Szerző Téma: Merre tartasz keresztyénség?  (Megtekintve 16134 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 18:33:27
Szia Csaba, igen lehet szükségből és csak szükségből, de lehet hitből is, te döntöd el, hogy hiszed e, hogy Neki köszönöd a mindennapi kenyeredet, vagy Neki semmi köze hozzá!

A teológiát is emberek csinálták - az én tudásom szerint!

Ábrám=Ábrahámnak volt teológiája ahogy azt ma érthetjük?

Bocs most jöttem meg a Lindliből és eddig nem voltam gép közelben
   :piroska:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 19:10:34
Különben nagyon sok alkalommal volt segítségemre az amikor az apa mondja az Úr Jézus Krisztusnak: "...hiszek uram légy segítségül a hitetlenségemen..."
Sokszor elmondom mostanság is, nem restülök meg  :2funny:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 19:19:52
A theológia Isten ismeretet jelent, így feltételezem, hogy Ábrahám is rendelkezett vele valamilyen formában. Én úgy gondolom, hogy a hit mellé éppen a célból adta az Isten a Bibliát, amit abban kijelent számunkra:
"... hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített."
2Tim.3:16-17
Abban teljesen igazad van, hogy minden embernek van theológiája, hogy ez mennyire reális, vagy sem, akkor derül ki, ha összevetjük az írott ígével.
Manapság sokan hívatkoznak a Szent Szellem vezetésére az Isten ismeretük kapcsán, aztán amikor a Bibliával összevetjük a szavaikat, sokszor csak ámulok, hogy mennyire mást mondanak, mint ami ott írva vagyon. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #33 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 20:06:31
Igen kedves Csaba, gondolom te is megtapasztaltad, hogy egyszer csak megnyílik számodra egy egy igeszakasz amikor a Teljes írás világossága vetül rá.

A gyertyának a fénye  (áram szünet idején)megakadályozza, hogy neki menjek éjjel a szekrénynek, de a leesett tűnek a megtalálásához ritkán elég.

A TEO valóban Isten jelent, de a bővítménye már a hozzá kapcsolódó emberi tudományt.

Ábrahámot azért említettem, mert Ábrahám hitt Istennek és ez tulajdonítatott neki igazságul, és nekem is ezzel a hittel kell rendelkeznem, mert az ő hitéből való vagyok.

Ábrahám amikor a hite megizmosodott, mert már sok éven keresztül tapasztalati szinten megélte Isten Mindenható NEVÉT, akkor kapta azt a feladatot, hogy áldozza fel Izsákot, az az Izsákot aki az ő hitének volta gyümölcse.
Ez a gyümölcs akkor érett be, akkor vált teljessé amikor azt amit kapott vissza is adta volna annak Akitől kapta.

Hát bizony van mit tanuljak a teljes írásból ami Istentől ihletett.

Hallanom kell annak a beszédét Aki az Ő nagy irgalmasságából újonnan szült élő reménységre.

Mert ha nem hallom, akkor hogy cselekszem meg, és ha nem cselekszem meg, ha hallom, akkor fövenyre sőt futó homokra építkezem.

Még a "nagyhitű" Pálnak is gyakorolnia kellett magát, hogy megőrizze a jó lelkiismeretet Isten és emberek előtt, mert aki ezt nem őrzi az a hit dolgában szenved hajó törést.

Gondolhatod, hogy ez a példa is nekünk íratott, akikhez az idők vége elérkezett.

Ezért futok előbb minédég az Úr Jézus Krisztushoz - az íráshoz, aki testé lett, aztán mivel Ő a Szent Szellemhez küldött hozzá is persze, de legfőként az Atyám kezében szeretem tölteni a pihenő időmet  :2funny: és mivel ŐK egyek ezért ugyan azt kapom TŐLÜK a feltétlen elfogadást és a szeretetüket, mind ezt azért, hogy ne tavacska legyek, hanem csermely, - patakocska! Aki mindent tovább ad  :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 21:10:51
Kedves Magduska!
Krisztus SZEMÉLYES HITÉTŐL,eljutottunk, a hit általi megígazulásig. Ez utóbbit látom a bibliában, az előbbit továbbra sem.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 21:40:22
 :ima5:

Miért imádkozott?

 vsir



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 22:08:45
Sorolhatnám, de egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy konkrétan mire gondolsz. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #37 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 04:51:26
Sorolhatnám, de egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy konkrétan mire gondolsz. :szelid:

János Evangyélioma 17. rész

1.    
Ezeket beszélte Jézus; és felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, eljött az óra; dicsőítsd meg a te Fiadat, hogy a te Fiad is dicsőítsen téged;
2.    
A miként te hatalmat adtál néki minden testen, hogy örök életet adjon mindennek, a mit néki adtál.
3.    
Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.
4.    
Én dicsőítettelek téged e földön: elvégeztem a munkát, a melyet reám bíztál, hogy végezzem azt.
5.    
És most te dicsőíts meg engem, Atyám, te magadnál azzal a dicsőséggel, a melylyel bírtam te nálad a világ létele előtt.
6.    
Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.
7.    
Most tudták meg, hogy mindaz te tőled van, a mit nékem adtál:
8.    
Mert ama beszédeket, a melyeket nékem adtál, ő nékik adtam; és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem.
9.    
Én ezekért könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, a kiket nékem adtál, mert a tiéid.
10.    
És az enyémek mind a tiéid, és a tiéid az enyémek: és megdicsőíttetem ő bennök.
11.    
És nem vagyok többé e világon, de ők a világon vannak, én pedig te hozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!
12.    
Mikor velök valék a világon, én megtartám őket a te nevedben; a kiket nékem adtál, megőrizém, és senki el nem veszett közülök, csak a veszedelemnek fia, hogy az írás beteljesüljön.
13.    
Most pedig te hozzád megyek; és ezeket beszélem a világon, hogy ők az én örömemet teljesen bírják ő magokban.
14.    
Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
15.    
Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
16.    
Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
17.    
Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.
18.    
A miképen te küldtél engem e világra, úgy küldtem én is őket e világra;
19.    
És én ő érettök oda szentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban.
20.    
De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;
21.    
Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.
22.    
És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:
23.    
Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.
24.    
Atyám, a kiket nékem adtál, akarom, hogy a hol én vagyok, azok is én velem legyenek; hogy megláthassák az én dicsőségemet, a melyet nékem adtál: mert szerettél engem e világ alapjának felvettetése előtt.
25.    
Igazságos Atyám! És e világ nem ismert téged, de én ismertelek téged; és ezek megismerik, hogy te küldtél engem;
26.    
És megismertettem ő velök a te nevedet, és megismertetem; hogy az a szeretet legyen ő bennök, a mellyel engem szerettél, és én is ő bennök legyek.


Látszat imádság lett volna, hogy a hallgatókat tanítsa általa, mint sok mai prédikátori imádság?
Vagy mi volt, ha nem volt hite?

De téged is mint bárki mást, csak a Szent Szellem győz meg, mert ezt is elmondta az Úr Jézus Krisztus a földi szolgálatában annak a végén.
Te azt mondod, helyre kell állítani a keresztyénséget, és azt mondom ezt a FEJ dönti el,
ahogy az én testem működése is a fejemnek a függvénye.

Fejnélküli ember nincs, de kar nélküli van.

Ahogy Bálám Isten szemével kellett, hogy lássa a pusztában vándorló zsidókat, én is csak Isten szemével akarom látni a mai pusztában vándorló EGYHÁZAT!
Nem úgy mint Bálám kényszerből, hanem úgy mint Káleb és Józsué hitből, de főleg a Megváltóm felé irányuló végtelen szeretetből.
Ezt a végtelen szeretetet is csak Ő adhatja nekem és csak az Ő szeretetének egy pici töredékét tükrözhetem vissza RÁ.

Az én hitem ez, és az az EGYHÁZ ahová tartozónak tudom magam erre tart!

:piroska:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 25. - 04:53:08 írta Magduska »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 08:51:39
Amikor az emberek az Úr Jézus Krisztusról beszélnek, gyakran megfeledkeznek arról, hogy éppen úgy az Istent emlegetik, mintha az Atyáról beszélnének.

Voltak, vannak és lesznek is különbségek Isten és az ember között.
Péternek  pl. hitre volt szűksége, hogy a háborgó tengeren sétáljon, bele is bukott, Jézus ezzel szemben Isteni hatalma által állt a vizen.
Jézusnak valóságos Istenként és valóságos főpapként, valóságos hatalma volt a főpapi imára, nekünk meg hit adatott hozzá, hogy Istenhez imádkozzunk.
Jézus megengedhetett magának az Atyához beszélve  (Imádkozva) olyan kifejezéseket, mint az "AKAROM", az ember pedig csak HITTEL  KÉRHET  Istentől.
Ennyi "mese" után megkérdezhetnénk a bibliából szóló Szent Szellemtől, hogy:

Mi a hit?
Honnét származik a hit?
Mi a hit célja?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 10:58:28
Bizony bizony "a mese" az mese, nekem az eddigi sem mese volt, és ha nem kérdeztem volna meg ezeket a kérdéseket, nem is mertem volna neked írni
 :angel:

Az emberek szeretnek a ló valamelyik oldalán tartózkodni - mivel lovas nemzet, azt gondolják a hír kötelez.

Pedig a 100% Isten megüresítette magát - Ő saját magát(!!!) azért, hogy 100% ember lehessen, nem tekintette zsákmánynak az Ő Istenségét!

Sok ember pedig a megváltottságát is úgy tekinti mint zsákmányt!
 :-[

Abban nem biztos, hogy mindenki választott, de abban biztos, hogy ő a választottak között van!  hehe



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 11:13:37
Krisztus csakugyan megüresítette magát, hogy 100%-ban ember  lehessen, s ettől a Krisztus vajjon nem maradt 100%-ban Isten?
Te mit értesz az alatt, hogy a Krisztus megüresítette magát? :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 25. - 11:16:42 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 11:27:33
Idézet
Sok ember pedig a megváltottságát is úgy tekinti mint zsákmányt!
 :-[
Abban nem biztos, hogy mindenki választott, de abban biztos, hogy ő a választottak között van!  hehe

Magduska, ez nem egyformán működik. Mert sokan hiszik azt a Biblia alapján, hogy van az üdvösségben eleve elrendelés. És ha valaki választott, és ezért előbb-utóbb hitre jut, akkor jogosan gondolja magáról, hogy ő választott. A Szentlélek erősíti meg ebben. De ezzel nem jár együtt az, hogy zsákmánynak tekinti a megváltottságát. Sőt, a legmélyebb hitű, az Istent igazán félő, alázatos hívőket az ilyen felfogású emberek között lehet sokat megtalálni. A megváltottságát, aki zsákmánynak tekinti, nagy eséllyel nem megváltott ember valójában, szerintem.

 :piroska:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #42 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 12:29:42
Idézet
Sok ember pedig a megváltottságát is úgy tekinti mint zsákmányt!
 :-[
Abban nem biztos, hogy mindenki választott, de abban biztos, hogy ő a választottak között van!  hehe

Magduska, ez nem egyformán működik. Mert sokan hiszik azt a Biblia alapján, hogy van az üdvösségben eleve elrendelés. És ha valaki választott, és ezért előbb-utóbb hitre jut, akkor jogosan gondolja magáról, hogy ő választott. A Szentlélek erősíti meg ebben. De ezzel nem jár együtt az, hogy zsákmánynak tekinti a megváltottságát. Sőt, a legmélyebb hitű, az Istent igazán félő, alázatos hívőket az ilyen felfogású emberek között lehet sokat megtalálni. A megváltottságát, aki zsákmánynak tekinti, nagy eséllyel nem megváltott ember valójában, szerintem.

 :piroska:

Szerintem is  :piroska:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 12:33:04
Krisztus csakugyan megüresítette magát, hogy 100%-ban ember  lehessen, s ettől a Krisztus vajjon nem maradt 100%-ban Isten?
Te mit értesz az alatt, hogy a Krisztus megüresítette magát? :szelid:

Gondolom, ha megteszed, hittel a régi addigi ismereteiddel, megérted, hogy én mit értek rajta  hehe



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 12:52:41
Amikor az emberek az Úr Jézus Krisztusról beszélnek, gyakran megfeledkeznek arról, hogy éppen úgy az Istent emlegetik, mintha az Atyáról beszélnének.

Voltak, vannak és lesznek is különbségek Isten és az ember között.
Péternek  pl. hitre volt szűksége, hogy a háborgó tengeren sétáljon, bele is bukott, Jézus ezzel szemben Isteni hatalma által állt a vizen.
Jézusnak valóságos Istenként és valóságos főpapként, valóságos hatalma volt a főpapi imára, nekünk meg hit adatott hozzá, hogy Istenhez imádkozzunk.
Jézus megengedhetett magának az Atyához beszélve  (Imádkozva) olyan kifejezéseket, mint az "AKAROM", az ember pedig csak HITTEL  KÉRHET  Istentől.
Ennyi "mese" után megkérdezhetnénk a bibliából szóló Szent Szellemtől, hogy:

Mi a hit?
Honnét származik a hit?
Mi a hit célja?


A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok
létéről való meggyőződés. (Zsid 11,1)