Szerző Téma: Nők a szolgálatban  (Megtekintve 22888 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2013. December 29. - 12:04:45
Általába mondják, hogy a külső nem számit.
De sokszor a külső tükrözi a belsőt.

Persze, nem kell a ruhából szabájt csinálni.

Mondjuk, még nem foglalkoztam a Papi ruhák szimbolikájával, de azért érdekes, hogy a papoknak is meg volt az Istentől rendelt öltözetük, és nem volt mndegy milyen ruhában jellenek meg Isten előt.

Ha szabadságra is rendelt az Úr, vigyáznunk kell, hogy öltözetünk, mindik tisztességes és szemérmetes kell legyen.
Ha már a mondás, azt mondja, hogy alkalomakhoz illően kell öltözzünk, mennyivel inkább egy Isten tizteleten meg kéne adni a módját, nem mintha ez törvényszerüség volna, hanem mint ami tisztesség és a példamutatás keresése.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2013. December 29. - 12:29:33
Igazad van Zoli, az ószövetségi papoknak megvolt az Istentől rendelt ruházata.
Az újszövetségben nem találtam ilyen utalást, kivéve, hogy az asszony kösse be a fejét, ne cicomázza agyon magát, a férfi pedig Ferenctől eltérően fedetlen fejjel imádkozzék ill. ne viseljen hosszú hajat.
Hogy ma miben jelenünk meg Isten előtt, azt a társadalmi normák szabályozzák.
Pál apostol lehet, hogy megmosolyogná az öltönyt és a nyakkendőt...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2013. December 29. - 12:37:31
A szabadságot és a szabadosságot azért nem szabad összekeverni.
Én úgy gondolom, hogy mint olyanok akik menyegzőre készülünk az Istentiszteleteinken is ezt prezentáljuk.
Sokszor láttam én is olyan prédikációt, hogy a szolgáló halásznadrág póló strandpapucs öltözéket viselt.
Tény hogy laza könnyed viselet, el is megy baráti körben, de azért a szószék az szerintem kicsivel hangsúlyosabb komolyabb kategória.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #63 Dátum: 2013. December 29. - 12:56:58
Én sem vagyok a szabadosság híve, s van ami tényleg illetlenségnek számít a mi társadalmi berendezkedésünkben.
Ha valamelyik  református lelkész magára öltené Jézus ruházatát és sarúját, lehet hogy örökre lezavarnák a pulpitusról.
Isten rendeléseit nem lenne szabad összekeverni a társadalmi elvárásokkal.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2013. December 29. - 13:04:06
Igazad van Zoli, az ószövetségi papoknak megvolt az Istentől rendelt ruházata.
Az újszövetségben nem találtam ilyen utalást, kivéve, hogy az asszony kösse be a fejét, ne cicomázza agyon magát, a férfi pedig Ferenctől eltérően fedetlen fejjel imádkozzék ill. ne viseljen hosszú hajat.
Hogy ma miben jelenünk meg Isten előtt, azt a társadalmi normák szabályozzák.
Pál apostol lehet, hogy megmosolyogná az öltönyt és a nyakkendőt...

Egyet értek veled Csabi.
Nem azt mondom, hogy most is az Ó.sz. ruházatott kéne példának veni.
Egyet értek, hogy az adott nemzet kulturája htározza meg az öltözetett, de azt is az illendőséghez kell szabni. Mert ha akkor nem volt mindegy, szerintem most sem.

Pl. egy afrikai törzben biztos nem a mi öltözködési kulturánknak megfelelően öltözködenek, s nem is várhatnánk el. De szerintem ott is megvan az illendőség.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #65 Dátum: 2013. December 29. - 13:04:34
Nos lehet, hogy most egy kicsit túl lett ez hangsúlyozva. Mert nyári táborokban bizony lelkészeket is könnyed viseletben láttam, és nem egyszer tényleg halász nadrágban és strand papucsban. Nem hiszem, hogy bári elvárta volna tőlük az ünnepélyes viseletet, hiszen a gyülekezet pont egy lazább formában volt együtt, nyári táborban. Akkor most vessük meg őket? A gyülekezet elfogadta. Nekem se nagyon tetszik, ahogy Mária ott áll a gyülekezete előtt, de én mégis inkább újra csak inkább a mondanivalóján álltam meg egy kicsit. Mert manapság nagyon is elterjedt a női próféták, lelkészek térnyerése. Miért kedves férfi tesók? Miért van az, hogy a férfiak nincsennek a helyükön?
Lehet, itt a mini szoknyán, meg a topokon, meg a kivillanó testrészeken fennakadni, de ha a férfiak a helyükön lennének, akkor ezek elő sem fordulhatnának. Amikor mi fiatalok voltunk, akkor bizony ha egy kicsit rövidebb volt a szoknya, akkor az előljáró testvérek már figyelmeztettek, de úgy tették, hogy nem bántottak, hanem szeretettel formáltak minket. Ehhez azonban az kell, hogy egyáltalán felfigyeljenek valamire a szolgáló férfi testvérek, de én úgy látom, hogy kevés kivételtől eltekintve nemigen foglalkoznak semmivel.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2013. December 29. - 13:17:09
Persze nem a nyári túborról bezéltem.
Mert persze ebben is külömbséget kell tenni.
A táborban persze én sem öltönyben szoltam az igét. (de persze nem is rövinadrágban, de persze ez már az én lelkiismeretem)


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #67 Dátum: 2013. December 29. - 13:19:49
Csak azért gondolom, hogy ez egy ilyen környezetben lehetett, mert szeptember 25-én tette fel, ebből gondolom, hogy talán valahol nyári táborban készülhetett.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #68 Dátum: 2013. December 29. - 13:22:45
Zoli egyet értek veled, hogy a megjelenésben illik egy-egy gyülekezet normáihoz igazodni, hogy ne keltsünk szűkségtelen botránkozásokat.
Nem tudnám elképzelni, hogy egy konzervatív gyülekezetbe megjelenjek polóban, farmerben és sportcípőben.
Viszont nem mennék öltönyben és nyakkendőben oda, ahol ennek nem tulajdonítanak jelentőséget.

Irma igazad van a férfiak helyzetével kapcsolatban.
Elég alpári módon fakadtam ki ezmiatt ebben a topicban. irulpirul

VISZONT NAGY ÖRÖM SZÁMOMRA, HOGY EBBEN AZ ESZTENDŐBEN OLYAN FÉRFIAKAT IS HOZOTT ISTEN ERRE A FÓRUMRA, AKIKNEK FONTOS, HOGY A FÉRFIAK OTT ÁLLJANAK AZ EGYHÁZBAN, AHOVÁ ISTEN RENDELTE ŐKET, S AZT A FELELŐSSÉGET VISELJÉK, AMELY RÁJUK BIZATOTT.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #69 Dátum: 2013. December 29. - 13:25:23
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #70 Dátum: 2013. December 29. - 13:35:59
Tényleg nagyon örvendetes, amikor a férfiak a helyükön vannak, mert akkor tudnak igazán a nők a helyükre kerülni, és valójában akkor ábrázolódik ki az Istentől rendelt rend. Amikor a lány gyermekek már otthon az apjuktól hallják, ha illetlen a viseletük, és már otthon megtanítják nekik, hogy miként is kell egy keresztény leánynak öltöznie, viselkednie, és ha ezt nem törvényeskedve, hanem szeretettel teszik akkor egy életre megalapozzák a női méltóságot abban a leányban. És ha a gyülekezetben a jó rend érvényesül, akkor majd nem akar egyetlen hölgy sem ki lógni a sorból. Sosem felejtem el, amikor a gyülekezetünkbe egy evangelizáció után megjelentek a túlzottan kifestett, mély dekoltázsú, rövid ruházatú lányok. Akkor az egyik idősebb testvérnő nagyon megbotránkozott és kérdezte a másiktól, hogy mit szól hozzá, és akkor a másik drága idős testvérnő csak annyit mondott: majd lemossa róluk az Úr Vére. És igy lett, a ruha egyre hosszabb lett, a smink meg egyre kevesebb, és amikor már bemerítkeztek akkor ez is helyre került az életükbe.

Ami meg nőktől való elvárást illeti: jogos. Csakhogy a mai nők helyzete egyáltalán nem könnyű. Ugye a gyülekezetben elvárják tőlük, hogy legyenek kedves, szerény engedelmes feleségek, szerető önfeláldozó anyák. Aztán másnap a munkahelyen legyenek jó munkaerők, és ha olyan beosztásban vannak feleljenek meg az ottani ruházkodási előirásnak / de vannak iratlan szabályok, és ebben a szolid smink mindenképpen benne van /, legyenek kellően ambiciózusak, legyenek képesek akár egy családról is gondoskodni, mind anyagilag, mind tevőlegesen / hiszen sok helyen már nincs is apa a képben, vagyha van akkor lehet hogy munkanélküli /. Aztán legyenek gyermekeiknek jó anyukájuk, akiknek mindenre van idejük, a férjüknek meg kedves feleségük. De ügyeljenek arra, hogy mindenütt megfeleljenek az éppen aktuális elvárásnak. Nem sok ez egy kicsit?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #71 Dátum: 2013. December 29. - 14:07:41
Nem kicsit sok ez Irma, hanem nagyon sok!
Az az igazság, ha elolvassuk a Pb.31:10-31 verseket, akkor be kell látnunk, hogy a ''Teremtés koronája'' összeroskadna az asszony terhei alatt!
Joggal mondja a könyv befejező verse a derék asszonyról:
''ADJATOK ENNEK AZ Ő KEZE MUNKÁJÁNAK GYÜMÖLCSÉBŐL, ÉS DICSÉRJÉK ŐT A KAPUKBAN AZ Ő CSELEKEDETEI!''

A testvérnők több írányból terhelhetőek, mint a férfiak, de a férfi lett arra teremtve, hogy a súlyosabb dolgokat megemelje és hordozza, nemcsak fizikai, de lelki-szellemi értelemben is.
VAN MIBŐL HELYREÁLLNIA A FÉRFIAKNAK, S VAN HONNÉT FÉLREÁLLNIA A TESTVÉRNŐKNEK!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #72 Dátum: 2013. December 29. - 14:27:37
Teljesen egyetértek veled, van honnan félreállni a nőknek. És én nagyon támogatom azt, hogy a nők valóban nők lehessenek. Igazából csak az Úr tud hozni egy újfajta látást mind a férfi tesók, mind a nőknek. Hiszen a korszellem nagyon ellene dolgozik annak, amit Isten adott elébünk. Ebben a felfordult világban nagyon felcserélődtek a szerepek, mindenütt a "férfias" nőket találjuk, akikben minden azt erősíti, amit reklámmal mondanak :...mert megérdemled, és ebbe belefér aztán tényleg minden. Nem egyszer hallottam amikor keresztény anyák is azt mondták lányaiknak mielőtt férjhez mentek, ha nem sikerül, még mindig elválhatsz. Igy aztán Isten rendjét érvényesíteni csak teljes elkötelezettséggel lehet. De kell. De az első lépéseket a férfiaknak kell megtenni. Nekik kell megmutatni, hogy tényleg tudják a nehezét vállalni a gyülekezetben, és az otthonaikban is. Amikor egy nő észreveszi, hogyha ő nem tesz meg dolgokat, akkor azok bizony elmaradnak, ha ő nem gondoskodik a családról, akkor az szét esik, akkor nagyon nehéz lesz neki azt mondani, hogy a szolgálatban engedje csak a férjét előre. Nem fogja megtenni, mert megrendült benne a belső bizalom. Ezért a férfiaknak először az otthonaikban kell a család papjává válnia, és ha ott jól mennek a dolgok, akkor a feleség nem fog törekedni a vezető szerepre, boldogan lesz segítőtárs.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2013. December 29. - 14:35:36
A férfiakra ráférne egy kis ''túlélő'' tábor, ahol nincs mellettük az asszony, majd rádöbbennének,hogy mennyi terhet raknak a feleségeik nyakába.
Az a pasi, aki egyedül él könnyebben megtanúlja megbecsülni a néki adott segítőtársat és nem tekinti a rabszolgájának...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #74 Dátum: 2013. December 29. - 14:39:19
Hálás vagyok Istennek a feleségemért.

 :int