Szerző Téma: Evolúció és teremtés  (Megtekintve 11614 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető clio

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #30 Dátum: 2018. Október 30. - 20:42:07
[valasz author=nagy lajos link=topic=313.msg88222#msg88222 date=1540547738]

[/valasz]

Szia Aksza! vint

Igen ez a téma engem mindig nagyon érdekelt! Hatalmas anyagot gyűjtöttem össze belőle. könyveket előadásokat vitákat.
Egy nem keresztény fórumon több oldalas eszmecserét folytattunk. Sőt más fórumokon vitáztunk.
Én is úgy látom ahogy te. Viszont nagyon sok a tudatlan ember aki soha nem hallott arról hogy a darwini evolúció valójában nincs bebizonyítva. Sőt a tudomány ágak egy egy képviselője azt gondolja hogy épp a másiknál van a kulcs a bizonyíték.
A molekuláris biológia elképesztő világ tárul elénk olyan fantasztikus gépezetekkel és brilliáns részletekkel hogy elámulunk. Egy a témában járatlan de annál nagyobb hangú darwinista meg kijelenti hogy a DNS úgy alakult ki mint a hópelyhek.
Hát igen a windows 7 pedíg úgy hogy ki be kapcsolgattunk a számítógépet sok 1-es és 0-ás keletkezet majd véletlenül összeállt a szoftver.
Ráadásul a DNs makromolekulát speciális enzimek kapcsolják össze magától a kémiai kötések nem állnak össze spirál formában mert az atomok csak a közvetlen szomszédukra hatnak. ezek az enzimek ( meghatározott aminosav kombinációval rendelkeznek így van spéci térbeli formájuk mint egy szerelő gépezetnek) De ezt a formát a DNS kódolja.  Ráadásul a DNs másolásához RNS molekulákra van szükség . Ezekről készülnek el az aminosavak és így a fehérjék.
A DNS nagyon bomlékony, önmagában pedig tehetetlen.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2018. Október 30. - 21:33:03
[valasz author=nagy lajos link=topic=313.msg88391#msg88391 date=1540892053]

[/valasz]

Kedves Lajos!
Nem hiszem, hogy eretneknek kell tartanom, mert mást gondolsz a Bibliáról.
Különben is ezt a megtisztelő címet már én birtoklom ezen a fórumon. :P

Éngem elsősorban nem az érdekel, hogy mit mond a tudomány egyes kérdésekről, már a történelem során sokszor bebizonyosodott, hogy ami ma tudásnak tűnik, az holnap tévedésnek bizonyul.

Valójában éngem a tényszerű hibák érdekelnek.

Hogy a Bibliát csak allegórikus módon lehetne értelmezni, azért az picit felelőtlen kijelentés, mert az örök élet és a kárhozat is a Bibliai kinyilatkoztatások részét képezik.

Hogy az özönvízhez hasonló események más kultúrákban is megjelennek még nem biztos, hogy ugyanarról az eseményről számolnak be. Ettől még egyiknek sem kell valótlannak lennie.

A Bibliának egyik fontos jellemzője, hogy mindig azon az értelmi színvonalon szól, amelyet a kortársai megérthettek, de legalább felfoghattak. A DNS,  a fehérjék, szerves vegyületek vagy a sejtek fogalma nem sokat mondhatott volna Mózes idejében, vagy az ókor bármely szakában.
Egy biztos, a majom szerű közös őstől való származást kizárja...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 30. - 21:34:53 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2018. Október 30. - 22:20:16
Szia Aksza! vint

Igen ez a téma engem mindig nagyon érdekelt! Hatalmas anyagot gyűjtöttem össze belőle. könyveket előadásokat vitákat.
Egy nem keresztény fórumon több oldalas eszmecserét folytattunk. Sőt más fórumokon vitáztunk.
Én is úgy látom ahogy te. Viszont nagyon sok a tudatlan ember aki soha nem hallott arról hogy a darwini evolúció valójában nincs bebizonyítva. Sőt a tudomány ágak egy egy képviselője azt gondolja hogy épp a másiknál van a kulcs a bizonyíték.
A molekuláris biológia elképesztő világ tárul elénk olyan fantasztikus gépezetekkel és brilliáns részletekkel hogy elámulunk. Egy a témában járatlan de annál nagyobb hangú darwinista meg kijelenti hogy a DNS úgy alakult ki mint a hópelyhek.
Hát igen a windows 7 pedíg úgy hogy ki be kapcsolgattunk a számítógépet sok 1-es és 0-ás keletkezet majd véletlenül összeállt a szoftver.
Ráadásul a DNs makromolekulát speciális enzimek kapcsolják össze magától a kémiai kötések nem állnak össze spirál formában mert az atomok csak a közvetlen szomszédukra hatnak. ezek az enzimek ( meghatározott aminosav kombinációval rendelkeznek így van spéci térbeli formájuk mint egy szerelő gépezetnek) De ezt a formát a DNS kódolja.  Ráadásul a DNs másolásához RNS molekulákra van szükség . Ezekről készülnek el az aminosavak és így a fehérjék.
A DNS nagyon bomlékony, önmagában pedig tehetetlen.

Szia Clio!

Nekem is parázs vitáim voltak erről evolucionistákkal éveken át  :D

Az én véleményem a darwini evolúció-elméletről az, hogy az egy dogma!
Egy megkérdőjelezhetetlen, megfellebbezhetetlen, kőkemény dogma. Azt a tudóst, aki kétségbe vonja, azt a tudományos elit kirekeszti.

A DNS és a hópelyhek kapcsolatáról már én is hallottam  :D
Az, hogy DNS nem alakul ki sejten kívül, sejt viszont nem alakul ki DNS nélkül, már mellékes ennek a hópelyhes társaságnak. Mint ahogy az is, hogy információ nem keletkezik a semmiből, magától, és hogy mennyi plusz információra lenne szükség a DNS-ben ahhoz, hogy egy papucsállatkából ember legyen, az nem probléma az evolucionistáknak. Ugyanis van nekik egy varázspálcájuk, amit úgy hívnak hogy IDŐ! Sárgalacsin + idő = élet. Papucsállatka + idő = ember.
Csak néhány milliárd év kell, és a békakirályfi meséjéből valóság lesz! Sőt, tudomány!

Valahol még vicces is lenne ez, ha nem tudnánk, ki áll emögött az elmélet mögött, ki a szerzője. Ijesztő, ahogy az egész világgal így megetette ezt az ideológiát, ami mögött semmiféle tudomány nem áll, csakis kizárólag az Isten elleni lázadás.
És megfigyeltem, hogy a kardos evolucionisták mindig elszánt ellenségei Istennek és a Bibliának. Valójában nem Darwin elméletét védik, hanem támadják az istenhitet és a Bibliát. Nem tudományos alapon, ahogy hazudják, hanem érzelmi és világnézeti alapon.
Engem nem is érdekelt volna, hogy ők ebben hisznek, felőlem mindenki abban hisz, amiben akar. Engem mindig az késztetett velük vitára, hogy azt állították, ez az evolúciós, békakirályfis agymenés, ez tudomány! Ez a néphülyítéses átverés az, amitől beindul bennem a fúria  :D



Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2018. Október 31. - 11:32:49
kedves Csaba !

ezt írod, amellyen teljességgel egyet is értve, be is fejezem :
"A Bibliának egyik fontos jellemzője, hogy mindig azon az értelmi színvonalon szól, amelyet
a kortársai megérthettek, de legalább felfoghattak" …

mi emberek komplikáljuk a dolgokat, Isten mindíg csak egyszerusíti azokat számunkra,
mint valami csecsemok számára. Amikor Jézus feltette a kérdést tanítványainak, arról,
hogy az emberek mit tartanak róla, ezt teljesen 'liberális' módon tette. Egyetlen választ
nem vetett el …, viszont egy esetében megjegyezte, hogy ez egy isteni suggallat (a Péter-i)

igen, a Biblia minden hiányossága, helytelensége ellenére is egy isteni alkotmány (hogy
ez közvetetlen, vagy közvetett is) …
szeretettel, L



Nem elérhető clio

  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #34 Dátum: 2018. Október 31. - 20:45:12
[valasz author=Aksza link=topic=313.msg88395#msg88395 date=1540934416]

[/valasz]

fúria? :D vmosoly12

Kérdés a kezdetekhez avagy a teremtés logikája című könyv megvan neked?



Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2018. November 01. - 21:02:50
Kérdés a kezdetekhez avagy a teremtés logikája című könyv megvan neked?

Ezek sajnos nincsenek, pedig van néhány könyvem a témában.

És Te ismered-e Jim McKay-t? Ő egy ausztrál geológus professzor, egyszer tartott egy előadás-sorozatot a SOTÉ-n is teremtés vs evolúció témában, ott voltam, nagyon jó volt!

https://www.youtube.com/watch?v=hjnu4mP2KAY



Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #36 Dátum: 2019. Február 03. - 18:50:36
[valasz author=Csaba link=topic=313.msg88387#msg88387 date=1540828677]

Ha a Bibliát te is Istentől ihletett írásnak tartod, akkor nem értem hogyan kritizálhatod. Ez a kettő szerintem nem fér össze. Gondolod, hogy a Teremtőt fölülmúlhatja, kiigazíthatja bármelyik teremtménye?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2019. Február 03. - 20:13:02
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=313.msg89269#msg89269 date=1549216236]

[/valasz]
A Biblia Istentől ihletett, de nem Isten.
Először azt kellene egyszer tisztázni, hogy mit jelent ez valójában.
Miben áll az ihletettség, s hogyan mutatkozik meg a Bibliában.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2019. Február 04. - 09:25:54
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=313.msg89269#msg89269 date=1549216236]

[/valasz]

Kedves Piros Tulipán!
Ez a téma már sok indulatot szított itt a fórumon.
Azt kérdezed, ha ihletettnek tartom a Bibliát, hogyan kritizálhatom?
Kiigazíthatja-e a teremtmény a Teremtőjét?
A Teremtőt semmiképpen sem igazíthatom ki, no de a Biblia nem is a Teremtő, de mégcsak nem is a hórebi kőtábla, amit Isten a saját újjaival írt volna meg...
Amíg úgy gondoltam, hogy a Bibliát nem kritizálhatom, addig azokat kritizáltam, akik mást olvastak ki belőle, mint én.
(Lásd pl. az eleve elrendelés kérdését.)
Elég hosszú időnek kellett eltelnie, mire felfogtam, hogy nem az "engedetlenség", vagy a makacság, de nem is a Szentlélek vezetésének hiánya juttatja el az embereket gyakran ellentétes véleményekre, látásokra.
Bár milyen nagy botrány is ez, ezt maga a Biblia teszi.
Főként az ellentmondásaival, emberileg zavaros megfogalmazásaival.
A Bibliát nem Isten írta, hanem emberek. A Bibliát nem Isten fűzte össze, hanem az emberek "kanonizálták".
Amióta a világ világ, ember még tökéleteset soha nem alkotott...
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 04. - 09:38:26 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #39 Dátum: 2019. Február 04. - 17:27:27
[valasz author=Csaba link=topic=313.msg89273#msg89273 date=1549268754]

Kedves Csaba!

"A Bibliát nem Isten írta, hanem emberek. A Bibliát nem Isten fűzte össze, hanem az emberek "kanonizálták".
Amióta a világ világ, ember még tökéleteset soha nem alkotott..." Ezzel nem értek egyet. Isten azokkal az emberekkel volt a Szentlélek által akik leírták a Bibliát és ugyanígy volt jelen amikor a sok-sok írás közül kiválasztották a Biblia ma olvasható részeit.

"Keressétek majd ki az ÚR könyvéből, és olvassátok el! Egy sem fog hiányozni ezek közül, sem egyik, sem másik nem marad távol, hiszen az ÚR ad parancsot nekik, az ő lelke gyűjti össze őket." (Ézsaiás 34:16)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2019. Február 04. - 17:30:26
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=313.msg89275#msg89275 date=1549297647]

[/valasz]
Kedves Piros Tulipán!
Szerinted az ésaiási igevers az akkor még ismeretlen Bibliáról, vagy az ismert ószövetségi kánonról beszél?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 04. - 17:31:10 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2019. Február 04. - 17:39:20
Ha egészen őszínte akarok lenni, én úgy látom, hogy konkrét események bekövetkezéséről van szó, amelyeket a 34. fejezetben találsz felsorolva. Egyáltalán nincs szó a kanonizációról.
Csupán a megszokott keresztyén hagyomány ezt akarja belemagyarázni a 16.versbe...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2019. Február 04. - 17:46:55
"Ezzel nem értek egyet. Isten azokkal az emberekkel volt a Szentlélek által akik leírták a Bibliát és ugyanígy volt jelen amikor a sok-sok írás közül kiválasztották a Biblia ma olvasható részeit."
Ezzel viszont én nagyjából egyetértek!
:)
Bár az ihletett írókkal inkább volt a Szentlélek, mint a Szentíratokat széjjel válógató egyházatyákkal.
Erről tanúskodnak a kűlönbőző bibliai kánonok is...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #43 Dátum: 2019. Február 04. - 18:07:02
[valasz author=Csaba link=topic=313.msg89278#msg89278 date=1549298815]

Szíved joga és lelked rajta, hogy kritizálod a Bibliát. Nem te vagy az egyetlen. Számomra Isten ihlette minden szavát és úgy van jól ahogy van. Szívem joga és lelkem rajta, hogy így érezzek.
További szép estét kívánok!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2019. Február 04. - 18:21:34
[valasz author=Piros Tulipán link=topic=313.msg89281#msg89281 date=1549300022]

[/valasz]
Kedves Piros Tulipán!
Természetesen szíved joga úgy és azt hinni, amit akarsz!
:szelid:
Csak emlékeztetnélek, hogy a téma kettőnk közt úgy kezdődött, hogy kérdeztél én meg válaszoltam.
A szó szerinti ihletettség egy nagyon rossz vicc, mert az azt jelentené, hogy Isten tollba mondta a Bibliát.
Persze ezt is szíved joga hinni és vallani.
További szép estét kívánok én is!
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13