Szerző Téma: Nehezen érthető Igehelyek  (Megtekintve 87554 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2011. Július 29. - 10:14:56
Olvasandó: Ef 4:11-16. Ebből a részből a 16-os versre figyeltem fel most:

Az egész test pedig az ő hatására egybeilleszkedve és összefogva, a különféle kapcsolatok segítségével, és minden egyes rész saját adottságának megfelelően működve gondoskodik önmaga növekedéséről, hogy épüljön szeretetben.

A minden egyes rész az mire vonatkozik, egy-egy gyülekezetet jelent? Vagy az egyes hívőket?
Milyen különös ez, hogy minden egyes rész a saját adottságának megfelelően önmaga gondoskodik a növekedéséről. Kérném szépen, hogy mondjatok erről néhány gondolatot, hogy Nektek mire utal ez?

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2011. Július 29. - 11:50:09
"Akiből az egész test, szép renddel egyberakatván és egybeszerkesztetvén az Ő segedelmének minden kapcsaival, MINDEN EGYES TAGNAK MÉRTÉKE SZERINT VALÓ MUNKÁSSÁGGAL TELJESÍTI A TESTNEK NEVEKEDÉSÉT A MAGA FÖLÉPÍTÉSÉRE SZERETETBEN."
Ef. 4:16 Károli-fordítás

Theológiailag és a Biblia alapján én úgy látom, hogy az Úr Jézus Krisztus nem beszél üdvözülő felekezetekről, hanem csupán üdvözülő személyekről.
Maga a láthatatlan egyház sem a megváltott felekezetek, hanem a megváltott személyek közössége Krisztussal.
A Károli fordítás alapján én úgy látom, hogy az Ef. 4:16 a láthatatlan egyháznak a felépítéséről beszél, ezért nem az egyén önmaga által történő építését, hanem a gyülekezet (láthatatlan egyház) egyének által történő épűlését tárja elénk, kiemelve azt a tényt, hogy a keresztyénség egy "társasjáték", amelyben mindenkinek a saját képességei szerint a KÖZ JAVÁT KELL SZOLGÁLNIA!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 29. - 12:03:42 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #32 Dátum: 2011. Július 30. - 08:07:44
a keresztyénség egy "társasjáték", amelyben mindenkinek a saját képességei szerint a KÖZ JAVÁT KELL SZOLGÁLNIA!
:2smitten:
  Jó lenne megbeszélnünk,értelmeznünk ezt a XXI. századi magyar gyülekezeti gyakorlatban. Működik-ez?
Jól működik?
Ki dönti el,hogy mi az én feladatom-elhívásom? 
Álomban  szól Isten,vagy pápa_püspök_esperes_lelkipásztor_közkeresztyén  által,hogy  -például: "menj,indulj el  gyülekezetet  alapítani..." ?

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2011. Július 30. - 10:50:14
Szia Zsotza tesóm! :2smitten:

Látom erőteljesen foglalkoztat Téged az elhívásod kérdése! :)
Ez mindenképpen dicséretes dolog, hiszen aki őszíntén keresi az elhívását, az az ember Isten akarata szerinti szolgálatra törekszik az egyházban.
Szoval két kategóriát jelöltél meg a szolgálati elhívással kapcsolatban:
1, Mások jelentik ki számodra
2, Isten jelenti ki számodra (álomban).

A biblia alapján azt kell mondjam, hogy ez csakugyan így van, tapasztalataim szerint pedig ma is így működik, illetve így kellene működnie!

 Virág által idézett igeszakaszból emelnék ki egy gondolatot a számodra:
"az Ő SEGEDELMÉNEK minden kapcsaival"
Krisztus Urunk hathatós segítsége nélkül nincsen Isten előtt alkalmas szolgáló, sem pedig szolgálat!
Magyarul, ha Isten elhív valamire, akkor Ő az elhívásodhoz szűkséges túlajdonságokat ki is munkálja Benned!
Pl. Nem hív el valakit igehírdetőnek, aki aztán nem képes a gyülekezet előtt megszólalni!
Nem Istentől való annak a tanítónak az elhívása, aki tárgyi tévedésekbe esik, aztán konokul ragaszkodik hozzájuk.

Amikor másoktól kapsz támpontokat egy-egy szolgálati területre, pl felkér a gyülekezeted presbiternek, vagy missziós szolgálatra, akkor ez azért van, mert az Isten által kimunkált alkalmatosságod szembetűnt számukra!
Ha közvetlenül Isten hív el valamire, akkor az ellen ember nem szólhat semmit sem, mert az alkalmatosságod is nyílvánvalóvá válik a Biblia fényében.
Lásd pl. Spurgeont!
Egyet kell értenem azokkal a testvérekkel, akik az írói vénádra felfigyeltek! :)

Aztán a másik kérdésedre azt kell mondjam, hogy sajnos nem teljesen biblikusan működnek ma ezek a dolgok a legtöbb gyülekezetben! :(
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 30. - 11:29:24 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #34 Dátum: 2011. Július 30. - 11:42:01
Köszönöm szépen Válaszod, Csaba Testvér!  Ezekkel  az elméleti  keretekkel  én is  tisztában  vagyok,-már  "csak" a gyakorlati  megtapasztalás "lenne  hátra". 
  Írod: 

Egyet kell értenem azokkal a testvérekkel, akik az írói vénádra felfigyeltek! :)

  Hol Találkoztál ilyen testvérekkel...? 

Én éppen  olyan  visszajelzéseket  kaptam,hogy meg kellene  tanulnom helyesen írni (- jogos),
és a mondat-szerkesztéseim, a szöveg-tördeléseim   sem jók.
                             Az  Olvasónak  meg a legtöbbször  igaza van. 
Egy másik  topikban  beszélgettünk  arról,hogy egy dolog,hogy  valaki  szeretne csinálni  valamit ,
-és másik  dolog,hogy van-e  ereje,szépsége,tartalma a tevékenységnek,vagy  pedig  súlytalan  "hobby"  időtöltés.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2011. Július 30. - 12:59:46
A Nyughatatlanon Katinka és Habi is útaltak erre, csak talán elkerülte a figyelmedet. :)
Mit értesz a gyakorlati oldalon? :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 30. - 14:24:24 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #36 Dátum: 2011. Július 30. - 13:29:56
A Nyughatatlanon Katinka és Habi is útaltak erre, csak talán elkerülte a figyelmedet. :)
Mit értesz a gyakorlati oldalon? :szelid:


Utána-olvastam.  Nem állítják,hogy  az írás lenne a  "talentumom",Katinka  fogalmaz még a leghatározottabban,hogy Neki sokat jelentenek
a  kommentjeim.   Kedves,-és nekem is  jólesett.   Tényleg.   Azonban  helyén kell  kezelni  mindent. 
Nekem is  jólesik,ha  valaki kommentel a blogomon.
A blog-írásnál  derül  ki az  igazság.  egy jó blog-post olyan,mint egy jó    Igehirdetés, -film,- focimeccs!
 
                         Az  esemény  után is  beszédtéma!

Ha nem jól  sikerült,akkor   egy óra  múlva  elfelejtik.   Ha  jó a  blog-post,akkor nem  tudják  megállni,hogy kommenteljenek.
                                    A  többi  az  magyarázat.......

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2011. Július 30. - 13:41:08
No látod a "jó igehírdetés" nem a róla való beszélgetésre, hanem CSELEKVÉSRE indít! :)  :2smitten:
Te mit érzel magadban, mire hívhatott el az Úr?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 30. - 14:25:26 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #38 Dátum: 2011. Július 30. - 13:46:01

Te mit érzel magadban, mire hívhatott el az Úr?
Nem  érzek / tapasztalok semmilyen  tehetséget  magamban.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2011. Július 30. - 13:58:24
Zsotza tesóm, nem értékeled Te egy kissé alá önmagad?
Nem tom, de példaul én Veled nagyon szívesen beszélgetek az Igéről, mert hogy tisztán látod és biblikusan gondolkozol felőle!
Tulajdonképpen Katinka mondandója is ide kapcsolódik...
Szoval az Igét megérteni, érteni, értelmezni is ajándék Istentől, talán az egyik legszebb és leghasznosabb karizma.
Hogy miként tudod ezt Isten dicsöségére és mások áldására fordítani, ez már a személyes kreativításodon is múlik!
Ne járj úgy Testvérem, mint az a szolga, aki az egyetlen "talentumát" is a földbe ásta, mert félt kamatoztatni!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 30. - 14:26:43 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #40 Dátum: 2011. Július 30. - 14:09:32
Derek Prince tanította -ha jól emlékszem: Ha megteheted,hogy NE taníts,akkor tényleg ne taníts!
Ha  azonban az Isten  elhívott tanítani ,akkor   nem Tudsz nem tanítani.

Én  abszolút  nem gondolom,hogy tanításra kaptam  volna  ajándékot.
 
Szerintem az,hogy  valaki  "kapizsgálja egy kicsit" a  Szentírást,még  messze  nem jelenti  azt,hogy a Szent Lélek  elhívta  volna  tanítónak.
A  "mély-teológia"  meg  _alapból_  nem  vonz.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2011. Július 30. - 20:39:30
Én nem mondhatom meg senkinek sem, hogy mire hívta el az Isten! :szelid:

Az viszont biztos, hogy egyetlen keresztyént sem hagy ajándékok nélkül!

Sajnos a gyülekezetek többségében nem szorgalmazzák, hogy a testvérek bekapcsolódjanak az aktív szolgálatba.
A szolgálat alatt nem kell mindig "eget rengető" dolgokat értenünk!
Viszont éppen a Virág által idézett efézusi igeszakasz számol be arról, hogy a bibliai egyházmodellben nincsen egyetlen passzív keresztyén sem.
Nem szabad azt állítanunk, hogy egyetlen olyan ajándékot sem kaptunk Istentől, amivel szolgálhatnánk az Ő dicsőségét és a gyülekezet javát.
Valóban két szélsőség létezik ezen a területen is, amikor az ember alúl, vagy túl értékeli magát, egyik sem egészséges...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 30. - 22:12:11 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #42 Dátum: 2011. Július 30. - 20:48:58
Nekem pozitív tapasztalatom van  gyülekezeti  fronton. 

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2011. Július 30. - 21:19:54
Szuper! Akkor mesélnél erről? :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 30. - 22:11:27 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #44 Dátum: 2011. Július 31. - 06:55:40
Nekem pozitív tapasztalatom van a gyülekezetemben arról,hogy nem korlátozzák a tesókat a szolgálatban.
Egy  példa:  a  vasárnap  délutáni  Istentiszteleten, az  Igehirdetés  után  bárki  tehet  bizonyságot,  felolvashat, megoszthatja   tapasztalatát.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 31. - 20:12:13 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"