Szerző Téma: Közösségi igetanulmányozás  (Megtekintve 7749 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2011. Augusztus 07. - 08:12:54
Sziasztok!  :piroska:

Ebben a topicban lehetne közösen olvasni, megbeszélni, gondolatokat cserélni, elemezni igehelyeket. Akár úgy hogy közösen kiválasztva egy bibliai könyvet fejezetről-fejezetre átbeszélhetnénk, kinek, mit üzen az adott szakasz, milyen gondolatra vezette el az Ige. Helye lehet az igemagyarázatokban a kortörténeti, nyelvi információknak is, ha valaki szereti ezeket. A megbeszélésekbe bármikor, menet közben is lehetne csatlakozni.

Ezzel bár csak virtuálisan, és így kicsit más keretek között, de mégis olyan mintha időről-időre összejönnénk, egy bibliaóra, igetanulmányozás idejére.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2012. December 11. - 12:57:52
Nagyon szeretném minél több látószögből értelmezni ezt az Igét!
A saját tapasztalatom: Keresztyén közösségekbe, / család, gyülekezet,/  a sátán kirendel, odaállít némelyeket megfigyelőnek, bomlasztónak, vádlónak vagy akár bántalmazónak.
Személyekre is áll ugyanez, hiszen a család vagy gyülekezet maga is személyekből tevődik össze.
Jakab azt mondja: Mutasd meg nekem a hitedet cselekedetek nélkül, (ami képtelenség) én is meg fogom neked mutatni az én cselekedeteimből a hitemet. A cselekedetek elárulják, nyilvánvalóvá teszik az ember hitét.
 Jakab. 2,18: „De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg hát nékem, cselekedetek nélkül a te hitedet,  és én megmutatom neked a cselekedeteimből az én hitemet.”

1Thessz. 1,3: A cselekedetek, melyek hitből fakadnak, úgy vannak említve, mint a…hit munkája  a szeretet fáradozása.…
„Szüntelenül emlegetve a ti hitetek munkáját, és a ti szeretetetek fáradozását, és a mi Urunk Jézus Krisztus felől való reménységeteknek állhatatosságát, az Isten előtt, a mi Atyánk előtt:”

Nagyon örülnék sok-sok hozzászólásnak! :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2012. December 11. - 15:02:11
Sátánnak valóban van egy olyan gyakorlata, hogyha kivűlről nem tud támadni, akkor belülről igyekszik bomlasztani.
A hit cselekedetek nélkül valóban megholt önmagában, az ige szerint is.(Jak.2:17)
A cselekedetek hit nélkül pedig értéktelenek Isten előtt, mégis azt mondja az ige azokról, hogy akiknek nem lesz része az első feltámadásban ''megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.'' (Jel.20:13), vagy ott van a kecskék és juhok példázata, ahol szintén kidomborodik, hogy az üres fecsegés, de az öncélú cselekedetek is megítéltetésre kerülnek. (Mt.25:31-46)
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 11. - 15:03:59 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2012. December 11. - 18:43:26
Jakab levele 2, 18 részhez.
Az apostol nem hit nélkül végbevitt cselekedetekről beszél, hanem olyanokról, amik a meglevő, élő hitet bizonyítják. Cselekedetekkel be lehet bizonyítani a hit valóságát, de azt sohasem lehet bebizonyítani, hogy cselekedetek nélkül is van hit.
A hit kérdésben sokakat az téveszt meg, hogy ismernek istentagadókat, akik Isten létezését is kétségbe vonják, ugyanakkor ők szilárdan hisznek az egy, igáz Isten létezésében. Meg vannak tehát győződve arról, hogy nekik van hitük, habár nem élnek olyan buzgó hitéletet, mint a gyülekezet más tagjai. Az az igazság, hogy terméketlen hitük van, aminek semmi haszna sincs. A jó cselekedetek nélküli hit semmivel sem ér többet, mint a démonok hite. A démonok is hisznek Isten létezésében, egy Isten létezésében hisznek, de a hitükből nincs semmi hasznuk. Ha csak rágondolnak Istenre, már rettegés fogja el őket (Mt 8, 29; Lk 4, 41; ApCsel 19, 15). A hit csak akkor megtartó erő, ha nyomában élő és másokat is éltető, hasznos cselekedetekben gazdag kegyesség támad. Az apostol bibliai példákkal bizonyítja, hogy az igazi hit mindig cselekedetekben gyümölcsözik.



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. December 11. - 18:55:09
1Tessz 1, 3.
Az apostol társaival együtt „mindenkor”, „szüntelenül” imádkozik a gyülekezetért, annak minden tagjáért. Számára a gyülekezet nem „vallásos tömeg”, nem személytélen közösség, hanem testvérek közössége. Ahogy a Jó Pásztor ismeri övéit és nevükön szólítja őket, úgy Pál is egyenként emlékezik meg a gyülekezet tagjairól Isten színe előtt. Imádságában első a hálaadás. Erre pedig bőséges oka van, mert előtte ragyog a gyülekezet életében a szent hármasság; a hit, a szeretet és a reménység. Ezeknek felsorolásában nincs semmi érzelgősség, mert olyan hitről van szó, amely munkálkodik, olyan szeretetről, amely fáradozik, vagyis vállalja az áldozatot, és olyan reménységről, amely állhatatosságot jelent a szorongattatások között.
Nem tudom Flóra így képzelted el a hoozzászólást? :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2012. December 11. - 19:08:08
Nem tudom, hogy Flóra miként képzelte el a hozzászólást, de a Tiéd nekem nagyon tetszett Eca!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. December 11. - 20:14:10
"Nem tudom Flóra így képzelted el a hozzászólást?"

Ez oly tökéletes kedves Eca! hogy képzelni nem tudtam volna! Köszönöm szépen! :2smitten:

A mai leckémben szerepelt és személyes érintettséget éreztem, sokat gondolkodom ebben a témában. vint

Mindkettőtök munkáját köszönöm! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. December 11. - 20:15:15
 :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2012. December 13. - 18:44:03
Jakab2.17 ":Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában."
Eca:" A jó cselekedetek nélküli hit semmivel sem ér többet, mint a démonok hite."

Találkoztam egy tanítással, miszerint a mai és mindenkori „Filadelfiai” gyülekezet elragadtatik minden tagjával.  A tagok/ hívők?/ csak jutalmat kapnak, a különbség csak a jutalom mértékében lesz.—Elfogadtam ezt a tanítást.—Jókat képzeltem az emberről!!!—legalább egy ilyen gyüliben, nem?
Mostanában  változik a meglátásom.
Van ennek a gyülekezetnek egy halott hitű tagja, ugyanis a cselekedetei nem támasztják alá az üdvözítő hit meglétét. Ez a tag üdvözülni fog? Elragadtatni fog? Nem akarom ezt hinni!—Akkor az egyház üdvözítené az embert, mint a katolikusoknál! Nem?  ???

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2012. December 13. - 19:37:46
Minden gyüliben előfordulhatnak látszat keresztyének. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2012. December 13. - 19:48:50
Köszönöm a választ kedves Csaba! :2smitten:

Akkor természetes, hogy a látszatkeresztyén nem megtért keresztyén és nem megy a gyülekezetével sehova. vint


Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2012. December 13. - 20:05:37
Igen Flóra, ezek a kiméletlen tények.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. Január 12. - 13:08:02
Gondolom mindenkinek vannak látszat keresztény időszakai - azok között, akik magukat keresztyénnek vallják.
Erről is szól nekem a Galatákhoz írt levél.

Az Úr Jézus felhívja a benne hívők figyelmét, hogy ne a látszat alapján ítéljenek.

Aki ítél a legtöbb alkalommal maga van a gödörben - én ezt magamon így tapasztaltam  :szelid:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. Április 22. - 21:54:50

1 János 5/
" 3. Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek."

E vers olvasásakor jött egy gondolatom.Eddig úgy véltem, hogy Isten parancsolatai nehezek és betarthatatlanok.
Azonban, ha  a szeretet parancsolatára gondolok, amely az összes parancsolatot magában foglalja, akkor?Hogyan látjátok a Biblia alapján? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2013. Április 23. - 02:15:18
A Biblia kijelent dolgokat, mi emberek pedig megélünk dolgokat.
Nem mindig van a két esemény összhangban. A romlott emberi természetünk miatt képtelenek vagyunk folyamatosan megmaradni a szeretetben. A bennünk élő krisztusi természetnek ez nem esik nehezére, de ahogy Pálnál meg van írva:''Mert tudjuk, hogy a törvény lelki; de én testi vagyok, a bűn alá rekesztve.''
Róm.7:14
Ezért van az, hogy amikor emberi módon erőltetik egymás felé a testvérek a mézes-mázas szeretet szirupot, előbb-utóbb kibujik belőlük a kisördög, s egy kanál vizben megfolytatnák egymást...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13