Szerző Téma: Misszió, vagy felekezet-bővítés?!  (Megtekintve 10990 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 09:35:20
Neked is jó napot - egész napot - mert most értem haza és nagyon de nagyon meleg van, és ez még fokozódik  :angel:

Köszönöm szépen, az érdemi választ, amit láttál arról.

Esetleg leírnád, hogy te az ő helyükben mit tennél?

Engem nagyon érdekel az a megoldás, amit jónak gondolsz.

 :piroska:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 03. - 09:36:54 írta Magduska »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 10:03:06
Szia eca!
Az RE (is) gyülekezetekből áll, a gyülekezetek meg emberekből.
Amíg "alulról" nem történik változás, addig semmi sem fog valójában változni.
Én a helyreállításban nem azt tartom elsődlegesnek, hogy kirángassunk embereket a felekezetükből, hanem a változás igényét munkáljuk bennük. S ha ezt nem tudják megélni, kiteljesíteni a saját felekezetükben, akkor valóban szűkségszerű lesz a szakadás, ahogy azt az ige is megírja...

Bocsánatot kérek az ellent mondásomért de ezt egész másként látom.
Attól függetlenül, hogy amit a látható dolgokról írsz azzal egyet értek, és nagyon nem szeretnék vitatkozni, és még inkább nem szeretnék győzködni, mert az a szociálpszichológia fegyvere, amit a marketingesek gyönyörűen alkalmaznak.
Vezetve az embereket az orruknál, a szemüknél, a fülüknél, fogva, jól csoportosítva asz észérveket, és ez hallatszik a pulpitusokról.
Hangosítóval!
 :(



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 10:27:09
Vad olajfa létemre beoltattam a szelíd olajfába - ez tény!
Mindenki aki a nemzetekből fogadta el a megváltást vad olajfának számít, mert nem a Teremtő ismeretében szocializálódott - bocsánat az idegen kifejezésért, de nem tudom ezt a tényt mással helyettesíteni.

A vad olajfa is szocializálódott egy környezetben - emberi és tárgyi kapcsolati rendszerben növekedett!

Amikor a megváltást elfogadom, akkor a régi meghal, és új kezdődik!
Azt amit addig felszedtem a - szocializálódásomban - viszem a zsigereimben, mert addig a lelkem által éltem, és a lelkem nem lett megváltva.

Ezt a feladatot a megváltott emberre bízta a Megváltó.

Ha ezt én nem tudom, akkor is így van, de ha nem tudom, akkor nem ismerhetem meg a Mindenható Isten jelenlegi akaratát, pedig ez öröktől fogva érvényes rám is!

Pedig csak akkor vagyok megfelelő tudással rendelkező, ha az Ő nézőpontjából vagyok képes szemlélni a történéseket!

A megfelelő tudás visz engem arra a helyre amit Ő nekem szán.

Vegyük példának Jónást, akit Ninivébe küld.

Jónás abban a környezetben szocializálódott, ahol a Niniveiek az ellenség leölt embereinek fejéből piramist raktak, de előtte válogatott kínzásokkal tették látványossá, hogy ők - a Niniveiek - a "janik"

Ez a Jónás inkább választotta a - bármit - mint hogy Ninivének hírdesse a kegyelmet.

Tehát eljut a cettig, ott kellőképpen megemésztődik ahhoz, hogy még a Niniveiek is elborzadjanak a megjelenésétől.

Ezt a történetet én így látom!

Ebből az következik, hogy mindenki aki a Mindenható Isten szolgálatában van - és mindenki abban van - azt teszi amit a szocializációjából tennie kell.

Saul-Pál is azt tette!

 :2smitten:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 10:34:13
A kérdés az, hogy került ez ide ehhez a témához?

 :sherlock:

Megvallom nem igazán tudom rá a választ, de talán te kedves Csaba megírod, hogy nagyon más e, vagy illeszkedik a gondolathoz.

 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 10:40:16
Hát mert az ember szocializálódott, s az egyháztörténelem során a Biblikus egyházmodellt is ennek megfelelően írta át, ne gondoljuk, hogy ez kedves lehet Isten előtt. :szelid: A Biblia egyáltalán nem támogatja azokat az ideológiákat, amelyek mentén az emberi társadalom "szocializálódik", más szóval romlásba hanyatlik....
Az embereket valóban nem az elme manipulásával, hanem Isten igéjével kell(ene) jobb belátásra bírni. :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 11:28:10
Ámen csak a Megtestesült IGE, csak a Fej képes a Testet jó irányba mozgatni!

DE!!!!!!!!

Amennyiben a test nem küld jelzést a fejhez, akkor nem tud korrekciót végrehajtani.

Lásd az idegrendszeri problémával élő idős embereket!

Mindennel engem/minket tanít a Mindenható Isten
HA!!!!!
Akarok belőle tanulni

 :2smitten:



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 15:22:13
Szia eca!
Az RE (is) gyülekezetekből áll, a gyülekezetek meg emberekből.
Amíg "alulról" nem történik változás, addig semmi sem fog valójában változni.
Én a helyreállításban nem azt tartom elsődlegesnek, hogy kirángassunk embereket a felekezetükből, hanem a változás igényét munkáljuk bennük. S ha ezt nem tudják megélni, kiteljesíteni a saját felekezetükben, akkor valóban szűkségszerű lesz a szakadás, ahogy azt az ige is megírja...
Igen, természetes Csaba, hogy alulról kell a változás, de akik "ott fenn vannak" nehezen fogadják a változást, mivel ez a helyzet nagyon jó nekik. És sajnos sokan nem akarnak "lentről" emiat harcolni, vagy ha igen akkor hamar belefáradnak.... Ez az én tapasztalatom.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 15:43:54
"Sok lúd disznót győz!"-mondja a népi bölcsesség.
Azért is írtam többek között, hogy aluról szűkséges a változás, mert akik "felül" vannak, azoknak ez minden téren kényelmes és előnyös. Eszükben sincs változtatni, pedig bizonyára tisztában vannak vele, hogy finoman szólva sem biblikus, ahogy az egyházon uralkodnak...
Persze, amikor "lent" meg az érdektelenség és a tudatlanság tombol, akkor tényleg nem sok esély van a felekezeten belüli reformokra. A Református Egyházban is sok a "beleszületett tag". Akik megörököltek egy gyülekezeti mintát, szokások tömkelegét, s fel sem merűl bennük, hogy az ige szerint másként kellene a dolgoknak működnie.
Sokan úgy gondolják, hogy minden rendben folyik. Ilyen tekintetben nincs különbség az MRE és a Római Katolikus Egyház tagsága között. Az előbbire nézve viszont azért csodálkozom rá időnként mégis, mert általában a többségük jól ismeri a Bibliát, s mégis rejtve marad előttük jónéhány igeszakasz az egyház biblikus működésének tekintetében...
 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 15:49:54
Igen, ez így van! De én hiszem, hogy előbb- utobb elindul a reform.

Sokan imázunk ezért is.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 16:05:14
Az imádság az egyik legnagyobb "fegyver" a keresztyének kezében. Isten azonban ritkán áldja meg a "sűltgalamb"-projectet! :) Képzeld csak el Luther Mártont, vagy akár Kálvin Jánost, ha "csak" imádkoztak volna, de az imájuk mellé nem tesznek érdembeni cselekedeteket...
 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 16:14:08
Az imádság az egyik legnagyobb "fegyver" a keresztyének kezében. Isten azonban ritkán áldja meg a "sűltgalamb"-projectet! :) Képzeld csak el Luther Mártont, vagy akár Kálvin Jánost, ha "csak" imádkoztak volna, de az imájuk mellé nem tesznek érdembeni cselekedeteket...

Előbb az ima, aztán a válasz, és aztán a cselekvés  :2smitten:

Ismét csak Dávid a példám ebben   :angel:

Sokan a már folyamatban levő dologra várják az imával a segítséget, pedig az elég furcsa.

Az Úr Jézus Krisztus is előbb kért

Jn 11,42    
Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem.




Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 16:14:32
A magam részéről teszek is, nem csak imádkozom. De van amiért, és akiért csak ennyit tehetek. :)



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 16:16:33
Van egy kedves mondatom, először beszélj Istennel a barátodról, és utána Istenről a barátodnak.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:13:39
Ez nagyon klassz kis mondat Eca!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:16:44
Kedves Eca, engedd meg, hogy megragadjam az alkalmat és bocsánatot kérjek, ha valahol kisbetűvel kezdtem a nick- neved, nem tom mér, de úgy emlékeztem, hogy így regisztráltál. :irulpirul:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13