Szerző Téma: A Szentlélek/Szent Szellem vezetése  (Megtekintve 19827 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2018. Január 16. - 23:44:23
[valasz author=Zoltan link=topic=21.msg85615#msg85615 date=1516142091]

[/valasz]

Akkor te is érzed, hogy rezeg a lécc! :)

A tényekkel nehéz vitatkozni, persze a hitre hivatkozva azokkal is lehet.
A hamis vallások is ezt teszik.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2018. Január 16. - 23:53:21
[valasz author=Zoltan link=topic=21.msg85616#msg85616 date=1516142577]

[/valasz]

Ha megfigyeled a 18. Verset, az nem azt mondja, hogy nem azért nem hittek, mert nem hallották az igehírdetőket. Tehát mégis csak Krisztus szavának hatalma hiányzott az igét hallgatók között.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2018. Január 16. - 23:58:14
''ezért
nincs szükségetek arra, hogy valaki
tanítson titeket;''

Ne érts félre Zoli, nem bántani akarlak, csak gondold végig:
Ha ez nekünk szól, miért kellett theológiát végezned?

Más: Persze, hogy nekünk (is) szól a Biblia, csak nem minden szól rólunk is.
A reformátori theológia sajátossága, hogy először kisajátította a zsidóságnak szóló ígéreteket, aztán az apostoloknak szólókat is.

Mégis, szerintem nem hiába lett az megirva. S valóban ellentmondásosnak tünik.
Azt, gondolom, hogy teológia nélkül, még igehírdető nélkül is adott esetben Isten eltudja vezetni az embert az Igazságra.
S tényleg itt a hitre is lehetne hivatkozni ...  napjainkban ez már nem éppen aktuális. János idejében azért kevesen voltak akik komoly írás ismerettel rendelkeztek.
Viszont éppen ez az ami itt is a mában egy figyelmeztetés kell legyen, hogy ne essünk hasra, minden teológus előtt.
Sajnos, nagyok sok olyan igehírdető van aki, végzetségéhez képest nagyon sok sületleséget tud szólni.
Abban is biztos vagyok, hogy senki sem állhat elő azzal, hogy bizony neki a Szentlélek mindent kijelentett, s valahányszór szól a Szentlélek vezetése által szólt.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2018. Január 17. - 00:01:04
[valasz author=Zoltan link=topic=21.msg85616#msg85616 date=1516142577]

[/valasz]

Ha megfigyeled a 18. Verset, az nem azt mondja, hogy nem azért nem hittek, mert nem hallották az igehírdetőket. Tehát mégis csak Krisztus szavának hatalma hiányzott az igét hallgatók között.
:szelid:

Igen ebben teljesen egyet értek.
Viszont az is igaz, hogy az igehírdetővel együtt kell munkálkodjon a Szentlélek. Szükség van igehírdetőre, de önmagában nem elég.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2018. Január 17. - 00:05:16
Ez magára a Biblia szerzőire is vonatkozik, hogy nem állhatnak elő az állandó ihletettség alatt szólás igényével.
Ezt egyedül Pál apostol merte felvállalni és leírni.
Csodálom, hogy a Szentlélek vezetése mellett, ez a többségnek nem tűnik fel.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2018. Január 17. - 00:11:22
Ez magára a Biblia szerzőire is vonatkozik, hogy nem állhatnak elő az állandó ihletettség alatt szólás igényével.
Ezt egyedül Pál apostol merte felvállalni és leírni.
Csodálom, hogy a Szentlélek vezetése mellett, ez a többségnek nem tűnik fel.

Igen Pál felvállalta, de mégis mondandója végén megpendíti az a kijelentést, hogy:  "Hiszem pedig, hogy bennem is az Isten Lelke van." - tehát amit mond, ha nem is szószerint az Úrtól vette, de úgy mondja, mint akit az Úr Lelke vezet.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2018. Január 17. - 00:11:29
Az igehírdető munkáját, aki a Krisztus szavát szólja, nem tartottam szűkségtelennek.

A gond a történetben, hogy a Róm. 10:17 fordításában megint a Bibliával akarják helyetesíteni Jézus hatalmát.
Talán emlékszel reá, hogy nem rég találtunk már egy ilyet.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2018. Január 17. - 00:16:19
Zoli, attól mert Pál felismeri életében a Szentlélek vezetését, de tisztában van a saját gondolataival, ezzel nem kívánja azokat ihletettnek tekinteni.
Ebből ez az egyik legnagyobb tanulság számomra.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2018. Január 17. - 00:19:26
[valasz author=Zoltan link=topic=21.msg85619#msg85619 date=1516143494]

[/valasz]

Pedighány ilyen "nagy kenetű pásztor" követel magnak tekintélyt!



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2018. Január 17. - 00:20:27
Jó éjt Csaba.
A Róm 10.17. még meg kell rágjam.  nemertem    Azt hiszem az elmúlt 25 év berögződése nehezen enged.   :)

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2018. Január 17. - 00:31:33
Jó éjt Zoli!
Valójában ez 500 év nyoma a protestáns gondolkodásban.
Valójában ez a Sola Scripturának köszönhető.
:int :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2018. Január 17. - 06:52:35


Ha valaki elméjében megjelenik a hit a Biblia olvasása kőzben, az nem a Biblia érdeme, hanem Isten kegyelmi ajándéka.

Ha pedig megfigyeled, ez elsősorban Jézus krisztusi voltát tárja fel egyetlemegesen az összes keresztyénben.

Szinte minden másban jelen van a vita.
Magyarul nincs hitelt érdemlő vezetése  a Szentléleknek.
Ennek kezelésére álmodta meg a protestantizmus az '' Elsődleges kérdésekben egység, minden másban szabadság''- elvét. Ezzel fent tartva a Szentlélek vezetésének illúzióját.

1 Kor 13:8-12
De legyenek bár prófétálások, eltöröltetnek; vagy akár nyelveken szólás, megszűnik; vagy akár ismeret, eltöröltetik. Mert töredékes az ismeretünk, és töredékes a prófétálásunk: amikor pedig eljön a tökéletes, a töredékes eltöröltetik.
Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy ítéltem, mint gyermek, miután pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy ismerek majd, ahogy én is megismertettem.

Ez az ige, részben magyarázatot ad arra, hogy miért van annyi eltérő látásmód.
Amikor valaki újjászületik, nem fog azonnal mindent tudni Isten dolgairól. Lehet, hogy nem is tudnánk elhordozni. Úgy gondolom, hogy Isten tekintettel van az emberi korlátainkra, a befogadó képességünkre.
A bűnnel életünk végéig harcolunk, és a bűn az értelmünket is megrontotta. Az új értelmünknek is növekednie kell. És a hívők nem egyformán fejlődnek, érik el a nagykorúságot, ebből is adódik sok nézetkülönbség. Fejlődünk, formálódunk, az ige kutatása által, de egymás által is, hiszem, hogy ez is a Szentlélek munkája bennünk.
De még aki el is éri az érett felnőttkort, azoknak sem ígéri Isten, hogy a földi életében eljut a tökéletességig. Sem cselekvésben, sem Isten dolgai megértésben.

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2018. Január 17. - 09:21:44
Nincs ellentmondás abban Virágom, amit írsz és amit én állítok.
Ezzel Pál is azt mondja, hogy nem vezet el a Szentlélek minden igazságra, a Bibliában sem, meiy Pál idejében még nem is létezett.
Néhány felekezet a ''teljeség eljöttét'' is a Bibliára vonatkoztatja, holott megint Jézusról van szó...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2018. Január 17. - 09:29:53
A Szentlélek valós vezetéséről Ef.4.rész beszél. A 13. versben pedig megfogalmazza annak a célját is.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2018. Január 17. - 21:38:24
Jézus is beszél :

....    De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.
14
    Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek.
15
    Mindaz, ami az Atyáé, az enyém: azért mondám, hogy az enyémből vesz, és megjelenti néktek.