Szerző Téma: Az ember helyzete  (Megtekintve 21750 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2012. Október 04. - 16:02:57
Sajnos sokan elbagatelizálják az úrvacsorai közösséget, pedig az éppen úgy nem egy jelképes dolog a Krisztussal, s így egymással sem, ahogy Jézus sem jelképesen beszélt az evangéliumokban arról, hogy kik az Ő igazi rokonai, s nem jelképesen állította, hogy az Ő vére által Isten gyermekeivé lettünk, mondhatni vér szerinti kapcsolatba kerültünk.
Ez valóban nem örökbefogadás, hanem beleszületés Krisztus testébe az egyházba.
Azonban van az egyháznak egy örökbefogadási vonala is, mert ugyan az Atya előtt Jézus vére tesz minket Fiakká, azonban Jézus az, aki megkapta a mi tulajdonjogunkat az Atyától és élis annak minden jogával és felelősségével.
Erről az ''örökbefogadásról'' beszél a következő igeszakasz:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2012. Október 04. - 16:09:53
Ján. 10,27
Az én juhaim hallják az én szómat, és
én ismerem őket, és követnek engem:
 Ján.10,14
Ján. 10,28
És én örök életet adok nékik; és soha
örökké el nem vesznek, és senki ki nem
ragadja őket az én kezemből.
 Ján.6,39  Ján.17,12  Ján.18,9 
Róm.8,34-39
Ján. 10,29
Az én Atyám, a ki azokat adta nékem,
nagyobb mindeneknél; és senki sem
ragadhatja ki azokat az én Atyámnak
kezéből.

Ján. 10,30
Én és az Atya egy vagyunk.
 Ján.17,11

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2012. Október 04. - 16:21:50
Isten és az ember között oly mérhetetlenül nagy a különbség, mint az ember és egy oktalan bárányka között.
Istennek szuverén hatalmánál fogva éppen olyan joga van túlajdonának tekinteni az embert, s annak túlajdonjogával rendelkezni, mint az embernek egy báránnyal szemben.
Azzal, hogy az Atya egyen-egyenként Krisztus túlajdonába adott bennünket, Jézus örökbe fogadott minket, s a túlajdon vére által, mint gyermekeket adott vissza az Atyának!
A Váltságműnek tehát nem csupán annyi szerepe volt, hogy a bűneinket eltörölje az Atya előtt, hanem, hogy Isten gyermekeivé tegyen bennünket. Ez az, amit egy Szentháromság-tagadó sosem lesz képes valóságában felfogni, s melyről így beszél Isten igéje:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2012. Október 04. - 16:23:12
Kedves Virág azt gondolom nem arra válaszoltál amit írtam, mert a KERESZT pont azt jelenti, hogy azon semmi sem mehet át ami a régi "életből" való - jobb szó a régi létünkből, mert akkor Istennek halottak voltunk, most pedig a világnak lettünk halottak.

A halottat nem fogadja örökbe Isten, nem fogadhat el semmit belőle, mert Neki abból minden utálatos - semmi jó nincs Számára !

Megfertőztetett rongy minden jónak tudott cselekedetünk.

Bennünket pont ezek a "jó" tulajdonságaink tartanak továbbra is Tőle távol, mert ezeket nehéz megítélnünk!

Szóval ahogy Csaba írja, bennünk az Úr Jézus élete van és akkor nem lehetek örökbefogadott.

Ez nem egy jelentéktelen kérdés, mert itt dől el alapból, hogy Krisztus Teste vagyok e vagy csak még mindég hitegetem magam.

 :-[



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2012. Október 04. - 16:26:29
1 Ján. 3,1
Lássátok milyen nagy szeretetet adott
nékünk az Atya, hogy Isten fiainak
neveztetünk! A világ azért nem ismer
minket, mert nem ismerte meg Őt.
 Ján.1,12  Gal.4,5  Ján.16,3  Ján.17,25
1 Ján. 3,2
Szeretteim, most Isten gyermekei
vagyunk, és még nem lett
nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk. De
tudjuk, hogy ha nyilvánvalóvá lesz,
hasonlókká leszünk Ő hozzá; mert meg
fogjuk őt látni, a mint van.
 Róm.8,17  2 Kor.3,18  Fil.3,21  Kol.3,4

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #65 Dátum: 2012. Október 04. - 16:31:17
Hát az az igazság, hogy itt megint felmerül az ok-okozati összefüggések sokasága, mert Isten elrendelt, a Fiú örökbefogadott, a Szentlélek pedig újjászült! Nincs meg az egyik a másik nélkül, de az egésznek megintcsak az az ősoka és alapja, hogy ''Mert tetszett az Istennek...''

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #66 Dátum: 2012. Október 04. - 17:21:32
Csatlakozom Virághoz!

Újjászülettünk, de  van Ó-emberünk. Ezt minden keresztyén megtapasztalja, a jót akarom tenni, de a rosszat teszem.
DE! mivel nem értek egyet a rosszal, nem azonosulok vele,nem is én teszem, az új ember, hanem a régi.--nem tudom, ez korrekcióra szorul-e?
A váltságmű felőli megközelítést helyesnek tartom :2smitten:.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #67 Dátum: 2012. Október 04. - 17:24:31
Nem hiszem, hogy kikellene javítani, mert akkor a Bibliát is átírhatnánk! :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #68 Dátum: 2012. Október 04. - 17:48:08
Kedves Virág azt gondolom nem arra válaszoltál amit írtam, mert a KERESZT pont azt jelenti, hogy azon semmi sem mehet át ami a régi "életből" való - jobb szó a régi létünkből, mert akkor Istennek halottak voltunk, most pedig a világnak lettünk halottak.

A halottat nem fogadja örökbe Isten, nem fogadhat el semmit belőle, mert Neki abból minden utálatos - semmi jó nincs Számára !

Megfertőztetett rongy minden jónak tudott cselekedetünk.

Bennünket pont ezek a "jó" tulajdonságaink tartanak továbbra is Tőle távol, mert ezeket nehéz megítélnünk!

Szóval ahogy Csaba írja, bennünk az Úr Jézus élete van és akkor nem lehetek örökbefogadott.

Ez nem egy jelentéktelen kérdés, mert itt dől el alapból, hogy Krisztus Teste vagyok e vagy csak még mindég hitegetem magam.

 :-[

Magduska, ne haragudj, nem célzottan a kérdésre válaszoltam, mert kitűnt néhány probléma a megfogalmazásodban, azokra igyekeztem reagálni, azok mozgattak meg.


Idézet
A halottat nem fogadja örökbe Isten, nem fogadhat el semmit belőle, mert Neki abból minden utálatos - semmi jó nincs Számára !
Ilyet nem írtam úgy emlékszem.

Idézet
Szóval ahogy Csaba írja, bennünk az Úr Jézus élete van és akkor nem lehetek örökbefogadott.
Csaba ilyet nem írt szerintem, csak az elejét a gondolatnak.  :hi

Magduska, mivel én nem vagyok azonos az Úr Jézussal, még akkor sem, ha Ő él bennem, az Ő élete van bennem, ezért lehetek örökbefogadott. Nem bábok vagyunk, akiket megtölt Krisztus szelleme, és megszűnünk létezni, mint individuum. Egyek vagyunk az Úr Jézussal, de nem azonosak vele.

Idézet
a KERESZT pont azt jelenti, hogy azon semmi sem mehet át ami a régi "életből" való - jobb szó a régi létünkből, mert akkor Istennek halottak voltunk, most pedig a világnak lettünk halottak.
Így kellene lennie, de van ilyen ember? Azt gondolom, hogy aki ezt gondolja magáról, az rosszul látja magát. 1 Jn 1
Továbbra is megmaradt az óember, akivel harcolunk.

Idézet
A halottat nem fogadja örökbe Isten, nem fogadhat el semmit belőle, mert Neki abból minden utálatos - semmi jó nincs Számára !
Igen, Isten szentsége nem viseli el a bűn jelenlétét. Ennek ellenére fontos azt látnunk, hogy Isten lépést tett a halottak felé, hogy az Övéi legyenek (Rm 5:8 ).
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 04. - 18:01:42 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #69 Dátum: 2012. Október 25. - 18:30:12
Áldott estét! :2smitten:
Segítenétek?

4-5 évvel ezelőtt megtanultam, hogy az embernek három fő része van: Test, Lélek, Szellem. Aztán kettő éve elvetettem, én nem érzékelem
a szellem részemet. Hogy vagytok ezzel? Mit gondoltok? Mit tudtok?- A görög nyelv kettő szót használ, de nem lettem okosabb tőle.
" τὸ πνεῦμα καὶ ἡ ψυχὴ "

A tüdőgyulladás: pneumonia.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #70 Dátum: 2012. Október 25. - 21:44:30
A Bibliában nemcsak a görög, de a héber-arámi szöveg is megkülönbözteti a lelket és a szellemet (ruach, nefes), ezért úgy gondolom,hogy ha vannak is átfedések, mégsem teljesen azonos fogalmakról van szó. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #71 Dátum: 2012. Október 25. - 21:59:20
Nagyon köszönöm a munkádat kedves Csaba! :2smitten:
Én is úgy gondolom, nem teljesen azonos, de azt nem tudom elfogadni, amit a szellemről, mint harmadik részemről tanítanak. vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #72 Dátum: 2012. Október 25. - 22:02:25
Nagyon köszönöm a munkádat kedves Csaba! :2smitten:
Én is úgy gondolom, nem teljesen azonos, de azt nem tudom elfogadni, amit a szellemről, mint harmadik részemről tanítanak. vint

Szia Flóra, mi az amit nem tudsz elfogadni, talán ebből kellene kiindulni?

 :szelid:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #73 Dátum: 2012. Október 25. - 22:30:07
Igen! Igen! csak egy ????? számomra a mai leckém! Még összeszedni sem lehet belőle, hogy mit nem tudok elfogadni.

   "
    Keresztény életünk további részében tanuljuk azt a lelki, értelmi területet, amely a
szellemünkbe helyeztetett. Az igazság az, hogy az üdvösség egyharmad része beteljesült, amikor befogadtad Jézus Krisztust, mint Uradat. A szellemed teljesen megváltozott. Ez ugyanaz a szellem, amellyel az örökkévalóságban fogsz rendelkezni. Már benne van a szeretet, az öröm, a békesség, és az Isten teljes jelenléte. Nincs semmi fogyatkozás a szellemedben, de meg kell ismerned azt, és ezért olyan létfontosságú Isten Igéjének tanulmányozása a keresztény élethez. "

E szerint a mi szellemünk tanít? Nem a Szentlélek?Nekem a lelkemben van a szeretet, öröm, békesség... :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 27. - 09:07:57 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #74 Dátum: 2012. Október 25. - 22:32:56
Az én szellememet ismerem meg Isten Igéjéből? --Nem Istent?--Igaz, önmagamat is onnan...

Nem a Szentlélek tanít, vezet el az igazságra az Igén keresztül? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω