Szerző Téma: Bizonyságaim  (Megtekintve 106268 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #150 Dátum: 2017. November 21. - 13:55:31
[valasz author=Irma link=topic=392.msg84954#msg84954 date=1511212414]

[/valasz]

Semmijen gyógyszert nem kapott a néni? 

Az olcsóbb gyógyszerekkel kapcsolatban nem lehet, hogy az van, ami pl. az én vérnyomáscsökkentőimmel?
Amit az orvos felírt, drágább, mint az, amit a gyógyszerésznő kikeresett nekem a gépből. Ugyanaz a hatóanyag, mennyiségben is, csak más a gyártó, de olcsóbb. Ugyanúgy bevált. És örülök neki, hogy nem kell annyit fizetnem értük.

           :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #151 Dátum: 2017. November 21. - 15:11:28
[valasz author=Irma link=topic=392.msg84954#msg84954 date=1511212414]

[/valasz]

Nincs az a kormányzat, amely a fentieket fel merné vállalni, főként nem a választások előtt.

Emlékezettek csak a hospice-ház történetére...

Egyetlen dolgot nem szabad csinálni:  beletörődve, némán elballagni.

Bocsánat, de az orvosok közt rengeteg a lelketlen szemétláda, na őket esetleg befolyásolhatja a kormányzat, meg az ügyesen oda tartott saját zsebük.

Másik orvost kell keresni, ha ez nem megy, akkor meg vállalni kell a nyilvánosságot.
A Társadalombiztosítás egy biztosítási szerződés, amelyet egyik fél sem mondhat fel egyoldalúan.

Aki nem fizeti, attól behajtják, ha van reá lehetőség.

A Testvérnőt nyugdíjasként megilleti az ellátás, mindenkép biztosítani kell számára az egészségügyi ellátást.

Ahogy Kamilla is írta, egy gyógyszert lecserélhetnek, de olyan nincs, hogy egyszerűen megvonják, s nem kap helyette másikat, ha szűksége van reá...
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 21. - 15:13:08 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #152 Dátum: 2017. November 21. - 22:23:25
[valasz author=Kamilla link=topic=392.msg84962#msg84962 date=1511268931]

[/valasz]

ebben az esetben, és nagyon sok más gyógyszer esetében nincs ilyen lehetőség. De nem kapott semmilyen más gyógyszert, mert a több éve diagnosztizált betegségre, ami nem gyógyítható, azt mondta a doki, hogy nincs neki ilyen.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #153 Dátum: 2017. November 21. - 22:30:59
Csaba egyetértek veled, és ha nem olyan testvéremmel történik, akivel 22 éve vagyok napi kapcsolatban, el sem hinném. Sajnos vannak komplikált betegségek és ez a CODP ilyen, amit gyógyítani nem tudnak, csak tüneti kezelésre van lehetőség.
Én is mondtam neki, hogy nem szabad ennyibe hagyni, de 77 éves, testileg legyengült állapotban, nem akar jogi herce-hurcába bonyolódni, kérdés mit szólnak majd a fiai, az egyik fia alezredes a készenléti rendőrségnél. Meg lehet ő majd
nem lesz ilyen belenyugvó /remélem/.
Ezek a fideszes fiúk mindent megmernek tenni. Elképesztő ami kis hazánkba folyik.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #154 Dátum: 2017. November 22. - 09:10:35
Igen a COPD gyógyíthatatlan.
Viszont a "szinten-tartó" gyógyszer egyben életmentő is.
Nem szabad beletőrődni egyetlen orvos embertelen hozzáállásába.
Én biztos nem hagynám tétlenül, hogy így bánjanak az anyámmal...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #155 Dátum: 2017. November 24. - 16:05:12
Ma Isten csodáját éltem át, és ennek örömét szeretném megosztani veletek.

Sok évvel ezelőtt itt a virtuális térben megismerkedtem egy fiam korabeli fiatal asszonnyal. Egy szerveződő szolgálat keretében. Ám amiket elmondott magáról, arra késztetett, hogy jobban figyeljek rá. Végül a szolgálatból nem lett semmi, de mi tartottuk a kapcsolatot és lassacskán kiderült, hogy súlyos pszichés problémái vannak. Az alap betegség skizofrénia, és ehhez még társultak mentális problémák. Hosszú évek teltek el, hogy hordoztam őt. időről időre kórházba került, amit nagyon utált, közben két gyermeket is nevelt. Elég sanyarú volt a helyzet. Én más nem tudtam tenni, mint imádkozni érte, aztán meg beszélgetni vele, bátorítani őt. Megszégyenültem mondom, semmi reményt nem fűztem hozz, hogy valaha is talpra tud állni. De ma felhívott, csodálatosan ki volt cserélve. Elmondta, hogy jár gyülekezetbe, ahol jól érzi magát, ahol támogatják, ez egy református gyülekezet. Új orvosa van, aki lecserélte a gyógyszereit, lefogyott és megtelt energiával, bizonyságot tett nekem az Úr helyre állíró kegyelméről. Most szeretne dolgozni és ebben kért tanácsot. Annyira jó volt hallgatni, és nagyon szégyelltem, hogy ne volt erre hitem, de Isten az érte elmondott erőtlen fohászkodásaimat mégis meghallgatta, és helyre állíltotta őt. Míg él szedni kell a gyógyszert, de ezt többé nem ellenségnek tekinti, hanem ajándékot arra, hogy így jó minőségű életet élhet az Úr kegyelméből. Köszönöm Istennek! Ámen!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #156 Dátum: 2017. November 28. - 16:39:55
Nagyon szép történet!

virag4

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #157 Dátum: 2018. Január 09. - 17:24:35
Ma nagyon szomorú hírt kaptam, meghalt az egyik középiskolai barátnőm. Rég nem találkoztunk, facebookon tartottuk a kapsolatot, de nagyon eltérő volt a látásunk az életről. Ő az ezotériában találta meg a követendő utat, én az Úrban. De örültem, hogy hallhatok róla, és olvassa amit naponta felteszek, áhitatot. Talán mégis elérte őt az Úr hangja. De nagyon elgondolkodtatott, mert én sokszor tehernek érzem az életet és nem kegyelmi lehetőségnek. Most az Úr erre rámutatott, hogy nem jól teszem, hiszem nem midenkinek adatik meg, hogy békés öregkor érjen meg. Akikkel együtt érettségiztem, 38 voltunk, már 15-en nem élnek. Most hálával emlékszem meg az Úr előtt arról, hogy még élek, hogy van még kegyelmi idő és kérem Őt, hogy jól használjam fel ehhez adjon bölcsességet.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #158 Dátum: 2018. Január 29. - 17:48:54
Ma ismét átéltem Isten csodálatos védelmét

Az történt, hogy elindultam vásárolni az egyik üzlet központba és mivel elég rég nem voltam már lenn / egy 10 emeletes épület 4-ik emeletén lakom / rögtön a posta ládámhoz mentem, ami tele is volt. Kivettem a benne rejlő sok mindent és azon mód elkezdtem kiselejtezni, dobáltam ki a sok felesleges szórólapot, kampány újságot és eltettem a leveleket, és megfeledkeztem a kulcs csomómról, az benne maradt  postaládában. Én nyugodt szívvel mentem vásárolni, intézni az ügyeimet, de mikor már bepakoltam a vásárolt dolgokat és vettem fel a kabátot akkor döbbentem rá, hogy ott maradt a kulcsom a posta ládában.Hirtelen nagyon feldúlt lettem, szinte rosszul lét kerülgetett, amikor bensőmben felhangzott a reggeli Ige egy mondata :
"...Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Mert én újat cselekszem, most kezd kibontakozni. (Ézs 43,2.19) ...""
Ahogy jött a hatalmas félelem úgy el is múlt. Megnyugodtam, és tudtam, hogy bármire megyek haza, Isten velem van.
Mikor bejutottam a kapun, akkor láttam a posta ládából valaki kivette a kulcsaimat. Elég megnehezedett szívvel mentem föl, kicsöngettem a szomszédomat, de nem tudtak semmit. Már majd nem feladtuk, amikor a szomszéd asszonyom észrevett egy papír lapot a földön amire rá volt írva : a kulcs a 8 em. 46-os lakásában van. Felmentem és megkaptam a kulcsaimat Teljesen idegen lakó társ volt az a kedves fiatal ember aki ajtót nyitott, még egyszer sem találkoztunk
Óriási hála van a szívemben, mert emiatt a rossz szokásom miatt, hogy először a posta ládához megyek, már most negyedszer őrizte az Úr a lakásomat. Nincsenek komoly értékeim, de ha azt elvinnék amim van nagyon szomorú lennék, különösen a laptopom hiányozna nagyon.
Amikor ide költöztem, sokan sajnáltak, hogy a Havannán kell laknom, de én még ennyi kedvességet, oda figyelést, udvariasságot sehol nem éltem át, mint ezen a sokak által lenézett lakótelepen. Akikkel találkozom, akár öreg, akár fiatal, de még a gyerekek is köszönnek, udvariasak velem. És még ez is, hogy védik a másikat teljesen idegen emberek előttem maga a megvalósult ima meghallgatás. A régi gyülekezetem itt van a Havannán már vagy 20 éve és tudom, mennyit imádkozott ez a gyülekezet ezért a lakó telepért. Régen ez maga volt a gettó De most kezd teljesen más arculatot fölvenni, hiszem hogy a sok elmondott ima nem hullt a porba, sokan meg is tértek azok közül, akik itt laknak, de szellemileg egy más légkör alakult ki, aminek én az áldásait élem át.

Érezzétek és lássátok meg! Jó az Úr! Ámen!



Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #159 Dátum: 2018. Február 25. - 09:35:12
Jo az Ur , O gondot visel!!  :angel: :angel: :angel:

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #160 Dátum: 2018. Február 25. - 17:35:24
 :like:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #161 Dátum: 2018. Április 14. - 00:01:25
Megosztom veletek azt az örömet, amelyet a fiammal való beszélgetés következtében éltem át.

Nem olyan régen beszélgettünk és készülődtünk arra, hogy nem sokára hazajön és hogy mit szeretne majd enni, inni, milyen sütivel várjam. Már többé-kevésbé kialakult rendszer van de azért rákérdeztem, hogy akkor vegyem meg a 2 hetes bérletet, meg egy vagy két zacskó dohányt. Erre hosszas csend lett. Mire azt mondja : Anyu, igazából meglepetésnek szántam, de dohányt már nem kell venni, mert már nem dohányzom január óta, ha néha nagyon hiányzik akkor ecigarettát szívok, az meg van. Mélyen meghatódtam, hiszen tudta, hogy én 20 éve imádkozom azért hogy megszabaduljon a dohányzástól, és most csak így egyszerűen megtörtént. Mi szülők nagyon ritkán kapunk direkt visszajelzéseket, de most én kaptam, és nagyon jókor jött az Úrtól ez a bátorítás, mert nagyon meg voltam fáradva. Sok dologért imádkozom már hosszú-hosszú évek, évtizedek óta és most ez nagy bátorítás, hogy imát meghallgató Istenünk van, Hiszem, hogy a többi dologban is ugyanígy megtörténik a csoda. Köszönöm Uram!



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #162 Dátum: 2018. Április 14. - 08:38:06
Nagyon jó és nagyon örülök hogy a fiad lassan de biztosan az Úré lesz! Azt üzeni neked az Úr kedves Irma hogy ne csüggedj el mert a fiad az Övé, az elhívás megtérés már nem sokat várat magára! :) :)



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #163 Dátum: 2018. Április 14. - 09:22:07
[valasz author=Gábor link=topic=392.msg86435#msg86435 date=1523687886]

[/valasz]

Köszönöm, kedves Gábor a biztatást, én is így hiszem.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #164 Dátum: 2018. Április 16. - 08:13:06
[valasz author=Irma link=topic=392.msg86434#msg86434 date=1523656885]

[/valasz]

Veled örülök, Irmus!    :2smitten:

           virag9

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.