Szerző Téma: Re.Felekezetek  (Megtekintve 40853 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Babóca

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2013. November 20. - 15:14:57
A topicot újra megnyítottam!
:int


Sziasztok...

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a sok-sok választ,tegnap nem Úrvacsoráztunk,egyébként is nagyon sok Egyesületi papírmunka volt rajtam,amit meg kellett csinálni... vabrand

De nagyon szépen köszönöm a reakciókat a kérdésemre...
Ennek fényében,még mindíg nem tudom hogyan mondjam el neki,ezt a hamis gyüli dolgot,igét én is nagyon sokat tudok,ami nem eggyezik az általuk magyrázottakkal...Kicsit tartok ettől,mert már régebben is kértem jöjjön ki onnan,de arra hivatkozott,hogy rajtuk Keresztül ismerte meg Istent,és hogy nagyon sokat segítettek neki.Akkor még kifogás volt,hogy nincs másik gyüli a közelben,de azóta alakult nem messze egy kis baptista közösség olyan helyen,ahol nagy volt a roma bűnözés,azóta azonban tömegesen tértek meg,és merítkeztek be a romák,akik megtértek elfordultak ettől az életmódtól is...Szerintem ezek az igazi gyümölcsök...

A gond csak az,hogy ahogy az adventista közösség tiltja másik gyülibe is járást,és ő többször ide elvitte a tesóját,elhintették neki,hogy ez nem az Úrtól van,mert különböző megtapasztalások is vannak...
Mondhatni karizmatikus baptista roma gyüli.... :2funny:

Így ettől is idegenkedik...

Tudom,hogy el kell mondanom,és hiszem Isten vezetni fog majd...
Egyébként nem szerettem volna én az ablakon bemenni,a nyáron amikor vidéken voltunk szerettem volna beszélni a pásztorral a férjemmel együtt,hogy magyarázatot kérjünk néhány dologra,akár a barátnőm előtt is,hogy bizonyságot nyerhessen ha nem helyes...De a pásztor nem tudott velünk találkozni,mi pdig onnan 250 km-re vagyunk most.
Aztán kértem,hogy telefonon beszélhessünk ezekről a dolgokról,ha megadja a számát én önköntségen is felhívtam volna,de nem adta meg... ???

Így most maradt ez a lehetőség...Imádkozzatok velünk ezért a beszélgetésért...Köszönök mindent.. :2smitten:

Szeretettel:Bogi



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2013. November 20. - 16:32:43
Kedves Bogi!

Én azt mondanám, hogy ne erőltesd ezt a "megmondást". Kérd Istent, hogy munkáljon ki egy alkalmat, amikor nyitottá válik az Ő igazságainak a befogadására. Kérd, hogy Ő nyisson ajtókat. Ne te akard ezt mindenáron. Isten jobban tudja, mikor van itt az az idő, amikor befogadóvá tud válni. Addig beszélgess sokat Istennel erről a dologról, és várd amikor lehetővé válnak a dolgok. Nem mindig tudjuk egyformán fogadni azt amit mondanak nekünk, de ha Isten Szelleme megy előtted, akkor a dolog olyan egyszerűvé válik.

Légy áldott!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2013. November 20. - 20:25:16
Hát az adventista lelkészek általában jól felvannak készűlve az adventizmusból.
''Hazai pályán'' meg azért  lelkileg is előnyben vannak.
És a vallásszabadság nyújtotta jogorvoslat gyakorlásától sem feltétlenül rökönyödnek el.
Nem árt figyelni arra, hogy kinek milyen körülmények között és mit mondasz, mert jogi problémáid is származhatnak belőle.
Abban egyet értek Irmával, hogy az ilyen dolgot nem szabad erőltetni, amíg valaki Istentől nyitottá nem válik.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2013. November 20. - 20:34:12
Szerinted akkor megmaradjon az exadventista topic? Nem szeretnék bajba kerülni, hogyha élnek a jogorvoslati lehetőségükkel...?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2013. November 20. - 21:27:58
Gabi a vallásszabadság aztis jelenti, hogy kifejtheted, ha egy vallással nem értesz egyet, akkor miért nem!
Viszont beállítani egy adventista közösségbe, s ott a hitnézeteik ellen szónokolni, embereket győzködni arról, hogy tévtanítások között vannak, ez már más kategória...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2013. November 20. - 21:30:20
Ja értem akkor nem kell aggódnom! :)



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2013. November 20. - 21:39:20
Ja értem akkor nem kell aggódnom! :)

Gondold el, hogy akkor nekem hogy kéne aggódnom :D



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2013. November 20. - 21:41:30
Neked Sefa már rég nem kellene aggódnod!
hehe

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2013. November 20. - 21:42:59
:) szerencsére én vagyok nyeregben. Bár legszívesebben eltüntetnének.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2015. Június 01. - 09:54:40
Egy katolikus hölgy írása:

Már régóta foglalkoztat az amit látok a világban.  De valahogy nem állt össze a kép. Nem tudtam hogy összerakni de a héten a Szentlélek összepakolta. :)

Az "igaz" egyház ugye a katolikus. Ha Jézus egyháza a katolikus akkor mit keres a Szentlélek az egyházon kívül???  Mivégre van ez a sok keresztény szekta és ez a nagy megújulás az egyházon kívül?   A Szentlélek nem tudja, hogy neki az egyházban a helye?  Mit keres kívül?

A választ az egyik testvér adta meg egy beszélgetés közben.

Vásárhelyről hazajövet arról volt szó, hogy szeretnék elmenni őszre az Imádság háza konferenciára és meséltem róla egyet s mást. Többek között azt, hogy ebben a házban ahol éjjel nappal folyamatosan folyik az imádság és dicsőítés,  és ott van az Oltáriszentség is.

Erre ő kissé felháborodva mondta, hogy minek külön imaház mikor ott van Pesten az Örök imádás templom és ott is lehetne imádkozni.  Minek kivinni Jézust a templomból? 

Kicsit csalódottan be is fejeztem ezt a beszélgetést. Nem feszegettem tovább.

Tegnap féligmeddig megnéztem valami futókat a Tv-ben és ott az egyik futónak volt ez a mondata ami nagyon megfogott. Fel is írtam. " A valóságban nincsenek határok. A határokat mi magunk állítjuk fel magunknak. Ha elhisszük, hogy csak 10km-t tudunk futni akkor annyit is fogunk. A határok a fejünkben vannak."

Amit a Szentlélek összeállított:  A katolikusok fejében be van korlátozva Jézus. El se tudjuk képzelni a templomainkon kívül. Ugyanígy a Szentlelket is.  Csak a katolikus egyházban lehet.  Kívül semmi keresnivalója egyiknek sem.

De Isten másképp gondolkozik.

Jézus ki akar jönni a templomainkból. Ki a világba. Kívül a merev korlátainkon. A vastag templom falainkon.

A Szentlélek kiszökött a világba és most ott rumlizik. :) Hatalmas megtéréseket csinál, gyógyulásokat ad.  Fölfordít mindent.  De legfőképpen a mi korlátainkat borigatja.   Az elképzeléseinket, hogy Jézus csak a katolikus egyházban van, és a Szentlélek is csak ott működik.  A templomba bekorlátoztuk Istent és még az ajtót is jól bezártuk.  Isten nem túri a bezártságot. Ezért kitört és nagy megújulásokat támaszt, hogy vegyük már észre, hogy Őt nem zárhatjuk be.  Ő mindenkié!


 forrás:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9205964&la=135103203]
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 02. - 07:06:36 írta Virág »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2015. Június 01. - 19:44:17
Érdekes írás, köszönöm!
Akik kivűl vannak a Római egyházon,  azt gondolják, hogy ott nem lehet a Szentlélek...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2015. Június 01. - 20:07:52
Igen... ez egy buzgó katolikus karizmatikus hölgy. :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2015. Június 02. - 07:01:27
[valasz author=Kamilla link=topic=64.msg64751#msg64751 date=1433145280]

[/valasz]

Nagyon meghatároz minket, gondolkodásunkat az, hogy milyen vallási közegben, felekezetben vagyunk. És ebből nagyon nehéz kimozdulni, azt hiszem, keveseknek sikerül. Kimozdulni azért fontos, mert egyik fél sem képviseli a teljes igazságot, mindenhol ott vannak a hiányosságok, tanításbeli hibák, van ahol sok, van, ahol kevés, de vannak. Ennek a hölgynek az írása egy szép példa arra, amikor valaki elkezd túllátni a felekezete és saját gondolkodása falain. Ez a Szentlélek munkája benne. Kíváncsi lennék, hogy hogyan fog még tágulni, változni a látásmódja.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2015. Június 08. - 19:39:59
[valasz author=Virág link=topic=64.msg64777#msg64777 date=1433221287]

[/valasz]

Hát, nem is tudom, kedves Virág :)

 Ez egy másik karizmatikus katolikus írása a hölgy írására:
" "A katolikusok fejében be van korlátozva Jézus. El se tudjuk képzelni a templomainkon kívül."

Az én fejemben soha nem volt ilyen butaság, sőt mindig is azt mondtam, hogyha valaki őszintén sóhajt Istenhez, meghallgatja, még akkor is ha az illető nem hívő hanem zsír ateista.

Viszont te keverd a szezont. Nem arról van szó, hogy a Lélek nem mehet túl az egyházán, hanem arról, hogy a Lélek bárhol is legyen, nem mond olyat senkinek, hogy Mária porrá lett holtteste tehetetlen, Oltáriszentség meg csak sátáni bálvány.

Azt vedd már észre, hogy Pityu azt állítja, hogy őt ezekre a Lélek vezeti.

A Lélek egyházon kívül sem tagadja meg a Szentháromság Igazságait, ezt te sem gondolhatod komolyan:-)

Tehát a Lélek tevékenységét ugyanúgy megkell ítélni mint az emberét, ebből tudjuk hogy ténylegesen ki áll mögötte.

Manapság divatos, hogy az anya és testvér gyilkos azt mondja védekezésül, hogy egy angyal utasította a gyilkosságokra.

Elhiszed neki? Persze lehet, hogy angyal utasította, csakhogy bukott angyal.

Pityut is a lélek vezeti ezekre, csak nem a Szentlélek, hanem egy bukott. De ezt ő is tudja. Nagyon jól tudja, hiszen tudatosan szolgál neki, nem csupán megtévesztésben van, mint nagyon sokan. "


Ez pedig a hölgy válasza rá:
" Pityu szeme elől az Oltáriszentség, Mária,  el vannak takarva.  Ő nem is mondhat mást mert ezeket nem látja.  Nem az ő bűne!

Majd ha látja és mégis megtagadja, akkor igen.

A szektásoknak is el kell kezdeni valahol Jézust követni. Ha a szektában akkor ott.

Isten majd gondoskodni fog róla, hogy megteljen az Ő egyháza.  Betereli őket. :) "


Ezek szerint csakis a katolikus egyház az igaz, mindegyik más = szekta...


(Ha esetleg nem e topikba illő ez, akkor légyszives tedd el a helyére :)  )

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2015. Június 08. - 21:19:01
Csak azért helyeztem át, mert nagyon érdekes ez a téma, és ne vesszen el más írások között. :2smitten:



Hát igen, egy hozzászólás alapján nehéz pontos véleményt alkotni valakiről. Még átolvasom többször az egészet.  :konyv9:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1