Szerző Téma: Re.Felekezetek  (Megtekintve 40851 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #165 Dátum: 2015. November 26. - 18:23:21
[valasz author=Virág link=topic=35.msg72831#msg72831 date=1448546445]

[/valasz]

Köszi Virág!   :int2:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #166 Dátum: 2015. November 26. - 19:05:58
Szívesen! virag16
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 26. - 19:06:30 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #167 Dátum: 2015. November 27. - 13:28:16
kedves Kamilla (köszi Virág !) !

belenéztem és mégha elég 'élvezetesnek', érdekesnek is tartom ezen fórumot ..., nincs
kedvem arra, hogy végignézzem ezt, hogy rátaláljak ezen "katolikus" asszonyságra, akik
ilyesmiket írt, közölt ott. Ha esetleg fontosnak tartanád ez, kérlek keresd vissza újra ezt és
tedd föl kérdésed újra ! Most, hogy a félreértésem tisztázódott, most szívesen megadom
neked a válaszom ...

hogy ezt megteszed, vagy sem, azért azt, hogy a katolikusok között nincs egy teljes
egyetértés, sem az o érdeklosésük nem egységes. Mégha az Egyház egy felülrol és
egységesen is vezetett, olyan nagy szabadságot élvezünk (ill. veszünk), hogy a
katolikusoknak nevezettek egy heterogén felfogású 'egyház'. Minden egyesünknek
ott ez otthont biztosít, viszont egy kívül-álló ... nem találja ezért magát 'tisztában' ....
amikor Ti, ha egyszer-egyszer valami különbözo nézetre kerültök, ott egy szakadás
szokott történni (ezért vagytok egy hatalmas egyház-közösség, egyházak közössége),
ami nálunk nem történik meg. Egyszeruen mindannyiunk megtartva a saját felfogását
továbbra is fenntartja az egységet ...

ezen fórumban is ezt nagyon könnyen észrevehetjük (elso látásra). Az egyik személy
pl-ul arról beszél, hogy miben van igaza a Pápának és miben nincs. Normálisan a katolikus
egyházban még ma is a pápa tévedhetetlensége (ami a hittételeket illeti) ... és a katolikusok
egyszeruen arról tárgyalnak, hogy ebben igaza, abban nem ...

egy kérdést akartam már régen feltenni nektek. Most, hogy olvastam a "melegekrol" ott,
megint eszembe jutott ez. Ezek a buzik ? Ha azok, miért nevezitek ezeket "melegeknek" ?
Mindannyian melegek vagyunk, de mind mind buzik ...
valamit itt ebben soha sem értettem meg ...
szeretettel; L



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #168 Dátum: 2015. November 27. - 14:12:25
[valasz author=nagy lajos link=topic=35.msg72856#msg72856 date=1448627296]

[/valasz]

Remélem nem nekem kell bocsánatot kérnem tőled?
Részemről lezárva a dolog. Inkább a fórumra sem jövök, ha nem hagysz békén.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 27. - 14:12:39 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #169 Dátum: 2015. November 27. - 18:28:20
Kedves Lajos!
A meleget buzinak mondani, a keresztyén kommunikációs előírások szerint, nem korrekt, mivel sértő a homoszexuális identitásukra nézve ez a gunyolódó kifejezés. Mondjuk éngem nem különösebben hat meg a keresztyénileg korrektnek tartott kifejezés...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #170 Dátum: 2015. November 27. - 18:35:44
Más: "Ti, ha egyszer-egyszer valami különbözo nézetre kerültök, ott egy szakadás
szokott történni (ezért vagytok egy hatalmas egyház-közösség, egyházak közössége)"

Ebben nem kevés igazságod van Lajos!

A protestántizmusban nem kevés szakadás történt másodlagos kérdések miatt.
Viszont, ha az elsődlegeseket nézzük nem találsz két olyan protestánst, aki azon vitatkotik pl. hogy ki az egyház feje, s Ki Jézus földi helytartója... Azon sem vitatkozunk éppen ezért, hogy miben téved a Biblia, esetleg azon, hogy ki, s mit ért másként. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #171 Dátum: 2015. November 28. - 11:27:16
kedves Csaba !

"aki azon vitatkotik pl. hogy ki az egyház feje, s Ki Jézus földi helytartója" ... írod én meg erre ;
mi sem ! Soha a katolikusok között még nem találkoztam olyannal, aki errol vitázott volna
(hogy nem ez, hanem az ...). Mi egyszeruen ezt mint tényt, elfogadjuk, mint gondolom Ti
ennek ellenkezojét ....

köszi a meleg-buzi tájékoztatásodért. Soha sem tudtam azt, hogy a buzi szó, szavunk sértô
lenne. Azt tudtam, hogy buzinak lenni az valami olyan megvetendo a nagyközönség számára.
Valahogy ezeket olyan degeneráltaknak, elfajúltaknak tartottuk régente. Ezért ... még a
magyarázatodon túl is, még mindíg nem értem, hogy miért jobb a "meleg" kifejezés itt ?
Nem a kölsoség, a 'töltet' az amit megvetéssel, sértoen vettünk. Egy teljesen tökéletlennek
kell legyünk, ha mi kifejezést cserélve azt hisszük, hogy ezzel véleményt is cserélünk ...
egy példával. Vagy egy nagyon régi, osi közmondásunk (elég rosszindulatú is). Ez engedd
be a tótot hozzád és kiver Téged onnan (±). Na ha itt a tótot felváltjuk a szlovákkal, az
semmit sem változtat. Ha valaki buzi, azt lehet bármi másnak is neveznünk, az az marad.
Ha mi benne nem látjuk embertársunkat, ill. nem akarjuk azt benne elfogadni, akkor
szerintem bárhogyan is nevezhetjük ot ...., az mindíg rossz marad ...

még egyszer, soha sem hallottam arról, hgy a buzi szó, kifejezés pejoratív, sérto lenne.
Ez csak akkor lenne, lehetne így, ha a meleg kifejezés nem lenne az. Viszont akik a
buzikat megvetették, elvetették ... sot sokszor nagyon rosszul is bántak velük ..., azok
szerintem azért, mert ma melegnek, az semmit nem változtat ;..

egy anekdóta; az egyik fiunk pici gyerekkorától nem szerette a krumplit (o volt az egyedüli
az egész családban). A nejem egyszer, hogy rávegye azt mondta; ez nem krumli, ez
burgonya (a franciában is van több kifejezés erre). Rá kellett szóljak nejemre ; ne vedd
már fiadat hülyének ! Nagyon jól tudja azt, hogy mit eszik. Ha nem szereti a "krumplit",
nem szereti a "burgonyát" ...
nekem látod ilyen benyomásom van evvel. Mintha valakik bennünket teljesen hülyének
néznének. Egy névcserét tesznek, hogy minket azon hiedelembe hozzana, hogy amit
mi hitt*unk, tudtunk .... az nem ugyanaz ...

na e mellett maga a "meleg" kifejezést is ügyetlennek találom. Miért meleg aki buzi és
milyen akkor a nem-buzi ?
azt még megérteném, hogyha valami olyan kifejezést találna valaki, amely jobban
kifejezi ezen 'létet', egy olyanra változtatnák ezt. De a meleg kifejezés egyáltalán nem
ilyen. A nok esetében pl-ul lehetne egy nyalánk-okról beszélnünk, amely persze
helyesebb lenne mint az egy buzikról. Nem beszélve a melegekrol !! Ez egy Rejto
Jenos kifejezést jutatta eszmben; a "Hidegek Tanácsa"-t. Akkor azok lennének a
heterosze(x)kszuálisak és a Melegek meg a homosze(x)kszuálisak ?
itt valami értelmetlent tartom a buzi szó elvételét és azt, hogy egy valami teljesen
tökéletlen mással felcserélni azt ...

még egyszer, köszi a válaszodért (még ha ezt nem is tartom elégségesnek) ...
szeretettel



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #172 Dátum: 2015. November 28. - 12:24:13
Kedves Lajos! Gondolom, továbbra is fontos számodra az igazság. Attól, mert te még nem hallottad a katolikus egyhàzban azon vitatkotni a híveket, hogy ki az egyház feje, eléggé katolikus gyökerekkel bíró jelenség. Volt időszak, amikor a pápáitok ezen a kérdésen felindúlva kölcsönösen átkozták ki egymást....

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #173 Dátum: 2015. November 29. - 11:07:22
kedves Csaba !

itt egy félreértés történt köztünk. Amikor és ahogy Te írtad, azt én jelen idore vettem (hogy
ma, manapság NINCS vita, szó arról nálunk, hogy a pápa Jézus helytartója, vagy sem). De
még tovább megyek. Itt alább (fentebb), Te a multról beszélsz, de még ott sincs igazad.
Ugyanis ott a pápák személye körül volt a vita és nem arról, hogy az Jézus helytartója,
vagy sem ...

még ma is vannak vitáknak mondhatók az Egyházon belül a pápával, a pápákkal kapcsolatosan.
Na ott SOHA sem az o Jézus-i helytartó-i mivoltja a kérdés, hanem az, hogy ez inkább
tradíció-hu, vagy 'progresszista' legyen (mintha a demokráciát, az alulról történo irányítást
szeretnék belevinni az Egyházba) ...
arról VAN CSAK szó, hogy pl-ul ez, vagy az a pápa e miatt, vagy a miatt nem tetszik egyeseknek
és másoknak igen. De arról, hogy ezen, vagy azon pápa NEM lenne Jézus helytartója, ARROL
SEMMI ...

ha van valami változás, azt nem a Jézus <--> pápa közti kapcsolatban történik, hanem Jézus
'analízisében' (elég ügyetlen ahogy beszélek itt !!). Jézusban manapság (Ferenc pápánk óta)
az emberszeretetét, a szerénységét emeli ki az Egyház. A Benedek pápa esetében inkább
az ésszseruséget, a szabályokat ...
tehát a változásnál nem a pápa személyiségének mássága, hanem Jézusban található
értékek egyesei ....

egy egyéni véleményt Csaba ; szerintem ha Jézus épp Péterre bízta 'nyáját', azt azért,
mert o volt a leg emberibb, tehát gyarlóbb a tanítványai között (ismered Te is, hogy az
képes volt néhány percen belül egyszer Jézus mellett és röktön utána ellene is. Sot
még késobb is, amikor ezért szent Pálnak kell ot megrónia) ....
szerintem az elso protestánsunk Pál volt ...

amit Te írtál velünk kapcsolatosan ebben ..., ezért helytelen ...
szeretettel; L



Mariann

  • Vendég
Válasz #174 Dátum: 2018. Március 18. - 18:53:53
Gabikám, ez így nem kerek! :szelid:
Az adventistáknál nem vehetsz addig Úrvacsorát, amíg nem vagy az adventista egyház tagja.
Aztán ne legyél rossz értelembe vett református, mert az Úrvacsora, ahogy a neve is mutatja, nem felekezeti vacsora, Krisztus testének minden tagja veheti, s azt nem a theológiai beállítottság, hanem a Lélek gyümölcse jelzi.
Sajnos ma pl. Pál apostolt sok keresztyén gyülekezetben elkergetnék az Úr asztalától, mert nem ütné meg a felekezeti dogmák mércéjét.
Ne érts félre, nem az ökomenizmust hírdetem, de a keresztyén egységet igen!
:int

   O0

Szerintem is, Bogi nyugodtan Úrvacsorázhat a barátnőjével, mint Testvérek Krisztus Testében.   :)

Először is köszöntök mindenkit szeretettel ! :)

Kedves Kamilla, és Csaba !

Nagyon örülök neki, amit irtatok az Úrvacsorával kapcsolatban személyes érintettség kapcsán.

Nemrég ,amikor felekezetet váltottam , nem is sokára Úrvacsora volt . Amikor elkezdődött a mellettem ülő testvérnő ,akit életemben először láttam kérdezte, hogy én nem megyek ki a kenyérért , és a borért? Akkor voltam másodjára ott. Hát csak néztem rá bután , és nem tudtam, hogy mit tegyek. Aztán elhangzott a lelkésztől, hogy "felekezettől függetlenül" legyünk közösségben Jézussal . Valószínü nem nekem szánta (de lehet, nem tudom :)) , én mindenesetre felálltam , és kimentem én is a testvérekkel . Meg kell , hogy mondjam, életemben először éreztem Úrvacsorán valóban az Úrvacsora jelentőségét. Teljesen megérintett , magamban megitéltem dolgokat , átéltem a bűnbocsánat valódiságát , megbékéltem, megnyugodtam . És nagyon-nagyon jólesett , hogy én voltam akkor ott az egyedüli "új" , és senki nem tett fel olyan kérdéseket, hogy "miért-mikor-hogyan"...stb.stb... egész egyszerüen ahogy irtátok Krisztus egysége volt . Természetesen előtte volt Istentisztelet , amely teljes mértékben Jézusról szólt , imádkoztunk , szóval nem volt előtte "szabaditó-szolgálat" hogy csak akkor, és csak azután ...szóval , én nem tudtam , hogy ilyen is van. ilyen is lehet . Most már tudom , Istennek legyen hála ! :)




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #175 Dátum: 2018. Március 18. - 22:03:23
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #176 Dátum: 2018. Május 15. - 14:47:51
[valasz author=Mariann link=topic=35.msg86204#msg86204 date=1521395633]

[/valasz]

Nagyon örülök, hogy ezt így átélted, mert ez a lényeg!

 :int2:



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #177 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 21:13:02
Most találtam rá videókra a Felház vezetőinek a prédikációiról:

Prekopa Donát - Isten a tökéletes Atya

https://www.youtube.com/watch?v=XwAY-kY4Ai0


Orbán Gáspár - Kit küldjek el?

https://www.youtube.com/watch?v=Rh4UWBce73U

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető dynamis

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Nem: Férfi
    • Személyes honlapom
Válasz #178 Dátum: 2019. Január 19. - 10:37:08
Sziasztok!  :hello


Nekem van több éve, egy érdekes látásom az Egyház jövőjével kapcsolatban:
A jövőben ki fogja az Úr hozni az Övéit a nagy létszámú, "intézményes" felekezetekből, és újra a kiscsoportok fognak feléledni, amelyek valóban be fogják tudni mutatni Jézus Krisztust a világ felé. Ezekben a csoportokban újjá fog éledni az eredeti koinoia (testvéri közösség), amely - sajnos - a mai felekezetek nagyon nagy részére, olyannyira már nem jellemző...
Véleményeiteket, meglátásaitokat várom!  :)

"...dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen. "(Jak.2,13/b.)


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #179 Dátum: 2019. Január 19. - 12:00:24
Szia!  :int2:

Szerintem megvan mindkét formációnak az előnye és hátránya. Az, hogy bizonyság-e egy-egy gyülekezet a kintlévők felé, az szerintem azon múlik, hogy milyen maga az adott közösség és milyen a vezetőség. Van olyan is, hogy egy kis létszámú közösségben is visszaélések vannak, és egy nagy gyülekezetnek is lehet bölcs, istenfélő vezetője. Engem pl. már évek óta életben tart a gyülekezeti vezetés azáltal, hogy olyan munkát biztosítanak számomra, ami nem nehéz, mert beteges vagyok, és máshol nem biztos, hogy így boldogulnék. Ez egy nagy gyülekezet. De van a fórumon egy másik tagunk, akinek szerencsétlenné fordult sorsakor lakhatást biztosított a gyülekezet. Az egy kis gyülekezet. Én azt látom, hogy az a fontos, hogy helyén legyen a szíve az adott közösségnek, másodlagos, hogy mennyire intézményesedett.

Neked milyen tapasztalataid vannak?

Persze, lehetséges, hogy a folyamatok arrafelé tartanak, amit említettél.

virag4

« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 19. - 12:02:03 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1