Szerző Téma: Egyéni igetanulmányozás  (Megtekintve 3095 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2011. Augusztus 07. - 08:07:23
Ebbe a topicba olyan igeszakaszokat, és azok értelmezését lehet közzétenni, amelyekkel épp foglalkozol, valamiért utánakutattál, érdekes, sokatmondó számodra, és szeretnéd megosztani másokkal is. Lehet az igeszakasszal kapcsolatos saját gondolataidat, de akár kommentárok szavait is tolmácsolni (ez esetben a forrást jelöld meg légy szíves).

:konyv1:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 07. - 09:23:05 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 10:57:32
Sziasztok! :2smitten:
Virággal a napokban arról beszélgettem, hogy sokkal többet foglalkozom az Új Szövetséggel, mint az Ó-val. Aztán arra is kitértem, hogy az Ó Szövetségből leginkább azok az igehelyek érdekelnek, amelyek Krisztushoz kapcsolódnak, reá mutatnak előre.
Virág aznap ajánlott egy igeszakaszt, a 4Móz. 10. fejezetét. Szerinte érdekes és szép történet, elmondta, hogy valami féle ezüst kürtökről van szó benne, én pedig azt válaszoltam, hogy nem különösebben érdekel a történet, ha nem Krisztushoz kapcsolódik. :irulpirul:
Most tegyünk ezen a pontot egy kis kitérőt!
A napokban nyítottam egy topicot "Beszélgessünk a XXI. sz. tévelygéseiről"-címmel.
Ebben kapott helyet a "virtuális Úrvacsora" témája is.
No nem csak itt a fórumon, de a témában éríntett testvéremmel is próbáltam párbeszédet folytatni ebben a témában.
Amikor ennek a dolognak a Biblikus hátterét kérdőjeleztem meg, szeretett testvérem azzal hárította a kérdést, hogy a bibliai időkben még nem ismerték a virtuális közösség fogalmát, ezért nem is róhatom fel, a hiányzó bibliai alapjait a virtuális Úrvacsorának!
Akkor most térjünk majd vissza a Virág által ajánlott igeszakaszhoz!
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 11:22:09
"Csináltass magadnak két kürtöt, vert ezüstből csináltasd azokat, és  LEGYENEK AZOK NÉKED A GYÜLEKEZET ÖSSZEGYŰJTÉSÉRE, ÉS A TÁBOROK MEGINDÍTÁSÁRA."
4Móz. 10:2

Abban a pillanatban ahogy ezt az igét elolvastam, a Szentlélek egy másik igehelyet szólaltatott meg bennem az Új Szövetségből:
"Mert MAGA AZ ÚR riadóval, arkangyal szózatával és ISTENI HARSÓNÁVAL leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban;
Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és eképpen mindenkor az Úrral leszünk."
1Thess. 4:16-17
"Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az UTOLSÓ TROMBITASZÓRA; MERT TROMBITA FOG SZÓLNI, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk."
1Kor. 15:52

Amikor Pál e sorokat Isteni ihletésre megfogalmazta, szintén semmit sem tudott az internetről! :hi
Azonban az Úr Jézus Krisztusnak tetszik, hogy a gyülekezetet ne a modern internet által, hanem a kürt szavával gyűjtse össze, ahogy ezt Isten meghagyta Mózesnek!
Isten éppen így sehol sem rendelt el virtuális Úrvacsorát! Ha Jézus egy hypermodern társadalomban Istennek engedelmeskedve, a trombita szavát fogja használni, akkor merjünk mi is maradiak lenni és éljünk a hús-vér Úrvacsorai közösséggel úgy, ahogy azt az Úr rendelte!
Ebből az igetanúlmányozásból a legfőbb tanúlság az volt számomra, hogy ott is lehetnek Krisztusra mutató jelek az Ó szövetségben, ahol első olvasatra nem is látjuk, s akkor is a TELJES ÍRÁS  a javunkat szolgálja, amikor nem is sejtjük még!
Köszönöm szépen Virágom!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 07. - 11:26:38 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 11:56:17
Idézet
Ebből az igetanúlmányozásból a legfőbb tanúlság az volt számomra, hogy ott is lehetnek Krisztusra mutató jelek az Ó szövetségben, ahol első olvasatra nem is látjuk, s akkor is a TELJES ÍRÁS  a javunkat szolgálja, amikor nem is sejtjük még!
Köszönöm szépen Virágom!

Az Úré a dicsőség.  :szelid:

Csodálatos gondolatokat hozott fel benned.  szivetadja

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1