Szerző Téma: Merre tartasz keresztyénség?  (Megtekintve 16135 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2013. November 16. - 11:40:32
Tényleg Sefa?!
Milyen jó, hogy Sípos Ete és a többi református munkáját is ilyen jól ismered. Gondolom a BSz-t is ex Jehova Tanúi hozták létre, akik hírtelen szakértőjévé váltak az egyház kérdésének, a gyakorlati keresztyén életnek és az igei gondolkodásnak...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2013. November 16. - 11:43:27
Amúgy a református egyház éppen azért haldoklik, mert kutyába se veszi saját hitvallását.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2013. November 16. - 11:45:25
Most akkor haldoklik vagy sem?  Ha szerinted is haldoklik, akkor miért kell egyből harapni , ha én is így gondolom? Vagy te már csak harapni tudsz?



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #63 Dátum: 2013. November 16. - 11:51:28
Én nem mondtam sehol, hogy a református egyház egy nagy kupac szemét. Személy szerint azért vagyok rájuk mérges, mert bennük látom a reményt, a potenciált, hogy egy megújúlással életet leheljenek magyarország zaklatott hitéletébe. De őket ez nem nagyon érdekli.

Egyébként ha egy ember haldoklik, az nem azért van, mert az egész szervezete felmondta a szolgálatot. Legtöbb esetben a haldoklónak vannak makk egészséges szervei is. Ez van a Ref. egyházzal is. Bár vannak benne élő, egészséges részek, de már azok sem tudják megállítani azt a folyamatot, ami az egyház eltűnéséhez vezethet néhány évtizeden belül. Az embereknek nincs igénye arra, amit az egyház nyújt. Kiöregszenek a hívek, és lehet lakatot tenni a templom ajtókra. Mint ahogy jópár református templom üresen áll, használaton kívül. Sok faluból tűntek el a reformátusok



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2013. November 16. - 15:29:43
Sefatias írta:''Ezért
kiabál mindenkireformátus megújulás
után, csak az a baj, hogy a kiabáláson
kívül mást nem csinál''

Hát ezért kell harapni!
Ugyan így reagáltam volna, ha baptistát, vagy karizmatikust írsz.
Ugyanis nem igaz az általánosító megállapításod.
Tulajdonképpen te is csak kiabálsz, vagy teszel egyebet is?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #65 Dátum: 2013. November 16. - 15:32:08
Én nem kiabálok, hanem nyugodtan leírom az általánostól eltérő véleményemet. Miért is kell harapni? Ezt nem értettem



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2013. November 16. - 18:14:56
Sefatias, ha azt írod, hogy mindenki református megújúlás után kiabál, de ezen kívűl senki nem tesz semmit, ez elég sértő azokra nézve, akik az életüket tették fel erre, mint pl. Kálmán.
Amúgy a kiáltozók között vannak, akik nem megújulást, hanem liberális változásokat szeretnének, Sípos testvéréknek nemcsak egy anti biblikus egyházvezetéssel, hanem ezzel a neoprotestáns nézeteket tápláló szakadással is kűzdeniük kell.
Ha lakat kerűl néhány templomra, az nem akkora tragédia, mintha nyítva vannak és átjárót képeznek a kárhozatra. Semmi értelme templomokat fent tartani ott, ahol nincs valódi hitélet.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #67 Dátum: 2013. November 16. - 18:22:20
Hát ahhoz hogy Isten Szellem valóban megújulást hozzon ahhoz tényleg sok dolgon változtatni kellene. Egyik a nők szolgálata a gyülekezetben, ebben ugyanazt vallom mint Szőke Imréék. A másik a politizálás teljes eltiltása a lelkészektől! Az más dolog persze hogy a testvérek egymás között megbeszélik a politikát, de a lelkész az legyen lelkész! erre üditő példa az én lelkészem is. Őt még soha nem halottam eddig politizálni sem a szószékről hitvallást tenni valamelyik párt ellen vagy mellett!

Aztán ott van még az ökumenizmustól való teljes elszakadás, a sakramentumok kiszolgáltatásának helyes alkalmazása és ilyenek! Szóval rengeteget kell tennie lelkészeknek és tagoknak egyaránt!

Sípos Ete Álmos bácsi egyébként pont Apostol Imre bácsi köreibe tartozik, rengeteg látásuk közös. Úgy tudom ő is diszpenzácionalista mármint Sípos bácsi!



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #68 Dátum: 2013. November 17. - 18:40:55
Liberalizmus és a "modern" teológia jelenti a legnagyobb támadást és nem csak a reformátusokra.

A katolikus dogamtika már behódolt az evolúció tanának. Sajnos a protestánsok sincsenek messze tőle..
Miközben vannak világi tudósok akik elutasítják a Darwini evolúciót.
Máshol már arról beszélnek hogy a szeretet nevében a homoszexuális embereket is fel lehet szentelni papokká.
Más vallásokat is össze kell hozni a kereszténységgel, és háttérbe kell szorítani Jézus egyértelmű kijelentését miszerint: "Én vagyok az Út az igazság és az élet...senki nem mehet az atyához csakis én általam"

Fő szlogen a Tolerancia"




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #69 Dátum: 2013. November 17. - 19:30:13
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13