Szerző Téma: Üzenetek  (Megtekintve 157340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #180 Dátum: 2015. Július 11. - 12:59:18
Igen! Érdekelne a levezetése is. :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető szati62

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 680
  • Nem: Nő
  • Nyugdijas
Válasz #181 Dátum: 2015. Július 11. - 13:40:25
Igen  erős ,kemény Ige, ezt sajnos a mi időszakunkra is lehet érteni, Sajnos nagyon sok úgy mond hitettő jött,és jön.
Mennyi fiatal nem ott van ahol kellene.  A sátán nagy munkába van,és nekünk készen kell,hogy legyünk.
2Tim 3,1-5; 10-17

Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők jönnek. Az emberek ugyanis önzők, pénzsóvárak lesznek, dicsekvők, gőgösek, istenkáromlók, szüleikkel szemben engedetlenek, hálátlanok, szentségtelenek; szeretetlenek, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, féktelenek, jóra nem hajlandók, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, akik inkább az élvezeteket szeretik, mint Istent.

Te azonban követőjévé lettél az én tanításomnak, életmódomnak, szándékomnak, hitemnek, türelmemnek, szeretetemnek, állhatatosságomnak, üldöztetéseimnek, szenvedéseimnek, amelyek Antiókhiában, Ikóniumban, Lisztrában értek. Milyen üldöztetéseket viseltem el, és mindegyikből megszabadított az Úr! De mindazokat, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, szintén üldözni fogják. A gonosz emberek és ámítók pedig még tovább mennek a rosszban, tévelyegve és másokat is megtévesztve. De te maradj meg abban, amit tanultál, és amiről megbizonyosodtál, tudván, kiktől tanultad, mivel gyermekségedtől ismered a szent írásokat, amelyek bölccsé tehetnek téged az üdvösségre a Krisztus Jézusba vetett hit által. A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre; hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.

Tudjátok  engem meghívtak egy xy gyülekezetbe,de azt se tudtam,hogy menjek onnan ki,és ,hogy boruljak az Ur lábaihoz bűnbocsánatért.
Nekem mondta már kórházba is egy illető,hogy energiát add gyógyítót,és közöltem vele :Az én energiám a Megváltó Jézus Krisztus.
Az Édesanyjának 300 km-ről küldte az energiát,de nem jött hozzá segíteni.
Borzalmas dolgok vannak,és lesznek.
2 Ján. 1,7-8
Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus. Vigyázzatok magatokra, hogy el ne veszítsük, a mit munkáltunk, hanem teljes jutalmat nyerjünk.
szati62



„Ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.”
Róma 12:2


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #182 Dátum: 2015. Július 11. - 13:51:26
Érdekes, kedves Szati, hogy a Timotheusi igéket hoztad, mert éppen ez jutott eszembe a homoszexuélis topikot olvasva, és abban is a Róma 1-es igéket, mennyire összefüggenek!
Érdemes összevetni őket, sok magyarázat kijöhet belőle!


(Jó nagy betűkkel írsz :)  )

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #183 Dátum: 2015. Július 20. - 21:08:49
Dr-Kováts György

ÁLDÁS.
Legyen az Úr áldása rajtad, kedves testvérem, és ne engedd, hogy bárki is elvonjon téged a szentség útjától.
"Szentség az Úrnak..." - legyen ez a te életed jellemzője. Szentség az Úrnak - hasson át, és vezessen. Szentség az Úrnak, az Úr Jézus Krisztus megváltása, megváltoztatása miatt. Szentség az Úrnak - légy áldott, és járjon át minden nap az Ő szentsége. Ma is. Ámen.

1Pét 1,14-15. "Mint engedelmes gyermekek ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, amelyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek, hanem amiképpen szent az, Aki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben."



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #184 Dátum: 2015. Július 20. - 22:40:09
Ámen.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #185 Dátum: 2015. Július 20. - 22:42:04
Mit jelent a "szentség az Úrnak"?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #186 Dátum: 2015. Július 21. - 07:29:06
Kamilla ezt kérdezd meg Zoltán vagy Pacific tesóktól, én értem, csak éppen elmagyarázni nem tudom, de ők biztos tudják.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #187 Dátum: 2015. Július 21. - 12:19:13
Jó! Várok, hátha írnak :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #188 Dátum: 2015. Július 22. - 22:20:53
hát... ez nem jött össze...  :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #189 Dátum: 2015. Július 23. - 16:37:04
még összejöhet, de meg is kérdezheted tölük.

De itt utánna olvashatsz ?

Wim Malgo / Szentség az Úrnak vagy 666  G7/7  nincs - Sorsfordító Keresztyén Könyvesbolt - addel.hu piactér



 Szentség az Úrnak

 

"Szólj Izráel fiainak egész gyülekezetéhez, és mondd nékik: Szentek legyetek, mert én az Úr, a ti Istenetek szent vagyok!… Ne orozzatok, se ne hazudjatok, és senki meg ne csalja az ő felebarátját!"

(III. Móz. 19,2. 11.)

 „Nem őszinte az a bűnbánat, amely nem eredményez teljes megújulást. Krisztus igazságossága nem olyan köpeny, amely alatt el lehet rejteni a meg nem vallott és el nem hagyott bűnöket.
A kereszténynek az üzleti életében azt az eljárást kell képviselnie, amelyet a mi Urunk is követne e vállalkozásokban. »Szentség az Úrnak« (II. Móz. 28,36.) – ez legyen odaírva a naplókra, főkönyvekre, okmányokra, nyugtákra, váltókra. Akik Krisztus követőinek vallják magukat, de nem járnak el becsületesen, azok hamis bizonyságot tesznek a szent, igaz és kegyelmes Isten jelleméről. Minden megtért lélek – Zákeushoz hasonlóan (Lk. 19,1–10.) – a korábbi életére jellemző igazságtalan eljárások elhagyásával tesz bizonyságot arról, hogy Krisztus van a szívében. Az Úr így szól: »Zálogot visszaad… rablottat megtérít, az életnek parancsolataiban jár, többé nem cselekedvén gonoszságot…« (Ezék. 33,15.)
Ha igazságtalan üzleti eljárásainkkal megkárosítottunk másokat, ha kijátszottunk valakit a kereskedelemben, vagy bárkit is becsaptunk – még ha a törvényesség látszatának megőrzésével történt is – meg kell vallanunk a bűneinket és amennyire csak erőnkből telik, kárpótolnunk kell a megkárosítottakat. Kötelességünk nemcsak azt visszatéríteni, amit elvettünk, hanem azt is, amit kamatozott volna, ha helyesen használják föl, miközben az a mi tulajdonunkban volt.” (JÉ, Zákeus c. fejezetből)

 





Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #190 Dátum: 2015. Július 23. - 18:22:12
még összejöhet, de meg is kérdezheted tölük.


Azt gondolom, ha lett volna kedvük, idejük, akkor már írtak volna.
sebaj!  :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető szati62

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 680
  • Nem: Nő
  • Nyugdijas
Válasz #191 Dátum: 2015. Július 24. - 11:25:58
Azért írok nagy betűkkel :2smitten:,hogy jobban lássalak Aranyoskám :D
Egyébként valóba jobb így nékem.
A megszentelődésre látom kaptál választ.
 
Legyen Áldott napod!

„Ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.”
Róma 12:2


Nem elérhető szati62

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 680
  • Nem: Nő
  • Nyugdijas
Válasz #192 Dátum: 2015. Július 24. - 11:45:58
Csak írok a Megszentelődésről,esetleg aki másképpen látja szóljon hozzá.
A megszentelődés
Elfogadtad az Urat személyes Megváltódnak?
Akkor Te is Szent vagy nem csak az akit a Pápa kiválaszt,mert az Urban Megszentelődtél.
A megszentelődés
Valljuk, hogy a „megszentelt" bibliai fogalom jelentése: elkülönített. A hívő ember helyzetét tekintve egyrészt elkü¬lönített a világtól, bűntől, mert attól tartózko¬dik,  másrészt Isten számára elkülönített személy, neki él, ezért szent Hisszük, hogy a megszentelődés a Szentlé¬lek munkája a hívőben, mely által Jézus Krisztus jelleme egyre jobban kiformálódik az életében. Ez tehát nem egyszeri, egyetlen meg¬határozott esemény, hanem folyamat, amely az újjá¬szüle¬téskor kezdődik, és a földi életpálya végéig tart A gyakorlati életszentségre való tö-rek¬vés, az Úrhoz méltó életvitel minden hívő¬nek feladata.
 Most azonban, miután a bűntől megszabadultatok, és az Isten szolgái lettetek, már ez meghozta nektek gyümölcsét, a szent életet, amelynek vége az örök élet (Róm 6,22).
Vessétek le a régi élet szerint való óembert, aki csalárd és gonosz kívánságok miatt megromlott; újuljatok meg lelketekben és elmétekben, öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett (Ef 4,22-24).
 A Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket ő elhívott és saját népévé tett (1Kor 1,2).
 Az Atya Isten eleve elrendelése szerint a Lélek megszentelő munkája által az engedelmességre és a Jézus Krisztus vérével való meghintésre: Kegyelem és békesség adassék nektek bőségesen (1Pt 1,2).
 Mert akiket eleve kiválasztott, azokról eleve el is rendelte, hogy hasonlókká legyenek Fia képéhez, hogy ő legyen az elsőszülött sok testvér között (Róm 8,29).
Mi pedig, miközben fedetlen arccal, mint egy tükörben szemléljük az Úr dicsőségét mindnyájan, ugyanarra a képre formálódunk át az Úr Lelke által dicsőségről dicsőségre (2Kor 3,18).
 Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi a Krisztus Jézus napjára (Fil 1,6).
 Törekedjetek mindenki iránt a békességre és a szent életre, amely nélkül senki sem látja meg az Urat (Zsid 12,14).
Hanem - mivel ő, a Szent hívott el titeket - magatok is szentek legyetek egész magatartásotokban, úgy, amint meg van írva: „Szentek legyetek, mert én szent vagyok." (1Pt 1,15-16)
 Hogy élhessetek az Úrhoz méltóan, teljes mértékben az ő tetszésére, és teremjetek gyümölcsöt mindenfajta jó cselekedettel, és növekedjetek az Isten ismeretében (Kol 1,10).

Róma 8:28 így szól: „Azt pedig tudjuk, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden a javukra szolgál. Azoknak, akiket elhatározása szerint elhívott. Mert akiket eleve kiválasztott, azokról eleve el is rendelte, hogy hasonlóak legyenek fia képéhez, hogy Ő legyen az elsőszülött sok testvér között. Akikről ezt elrendelte, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.” Szeretném, ha megnéznénk a kulcsszavakat. A 28. vers azt mondja: „Akiket elhatározása szerint elhívott”. Ízlelgessük! Ki határozta el? Isten határozta el. Tehát Isten elhatározta valamikor, hogy elhív bennünket, és utána ezt az elhatározását meg is valósította. Hogyan valósította meg? Így: „Akiket eleve kiválasztott, azokról eleve el is rendelte, hogy hasonlóak legyenek fia képéhez”. Tehát történt egy kiválasztás, és a kiválasztás után történt egy elrendelés. A görög eredeti azt mondja: körberajzolta. Utána pedig azt mondja: „azért, hogy hasonlóak legyünk Jézus Krisztushoz”. Erre rendelt bennünket Isten!
szati62


„Ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.”
Róma 12:2


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #193 Dátum: 2015. Július 24. - 14:55:14
Azért írok nagy betűkkel :2smitten:,hogy jobban lássalak Aranyoskám :D
Egyébként valóba jobb így nékem.
A megszentelődésre látom kaptál választ.
 
Legyen Áldott napod!

Hát... a "szentség az Úrnak" jelentése volt a kérdés....  roll

Áldott napot neked is!

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #194 Dátum: 2015. Július 24. - 17:56:18
Kamilla, arra meg feltettem egy magyarázatot.