Szerző Téma: Üzenetek  (Megtekintve 157321 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Dátum: 2013. November 03. - 07:37:35





Elbátortalanodás idején – David Wilkerson



Az első, amit a Szent Szellem elcsüggedés idején gyakran cselekszik, hogy emlékezetünkbe idézi Jézus drága ígéreteit. Ezt tette velem is, amikor ígéretekkel árasztotta el lelkemet Isten igéjéből. “Nincs vége az életednek” – biztosított. “Még nem tudsz róla, de legjobb még előtted áll.” A Szent Szellem munkájára van szükség, hogy megcáfolja az ellenség hazugságát és bátorítást hozzon fentről!

Keresztyének sokasága feddésre számítva lép be Isten jelenlétébe minden nap. Mennyire elszomorítja ez az Urunkat. Amikor elkezdünk imádkozni, arra kellene gondolnunk, hogy jót fogunk hallani szeretett Atyánktól. Amikor az imaszobámba mentem, éveken keresztül mindig arra számítottam, hogy feddést fogok hallani az Úrtól. Hála Isten, hogy jobb dologra tanított engem.

Vannak gyülekezetek, akik egyáltalán nem beszélnek feddésről, ami szükséges lenne a szentség érdekében . Nagyon keveset beszélnek a bűnről, mert csak pozitív, vidám üzenetet akarnak prédikálni. Szándékosan kerülnek minden Krisztus beszédével és az Újszövetség írásaival összhangban lévő szükséges megítélést és életet adó feddést. Ezek a gyülekezetek a szeretet, a könyörület és a kegyelem evangéliumának hirdetését szorgalmazzák. A bűnnel szemben engedékenységet tanúsítva sajnálatos módon éppen Isten kegyelmével élnek vissza.

Eldöntöttem, hogy most nem ezekhez az emberekhez szólok, hanem a győztes keresztyénekhez, akik kerülik a bűnt, ami az Úr iránti szeretetük megnyilvánulása. Azokhoz szólok, akik élvezik a bensőséges közösséget Krisztussal, mert állandóan Rá éheznek és szomjúhoznak. Ha ez illik rád, aki éppen lehangolt és levert vagy kérlek tudd meg, hogy ez azért van, mert támad az ellenség Jézus szeretete miatt!

Légy bizonyos, hogy mindenki, aki vár az Úrra, részesülni fog az Ő értékes ígéreteiből:

“Hiszen öröktől fogva nem hallottak és fülökbe sem jutott, szem nem látott más Istent te kívüled, aki így cselekszik azzal, aki Őt várja.”   (Ézsaiás 64:3).

“Hanem, amint meg van írva: Amiket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, amiket Isten készített az őt szeretőknek. Nekünk azonban az Isten kijelentette az ő Lelke által: mert a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is.“   (1 Korintus 2:9-10).



Fordította: Abonyi Sándor



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2013. November 03. - 09:22:54
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


ircsi

  • Vendég
Válasz #2 Dátum: 2013. November 03. - 11:07:33
 O0

Köszönöm Irma a bátóríró írást.

Áldott, napot Urunk gazdag jelenlétében!  :int2:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2013. November 03. - 18:33:43
 :int2:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2013. November 05. - 14:24:33
Gyökössy Endre
Így szeresd gyermekedet!

    Tedd a Bibliádba ezt a levelet, szülőtestvérem, s ha gyermekedért imádkozol, ne felejtkezz el azért könyörögni,
   - hogy hited soha meg ne rendüljön a gyermek Atyjában, akié gyermeked, a teremtés és a megváltás jogán, akinek célja van vele - s veled. S hogy megértsd azt a célt, amit Ő tűz ki gyermeked elé - és nem te.
   - Hogy hosszútűrő türelmed soha el ne fogyjon gyermekeddel szemben. Hiszen Ó is eltúr téged. Hogy tudj újrakezdeni, el nem fogyó szeretettel szeretve!
    -Hogy tudj várni! Várni és újra várni: a megfelelő pillanatra a nevelésben. Olyan türelemmel, ahogy az Atya várakozott a tékozló fiúra.
    -Hogy mindig megtaláld az Ő segítségével a megfelelő szót és cselekvést minden alkalommal, s éppen akkor, amikor kell! Hogy ne mondj, cselekedj se többet, se kevesebbet, mint kell. Nem később és nem előbb, mint amikor kell.
    -Hogy soha ne ingadozz az Igében, ha szól gyermeked felől!
   - Hogy mindig megtaláld a megfelelő büntetést s elkerülhessed azt, ami nemcsak többet árt, mint használ, de amit Ő sem cselekednék!
   - Hogy tudj megbocsátani kevés szóval, vagy szó nélkül - bocsánatért esdve és bocsánatot nyerve.
   - Hogy adjon isten elég időt gyermekedhez, s te ezt az időt ne használd másra. Hogy megismerd őt legalább úgy, mint földedet, állataidat, szerszámodat.
   - Hogy a gyermek hibáit elsősorban magadban keresd, mert majd' mindig bűntársak vagyunk, hiszen tőlünk örököl, lát, hall, és les el mindent.
   - Hogy nevelés közben - te is nevelődjél. Ha kell, gyermeked által. Mert mindig az a nevelő gyermek és szülő közül, aki közelebb van Krisztushoz. S nemegyszer a gyermek áll, ér közelebb Őhozzá.
   - Hogy megismervén a gyermeket, örömmondó, evangéliumhirdető szülője legyél. Mert az evangélium örömhír Csak így emelheted át testi-lelki nehézségein. Csak így gondot majd rád szeretettel, akkor is, ha már nem leszel e testben.
   - Hogy a hosszútűrő türelem és szeretet mellé adjon megértő tapintatot, hogy megérezzed: fájdalomszerzésre nem szabad fájdalomszerzéssel, dacra dühvel, neveletlenségre gorombasággal, szívtelenségre hidegséggel válaszolnod. Mert a hasonló csak fokozza a hasonlót, míg a szeretet felold. Az öröm: gyógyít. A jóság: fölemel. Mert Jézus is így cselekednék!
   - Hogy mindig le tudd győzni magad, amikor úr akarsz lenni az Úr helyett. Hogy bálvány ne légy otthonodban. Hogy soha el ne felejtsd: Néki növekednie kell, neked pedig alábbszállanod.
   - Hogy vegye el a kaszárnyahangot és beszédet, hogy megtanulhass Jézustól röviden, világosan, melegen, szívvel beszélni gyermekeiddel.
   - Hogy gyakran legyen erőd az 1. Korintusi levél 13. fejezetében leírt szeretet himnuszának mérlegére tenni szülői szeretetedet, mert ez az Ige. Jézus azonnal megmondja az így kérdezőnek: hol a baj. De azt is - újra és újra -, hogy a mi nevelésünk elsősorban: szolgálat. Mégpedig mentőszolgálat. Odamentés az Orvoshoz, Jézushoz, aki meg is tudja menteni gyermekünket. Erre és az örök életre, velünk együtt.

Forrás: Keresztyén Nevelés 1996/1

 

 

 



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2013. November 05. - 18:41:51
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő

Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2013. November 11. - 16:23:32
Miért és hogyan kell imádkozunk?
  2013-03-19 09:30:34, kedd
 
     ...És Isten azt mondta: Nem

Megkértem Istent, hogy vegye el büszkeségemet, de Ő azt mondta: Nem.
Azt mondta, hogy büszkeségemet nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.
Kértem Istentől, hogy fogyatékos gyermekem legyen egészséges, de Ő az felelte: Nem.
Azt mondta, hogy a lelke egészséges, a teste csak átmenet.
Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet, de Ő azt felelte: Nem.
Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke.
Nem kapni, megszerezni kell.
Kértem Istentől, hogy adjon nekem boldogságot, de Ő azt felelte: Nem.
Azt mondta, csak áldását adhatja - a boldogság rajtam múlik, hogy miként fogadom azt.
Kértem Istentől, hogy kíméljen meg a fájdalomtól, de Ő azt felelte: Nem.
A szenvedés eltávolít a világ hívságaitól, és közelebb visz Hozzá.
Kértem Istentől, hogy adjon lelki fejlődést, de Ő azt felelte: Nem.
Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom, de hajlandó megmetszeni, hogy egészséges
és szép legyen a gyümölcs.

Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni úgy, ahogy Ő szeret engem.

Erre azt felelte: Látom, már kezded érteni...
Kértem erőt...
És adott Isten nehézségeket, melyek erőssé tesznek.
Kértem bölcsességet...
És adott problémákat, hogy megoldjam azokat.
Kértem bátorságot...
És adott veszélyeket, hogy legyőzzem őket.
Kértem, adjon szeretetet...
És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.
Kértem kegyelmeket...
És adott Isten lehetőségeket, kapcsolódni a kegyelemhez.

Semmit sem kaptam, amit akartam.
Megkaptam mindent, amire szükségem volt.
És imáim meghallgatásra leltek.

...És Isten azt mondta: Igen

Megkérdeztem Istent, könnyebb volna-e velem a dolga,
ha nem akarnék mindig mindent én megoldani?
És Ő azt felelte: Igen.
Azt mondta: átengedni Neki a kezdeményezést a földi dolgokban
nem a szabad akaratom feladását jelenti, hanem a mennyei távlatok elfogadását.

Megkérdeztem Istent, jobban érteném-e, amit mondani akar,
ha többet lennék Vele kettesben, csendben?
És Ő azt felelte: Igen.
Azt mondta: ami igazán fontos, az mindig csendben születik;
gondolat, vers, zene, megharcolt döntések egyaránt.

Megkérdeztem Istent, szeret-e Ő engem a bűneimmel,
nyomorúságaimmal együtt?
És Ő azt felelte: Igen.
Azt mondta: éppen azért szeret, hogy ne a bűneimen,
nyomorúságaimon
keresztül lássam az életemet, hanem az Ő irgalmán keresztül;
így lesz ugyanis erőm harcolni bűneim ellen és megküzdenem
nyomorúságaimmal.

Megkérdeztem Istent, jöhetek-e Hozzá máskor is ilyen furcsa
kérdésekkel?
És Ő azt felelte: Igen.
Azt mondta: a kérdés már fél gyógyulás,
ha Neki teszem fel a kérdéseimet, Tőle remélhetem a válaszokat is.

Nem kaptam választ életem összes kérdésére,
de választ kaptam minden feltett kérdésemre!
A párbeszéd folytatódik...



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2013. November 14. - 16:49:17
"Egy szülő – ha érzelmileg minden rendben van vele – igenis érez bizonyos pozitív elfogultságot a gyerekével kapcsolatban, és joga van ennek hangot is adni. Ismertem olyan családokat, ahol a gyerek Down-kóros volt – és ők imádták. Miért imádták? Egyrészt azért, mert az ő gyerekük volt, másrészt, mert a Down-kórosokat valami egészen különleges gyengédség és érzelmi finomság jellemzi. Lehet, hogy a környezetük csak egy időnként nyálzó, furcsa gyereket – netán 'idiótát' – látott, ők azonban megérezték, felismerték benne a szeretetre- és csodálatraméltót, de azt, ami tényleg ott volt!" Dr. Vekerdy Tamás: Jól szeretni c. könyvéből



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2013. November 29. - 07:07:27
Mi van, ha az áldásaid esőcseppeken keresztül érkeznek?
Mi van, ha a gyógyításod könnyeken keresztül érkezik?
Mi van, ha ezer álmatlan éjszakába kerül megértenünk, hogy közel vagy?
Mi van, ha az élet megpróbáltatásai a Te kegyelmed álcázott ajándékai?...
Mikor elárulnak a barátok, mikor úgy tűnik, győz a sötétség,
a fájdalom arra emlékezteti szívünket, hogy nem ez a mi otthonunk…

/ Guti Tünde /



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2013. December 03. - 09:10:21


Dolgok, amiket Jézus soha nem mondott
2013.12.02. 16:06 Kéry Zsuzsanna

Íme néhány dolog, amiket Jézus soha nem mondott:

1. Soha nem fognak rossz dolgok történni velünk.

Oly sok ember gondolja, hogy csak azért, mert hisznek Jézusban, minden hibátlan és tökéletes lesz az életükben. Pedig ez egyáltalán nincs így. Lehet, hogy személyesen ismered az Urat, de ez nem jelenti azt, hogy az élet megállt, a rázós helyzetek megszűntek létezni, és soha nem kell többet számolnunk a nehéz időkkel. Habár Jézus soha nem mondta, hogy az élet könnyű lesz, azt viszont nagyon is, hogy ott lesz velünk a rászorultság idején. Az örömhír üzenete nem az, hogy az életünk tökéletes lesz, hanem hogy a tökéletlenségben lehet egy tökéletes és hiba nélküli Megváltónk.

2. Megérdemeljük, hogy szép és menő dolgaink legyenek.

Jézus soha nem mondta, hogy nagy házat, jó kocsit, magas fizetést és kellemes munkát érdemlünk. Sokkal inkább, az Újszövetségben minden inkább az egyszerűségre, mintsem a luxusra mutat. Ez nem azt jelenti, hogy ne lehetnének klassz dolgaink, de Jézus nem ígérte meg, hogy ezek megadatnak majd nekünk. Isten terve mindannyiunk életében más és más, és meg kell értenünk, hogy nem fogunk mindannyian ugyanannyit keresni, ugyanolyan autót vezetni, sem ugyanolyan házakban lakni. Amit meg kell értenünk, az az, hogy Jézus azt mondta: szeretnünk kell a szomszédainkat [az angol nyelvű Bibliákban szomszédnak fordítják a felebarátot/embertársat], segítenünk a rászorulókat, és hogy az özvegyeket és hajléktalanokat úgy kell szeretnünk, ahogy Jézus szerette a Gyülekezetet. Nem érdemeltük ki a gazdagságot, de megtapasztalhatjuk Krisztus szeretetét, és ez többet ér, mint bármi más, amit ez a világ kínálhat nekünk.

3. Minden imánk úgy talál meghallgatásra, ahogyan szeretnénk

Sokan imádkoznak közülünk úgy Jézushoz, hogy azt gondolják, minden, amit kérünk Tőle, a mi időzítésünk szerint hallgattatik meg. A valóság viszont az, hogy nem minden imádság teljesül, viszont Jézusnak megvan a hatalma bármilyen tőle kért dolog teljesítésére. Csak azért, mert egy imádság nem teljesült az általunk elvárt időben, az nem azt jelenti, hogy a kérésünket Isten figyelmen kívül hagyta. Ő mindent hall, mindent tud, és azt is tudja, mi egyénenként a legjobb a számunkra. Lépjünk vissza kicsit, és bízzunk Istenben, az Ő időzítéséban és akaratában.





   
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 03. - 09:14:00 írta Irma »



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2013. December 03. - 09:30:15
 O0



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2013. December 03. - 12:59:36
 O0 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2013. December 06. - 20:34:44
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2013. December 08. - 16:46:42
Arrogancia vagy elegancia

Biztos vagyok benne, hogy követtél már el olyant, amit azonnal megbántál, és szeretted volna valahogy jóvátenni.
Azonban a jóvá-tételi igyekezetedet arrogánsan visszautasították.
De az ellenkezője is megtörtént már veled, amikor nagylelkűen, szívből, kedvesen megbocsátott neked valaki.
Mikor érezted felszabadultan magadat?
Bizonyára, nem akkor, amikor földbe döngöltek!
Gondolkozz el ma azon, hogy elegáns vagy arrogáns magatartású leszel.
A választás a Tiéd.
Az eredmény pedig fantasztikus lesz!