Szerző Téma: Izrael államának két arca  (Megtekintve 42590 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2014. Július 25. - 09:57:11
Szia Ani! :int
Szerintem azok miatt a tanítók miatt, akik Izrael jelenlegi helyzetét túlértékelik, s bálványt kreálnak Izrael kiválasztott voltából.
Sokan úgy vélik, hogy jutalmat nyerhetnek Istentől, ha nem a megtérés szűkséges voltát tolmácsolják Izraelnek, hanem a kiválasztott voltukat dicsérik, de ez nem egyezik meg az evangélium alapvető üzenetével, amelyet maguk az apostolok is hírdetek: ''Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a bűnöknek bocsánatára, mert néktek lett az ígéret és a ti gyermeteiteknek...
SZAKÍTSÁTOK EL MAGATOKAT AZÉRT E GONOSZ NEMZETSÉGTŐL...
EZEK A SZAVAK ELŐSZÖR IZRAELNEK SZÓLTAK, MA PEDIG SENKI NEM SZÓL ÍGY FELÉJÜK, EZ A KERESZTYÉNSÉG SZÉGYENE!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ani

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Nő
Válasz #61 Dátum: 2014. Július 25. - 10:34:14
Köszönöm Csaba a válaszod. És külön örülök, hogy nem provokativnak vetted kérdésem, mert nem annak szántam. Egyszerüen csak valóban foglalkoztat ez engem. És szerintem nemcsak engem. Ma találtam a facebookon egy bejegyzést, hasonlít a tiédhez.
"Csak hangosan gondolkodok....
Izraeli zászlók díszítenek egy keresztény gyülekezetet Magyarországon, akkor mit is imádnak ott, (!?) Izraelt, vagy az Istent? Mi van ott a szívekben, az Isten vagy Izrael imádata? Ha az Istent imádják, miért nem az Ő igéi vannak a posztereken?
A kezdetben Jézus "kitakarította" a templomot, kiseperte a bálványokat. Aztán az ember apránként visszahordta az Úr szentélyébe a bálványokat, a gyülekezeti épületekbe és a szívekbe is....
"És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával." (Rm 1,23.)
"Jövel Uram jövel.." és takaríts újra és újra, először az én szívemmel kezd, az én testemmel, ami te templomod, és tisztíts meg minden gonoszságtól és hamisságtól, s végezd azt munkát, azt a jó dolgot amit elkezdtél bennünk, hogy készek legyünk ama napra, amikor Királyként visszatérsz hozzánk. Ámen. - István Bertalan

 :int



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2014. Július 25. - 10:58:04
 O0



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #63 Dátum: 2014. Július 25. - 11:16:34
O0
Helyén való gondolat Istvántól!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2014. Július 25. - 11:43:52
István gondolataival én is nagyon egyet értek.Azt hiszem sok ember figyel ma izraelre.Vajon ez a helyes ut amit most müvelnek.
Biztos hogy nem Istennek tetsző az ami ott folyik ,"terrorista elháritás cimen!



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #65 Dátum: 2014. Július 25. - 14:18:27
Úgy gondolom, hogy Izraél, mint állam, joga van megvédeni magát. S ezért ezen a téren nem ítélem el őket.  A hazájukat védik.
A háború pedig mindig kegyetlen, s sok fájdalmat szűl. A háború sosem jó, és sosem tiszteségges,  az USA  se volt jobb  a „szeptember 11”  események után.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2014. Július 25. - 17:31:47
Kedves Zoltán! Ha csak a hazájukat védnék egyet is értenék!De gyerekek százainak brutális meg gyilkolása nem igazán haza védelem.Iskola szét bombázása sem.Sajnálom azt a három zsidó fiatalt akik meghaltak.De ez akkor sem ok a civil lakoság legyilkolására!A háboru sosem jó,ebben is eggyett értünk.Az a világ legnagyobb agreszora,és a cél érdekében ott is beáldoznak szazakat ezreket.De elfog jönni az idő mikor elbuknak.Isten megfogja tisztitani a világot!



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #67 Dátum: 2014. Július 25. - 19:28:53
Hát igen.
A probléma viszont az, hogy ez egy bevet arab módszer, hogy az iskolákat, korházakat, lakótelepeket stb. használnak fel a teroristák, katonai célokra,  élő pajzsként használják a civil lakosságot, gyerekeket, sőt ...
Mégnagyobb probléma az, hogy a világnak úgy mutatják be az arabok, hogy ez fáj nekik, mégis számukra s "szent háborúba" meghalni dicsőség,( még akkor is ha ez fájdalmas).
Már gyermek ként így nevelik őket. Sokakat élőbombának nevelnek fel.
 
  Külömbféle híreket lehet hallani, külömböző nézőpontokat, s külömböző hírszolgáltatók (a média), a magug céljaik szerint mutatnak be dolgokat. A kérdés az melyiket, hisszük el, s mégnagyobb kérdés az - vajon mi az igazság?

 

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #68 Dátum: 2014. Július 25. - 20:04:19
Bizony, vajon mi az igazság?

Ezen én is sokat töprengek mostanában.

Érdekes Izrael hozzáállása a Gázában lakókhoz.
Azt olvastam, több tonna élelmiszert, és egyebeket küldenek, nem először oda segélyként.
Elgondokodok, honnan van Izraelnek ennyi feleslege, mikor régebben írt egy ott élő Tesónő, milyen nehéz, drága ott az élet nekik....

Azt gondolom, nagyon józannak kell lenni ebben a kérdésben, mert a háttérben olyan politikai-gazdasági megfontolások húzódnak, amit nemigen érthetünk mi innen.
A magyarországiakat sem értjük, illetve tudjuk, látjuk, hogy mi folyik a színfalak mögött.

Az biztos, hogy nagyon könnyű átesni a paci egy-egy oldalára, fanatikusan, vagy elutasítani, vagy rajongani...

Én mostanában nem teszek egyebet, mint figyelek, mit mutat meg Urunk ebben a kérdésben, mert az Ő terve ellen nem jó tenni se szóban, se tettekben... és ugye, bizonyos dolgoknak meg kell lenniük, amint írva vagyon :)
Úgy vagyok, mint Csaba az imával... legjobb ima szerintem: "Jöjjön el a Teországod, legyen meg a Te akaratod Istenem, Izrael és a környező országok életében!"   :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 25. - 20:06:38 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #69 Dátum: 2014. Július 25. - 20:47:03
O0
A háború borzalmas és kegyetlen, nem szabályok szerint játszák egyik oldalon sem.
A terrorizmus még ennél is rosszabb. Terroristák még sosem nyertek háborút, nem állnak szemtől szembe, csak a mérhetetlen fájdalom keltésben lelik örömüket, remélem egyszer az összes elpusztúl.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #70 Dátum: 2014. Július 25. - 21:15:39

Vagy megtérnek.. :)

Egyébként a terroristáknál még rosszabb a kitalált terrorista... a mondvacsinált ellenség... akiket sosem kapnak el és legendává válnak...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #71 Dátum: 2014. Július 25. - 21:22:17
Zoltán magyarázatával teljesen egyetértek. Hajszál pomtosan úgy viselkednek az arabok, ahogy az angyal megmondta Hágárnak
1 Mózes 16, 11-12:
 11Majd ezt mondta neki az ÚR angyala: Ím, teherbe estél, és fiút fogsz szülni. Nevezd Izmaelnek, mert hallott az ÚR nyomorúságodról. 12Szilaj ember lesz ez! Kezet emel mindenkire, de rá is mindenki, kárt tesz testvéreinek, ahol csak tanyázik



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #72 Dátum: 2014. Július 25. - 21:34:07
Kamilla azt mondtad,” Vagy megtérnek.” 
Lehet, hogy unjátok, de abban hiszek, hogy az elragadtatás után Isten elpecsételteti a zsidók közül azokat, akik meg fognak térni.(Ezékiel  9.r. És Jel-7.r)
Mikor az AK uralma feléhez ér, és 180 fokos fordulatot vesz, elkezdődik a NNY. Akkor az elpecsételtek meg fognak térni



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2014. Július 25. - 21:43:10
Izrael választottainak meg kell térniük, s meg fognak térni, ez nem lehet kérdés!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #74 Dátum: 2014. Július 26. - 07:22:00
Margitka!  :)

Én arra írtam, hogy "vagy megtérnek", hogy Csaba előtte írta, a terroristákról: "remélem egyszer az összes elpusztúl."

Nem a zsidókról írtam...

Több prófécia szól arról, hogy Izrael maradéka megtér, pl. Zakariás 12. fejezete.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.