Szerző Téma: Érdekes irások  (Megtekintve 67814 alkalommal)

plus minus reset

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Elérhető Irma

• Moderátor
  • *
  • Nem: Nő
  • Last Login:Ma - 08:26:51
Re:Érdekes irások
« Válasz #270 Dátum: 2018. Április 13. - 23:50:15 »
Engem inkább az késztetett ennek a megosztására, mert mintha bűntudatot akarnának bennünk kelteni, hogy lám nekünk milyen jó dolgunk van, nem hullanak bombák, meg gyilkos muszlimok a nyakunkba. De egyfelől nem biztos hogy mindig így lesz, más felől meg a nagy jó lét még semmilyen formációnak nem tett jót.

Elérhető Csaba

• Moderátor
  • *
  • Nem: Férfi
  • Last Login:Ma - 08:42:05
« Válasz #271 Dátum: 2018. Április 14. - 16:29:32 »
Én is úgy érzem, hogy nem kell szégyekeznünk miatta, hogy nem tépnek cafatokra bombák bennünket.
Az üres templomaink annak is köszönhetőek, hogy a mai fiataloknál nem divat vallásos mázat hordani.
Hogy ki miért nem keresztelteti meg a gyermekét színtén magánügy lett a társadalomban.
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Elérhető Irma

• Moderátor
  • *
  • Nem: Nő
  • Last Login:Ma - 08:26:51
« Válasz #272 Dátum: 2018. Április 14. - 21:24:50 »

Én sokat gondolkodtam, hogy miért is ürültek ki a templomok, imaházak és miért van olyan nagy sikerük /kezdetben/ a karizmatikus mozgalomnak. Én hívő közösségben nőttem fel, egy olyan zárt világban, ahol gyakorlatilag csak tilalom fák voltak. Minden tilos volt, amit más fiatalok csináltak. Erre a fiatalok kétféle választ adtak, vagy fellázadtak és ott hagyták az egészet, vagy behódoltak és maguk is élték a szüleik által mutatott példát. Én a lázadókhoz tartoztam. Kinn éltem a világban, majd mikor megszületett a fiam, visszamentem a gyülekezetbe, ő ott nőtt fel. Vasárnapi iskolába járt, én magam, meg  szüleim is sokat foglalkoztunk vele, igy ő meg lehetősen nagy jártasságot szerzett a Biblia és a hívő élet terén, és megismerte a hívőket és ez lett a baj. Mert amikor bajba kerültem, a hívők egy szálig cserben hagytak bennünket. És az ekkor 14 éves fiam azt mondta : ha ilyenek a hívők én nem akarok hívő lenni. És ehhez tartja magát. Én abban reménykedem, hogy egyszer majd belátja, hogy a hívők is emberek, akik hibázhatnak, és a mi hitünk nem belőlük, hanem hitünk szerzőjéből Jézusból ered. De itt van a kutya elásva, a keresztények élete már nem egy fénylő élet és így nem vonzó a fiatalok számára, és ők keresnek és végül kikötnek Orbán Gáspáréknál, vagy Németh Sándornál, ami komoly tévútra viszi őket.Ma templomokban vallásos szórakoztatás folyik, tisztelet a kivételnek. És ami a hivatalos kereszténységet illeti hát arról jobb nem beszélni. Annyit még a kereszténységnek semmi sem ártott, mint ez az állítólagos keresztény kormány

Elérhető Csaba

• Moderátor
  • *
  • Nem: Férfi
  • Last Login:Ma - 08:42:05
« Válasz #273 Dátum: 2018. Április 14. - 21:57:53 »
Én azt láttam, hogy a népegyházakban van egy belső mag. Aztán körülötte a többiek, akik csupán Istentiszteletre, misére járnak, a gyülekezeti életbe nem folynak bele.

Aztán ott vannak a kisgyülekezetek.
Na ott a fiatalok is bent vannak a sűrűjében.
Ha akarják, ha nem...
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
228 Válaszok
41028 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2017. Október 29. - 20:01:47
írta zsotza
31 Válaszok
21352 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Május 21. - 21:09:06