Szerző Téma: Izrael államának két arca  (Megtekintve 42591 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #75 Dátum: 2014. Július 26. - 16:03:49
Nem könnyü most a keresztény embernek állást foglalni Izráellel kapcsolatban, mert az ami most ott folyik nyilvánvalóan köszönő viszonyban sincs azzal, amit mi reménykedve várunk. De ez a borzalom is előkészíti azt ami majd ott be fog következni. Mert Izráel maradéka egy napon majd megtér és akkor bezáratik a kegyelem nemzetekbeliek számára. De addig még vannak, lesznek történések amelyek engem, mint Isten szeretetével megismertetett keresztény embert végtelen szánalommal és együttérzéssel tölt el a konfliktus szenvedői felé. Hogy ott kinek van igaza? Nem tudhatjuk, mert a sajtó erősen torzít mindegyik a maga érdekeltségének megfelelően. Azt tudni kell, hogy a jelenlegi Izrel még egyszer megaláztatik, hiszen jelenleg ők még tagadják a Messiást. Még hosszú út és sok szenvedés vezet amíg betelik az Irás. Azért nekünk azt kell tennünk amit az Ige tanácsol : imádkozzatok Jeruzsálem békességéért!

/ Tudod Kamilla Izráelnak onnan van tartaléka, utánpótlása, hogy az 500 leggazdagabb zsidó folyamatosan lobbizik Izráel érdekében az USÁ-ban, és ennek kézzel fogható eredményét, köztük a legmodernebb katonai technológiát is biztosíítják Izráel számára/



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #76 Dátum: 2014. Július 27. - 03:30:15
Irmuska! Ezt én másképpen értettem meg:
" Mert Izráel maradéka egy napon majd megtér és akkor bezáratik a kegyelem nemzetekbeliek számára."

Inkább nagyon is megnyílik, mert az elragadtatástól Izrael megtéréséig a következő Ige lesz érvényben:

"11Jön majd olyan idő - így szól az én URam, az ÚR -, amikor éhséget bocsátok a földre. Nem kenyérre fognak éhezni, és nem vízre fognak szomjazni, hanem az ÚR igéjének hallgatására. 12Támolyognak majd tengertől tengerig és északtól keletig. Bolyonganak, és keresik az ÚR igéjét, de nem találják. "

Izrael megtérése után pedig Ézsaiás 66,19:"és a megmentetteket elküldöm a népekhez: Tarsísba, Púlba és Lúdba, az íjászokhoz, Tubalhoz és Jávánhoz, a messzi szigetekre, amelyek még nem hallották híremet, és nem látták dicsőségemet. Vigyék hírül dicsőségemet a népeknek."



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #77 Dátum: 2014. Július 27. - 03:37:25
Kétszer íródott be, az egyiket levettem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 27. - 03:41:32 írta Margit »



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #78 Dátum: 2014. Július 27. - 06:46:40
Drága Margitkám!

Teljesen tiszteletben tartom azt amit te megértettél az Igéből. Én amikor ezekkel foglalkoztam, akkor ugy értettem meg, hogy amikor a zsidók felismerik a Messiás és elfogadják - és ez a maradék - akkor már a pogányok számára betelt a kegyelmi időszak.
De én azt hiszem, hogy ezen vitatkozni nem érdemes, mert a jelenlegi zsidóság ettől nagyon messze áll.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2014. Július 27. - 08:26:49
Ha most, mikor a zsidóktól el vétetett a kegyelem,  mégis vannak zsidó megtértek, ugyan úgy lesz akkor  mikor elvétetik tőlük a kegyelem és visza adatik a zsidóknak. a nemzetek közzűl is még megtérhetnek

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #80 Dátum: 2014. Július 27. - 08:52:09
Idézet
Izrael megtérése után pedig Ézsaiás 66,19:"és a megmentetteket elküldöm a népekhez: Tarsísba, Púlba és Lúdba, az íjászokhoz, Tubalhoz és Jávánhoz, a messzi szigetekre, amelyek még nem hallották híremet, és nem látták dicsőségemet. Vigyék hírül dicsőségemet a népeknek."

Szia Margitka, szöget ütött a fejembe valami ezzel az igével kapcsolatban, azt mondja, hogy a megmentetteket elküldi az Úr olyan helyekre, ahol még nem hallották a hírét. A nyomorúság hét éve alatt ez nem lehetséges szerintem olyan értelemben, hogy akkor már nem lesznek olyan népek, akik nem hallottak az evangéliumról, mert az Úr Jézus azt mondta:       
"Isten országának ezt az evangéliumát pedig hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jön el a vég." Mt 24:14

Én ezt az igét eddig úgy értettem, de lehet, hogy nem jól, hogy a 7 év, csak ezután kezdődik el, miután minden nép már hallott az Úrról.  :nemtudom:

df1 df2 df3
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 27. - 08:54:01 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2014. Július 27. - 11:08:34
Sziasztok! :int
Róm.11:  25. Mert nem akarom, hogy ne
tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy
magatokat el ne higyjétek, hogy a
megkeményedés Izráelre nézve csak
részben történt, a meddig a pogányok
teljessége bemegyen.

A fenti ige alapján nekem is úgy tanították, ahogy Irmának, hogy amikor Izrael megkeményítése végéhez ér, a pogányok számára a kegyelem bezárul.
Nem rég értettem meg az igéből, hogy ez tévedés!
A pogányok teljességére vonatkozó üzenet azokra a pogányokra (reánk is) vonatkozik, akik az EGYHÁZBA MENNEK BE.
Margitka által hozott igék és a Jelenések könyve meggyőzőtt arról, hogy a pogányok számára az egyházon kívül, ''rosszabb körülmények között'', DE VAN ÜDVÖSSÉG!
(PL. JEL.21:24-26; 22:2)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2014. Július 27. - 11:48:36
Idézet
Izrael megtérése után pedig Ézsaiás 66,19:"és a megmentetteket elküldöm a népekhez: Tarsísba, Púlba és Lúdba, az íjászokhoz, Tubalhoz és Jávánhoz, a messzi szigetekre, amelyek még nem hallották híremet, és nem látták dicsőségemet. Vigyék hírül dicsőségemet a népeknek."

Szia Margitka, szöget ütött a fejembe valami ezzel az igével kapcsolatban, azt mondja, hogy a megmentetteket elküldi az Úr olyan helyekre, ahol még nem hallották a hírét. A nyomorúság hét éve alatt ez nem lehetséges szerintem olyan értelemben, hogy akkor már nem lesznek olyan népek, akik nem hallottak az evangéliumról, mert az Úr Jézus azt mondta:       
"Isten országának ezt az evangéliumát pedig hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jön el a vég." Mt 24:14

Én ezt az igét eddig úgy értettem, de lehet, hogy nem jól, hogy a 7 év, csak ezután kezdődik el, miután minden nép már hallott az Úrról.  :nemtudom:

df1 df2 df3

Szia Virág.
Ez az ige  (szerintem) , vagyis a "vég" az a teljes véget jelenti. http://oromhir.net/forum/Smileys/alapcsomag/2smitten.gif

"Isten országának ezt az evangéliumát pedig hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jön el a vég." Mt 24:14

Az elragadtatás után még lesznek olyanokakik nem hallották az igét, s azok akik nem hallották  Krisztus evangéliumát, azok közzűl lehetnek megtértek.
Viszont akik engedetlenkedve elutasították az evangéliumot, az Isteni üzenetett, azok megkéményítettnek. 2Thess 2:10 -12

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 27. - 12:08:50 írta Virág »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2014. Július 27. - 18:04:11
Drága Irmuska! Köszönöm, hogy válaszoltál. Nem vitatkozásnak szántam, csak én is szerettem volna közreadni, ahogy én láttam meg



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2014. Július 27. - 18:08:10
Margitkám! Erre való a fórum. Igy beszélgetve tanulhatunk, épülhetünk egymás hite által.

 virag10



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #85 Dátum: 2014. Július 27. - 18:11:49
Ha most, mikor a zsidóktól el vétetett a kegyelem,  mégis vannak zsidó megtértek, ugyan úgy lesz akkor  mikor elvétetik tőlük a kegyelem és visza adatik a zsidóknak. a nemzetek közzűl is még megtérhetnek

 :2smitten:

Igen, igen, így értem én is

 df4



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #86 Dátum: 2014. Július 27. - 18:33:28
Én is így értem.

 :)



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #87 Dátum: 2014. Július 27. - 19:02:04
Szia Virág!
Az én meglátásom szerint az Ámós 8,11-12
 „11Jön majd olyan idő - így szól az én URam, az ÚR -, amikor éhséget bocsátok a földre. Nem kenyérre fognak éhezni, és nem vízre fognak szomjazni, hanem az ÚR igéjének hallgatására.12Támolyognak majd tengertől tengerig és északtól keletig. Bolyonganak, és keresik az ÚR igéjét, de nem találják.  „
időszaka az elragadtatástól a NNY kezdetéig tart majd.
Az elragadtatáskor a Gyülekezetet viszi el az Úr a földről. Az összes többi ember itt marad. Az Igéből látszik, mennyien sóvárognak  tiszta igehirdetés után. Fáradtságot nem kímélve, keresik , de nem találják. Hogy a zsidók nehogy felvegyék az AK bélyegét, a NNY kezdetekor Isten Lelke elvégzi az elpecsételt zsidókban, hogy megtérjenek. Az elragadtatáskor itt maradt népek még mind itt élnek a lakóhelyeiken. Az elpecsételtek keresztyénné lesznek, a hamis próféta utasításait nem hajtják végre, (beszélő kép imádás, bélyegek felvétele) elkezdődik a keresztyén üldözés és a megtértek menekülnek minden irányba és viszik az evangéliumot.

A vég, az még soká jön el. Mit nevezünk végnek? Az AK uralmát Jézus élők fölötti ítélete zárja le. De az élet megy tovább. Igaz, hogy az ítélet után kevesen maradnak, de gyorsan szaporodnak. Jézus újjáteszi az ítéletben összetört földet, összegyűjti a megmaradt hívő zsidókat, letelepíti őket Izrael földjén és elkezdődik az ezeréves királyság. Csak ennek végén jön el a vég, az utolsó ítéletkor.

Nekem így áll össze.
 virag3



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #88 Dátum: 2014. Július 27. - 20:12:33
Kedves Margit és Zoli, köszönöm szépen a válaszokat! Most még forgatom magamban. virag7 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2014. Július 31. - 08:21:50
Zsuzsa Domb
MIÉRT GYŰLÖLIK A NÉPEK IZRAELT ?
Ezt a Biblia nélkül nem lehet
megérteni, mert a féltékeny, pusztitó
gyűlölet szellemi oka el van rejtve a
világ elől, és ez:
Isten kiválasztása.
"Izráel fiai:...Csak titeket
választottalak magamnak e földnek
minden nemzetségei közül;" Ámós
3.2.
"Mivel kedves vagy az én
szemeimben, becses vagy és én
szeretlek: embereket adok
helyetted, és népeket a te életedért"
És.43.
Ezért állnak szemben a népek
Izraellel kezdetektől fogva.
Izrael lakossága alig 8 millió,
területe is mindössze kb 20-21 ezer
km2. Józanul belegondolva: nem
abszurd, hogy ez a kis nép állandóan
a figyelem centrumában áll a
világsajtóban?? nincs szinte napi hir
nélküle?
Nincs nép, amelyiket ennyi koholt
váddal illettek volna! Nincs nép,
amelyik ennyi üldöztetést, elszánt
népirtást, pogromokat szenvedett
volna el a történelem során! Nincs
nép, amelyik ennyi indulatot
generálna!
Bár sok a példa zsarnoki, népirtó
rendszerekre, Észak-Kóreától Irán-
Irak-ig, szörnyű események a ruandai
népirtástól a Hamasz
kegyetlenkedéséig...a nőkkel,
gyerekekkel való brutális
visszaélésig...a világszerte egyre
sűrűsödő szörnyű kereszténygyilk
osságokig...KIT ÉRDEKEL...???!!! a
célkeresztben a zsidóság áll !!!
Erre a szembeállásra csak Isten
képes, és fog is pontot tenni a
történelem végén,
A népek gyűlöletét egyébként jól
szemlélteti Jákób - Istentől kapott uj
nevén: Izráel (1Móz.32.28) fiainak
története az 1Móz.37-ben:
Mivel Izráel "minden fiainál jobban
szerette Józsefet..és cifra ruhát
csináltatott neki"," Irígykednek azért
reá az ő bátyjai;" Ez a
testvérféltékenység gyilkos
indulatokba csapott át, de Józset
ennek ellenére mégis betöltötte
elhivását, és népe megmentője lett.
Hasonlóan Izráel is betölti
"kiválasztott" elhivását.
!!! Közülük támadt az üdvösség a föld
összes népére !!!
Bár sok-sok szenvedés és próba
árán, de botlásai ellenére maradéka
végül mégis szivéből megtér zsidó
Messiásához, aki az Olajfák hegyére
lépve, megsemmisiti lehelletével
ellenségeit örökre. (Zakariás 14)


'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13