Szerző Téma: A Magyarok Istene  (Megtekintve 29665 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #195 Dátum: 2013. November 13. - 20:55:38
Kedves Sefatias!
Hogy mit lehet, a te blogodban, az természetesen a te hatáskörödbe tartozik.
Hogy bele megyek egy olyan emberrel egy felesleges vitába, aki foggal-körömmel harcol, hogy a bűnt ne kelljen bűnnek neveznie, ez  meg az én szabad választásom lehetősége. Hogy mellé fogtam-e, azt hadd döntse el mindenki saját maga, aki a blogodat olvassa.
Köszi, de elolvastam ''22-essel'' folytatott párbeszédeid, úgy látom nemcsak itt, s nemcsak a prűd keresztyének vitatkoznak egymással szeretetlenűl, hanem a mindeneknek felette állók is.
Ahhoz képest, hogy se theológiád, se véleményed eléggé rakagaszkodtsz a saját theológiádhoz, s saját véleményedhez!
Most már valóban kíváncsi lennék arra a majdnem gyülekezetre, ahol melletted mindenkinek saját véleménye lehet.
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #196 Dátum: 2013. November 13. - 21:02:35
Ej ez az előitélet, meg személyeskedés... Tesa! az nem az én majdnem gyülekezetem, hanem közös. Én csak oda járok hetente egysdzer. Engem legalább befogadnak élő emberek is, nem csak virtuálisok. Szerintem inkább neked kéne jobban megnézni, hogy te miért nem találod sehal a helyed.



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #197 Dátum: 2013. November 13. - 21:04:03
Én nem olvastam a blogodat, de olvastam jó néhány irásodat, hozzászólásodat és mondhatom, hogy "bicska nyitogató" stilusod van, és mivel legtöbbször süt a fensőbbségi érzéstől, az ember lányának elmegy a kedve a veled való beszélgetéstől. Értelmes beszélgetéshez az kell, hogy eleve elfogadjuk, hogy a másik is tudhat olyan dolgokat, amelyet érdemes megfontolni. Tehát én nem fogok veled érvelve beszélgetni, mert nem érzem jól magam a beszélgetés közben, zavar  majd azt írtam, hogy ha hülyének néznek, de talán ennyire nem durva a helyzet, mindenesetre érződik a lenézés, a mindent jobban tudás, és ez nemcsak engem, hanem a legtöbb embert zavarja.

Tudod pont ez a legnagyobb bajotok. Az embert két mondatból elítélitek. Ez egy ilyen fórumbetegség. Általában mindegyikre jellemző.



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #198 Dátum: 2013. November 13. - 21:06:09
>>mondhatom, hogy "bicska nyitogató" stilusod van<<

:) tudom. De arról nem tehetek, hogy egy keresztény bicskával jár :P



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #199 Dátum: 2013. November 13. - 21:12:08
Most azt hiszed, hogy humoros voltál. Nem vagy az.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #200 Dátum: 2013. November 13. - 21:40:54
Én nem olvastam a blogodat, de olvastam jó néhány irásodat, hozzászólásodat és mondhatom, hogy "bicska nyitogató" stilusod van, és mivel legtöbbször süt a fensőbbségi érzéstől, az ember lányának elmegy a kedve a veled való beszélgetéstől. Értelmes beszélgetéshez az kell, hogy eleve elfogadjuk, hogy a másik is tudhat olyan dolgokat, amelyet érdemes megfontolni. Tehát én nem fogok veled érvelve beszélgetni, mert nem érzem jól magam a beszélgetés közben, zavar  majd azt írtam, hogy ha hülyének néznek, de talán ennyire nem durva a helyzet, mindenesetre érződik a lenézés, a mindent jobban tudás, és ez nemcsak engem, hanem a legtöbb embert zavarja.

Tudod pont ez a legnagyobb bajotok. Az embert két mondatból elítélitek. Ez egy ilyen fórumbetegség. Általában mindegyikre jellemző.

Lehet Sefa, hogy több témához kellene hozzászólnod itt a fórumon, mert eléggé egysíkúnak látszik az érdeklődési köröd  kuncog  és ez is befolyásolja a kialakuló képet rólad, nem gondolod?   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #201 Dátum: 2013. November 14. - 06:08:20
Sefatias tesó, végig olvastam e topicot, és azt láttam, hogy te vagy az aki üres vádakat csapkodsz a fejünkhöz, mi  “megpróbáltunk “  kérdéseidre megfelelni, - és ezek a feleletek nem holmi keresztyén közhelyek volta , ahogy te nevezed  -  , viszont azért már nem mi vagyunk a hibásak, hogy te azokat nem vetted feleletnek,  hanem holmi kresztyén  közhelynek, vagy nem vetted figyelembe, vagy mert el sem olvastad, vagy talán mert nem értetted meg feleletünket, vagy annak lényegét – nem tudom, próbállak megérteni. ( Megvallásod szerint a kritikus szemüveget te vetted fel)
Viszont azt is észrevettem, hogy te sem feleltél nagyon sok kérdésre.

Aztán meg itt van Irma hozzászólása , amin irónikusan gúnyolódsz,   pedig  szerintem téged idézet , nézd vissza a “33” hozzászólásod, vagy tudod mit, ide másolom:

Írod:
“… Bár van pár olyan írása ami miatt kinyilt a bicska a zsebemben. …”

Tehát te is nyitogatod a bicskát  :(  – bicska nyitogató keresztyén vagy te is.
Amiben mást megitélesz ugyan azt teszed te is.

Szerintem nagyon jó volna, azt a „görbe tükrött” – mit mások elé állítasz – magad  elé is állítanád, talán észrevennél néhány dolgot amin váltosztatni kéne.  :sherlock:

Aztán itt van megint ez a „ tudom, hogy a stílusom ilyen” (Irmának szóló felelet),  tehát folyamatosan egyetértesz azzal, hogy stílusod „ilyen”, igen sok emberben ellenszenvet, felháborodást, kritikát szül.  Akkor meg mi a csodának, háborogsz, vagy csodálkozól, hogy nem értünk egyet veled, és kritikus szemmel állunk írásaidhoz.
Még egyszer mondom, te álltál be e szereposztásba, s nem mi húztuk  rád és nem mi akarunk téged minden áron bosszantani.
 
Van egy kérdésem és egy kérésem.

Van olyan írásod amiben valmelyik egyház, valamilyen jó tulajdonságáról írsz, valamilyen értékelni valót,  vagy olya írásod ami segít az emberkenek, be illeszkedni valamilyen keresztyén közösségbe?

Ha van, megmutatod?!  Légyszi.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #202 Dátum: 2013. November 14. - 06:10:56
Még valami.

Van egy óriási külömbség  a te hittvallásod és az enyém közt?
Amig te ezt vallod, idézlek:

“Bátran felvállalom, hogy amiben jelenleg hiszek, annak jelentős része nem igaz.
Épp ezért boldogan várom, hogy eljöjjön az az idő, amikor az én Uram kiigazítja a gondolkodásmódomat,
nézőpontomat, és megmutatja majd, hogy hol tévedtem.”


Én ezt vallom:

Bátran felvállalom, hogy amiben jelenleg hiszek, annak jelentős rész igaz.
 Hiszem azt is, ha valamiben tévedek, vagy rosszúl látok, akkor eljön az az idő, amikor az én Uram kiigazítja a gondolkodásmódomat, nézőpontomat, meglátásomat és megmutatja majd, hogy hol tévedtem.

De addig is, hitemért  kiállok, hírdetem, s ha kell életemet adom. Hisz hogy is taníthatnék másokat ha ez nem így lenne.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #203 Dátum: 2013. November 14. - 08:29:07
Idézet
Van olyan írásod amiben valmelyik egyház, valamilyen jó tulajdonságáról írsz, valamilyen értékelni valót,  vagy olya írásod ami segít az emberkenek, be illeszkedni valamilyen keresztyén közösségbe?

Ha van, megmutatod?!  Légyszi.

Kedves Stefa ha van ilyen én is szeretném olvasni! :)



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #204 Dátum: 2013. November 16. - 10:14:43
Sziasztok!

Az elmúlt napokban nem nagyon volt időm idenézni. Sajnos az azóta  hozzám intézett kérdések is azt bizonyítják, hogy nem olvassátok el amit írok, vagy belinkelek, ugyanis azokban benne van a válasz.

Hogy mi a véleményem az egyházakról? Ime:

Bár véleményem van az egyházakról,
mégsem tartom tisztemnek, hogy ezt a véleményemet, ítélethirdetés formájában hozzam
nyilvánosságra. Hiszem, hogy minden egyházat felhasznál a Mindenható arra, hogy megkeresse
a juhokat, akiket majd a jobb oldalára állít,
és hiszem azt, hogy nem az én dolgom megítélni Isten
vallások által véghezvitt munkáját.

Ezek után elmondhatom, hogy keresztény testvéremnek tekintek minden olyan személyt,
felekezettől függetlenül, aki hisz a Mindenható teremtőben, aki hisz Krisztus váltságában, és a
Szent Szellem működésében. Valamint abban, hogy a Biblia Isten számunkra kinyilatkoztatott
Szent Igéje.


Ezen felül nem szoktam egyházakat reklámozni, mert szerintem mindenkinek magának kell megtalálnia azt a helyet ahova jár.És mivel általában felekezetenkívüliek olvassák az írásaimat, nem szeretném őket ebben befolyásolni. Én általában csak az egyházak tanításait vizsgálom meg, és írok róluk jót vagy rosszat. De például a helyi református gyülekezet lelkésze felkért, hogy tartsak nekik egy előadást arról, hogy egy ilyen kritikus szemléletű ember mint én miként látja a református egyházat. Mondhatom, hogy az egyik legjobb, legérdekesebb összejövetel volt amin a refiknél részt vettem. És nem én tettem azzá, hanem ők.

A keresztény közösségekbe való beilleszkedést fontosnak tartom, és bár arról nem írok, hogy hova, arról igen, hogy legyünk képesek kompromisszumokat kötni a gyülekezetekkel, mert olyan úgy sincs, amelyik tökéletesen megfelel. (ezt neked is ajánlom Csaba). Bizony úgy érzem, hogy a saját egónk néhány vágyáról le kell mondanunk akkor, ha közösségbe szeretnénk járni.



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #205 Dátum: 2013. November 16. - 10:18:06
Még valami.

Van egy óriási külömbség  a te hittvallásod és az enyém közt?
Amig te ezt vallod, idézlek:

“Bátran felvállalom, hogy amiben jelenleg hiszek, annak jelentős része nem igaz.
Épp ezért boldogan várom, hogy eljöjjön az az idő, amikor az én Uram kiigazítja a gondolkodásmódomat,
nézőpontomat, és megmutatja majd, hogy hol tévedtem.”


Én ezt vallom:

Bátran felvállalom, hogy amiben jelenleg hiszek, annak jelentős rész igaz.
 Hiszem azt is, ha valamiben tévedek, vagy rosszúl látok, akkor eljön az az idő, amikor az én Uram kiigazítja a gondolkodásmódomat, nézőpontomat, meglátásomat és megmutatja majd, hogy hol tévedtem.

De addig is, hitemért  kiállok, hírdetem, s ha kell életemet adom. Hisz hogy is taníthatnék másokat ha ez nem így lenne.

Bámulatos ez az óriási különbség!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #206 Dátum: 2013. November 16. - 10:50:23
Kedves Sefatias!
Elég fura lenne, ha úgy folytatnánk párbeszédet itt, ha linkeket nyomkodnánk be egymásnak.
Nem emlékszem rá, hogy veled szemben ezt tettük volna gyakorlatnak, ne csodálkozz, ha fordítva sem találsz ebben partnerekre.
Bár megjegyzem, hogy ha nem is jó kedvvel, de illendőségből elszoktam olvasni a hivatkozásaidat.
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #207 Dátum: 2013. November 16. - 10:52:45
>>Lehet Sefa, hogy több témához kellene hozzászólnod itt a fórumon, mert eléggé egysíkúnak látszik az érdeklődési köröd  kuncog  és ez is befolyásolja a kialakuló képet rólad, nem gondolod?   :szelid:<<

Lehet. De engem nem igazán érdekelnek a különböző teológiai viták. Nem is igazán foglalok állást sok kérdésben, és ezért nem is szívesen szólok hozzá. Engem nem a jelenések jelképeinek értelme érdekel. Sőt tök hidegen hagy. Engem az érdekel, hogy miként lehet terhet levenni az emberek válláról. Sajnos azt látom, hogy sokan inkább minél többet szeretnének rárakni



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #208 Dátum: 2013. November 16. - 11:00:43
Kedves testvérem.

Volt és van lehetőséged ezen terhek levételéről írni. Akár úgy. hogy a rengedek meglévő témához szólsz, vagy saját témát nyitsz. A lehetőség adott.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #209 Dátum: 2013. November 16. - 11:06:58
Kedves testvérem.

Volt és van lehetőséged ezen terhek levételéről írni. Akár úgy. hogy a rengedek meglévő témához szólsz, vagy saját témát nyitsz. A lehetőség adott.

 :2smitten:

Elég nekem ehhez a saját blogom. Nem igazán szeretnék itt tartósan meggyökerezni. Nem engedhetem meg magamnak. Így is elég sok dolgom van.és amúgy sem fekszik nektek ez a téma, mert én használom az itt elítélt pszichológiát is, (amennyire ismerem)