emberi testben és ha lehet meg is gyilkolja . Mert a gyűlölet nem gondolkodik.
Ezzel a Sátán pont hogy Isten tervét teljesítette be.
Ugyan így használ fel az Isten hatalmakat uralkodókat..stb akik ugyan azt hiszik maguk döntöttek. ( ami így is van) de Isten felhasználja őket a tervének a teljesítésére.
Ahogy egy betegséget vagy nyomorúságot is felhasznál.
A bűn okozza Isten pedig felhasználja így munkálkodik.
és így teljesedik ki a lázadás és annak a következménye, hogy az új teremtésben amikor ez a világ el lesz törölve már egy intelligens lény se gondolja hogy van más út Istenen kívül. Hiszen ebben a bukott világban már minden más út ki volt próbálva.




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2018. Június 14. - 17:20:18
Köszönöm Clio, hogy elgondolkodtál a mondandómon.
Az utóbbi időben sokat foglalkoztatnak az olyan kérdések, hogy ha valamiről évszázadok óta van egy sztereótip elképzelés az okvetlenül helyes is-e?
Mostanában gyakran foglalkoztat az ihletés fogalmának mibenléte is, főként, hogy nem rég azt az álláspontot hallottam, hogy az Ószövetség íratait Isten héber nyelven lediktálta.
Ezért az ószövetségi próféciák és íratok még hibátlanok voltak. Ma viszont a próféták már más elbirálás alá esnek...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 14. - 17:24:34 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #41 Dátum: 2018. Június 14. - 21:19:14
[valasz author=Csaba link=topic=15.msg86680#msg86680 date=1528989618]

[/valasz]
Isten a 10 parancsolatot lediktálta ahogyan a zsidó szertartások menetét is. ( áldozatok és azok kezelése.) A sátor és az edények formája stb..
Viszont minden más ószövetségi írásban bőven van az akkori próféta személyisége és az akkori szokások.
Még ember áldozat is van az ószövetségben! Isten pedig ott nem állítja le. Egy apa elhamarkodott fogadalma miatt hal meg az elébe szaladó lánya. A lány megérti hogy az apja ezt az ígéretet tette Istennek és elsiratva leányságát hagyja hogy feláldozzák..
Alapból nem gondolná a keresztény ember  Ugye?

Jézus pedig sokkal közelebb hozta Isten megértését mint azt az ószövetség idején élték.
Jézus a 10 parancsolatot is "kifejti" bővebben.  Ő tölti be és világossá teszi hogy nincs ember aki maga tudná azt teljesíteni.
Az apostolok is sok szokást és akkori világnézetet hoznak magukkal.

Számomra ott a biblia üzenete be is fejeződik ahol az utolsó apostol aki még találkozott Jézussal leírja a látomását.

Ami utána jön az már egyéni vezetés. Azt vallóm hogy az üdvösséghez minden információ benne van a jelenések könyvéig bezárólag.
Minden mást fenntartással kezelek.
Önjelölt prófétákat és új evangéliumokat hirdetőket pedig inkább elkerülöm.

Maga a biblia ,könyvek gyűjteménye aminek az ismerete szükséges az üdvösséghez.
Ráadásul a Jézusra vonatkozó ószövetségi próféciák be lettek töltve.

Én olvastam már ugyan azt az igeverset (ószövetségi rész) más más fordításban és eltért a jelentése. De nem az üdvösség kérdésében!!!!
Hibátlan? Akkor ez egy hiba nem?

DE!!! A LÉNYEG HOGY MIT MOND JÉZUSRÓL!
A Jehova tanui bibliája különbözik az eredetitől..

Isten megengedte hogy sok újszövetségi másolat maradjon ránk. Nem létezik még egy olyan ókori irat amiből ennyi példány maradt volna az utókorra. Isten az apokrif iratoktól is megőrizte a bibliát.

Csaba én úgy gondolom hogy a biblia egyszerre tökéletes mind az ó mind az új szövetség írásaiban és ugyan így emberi hibákat hoz elő. Emberek írták. Isten úgy döntött hogy minket tökéletlen és hibás lényeket bevesz a megváltás folyamatába..



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2018. Június 14. - 21:55:49
Természetesen megértem a protestáns többség viszonyát a Bibliához.
A katolikus Biblia ''rejtegetés'' után még a misztikumot is megértem, amit a kanonizáció köré festettek.
Lefektették azokat az ismérveket, amelyek alapján egyes könyveket apokrifnak túlajdonítottak.
Nevezhetjük ezt Isten közbeavatkozásának.
A probléma ott kezdődik, hogy mára ezeken az ismérveken elvérezne a Mózesnek túlajdonított írások egyrésze, de számomra legdurvább Péter II. levele, amelyről a hívők felé mélyen hallgat az egyház, miközben ismeri az igazságot.
Miért?
Mert mára a keresztyénségnek fontosabb a Biblia sérthetetlen volta, mint Jézus.
S megint miért?
Mert ma már nem Krisztus, hanem a Biblia a szegletkő, Jézus tulajdonságaival és hatalmával felruházva...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 14. - 21:57:23 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2018. Június 14. - 22:05:33

Például az ilyesmiket értem alatta:
"Maga a biblia ,könyvek gyűjteménye
aminek az ismerete szükséges az
üdvösséghez."

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #44 Dátum: 2018. Június 18. - 18:27:22
[valasz author=Csaba link=topic=15.msg86684#msg86684 date=1529006733]

[/valasz]
Mondjuk abból tudod meg hogy kicsoda Jézus. Mindenképp ismerned kell a bibliát valamilyen szinten. Ráadásul a napi igei üzeneteken keresztül beszél veled Isten. ( vagyis főleg így is)

Ráadásul a hit hallásból van. Az pedig az ige hirdetése által.

Én speciel nem ismerem az össze apokrif iratot.

Viszont némelyik eléggé "fan alkotás szagú" kezdve a világító több méteres beszélő keresztel. És az agyaggalambokat életre keltő Jézussal.

Erre értettem hogy igen is meg lehet különböztetni hogy mi az ami ihletett és mi az ami nem. Ráadásul az újszövetség könyvei történelmi beszámolók. Kerülve mindenféle anekdotát vagy látványos magamutogató legendás elbeszélést.

Így a zsinatoknak nem volt nehéz dolguk. Hogy kiválogassák.
A jelenések könyvén sokáig vitatkoztak. A került be a legkésőbb a végleges újszövetségi kánonba.

Az újszövetségi apokrifekre még az is jellemző hogy egy egy szereplő nevével jeleznek evangéliumot: Mária evangéliuma vagy Júdás evangéliuma például.
Pál írt sok gyülekezetnek így az újszövetség nagy részét Pál levelei töltik ki.

Mózes könyvei közül mi a probléma? Még nem hallottam róla? Hogy érted azt hogy elvérezne?

Egy  csomó minden nincs benne a bibliában amit Jézus tett és mondott. De!  Annyi pont benne van ami az üdvösséghez szükséges. Ráadásul végig ugyan az a mondanivalója pedig több tucat ember írta évszázadok távlatában.

Csaba ha viszont te kételkedsz a biblia hitelességében akkor mire alapozol?
Honnan tudnád hogy Kicsoda Jézus?

Miben látod hogy a biblia védelmét Krisztus elé helyezték? Erre kíváncsi vagyok mert jelenleg nem tudom milyen gyakorlatra gondolsz..