Szerző Téma: "Összecsengő" igehelyek  (Megtekintve 47441 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2011. December 03. - 22:25:48
"Az én juhaim hallják az én szómat,és én ismerem őket, és követnek engem:
És én örök életet adok nékik: és soha örökké el nen vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.
Az én Atyám, aki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből."
Jn.10:27-29

"Aki hisz az Isten Fiában,
bizonyságtétele van önmagában. Aki nem hisz az Istennek, hazuggá tette őt; mert nem hitt abban a bizonyságtételben, amellyel bizonyságot tett Isten az Ő Fiáról.
És ez az a bizonyságtétel, hogy örök életet adott nékünk az Isten és ez az élet az Ő Fiában van."
1Jn.5:10-12 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2011. December 04. - 09:47:52
És láttam a hét angyalt, akik az Isten előtt álltak, és adatott azoknak hét trombita. Jel 8:2

Az angyal pedig így válaszolt: "Én Gábriel vagyok, aki az Isten színe előtt állok..." Lk 1:19A

(Gábriel mondta:) A perzsa birodalom vezére ugyan utamat állta huszonegy napig, de Míkáél, az egyik legfőbb vezér, segítségemre jött. Ezért kellett ott maradnom a perzsa birodalomban...   Dn 10:13
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 04. - 09:50:59 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2011. December 04. - 20:14:38
"De aki mindvégig állhatatos marad,az idvezül."
Mt.24:13

"Semmit ne félj azoktól, amiket szenvedned kell: Ímé a Sátán egynéhányat közületek a tömlöcbe fog vetni, hogy megpróbáltassatok; és lez tíz napig való nyomorúsátok. Légy hív mind halálig,és néked adom az életnek koronáját."
Jel.2:10

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2012. Július 06. - 16:44:54
"Hanem, amint meg van írva:
Amiket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, amiket Isten készített az őt szeretőknek."
1Kor.2:9

"A dicsekvés azonban nem használ nékem; rátérek azért a látomásokra és az Úrnak kijelentéseire.
Ismerek egy embert a Krisztusban, aki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kivül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.
És tudom, hogy az az ember, (ha testben-é, ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja),
Elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, amelyeket nem szabad embernek kibeszélnie."
2Kor.12:1-4

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. Július 16. - 23:39:14
[justify]Más juhaim is vannak nekem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is vezetnem kell, és hallgatni is fognak a hangomra: és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor. 
Jn 10:16



Emlékezzetek tehát arra, hogy ti egykor pogányok voltatok, úgynevezett körülmetéletlenek a körülmetéltek szerint, akik viszont azért nevezik magukat így, mert testükön emberkéz által körül vannak metélve. Ti abban az időben Krisztus nélkül éltetek, Izráel közösségétől elkülönítve, és mint az ígéret szövetségein kívül álló idegenek, reménység nélkül és Isten nélkül éltetek a világban. Most pedig Krisztus Jézusban ti, akik egykor "távol" voltatok, "közel" kerültetek a Krisztus vére által. Mert ő a mi békességünk, aki a két nemzetséget eggyé tette, és az ő testében lebontotta az elválasztó falat, az ellenségeskedést, miután a tételes parancsolatokból álló törvényt érvénytelenné tette, hogy békességet szerezve, a kettőt egy új emberré teremtse önmagában. Megbékéltette mindkettőt egy testben az Istennel, miután a kereszt által megölte az ellenségeskedést önmagában, és eljött, és "békességet hirdetett nektek, a távoliaknak, és békességet a közelieknek". Mert általa van szabad utunk mindkettőnknek egy Lélekben az Atyához. 
Ef 2:11-18


[/justify]

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2012. Július 17. - 10:32:22
[justify]Ha fölemelkednek a bűnösök, elrejtőzik az ember, de ha azok elpusztulnak, sokan lesznek az igazak.
Péld 28:18

Ha az igazak vigadnak, az nagy dicsőséget jelent, ha a bűnösök kerülnek felül, keresni kell az embereket.
Péld 28:12


*

Óbadjáhú igen félte az URat. Mert amikor Jezábel megölette az ÚR prófétáit, Óbadjáhú magához vett száz prófétát, és elrejtette őket ötvenenként egy-egy barlangba, és ellátta őket kenyérrel és vízzel. 
1 Kir 18:3b-4


*

Majd ezt mondta a főpapoknak, a templomőrség vezetőinek és a véneknek, amikor odaléptek hozzá: "Úgy vonultok ki ellenem kardokkal és botokkal, mint valami rabló ellen. Amikor nap mint nap veletek voltam a templomban, nem emeltetek rám kezet. De ez a ti órátok és a sötétség hatalmának ideje."
Lk 22:52-53

Íme, eljött az óra, és az Emberfia bűnösök kezébe adatik. ... Abban az órában így szólt Jézus a sokasághoz: "Úgy vonultatok ki, mint valami rabló ellen, kardokkal és botokkal, hogy elfogjatok; mindennap a templomban ültem és tanítottam, mégsem fogtatok el. Mindez pedig azért történt, hogy beteljesedjenek a próféták írásai." Akkor a tanítványok mind elhagyták őt, és elfutottak.
Mt 26:55-56


[/justify]
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 17. - 10:36:27 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2013. Október 12. - 07:11:39
Ez 13:13  Ezért így szól az én Uram, az ÚR: Izzó haragomban szélvihar tör ki, ömlő zápor lesz haragomban, és jégeső kövei hullanak izzó haragomban, hogy véget vessek annak.
Ez 13:14  Ledöntöm a falat, amelyet habarccsal vakoltatok, a földig rombolom, és föltárul az alapja, és leomlik.
Ti pedig elpusztultok közötte, és megtudjátok, hogy én vagyok az ÚR
.


Máté 7:24  Mindaz, aki hallja tőlem ezeket a beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonló a bölcs emberhez, aki kősziklára építette házát.
Máté 7:25  És ömlött az eső, jöttek az árvizek, fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, de nem dőlt össze, mert kősziklára épült.
Máté 7:26  Mindaz, aki hallja tőlem ezeket a beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonló a bolond emberhez, aki homokra építette házát.
Máté 7:27  És ömlött az eső, jöttek az árvizek, fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, amely összeomlott, és romhalmazzá lett.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2013. Október 12. - 07:14:23
1Kir 18:21  Illés pedig odament az egész sokasághoz, és azt mondta: Meddig sántikáltok kétfelé?
Ha az ÚR az Isten, kövessétek őt, ha pedig a Baal, kövessétek azt.
De nem felelt neki a nép még csak egy szót sem.



Jak 4:7  Engedelmeskedjetek azért Istennek, álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
Jak 4:8  Közeledjetek Istenhez, és közeledni fog hozzátok.
Tisztítsátok meg a kezeteket, ti, bűnösök, és szenteljétek meg a szíveteket, ti, kétszívűek!


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2013. Október 12. - 09:27:48
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2013. Október 13. - 06:50:54
Mal 3:13  Keményen szóltatok ellenem – ezt mondja az ÚR –, és azt kérditek: Mit szóltunk ellened?
Mal 3:14  Azt mondtátok: Hiábavaló az Isten szolgálata, és mi haszna, hogy megtartjuk rendelkezéseit, és hogy gyászban jártunk a Seregek URa előtt?
Mal 3:15  Sőt inkább mi magunk hirdetjük boldognak a kevélyeket, hiszen gyarapodnak, noha gonoszságot űznek, és bár Istent kísértik, mégis megmenekülnek.
Mal 3:16  Amikor erről tanakodtak egymással az ÚR tisztelői, az ÚR figyelemmel kísérte és meghallgatta.
Beírták színe előtt emlékeztetőül egy könyvbe azokat, akik félik az URat, és megbecsülik a nevét.



Máté 12:35  A jó ember a maga jó kincseiből hozza elő a jókat.
A gonosz ember pedig a maga gonosz raktárából hozza elő a gonosz dolgokat.
Máté 12:36  De mondom nektek: Minden haszontalan beszédért számot adnak majd az emberek az ítélet napján.
Máté 12:37  Mert a beszédedből ítélnek majd igaznak, és a beszédedből marasztalnak el téged.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2013. Október 13. - 08:41:37
Szia Kamilla! :hi

Ha szeretnéd valamelyik igepárost a Napi igék és üzenetek topicba tenni, vagy bárhova, tedd nyugodtan oda, ahová illőnek tartod. A múltkor rosszul fejeztem ki magam, én csak ajánlani szerettem volna számodra ezt a topicot, mert arra gondoltam, tetszene Neked.

virag4

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2013. Október 13. - 09:21:09
Köszönöm, kedves Virág   :2smitten:

tetszik   vmosoly11   O0

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. Október 13. - 09:23:00

Ez 11:14  Ekkor az ÚR így szólt hozzám:
Ez 11:15  Embernek fia! Testvéreidről, rokonaidról és Izráel egész házáról azt mondják Jeruzsálem lakói: „Távol kerültek az ÚRtól, a mi birtokunk lett az ország!”
Ez 11:16  Ezért ezt mondd nekik: „Így szól az én Uram, az ÚR: Mivel messzire vetettem őket, a népek közé, és szétszórtam őket az országokba, én leszek nekik szent helyük rövid időre azokban az országokban, amelyekbe elmentek.”



Ján 4:19  Az asszony így válaszolt: Uram, látom, hogy te próféta vagy.
Ján 4:20  A mi atyáink ezen a hegyen imádták Istent, ti pedig azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, ahol Istent imádni kell.
Ján 4:21  Jézus azt mondta neki: Asszony, hidd el nekem, hogy eljön az óra, amikor nem is ezen a hegyen, nem is Jeruzsálemben fogjátok imádni az Atyát.
Ján 4:22  Ti azt imádjátok, akit nem ismertek, mi azt imádjuk, akit ismerünk, mert az üdvösség a zsidók közül támad.
Ján 4:23  De eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádók lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának.
Ján 4:24  Az Isten Lélek, és akik őt imádják, azoknak lélekben és igazságban kell őt imádniuk.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. Október 13. - 12:59:01
Apcs 9:1  Saul pedig – még fenyegetéstől és öldökléstől lihegve az Úr tanítványai ellen – elment a főpaphoz,
Apcs 9:2  és leveleket kért tőle Damaszkuszba a zsinagógákhoz, hogy ha talál némelyeket, akik ezt az utat követik, akár férfiakat, akár nőket, megkötözve Jeruzsálembe vihesse őket.
Apcs 9:3  Útközben azonban, ahogy Damaszkuszhoz közeledett, hirtelen fény sugározta körül az égből,
Apcs 9:4  és földre esve egy hangot hallott, amely ezt mondta neki: Saul, Saul, miért üldözöl engem?
Apcs 9:5  Ő azt kérdezte: Kicsoda vagy, Uram? Az Úr pedig így válaszolt: Én vagyok Jézus, akit te üldözöl.
Apcs 9:6  De kelj fel, és menj be a városba, és majd megmondják neked, mit kell tenned.
Apcs 9:7  A vele utazó férfiak pedig némán álltak, mert hallották ugyan a szót, de senkit sem láttak.
Apcs 9:8  Saul felkelt a földről, de amikor kinyitotta a szemét, semmit sem látott, azért kezénél fogva vezették be Damaszkuszba.
Apcs 9:9  És három napig nem látott, nem evett és nem is ivott.



1Sám 19:9  Az Istentől küldött gonosz lélek azonban megszállta Sault, mikor házában ült dárdájával a kezében.
Dávid pedig pengette a hárfát.
1Sám 19:10  Akkor Saul a dárdával a falhoz akarta szögezni Dávidot, de ő félrehajolt Saul elől, és a dárda a falba fúródott.
Dávid pedig kifutott, és még azon az éjszakán elmenekült.
1Sám 19:11  Ekkor Saul követeket küldött Dávid házához, hogy leselkedjenek utána, és reggel megöljék.
De felesége, Míkal tudtára adta ezt Dávidnak.
Így szólt hozzá: Ha meg nem mented életedet ma éjjel, holnap megölnek.
1Sám 19:12  És leengedte Míkal Dávidot az ablakon át, ő pedig elfutott és megmenekült.
1Sám 19:13  Majd fogta Míkal a teráfot, az ágyba fektette, a feje alá kecskeszőrből készült párnát tett, és betakarta lepedővel.
1Sám 19:14  Mikor pedig Saul elküldte a követeket, hogy Dávidot megfogják, azt mondta: Dávid beteg.
1Sám 19:15  Saul ismét elküldte a követeket, hogy megnézzék Dávidot, ezt mondván nekik: Ágyastól is hozzátok elém, hogy megölhessem.
1Sám 19:16  Amikor a követek odamentek, íme, a teráf volt az ágyban, és a fejrész alatt a kecskeszőrből készült párna volt.
1Sám 19:17  Ekkor azt mondta Saul Míkalnak: Milyen dolog az, hogy így becsaptál! Elengedted az ellenségemet, és ő elmenekült.
Míkal így felelt: Ő mondta nekem: Bocsáss el, vagy megöllek!
1Sám 19:18  Dávid pedig elfutott és megszabadult.
Elment Sámuelhez Rámába, és elmondta neki mindazt, amit Saul tett vele.
Ezután elment Sámuellel együtt Nájótba, és ott időztek.
1Sám 19:19  Saulnak ezt megjelentették: Íme, Dávid Nájótban van, Ráma mellett.
1Sám 19:20  Erre Saul követeket küldött, hogy Dávidot megfogják.
Amint azonban meglátták a próféták seregét, akik prófétáltak, és Sámuelt, aki ott állt mint elöljárójuk, Isten lelke Saul követeire szállt, és ők is prófétáltak.
1Sám 19:21  Mikor ezt megjelentették Saulnak, más követeket küldött ki, de azok is prófétáltak.
Akkor harmadszor is követeket küldött oda Saul, de azok is prófétálni kezdtek.
1Sám 19:22  Akkor ő maga ment el Rámába.
Amint a nagy kúthoz érkezett, amely Szekúban van, ezt kérdezte: Hol van Sámuel és Dávid?
Ezt felelték neki: Nájótban, Ráma mellett.
1Sám 19:23  Elment hát Nájótba, Ráma mellé. De Isten lelke szállt őrá is, és folytonosan prófétált, míg eljutott Nájótba, Ráma mellé.
1Sám 19:24  Levette ruháit, és ő is prófétált Sámuel előtt, és ott feküdt meztelenül egész nap és egész éjjel.
Ezért mondják: Hát Saul is a próféták között van?


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2013. Október 13. - 19:19:57
Luk 23:33  Amikor megérkeztek arra a helyre, amelyet Koponya-helynek hívnak, megfeszítették őt és a gonosztevőket, egyiket a jobb, a másikat a bal keze felől.
Luk 23:34  Jézus pedig azt mondta: Atyám, bocsásd meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek!
Azután sorsvetéssel megosztoztak ruháin.



Apcs 7:51  Keménnyakú és körülmetéletlen szívű és fülű emberek, mindenkor ellene szegültök a Szentléleknek, ugyanúgy, mint atyáitok!
Apcs 7:52  A próféták közül kit nem üldöztek a ti atyáitok?
És megölték azokat, akik előre hirdették annak az Igaznak eljövetelét, akinek most árulóivá és gyilkosaivá lettetek, ti,
Apcs 7:53  akik a törvényt angyalok közvetítésével kaptátok, és mégsem tartottátok meg.
Apcs 7:54  Amikor ezeket hallották, haragra gerjedtek szívükben, és fogukat csikorgatták ellene.
Apcs 7:55  Ő pedig mivel Szentlélekkel teljes volt, az égre emelte a tekintetét, és látta Isten dicsőségét és Jézust Isten jobbja felől állni,
Apcs 7:56  és azt mondta: Íme, látom a megnyílt eget és az Emberfiát az Isten jobbja felől állni.
Apcs 7:57  Erre hangosan felkiáltottak, bedugták a fülüket, és egy akarattal rárohantak,
Apcs 7:58  majd kiűzték a városon kívülre, és megkövezték.
A tanúk pedig felsőruháikat egy Saul nevű ifjú lábához rakták le.
Apcs 7:59  Mialatt Istvánt megkövezték, ő így imádkozott: Uram Jézus, vedd magadhoz lelkemet!
Apcs 7:60  Majd térdre esett, és hangosan így kiáltott: Uram, ne ródd fel nekik ezt a bűnt!
És miután ezt mondta, meghalt.



Zsolt 18:7  Szükségemben az URat hívtam, és Istenemhez kiáltottam.
Meghallotta hangomat templomából, és kiáltásom fülébe jutott.

Zsolt 18:8  Megindult, megrendült a föld, s a hegyek alapjai inogtak, megindultak, mert haragra gyúlt.
Zsolt 18:9  Füst szállt fel az orrából, szájából emésztő tűz; izzó parázs gerjedt benne.
Zsolt 18:10  Lehajtotta az eget, és leszállt, homály volt a lába alatt.
Zsolt 18:11  Kerúbon járt, és szelek szárnyán suhant.
Zsolt 18:12  A sötétséget tette rejtekhelyévé maga körül, mint egy sátrat; a sötét felhőt és sűrű fellegeket.
Zsolt 18:13  Az előtte lévő fényességből előtűntek felhői jégesővel és izzó parázzsal.
Zsolt 18:14  Dörgött az ÚR az egekben, zengett a Magasságos; jégeső hullt és izzó parázs.
Zsolt 18:15  Kilőtte nyilait, és szétszórta őket, villámokat röpített mindenfelé.
Zsolt 18:16  Előtűnt a vizek medre, és megmutatkoztak a világ alapjai a te feddésedtől, URam, orrod leheletének szelétől.
Zsolt 18:17  Lenyúlt a magasból, és fölvett engem, kihúzott a nagy vizekből.
Zsolt 18:18  Megszabadított erős ellenségemtől, gyűlölőimtől, akik hatalmasabbak voltak nálam.
Zsolt 18:19  Rám törtek a veszedelmem napján, de az ÚR volt a támaszom.
Zsolt 18:20  Tágas helyre vitt ki engem, kiragadott engem, mert kedvét leli bennem.
Zsolt 18:21  Az ÚR megfizetett nekem igazságom szerint, kezem tisztasága szerint fizetett meg nekem.
Zsolt 18:22  Mert megőriztem az ÚR útjait, és nem hagytam el gonoszul Istenemet.
Zsolt 18:23  Minden ítélete előttem van, és rendeléseit nem vetettem el magamtól.
Zsolt 18:24  Feddhetetlen voltam előtte, őrizkedtem a vétektől.
Zsolt 18:25 Ezért megfizetett nekem az ÚR igazságom szerint, kezem tisztasága szerint, amely szeme előtt van.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.