Szerző Téma: "Összecsengő" igehelyek  (Megtekintve 47440 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2013. November 07. - 11:17:29
1Tim 2:8 
Azt akarom tehát, hogy a férfiak imádkozzanak minden helyen, tiszta kezeket emelve fel harag és kételkedés nélkül.



Zsolt 18:20-31 
Tágas helyre vitt ki engem, kiragadott engem, mert kedvét leli bennem.
Az ÚR megfizetett nekem igazságom szerint, kezem tisztasága szerint fizetett meg nekem.
Mert megőriztem az ÚR útjait, és nem hagytam el gonoszul Istenemet.
Minden ítélete előttem van, és rendeléseit nem vetettem el magamtól.
Feddhetetlen voltam előtte, őrizkedtem a vétektől.
Ezért megfizetett nekem az ÚR igazságom szerint, kezem tisztasága szerint, amely szeme előtt van.
Az irgalmashoz irgalmas vagy, a feddhetetlenhez feddhetetlen vagy.
A tisztához tiszta vagy, s a visszáshoz visszás vagy.
Mert te megtartod a nyomorult népet, és megalázod a kevély szemeket.
Mert te gyújtod meg a mécsesemet.
Az ÚR, az én Istenem megvilágosítja sötétségemet.
Mert általad a táboron is átfutok, Istenemmel a kőfalon is átugrom.
Isten útja tökéletes, az ÚR beszéde színtiszta.
Pajzsa ő mindazoknak, akik bíznak benne.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2013. November 09. - 07:06:31
Máté 5:20 
Mondom nektek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképpen sem mentek be a mennyek országába.


Máté 23:1  Akkor Jézus így szólt a sokasághoz és tanítványaihoz:
Máté 23:2  Az írástudók és a farizeusok Mózes székébe ültek.
Máté 23:3  Amit azért parancsolnak, mindazt megtartsátok és megtegyétek, de cselekedeteiket ne kövessétek, mert amit mondanak, azt nem teszik meg.
Máté 23:4  Nehéz és elhordozhatatlan terheket kötnek össze, és az emberek vállára rakják, ők maguk azonban az ujjukkal sem akarják azokat mozdítani.
Máté 23:5  Mindent csak azért tesznek, hogy lássák őket az emberek: mert megszélesítik imaszíjaikat, és megnagyobbítják ruhájuk bojtjait,
Máté 23:6  és szeretik a lakomákon a főhelyet és a gyülekezetekben a díszhelyeket,
Máté 23:7  a piacokon való köszöntéseket, és hogy az emberek így szólítják őket: Mester!
Máté 23:8  Ti azonban ne hívassátok magatokat mesternek, mert egy a ti Mesteretek, a Krisztus; ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.
Máté 23:9  Atyátoknak se szólítsatok senkit e földön, mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van.
Máté 23:10  Tanítónak se hívassátok magatokat, mert egy a ti Tanítótok, a Krisztus.
Máté 23:11  Hanem aki a legnagyobb közöttetek, az legyen a ti szolgátok.
Máté 23:12  Mert aki magát felmagasztalja, megaláztatik, és aki magát megalázza, felmagasztaltatik.

Máté 23:13  Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt; mert ti nem mentek be, s azokat sem hagyjátok bejutni, akik bemennének!

Máté 23:14  Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek házait, és színből hosszan imádkoztok! Ezért annál súlyosabb lesz ítéletetek.

Máté 23:15  Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert bejárjátok a tengert és a földet, hogy egy pogányt prozelitává tegyetek! Amikor pedig azzá tettétek, a gyehenna fiává teszitek, kétszerte inkább magatoknál.

Máté 23:16  Jaj nektek, vak vezetők, akik ezt mondjátok: Ha valaki a templomra esküszik, semmi az, de ha valaki a templom aranyára esküszik, azt köti az eskü!
Máté 23:17  Bolondok és vakok, mert melyik nagyobb: az arany-e vagy a templom, amely megszenteli az aranyat?
Máté 23:18  És ha valaki az oltárra esküszik, az semmi, de ha valaki a rajta levő ajándékra esküszik, azt köti az eskü.
Máté 23:19  Ti vakok, mert melyik nagyobb: az ajándék-e vagy az oltár, amely megszenteli az ajándékot?
Máté 23:20  Aki azért az oltárra esküszik, nemcsak arra esküszik, hanem mindarra is, ami azon van.
Máté 23:21  És aki a templomra esküszik, nemcsak arra esküszik, hanem arra is, aki abban lakozik.
Máté 23:22  És aki az égre esküszik, nemcsak az Isten trónjára esküszik, hanem arra is, aki azon ül.

Máté 23:23  Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert tizedet adtok a mentából, a kaporból és a köményből, de elhanyagoljátok azt, ami a törvényben ezeknél fontosabb: az igazságos ítéletet, az irgalmasságot és a hűséget! Pedig ezeket kellene cselekedni és azokat sem elhagyni.
Máté 23:24  Vak vezetők, akik kiszűritek a szúnyogot, a tevét pedig lenyelitek.

Máté 23:25  Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert megtisztítjátok a pohár és a tál külsejét, melyek belül tele vannak kapzsisággal és rablásvággyal!
Máté 23:26  Vak farizeus, tisztítsd meg előbb a pohár és a tál belsejét, hogy külsejük is tiszta legyen!

Máté 23:27  Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert hasonlók vagytok a meszelt sírokhoz, amelyek kívülről tetszetősnek látszanak, belül pedig halottak csontjaival és minden tisztátalansággal vannak tele!
Máté 23:28  Hasonlóképpen ti is kívülről igazaknak látszotok ugyan az emberek előtt, de belül tele vagytok képmutatással és törvénytelenséggel.

Máté 23:29  Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert sírokat építetek a prófétáknak, és felékesítitek az igazak síremlékeit,
Máté 23:30  és azt mondjátok, hogy ha atyáink korában éltünk volna, nem lettünk volna bűntársak a próféták vérének kiontásában!
Máté 23:31  Ezzel magatok tanúskodtok arról, hogy fiai vagytok a próféták gyilkosainak.
Máté 23:32  Töltsétek hát be ti is atyáitok mértékét!
Máté 23:33  Kígyók, viperafajzatok!
Hogyan menekülhetnétek meg a gyehenna ítéletétől?
Máté 23:34  Azért íme, prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök hozzátok: és azok közül némelyeket megöltök és megfeszítetek, másokat azok közül zsinagógáitokban megkorbácsoltok és városról városra üldöztök,
Máté 23:35  hogy rátok szálljon minden igaz vér, amely kiomlott a földön, az igaz Ábel vérétől fogva Zakariásnak, Barakiás fiának véréig, akit a templom és az oltár között megöltetek.
Máté 23:36  Bizony mondom nektek, mindez eljön erre a nemzedékre.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2013. November 11. - 09:16:27
Ézs 43:1 
De most így szól az ÚR, a te Teremtőd, Jákób, és a te Alkotód, Izráel:
Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!


Luk 19:1  Jerikóba érkezett, és végigment a városon.
Luk 19:2 
És volt ott egy Zákeus nevű ember, egy gazdag fővámszedő,
Luk 19:3 
aki igyekezett Jézust látni, hogy ki ő, de a sokaságtól nem láthatta, mivelhogy alacsony termetű volt.
Luk 19:4 
Ezért előrefutott, és felmászott egy eperfügefára, hogy onnan lássa, mert arra vitt az útja.
Luk 19:5 
Amikor Jézus arra a helyre jutott, feltekintett, észrevette, és azt mondta neki: Zákeus, hamar szállj le, mert ma nekem a te házadnál kell megszállnom.
Luk 19:6
Erre sietve leszállt, és örömmel fogadta.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2013. November 11. - 16:59:31
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2013. November 12. - 22:07:55
2Krón 6:32-33 
Sőt még az idegent is, aki nem a te néped, Izráel fiai közül való, ha eljön messze földről a te nagy nevedért, erős kezedért és kiterjesztett karodért, mikor ideérkeznek, és könyörögnek e házban, hallgasd meg a mennyből, a te lakóhelyedből, és add meg az idegennek mindazt, amiért könyörög hozzád, hogy megismerje a föld minden népe a te nevedet, és úgy féljenek téged, ahogy néped, Izráel, és tudják meg, hogy a te nevedről nevezték el e házat, amelyet építettem.



Apcs 8:26-39 
Az Úr angyala pedig így szólt Fülöphöz: Kelj fel, és menj el dél felé, arra a pusztai útra, amely Jeruzsálemből Gázába vezet.
Ő felkelt és elment.
És íme, egy etióp férfi, az etiópok királynőjének, a kandakénak az udvari főembere és egész kincstárának felügyelője, aki feljött imádkozni Jeruzsálembe,
most visszatérőben volt, és kocsiján ülve Ézsaiás prófétát olvasta.
 A Lélek pedig azt mondta Fülöpnek: Menj oda, és csatlakozz ehhez a kocsihoz!
 Fülöp tehát odafutott, és hallotta, hogy Ézsaiás prófétát olvassa.
Megkérdezte tőle: Érted-e, amit olvasol?
Ő pedig azt mondta: Hogyan érthetném, hacsak valaki meg nem magyarázza nekem?
És kérte Fülöpöt, hogy szálljon fel, és üljön mellé.
Az Írásnak az a fejezete, amelyet olvasott, ez volt: Amint a juh, amelyet mészárszékre visznek, és amint a bárány az ő nyírója előtt néma, úgy ő sem nyitotta meg a száját.
Megaláztatásában ítélete elvétetett, nemzetségét ki sorolja fel?
Mert élete elvétetett a földről.
Az udvari főember pedig azt kérdezte Fülöptől: Kérlek, kiről mondja ezt a próféta? Magáról vagy valaki másról?
Fülöp pedig megnyitotta száját, és az Írásnak ebből a szakaszából kiindulva Jézust hirdette neki.
Ahogy mentek az úton, egy vízhez érkeztek, és az udvari főember azt mondta: Ímhol a víz, mi gátol abban, hogy megkeresztelkedjem?
Fülöp pedig azt mondta: Ha teljes szívből hiszel, lehet.
Ő pedig így felelt: Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia.
És megállította a kocsit, és leszálltak mindketten a vízbe, Fülöp és az udvari főember, és megkeresztelte őt.
Amikor pedig a vízből kijöttek, az Úr Lelke elragadta Fülöpöt, és többé nem látta őt az udvari főember, de örömmel folytatta az útját.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2013. November 16. - 12:37:14
2Krón 30:15-27 
Azután levágták a páskabárányt a második hónap tizennegyedik napján.
A papok és a léviták pedig megalázkodtak, megszentelték magukat, és égőáldozatokat vittek az ÚR házába.
Odaálltak szokásos helyükre Mózesnek, Isten emberének törvénye szerint, és a papok hintették a léviták kezéből átvett vért.
Minthogy pedig igen sokan voltak a gyülekezetben, akik nem szentelték meg magukat, ezért a lévitákra maradt a páskabárány levágása és az ÚRnak szentelése azok helyett, akik tisztátalanok voltak.
Mert a nép nagy része, sokan Efraimból, Manasséból, Issakárból és Zebulonból nem tisztították meg magukat, mégis ettek a páskabárányból, ellentétben azzal, ami meg van írva.
Ezért Ezékiás így könyörgött értük: A kegyes ÚR bocsássa meg ezt mindenkinek, aki szívét elkészítette, hogy keresse az URat, atyái Istenét, bár nem volt olyan tiszta, ahogyan a szentélyhez illik!
És meghallgatta az ÚR Ezékiást, és megkegyelmezett a népnek.
 Azután nagy örömmel megtartották Izráel fiai, akik Jeruzsálemben tartózkodtak, a kovásztalan kenyerek ünnepét hét napon át.
És a léviták és a papok mindennap dicsérték az URat az ÚRnak szépen zengő hangszerekkel.
Ezékiás pedig szívhez szólóan beszélt minden lévitával, akik értelmesen és odaadóan munkálkodtak az ÚRért.
Ünnepi lakomát tartottak hét napon át, hálaadó áldozatokat mutattak be, és dicsérték az URat, atyáik Istenét.
 Aztán tanácsot tartott az egész gyülekezet, hogy még hét napig ünnepet szenteljenek.
Így még hét napot töltöttek el vigasságban.
Mert Ezékiás, Júda királya ezer bikát és hétezer juhot adott a gyülekezetnek, és a fejedelmek is ezer bikát és tízezer juhot adtak a gyülekezetnek, és sok pap szentelte meg magát.
 Örvendezett tehát Júda egész gyülekezete, a papok és a léviták és az egész gyülekezet, amely Izráelből jött, valamint az Izráel földjéről jött és a Júdában lakó jövevények.
Nagy vigasság volt Jeruzsálemben. Salamonnak, Izráel királyának, Dávid fiának idejétől fogva nem volt ehhez hasonló ünnep Jeruzsálemben.
Ezek után fölálltak a papok és a léviták, és megáldották a népet.
És szavuk meghallgatásra talált, és felhatott könyörgésük a mennybe, Isten szentséges lakóhelyére.



Neh 8:5-12 
Ezsdrás az egész nép szeme láttára nyitotta föl a könyvet, mert az egész népnél magasabban állt. Mikor fölnyitotta, az egész nép fölállt.
Akkor áldotta Ezsdrás az URat, a nagy Istent, és az egész nép fölemelt kezekkel így felelt rá: Ámen! Ámen! Majd meghajoltak, és leborultak az ÚR előtt arccal a földre.
Jésúa, Báni, Sérébjá, Jámín, Akkúb, Sabbetaj, Hódijjá, Maaszéjá, Kelítá, Azarjá, Józábád, Hánán, Pelájá és a léviták magyarázták a népnek a törvényt, a nép pedig mindeközben a maga helyén állt.
Érthetően olvastak a könyvből, Isten törvényéből, és azután magyarázták és értelmezték az olvasottakat.
Ekkor Nehémiás, a király helytartója és Ezsdrás, az írástudó pap, valamint a léviták, akik magyaráztak a népnek, így szóltak az egész néphez: Ez az ÚRnak, a ti Isteneteknek szent napja, ne keseregjetek és ne sírjatok hát!
Mert sírt az egész nép, amikor a törvény igéit hallotta.
Ő azt mondta nekik: Menjetek, egyetek kövér falatokat, és igyatok édes italokat. Küldjetek belőle azoknak is, akik semmit sem készítettek, mert ez a mi URunk szent napja, és ne bánkódjatok, mert az ÚR öröme a ti erősségetek.
A léviták is csendesítették az egész népet, és ezt mondták: Hallgassatok, mert szent ez a nap!
Ne bánkódjatok!
Ekkor elment az egész nép, hogy egyen és igyon, és másoknak is küldjön belőle, és nagy vigasságot tartson, mert megértették a beszédeket, amelyekre tanították őket.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #51 Dátum: 2013. November 17. - 19:43:59
2Móz 3:13-14 
Mózes azt mondta Istennek: Íme, én elmegyek Izráel fiaihoz, és azt mondom nekik: „Atyáitok Istene küldött engem hozzátok.”
És ha kérdezik tőlem: mi az ő neve, mit feleljek nekik?
Isten azt mondta Mózesnek: VAGYOK, AKI VAGYOK.
És mondta: Így szólj Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem hozzátok.



Ján 18:1-8 
Miután ezeket elmondta Jézus, tanítványaival együtt kiment a Kedron patakján túlra, ahol egy kert volt. Ide ment be a tanítványaival együtt.
Ezt a helyet Júdás is ismerte, aki őt elárulta, mivel Jézus gyakran gyűlt ott össze tanítványaival.
Júdás tehát odament az általa vezetett katonai csapattal és a főpapoknak és a farizeusoknak fegyverekkel, fáklyákkal és lámpásokkal felfegyverzett szolgáival.
Mivel Jézus tudta mindazt, ami reá várt, eléjük ment, és azt kérdezte tőlük: Kit kerestek?
Azok így válaszoltak: A názáreti Jézust. Ő így felelt: Én vagyok.
Árulója, Júdás is ott állt velük együtt.
Amikor azt mondta nekik, hogy „Én vagyok”, meghátráltak, és a földre estek.
Ismét megkérdezte őket: Kit kerestek?
És azt válaszolták: A názáreti Jézust.
Mondtam nektek, hogy én vagyok – szólt Jézus –, azért ha engem kerestek, ezeket bocsássátok el.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2013. November 19. - 09:28:02
1Krón 23:12-13 
Kehát fiai négyen voltak: Amrám, Jichár, Hebrón és Uzzíél.
Amrám fia volt Áron és Mózes. És Áront kiválasztották, hogy fölszenteljék a szentek szentje számára őt és fiait mindörökké, hogy jó illattal áldozzanak az ÚR színe előtt, és szolgáljanak neki, s az ő nevében áldják meg a népet mindenkor.


Luk 1:5-9 
Heródesnek, Júdea királyának idejében volt egy Zakariás nevű pap Abijá rendjéből, felesége, Erzsébet pedig Áron leányai közül való volt.
Mindketten igazak voltak Isten előtt, feddhetetlenül éltek, és megtartották az Úr minden parancsolatát és rendelését.
De nem volt gyermekük, mert Erzsébet meddő volt, és már mindketten idős emberek voltak.
Történt pedig, hogy amikor Zakariás beosztásának sorrendje szerint papi szolgálatot végzett Isten előtt, a papi tisztségben szokásos módon sorsolással rá került a sor, hogy bemenjen az Úr templomába, és füstölőáldozatot mutasson be.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2013. November 20. - 08:18:43
2Móz 3:21-22 
És kedvessé teszem e népet az egyiptomiak előtt, úgyhogy amikor kimentek, nem mentek üres kézzel.
Minden asszony kérjen a szomszédasszonyától és lakótársnőjétől ezüst és arany ékszereket és ruhákat, és rakjátok azokat fiaitokra és leányaitokra.
Így fogjátok kifosztani Egyiptomot.



Ezsd 1:5-6 
Elindultak azért Júda és Benjámin családfői, a papok, a léviták és mindenki, akinek Isten fölindította a lelkét, hogy elmenjenek az ÚR házának építésére, amely Jeruzsálemben van.
És minden szomszédjuk segítette őket ezüstedényekkel, arannyal, javakkal, jószággal, kincsekkel azonkívül, amit önkéntesen adtak.



Ézs 45:1-6 
Így szól az ÚR fölkentjéhez, Círuszhoz, akinek megfogtam a jobb kezét, hogy népeket hódoltassak meg előtte, és a királyok derekának övét megoldjam, hogy ajtók nyíljanak meg előtte, és ne zárulhassanak be a kapuk.
Előtted megyek, és az egyenetleneket kiegyenesítem, az ércajtókat összetöröm, és a vaszárakat leütöm.
Neked adom a sötétség kincseit és a rejtekhelyek gazdagságait, hogy megtudd: én vagyok az ÚR, Izráel Istene, aki téged neveden hívtalak.
Szolgámért, Jákóbért és választottamért, Izráelért neveden szólítottalak, nevet adok neked, noha nem ismersz.
 Én vagyok az ÚR, és nincs más, rajtam kívül nincs Isten! Felöveztelek téged, bár nem ismersz.
Hadd tudják napkelettől napnyugatig, hogy nincsen más rajtam kívül. Én vagyok az ÚR, és nincsen más!

« Utoljára szerkesztve: 2013. November 20. - 08:22:54 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2013. November 21. - 14:00:59
Máté 20:1 -16
"Hasonló a mennyek országa a gazdához, aki korán reggel kiment, hogy munkásokat fogadjon a szőlőjébe.
 Miután megegyezett a munkásokkal napi egy dénárban, elküldte őket a szőlőjébe.
Amikor kiment kilenc óra tájban, látta, hogy mások is állnak a piacon tétlenül, és ezt mondta nekik: Menjetek ti is a szőlőbe, és ami jogos, megadom nektek.
Azok pedig elmentek. Ismét kiment tizenkét óra körül és délután három óra tájban, és ugyanígy tett.
 Amikor pedig késő délután öt óra tájban is kiment, még mindig talált ott álldogálókat, és megkérdezte tőlük: Miért álltok itt egész nap tétlenül?
Azok pedig így válaszoltak: Mert senki sem fogadott meg bennünket.
Erre ezt mondta nekik: Menjetek ti is a szőlőbe!
Miután pedig beesteledett, ezt mondta a szőlő gazdája a vincellérjének: Hívd elő a munkásokat, és fizesd ki a bért, az utolsókon kezdve az elsőkig.
Ekkor jöttek azok, akik öt óra tájban álltak munkába, és kaptak egy-egy dénárt.
 Amikor azután az elsők jöttek, azt gondolták, hogy többet kapnak, de ők is csak egy-egy dénárt kaptak.
Máté 20:11  Amikor átvették, zúgolódni kezdtek a gazda ellen, és ezt mondták: Ezek az utolsók egy órát dolgoztak, és egyenlővé tetted őket velünk, akik az egész nap terhét hordoztuk, és szenvedtünk a hőségtől.
Ő pedig így felelt egyiküknek: Barátom, nem bánok veled igazságtalanul: Nem egy dénárban egyeztél-e meg velem?
Vedd, ami a tied, és menj el.
Én pedig az utolsónak is annyit akarok adni, mint neked.
 Hát nem szabad-e nekem azt tennem a javaimmal, amit akarok?
Vagy a te szemed azért gonosz, mert én jó vagyok?
Így lesznek az utolsókból elsők, és az elsőkből utolsók."



2Kor 8:11-15 
Most pedig a cselekvést is végezzétek el, hogy amilyen az akarás készsége, olyan legyen a véghezvitel is, aszerint, amitek van!
Mert ha megvan a készség, az aszerint kedves, amije kinek-kinek van, nem aszerint, amije nincs.
Ugyanis azért, hogy másoknak könnyebbségük legyen, nektek ne legyen nyomorúságotok.
Ellenben az egyenlőségnek megfelelően a mostani időben a ti fölöslegetek pótolja azok hiányát, hogy máskor azok fölöslege is pótolja majd a ti hiányotokat, hogy így egyenlőség legyen; amint meg van írva:
"Aki sokat szedett, annak nem lett többje, és aki keveset, annak nem lett kevesebbje."


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2013. November 26. - 07:46:15
1Móz 47:26 
Azt a mai napig is érvényes rendeletet hozta József Egyiptomban a földre vonatkozólag, hogy a termés egyötöde a fáraóé; csak a papok földje nem volt a fáraóé.


Ezsd 7:24 
Tudatjuk még veletek, hogy a papokra, lévitákra, énekesekre, kapuőrökre, templomszolgákra és az Isten háza munkásaira senkinek se legyen szabad adót, beszolgáltatást vagy vámot kivetni.

Máté 17:24-26 
Amikor Kapernaumba értek, odamentek Péterhez azok, akik a templomadót szedték, és megkérdezték tőle: "A ti mesteretek nem fizet templomadót?"
"De igen" - felelte.
Amikor bement a házba, Jézus megelőzte, és így szólt: "Mit gondolsz, Simon, a földi királyok kiktől szednek vámot vagy adót: fiaiktól-e vagy az idegenektől?"
Miután így felelt: "Az idegenektől", Jézus ezt mondta neki: "Akkor tehát a fiak szabadok.



1Pét 2:9-10 
Ti azonban választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet vagytok, Isten tulajdonba vett népe, hogy hirdessétek nagy tetteit annak, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket; akik egykor nem az ő népe voltatok, most pedig Isten népe vagytok, akik számára nem volt irgalom, most pedig irgalomra találtatok.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2013. December 01. - 17:45:55

Jer 2:1  Majd ezt mondta nekem az ÚR:
Jer 2:2  Menj el, és így kiálts Jeruzsálem fülébe: Ezt mondja az ÚR:
Emlékezem rád, gyermekkorod ragaszkodására, mátkaságod szeretetére, amikor követtél a pusztában, a még be nem vetett földön.
Jer 2:3  Szent volt Izráel az ÚRnak, termésének zsengéje.
Akik ették őt, mind vétkeztek, veszedelem támadt rájuk, azt mondja az ÚR.



Jel 2:1  Az efezusi gyülekezet angyalának írd meg: Ezt mondja az, aki a jobb kezében tartja a hét csillagot, aki a hét arany gyertyatartó között jár:
Jel 2:2  tudom a te dolgaidat, fáradozásodat, kitartásodat, és hogy a gonoszokat nem szenvedheted, és próbára tetted azokat, akik apostoloknak mondják magukat, holott nem azok, és hazugnak találtad őket.
Jel 2:3  Kitartó vagy, terhet viseltél az én nevemért, és nem fáradtál el.
Jel 2:4  De az a panaszom ellened, hogy az első szeretetet elhagytad.
Jel 2:5  Emlékezz vissza azért, honnan estél ki, és térj meg, és az előbbi cselekedeteket cselekedd, különben hamar eljövök ellened, és ha nem térsz meg, kimozdítom gyertyatartódat a helyéből.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2013. December 04. - 14:59:02
Zsolt 37:35  Láttam egy erőszakos, gonosz embert: szétterjeszkedett, mint egy dús lombú, zöldellő fa.
Zsolt 37:36  De eltűnt, és íme, nem volt többé, kerestem, de nem volt található.



Luk 16:19  Volt pedig egy gazdag ember, aki bíborba és patyolatba öltözött, és mindennap nagy lakomát szerzett.
Luk 16:20  És volt egy Lázár nevű koldus, aki fekélyekkel tele ott feküdt a kapuja előtt,
Luk 16:21  és szívesen jóllakott volna a gazdag asztaláról lehullott morzsákkal, de csak a kutyák jöttek, hogy nyalják sebeit.
Luk 16:22  Történt pedig, hogy meghalt a koldus, és az angyalok felvitték Ábrahám kebelére. Meghalt a gazdag is, és eltemették.
Luk 16:23  És amint a pokolban kínok között fölemelte szemeit, látta távolról Ábrahámot és Lázárt annak kebelén.
Luk 16:24  Akkor így kiáltott: Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam, és küldd el Lázárt, hogy mártsa ujjának hegyét a vízbe, és hűsítse meg a nyelvemet, mert gyötrődöm e lángban!
Luk 16:25  Ábrahám pedig azt mondta: Fiam, emlékezz rá, hogy a jókat te megkaptad az életedben, hasonlóképpen Lázár is a rosszakat, neki most vigasztalásban van része, te pedig gyötrődsz.



Luk 12:16  És mondott nekik egy példázatot: Egy gazdag embernek bő termést hozott a földje,
Luk 12:17  azért magában így okoskodott: Mit tegyek? Nincs hova betakarítanom a termésemet.
Luk 12:18  És azt mondta: Ezt teszem: lerontom a csűreimet, és nagyobbakat építek, és azokba takarítom be minden gabonámat és javaimat,
Luk 12:19  és ezt mondom a lelkemnek: „Én lelkem, sok javad van sok esztendőre eltéve. Helyezd magadat kényelembe, egyél, igyál, vigadozzál!”
Luk 12:20  Isten pedig azt mondta neki: „Bolond, ma éjjel elkérik tőled a lelkedet, amiket azért magadnak készítettél, kiéi lesznek?”
Luk 12:21  Így jár az, aki kincset gyűjt magának, és nem Istenben gazdag.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2013. December 07. - 07:15:47
Ézs 40:3  Egy hang kiált: A pusztában készítsétek az ÚR útját, utat egyengessetek a kietlenben Istenünknek!
Ézs 40:4  Emelkedjék föl minden völgy, szálljon alá minden hegy és halom, legyen az egyenetlen egyenessé és a bérc rónává.
Ézs 40:5  Akkor megjelenik az ÚR dicsősége, és minden test látni fogja.
Az ÚR szája mondta ezt.



Luk 1:46  Mária pedig ezt mondta: Magasztalja az én szívem az Urat,
Luk 1:47  és örvendezik az én lelkem megtartó Istenemben,
Luk 1:48  mert rátekintett szolgálóleánya alázatos voltára, mert íme, mostantól fogva boldognak mond engem minden nemzedék,
Luk 1:49  mert nagy dolgokat tett velem a Hatalmas, szent az ő neve!
Luk 1:50  Irgalma nemzedékről nemzedékre megmarad azokon, akik őt félik.
Luk 1:51  Hatalmas dolgot cselekedett karjának ereje által, szétszórta a szívük szándékában felfuvalkodottakat.
Luk 1:52  Hatalmasokat döntött le trónjukról, és megalázottakat emelt fel.
Luk 1:53  Éhezőket töltött be javakkal, és gazdagokat küldött el üresen.
Luk 1:54  Irgalmáról megemlékezve felkarolta szolgáját, Izráelt,
Luk 1:55  ahogy megígérte atyáinknak, Ábrahámnak és utódainak mindörökké!


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2013. December 09. - 09:23:11
Jób 12:22
 Feltárja a sötét és mélységes titkokat, és a sűrű sötétséget is napvilágra hozza.


Luk 12:1  Miközben többezres tömeg gyűlt össze, úgy, hogy majd letaposták egymást, tanítványainak kezdte mondani: Óvakodjatok a farizeusok kovászától, amely a képmutatás,
Luk 12:2  mert nincs olyan rejtett dolog, amely napfényre ne kerülne, és olyan titok, amely ki ne tudódnék!
Luk 12:3  Azért amit a sötétben mondtatok, fényes nappal fogják hallani, és amit zárt ajtók mögött fülbe súgtatok, azt a házak tetejéről fogják hirdetni.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.