Szerző Téma: A szenvedésről  (Megtekintve 10605 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. Július 29. - 15:54:19
Szenvedhet-e egy keresztyén? Anélkül, hogy megszólnák érte a hittestvérei. Van-e alapja egy hívő életében a betegségnek, szegénységnek, üldöztetésnek, fájdalomnak? Mi a különbség, azok a szenvedések, amelyeket magunknak okozunk és aközött, amit az Úr, mint próbát ad nekünk?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2011. Május 12. - 11:04:05
Elég sok a kérdés! hehe

"Szenvedhet-e egy keresztyén az nélkűl, hogy megszólnák a hittestvérei?"

Hát ma ez elég körűlményes! Bár nem tudom, hogy a szenvedő testvéreket birálgató keresztyének hallottak-e már a diakónia fogalmáról!

Van-e alapja a betegségnek egy hívő életében?

 Természetesen semmi alapja sincs! Csak erről a betegségek nem akarnak tudomást venni! Pál apostol és Timoteusz "csekélyke" hittel rendelkeztek és minden bizonnyal hypoanderek voltak!
hehe
Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni, annyira karizmánikus volt a kérdés!
:hi
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 12. - 11:37:04 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2011. Május 12. - 11:43:20
Na igen, karizmániákusra sikeredett, mert pont az ellen szerettem volna érvelni.  :0120-doh:

Nem értem, ezt a menekülési vágyat a nehézségek elöl. Mielőtt megtértem sokat foglalkoztam New Age-el, köztük a pozitív gondolkodással. Minden gyönyörű, rózsaszín, bájos, minden jót megkaphatunk. Amikor eljutottam az egyházhoz, a keresztyénséghez és megtértem, valóságos felüdülés volt ennek a rózsaszín gömbnek a kipukkadása. Mert a világ és az élet és az emberek nem mindig habos-rózsaszínű-kedves-jók, és a Bibliában épp ezeknek a dolgoknak a reális megvilágításával találkoztam. Az ember nem jó és nem megjavítható. Az embernek nincs joga mindenhez, alapból. Ez sokkal igazabb, mint ez a ködös örömmámor.

Szükség van a szenvedésre is. És Isten ez által is formál sok esetben, pl. betegség által is. Szerintem.  :szelid:

Az embernek nem az tesz jót, amikor úgy érzi, minden jár neki és mindent megtehet, hanem amikor megérti alárendelt voltát Istennel szemben. Akkor kerül a helyére. Nem jár az egészség, a vagyon, a jó élet. De ezek ajándékok, ha vannak.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 12. - 11:51:06 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2011. Május 12. - 13:51:14
Ámen!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 12. - 15:09:58 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #4 Dátum: 2011. Május 12. - 21:07:37
Szenvedhet-e egy keresztyén? Anélkül, hogy megszólnák érte a hittestvérei. Van-e alapja egy hívő életében a betegségnek, szegénységnek, üldöztetésnek, fájdalomnak? Mi a különbség, azok a szenvedések, amelyeket magunknak okozunk és aközött, amit az Úr, mint próbát ad nekünk?
  Szélsőséges  karizmatikus  ("karizmániákus")  gyülekezetekben nem.a  többiben  nagy  az  esély,hogy nem  szólják  meg.  Így  látom / tapasztalom  /olvasom  én.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2011. Május 13. - 07:58:59
Ez jó hír!  O0

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #6 Dátum: 2011. Május 13. - 13:19:13
Ha  már  segíteni  nem tudok  valakin,akkor  ne  bántsam meg.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2013. November 07. - 08:59:33
A karizmatikus körökben a sikerteológia, meg az áldottság kérdése kissé el van tekerve, ahogyan én látom.
Áldott vagy, ha nem vagy beteg, nem vagy szegény, van munkád, házad, feleséged/férjed, gyerekeid...
Ez igaz is, de nem ez az igaz mérce szerinti mérőeszköze az áldásnak, mert ezek kaphatóak, ahogy Virág is írta, de Isten gondolkodásmódjában egyáltalán nem ez az igazi mérőzsinór.

Ha beteg vagy, akkor biztosan bűnben élsz, ha nincs pénzed, akkor keveset adakoztál, nem jártál eleget gyülibe, nem jól imádkoztál., SŐT! nem megfelelő módon álltál a felkent szolgálati ajándékokhoz, a tekintélyekhez!..... mintha ezeket ki lehetne csikarni Istenből!

Idézet
Áldott vagy, ha nem vagy beteg, nem vagy szegény, van munkád, házad, feleséged/férjed, gyerekeid...
Most, hogy ezeket írtam, eszembe jutott, Jób története: amikor Isten szabad kezet adott Sátánnak Jób felett, akkor miket vehetett el tőle?
Nemde ezeket?
Az igazán fontosat, amivel csak Isten rendelkezhet, az életét, azt nem vehette el!
Minden mást, ami betölti ezt a földi életet, elvehette, megpróbálhatta Jóbot HITÉBEN!

- A Sátán e világ fejedelme.
Jézusnak is felkinálta e világ javait, gazdagságát, egészséget, jóllakást, amik felett rendelkezik. -

Vajon mihez ragaszkodik a láthatókhoz, vagy a láthatatlanhoz?
A mulandóhoz, vagy az örökkévalóhoz?
Azokhoz, amik pótolhatók, sőt, ha Isten is úgy akarja visszakaphatóak - mint ahogy Ábrahám is bízott abban, hogy visszakaphatja Izsákot -, vagy ahhoz, ami ha elveszik örökre elveszik: Isten jelenlétében való tartózkodás, bármilyen fizikai állapotban, létezési formában.

Amikor én a Hit gyülibe jártam, úgymond felfelé ívelt az életem: a 30-as éveimbe léptem megtérésemkor és Isten emelt, sok mindent bepótolt, amit a szöcskő és a cserebogár elpusztított életem ezt megelőző szakaszában, de hiszem, hogy nem azért, mert rendszeresen jártam gyülibe, mert kutattam az Igét, mert imádkoztam, stb. hanem azért, mert benne volt a "csomagban" :)
A szövetségben, amibe behívott Urunk, az ígéretekben, amik ebben a szövetségben foglaltattak, amikről mit sem tudtam előtte, nem értettem, csak igent mondtam és elekzdett működni életemben az a része, amit nekem tervezett el Istenünk.
Akkor azokat kaptam meg... de a "csomagban" több dolog is van, kisebb "dobozok", amiket a maga idejében nyit ki Urunk = alkalmaz életünkben a formálásunkra.
Ezek nem mindig tűnnek kellemeseknek, kívánatosaknak, mint a Kertbeli gyümölcs :) de igen hasznosak Isten kezében ahhoz, hogy a saját képére, hasonlatosságára formáljon, hogy olyanok legyünk, amilyennek eltervezett.
Ezért nem kell rugódozni, még akkor sem, ha nem értjük, miért vannak így a dolgok, hanem tudván azt, hogy Isten mindennek Ura, és gondja van ránk, hogy ATYÁNK, és a legjobbat akarja nekünk, el kell fogadni kezéből azt, amit éppen ad.
Tudva azt, hogy mindenünk amink van, az Övéből van és Ő azt tesz az Övével, amit akar, és velünk is, mert az Övéi vagyunk.... ha csakugyan az Övéi vagyunk.

Mostanában kissé lefelé tendálnak a dolgok, látszólag: egészség terén, anyagilag is így volt, bár ez most emelkedni látszik :) de előtte nagyon lement a mutató, egészen a nyomorig, ahogy írtam a Böjtről szóló topikban a bizonyságomban.
Sokat gondolkoztam ezen, hogy lehet azért van, mert kijöttem a gyüliből és elszakadt az áldás-fonala, mert nem vagyok ott, és nem érvényesek rám ezek?:
Idézet
Ha beteg vagy, akkor biztosan bűnben élsz, ha nincs pénzed, akkor keveset adakoztál, nem jártál eleget gyülibe, nem jól imádkoztál., SŐT! nem megfelelő módon álltál a felkent szolgálati ajándékokhoz, a tekintélyekhez!.....

DE nem!!
Hanem most ennek van az ideje, a szövetségben lévő "csomagban" ez következik, amikor is meggyőződök Krisztus Pásztorságáról magamra nézve, és megpróbáltatik a hitem, egyre jobban megismerve Őt, Aki egyedül képes megtartani, felkészíteni engem a mennyei életre, az élettel való beteljesedésre, ahogy írva van pl Ábrahámról:
1Móz 25:8 
És elhunyt Ábrahám, meghalt jó vénségben, öregen és betelve az élettel, és elődei mellé temették.
vagy Izsákról:
1Móz 35:29
 Akkor elhunyt Izsák, meghalt, és elődeihez temették, idős korában, betelve az élettel. Fiai, Ézsau és Jákób temették el.

Ezeket az Igéket is sokszor úgy magyarázzák, hogy nekik nem volt semmi bajuk, egészségesek voltak, gazdagok, de ez így nem igaz!
Voltak magasságok és mélységek életükben, és a lényeg az volt, hogy át tudták venni mindazt, amit Isten a szövetségben elkészített nekik, az ígéreteket, és meg tudták harcolni a hit nemes harcát..... megfutották a pályát, ahogy Pál is.... az Ő életén is jól láthatjuk ezeket...

Tehát a szenvedés is eszköze Istennek ahhoz, hogy áldásba juthassunk... a legnagyobb áldás, hogy megláthatjuk Őt színről-szinre és ott lehetünk Vele örökké.

     :2smitten:


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2013. November 07. - 09:37:12
Nagyszerű ! Köszönjük Kamilla, hogy megosztottad velünk ezeket az áldott gondolatokat!

 vszeretet4




Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2013. November 07. - 09:54:11
Shalom!

Nagyon építő volt amit összefoglaltál Kamilla!
Ez a sikerteológiának nevezett irányzat materiális síkra vetíti ki a szellemi áldásokat amelyeket Krisztusban.
Ez nem jelenti azt, hogy egy hívő nem lehet gazdag vagy a civil életben is sikeres személy. Még azt sem, hogy a szolgálatért ne kapna anyagi javakat, mert ez teljesen igei dolog. Hanem, a baj  hogy ez általánosítva van. Ezen keresztül lesznek a testvérek bekategorizálva. Áldott vagy áldatlan. Később az áldatlannak tartott testvérrel már közösséget sem vállalnak. Olyan kísértés ez amely még a jó szándékú szolgálattevőket is megkísérti és tönkreteheti a szolgálatot.

Pacific



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2013. November 07. - 09:55:25
 Bizony ez így van, kedves Pacific   O0    sad

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2013. November 07. - 14:16:45
Hát igen. Ez a karizmatikusoknál elutasított dolog, arra hegyezik ki a dolgokat, hogy az áldott ember, akinek minden jól megy, akinek nincsennek problémái, jó állása van, szép családja, megfelelő anyagiak. Ezek tényleg jó dolgok, csakhogy az Ige sehol sem igéri nekünk, hogy nem lesznek nyomorúságok az életünkben. Sőt Jézus azt mondja : e világban nyomorúságtok lészen, de bizzatok mert én meggyőztem a világot. Az a tapasztalatom, hogy ezekben a gyülekezetekben az emberek szinte elbújnak, hogyha valami baj éri őket, csak hogy ne terheljék még rájuk a "hitetlenség" bélyegét is.

A szenvedés, mint olyan nem jó dolog, de sokszor használja fel Urunk a formáltatásunkra. Én elég sokféle nyomorúságon mentem már át, olyan mélységeken, hogy egy esetben még az is kétséges volt, hogy a kómából magamhoz térek-e egyáltalán. De ez a nagy nyomorúság vált aztán igazán javamra! Mert ekkor voltam  nagyon távol az Úrtól, és benne a világ szenvedélyeiben, és a sátán még az életemet is el akarta venni, de annál a betegágynál ott volt Jézus is és kimentett a halál torkából, szabadított ki szenvedélyek fogságából. Ekkor tapasztaltam meg, hogy milyen hatalmas az Isten kegyelme. És végig, ahogy az élőhalott állapotomból felépített újra, az megtanított az Isten kegyelmére való támaszkodásra. Azóta is voltam már beteg, és mentem át olyan szenvedéseken, hogy emberileg már-már feladtam, de azt tapasztaltam, hogy Isten ezekkel a megengedett szenvedésekkel mindig kimunkált az Ő tulajdonságaiból egy újat az életemben. Alapvetően egy nagyon  türelmetlen, bántóan szókimondó, kemény ember voltam. De ezek a próbák, szenvedések tanítanak engem arra, hogy egyre jobban hasonlítsak Uramhoz. Még nagyon sok van hátra, de hiszem, hogy Aki a jó munkát elkezdte bennem, az el is készít engem a Krisztus napjára, mert Néki növekednie kell, nékem pedig alább szállnom.



Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2013. December 18. - 16:58:14
Shalom!

Nagyon érdekes cikket olvastam a Közel-keleti kereszténység fogyásáról. Az okok között az üldözés a gyilkosságok és a megfélemlítés szerepel. Ez pedig egyfajta exodust váltott ki az arab tengerben élő keresztények között. Fontosnak tartom, hogy imáinkban emlékezzünk meg róluk. Az pedig külön elemzést igényelne, hogy ezt egy muzulmán hátterű miniszter hozta napvilágra.

A Közel-Keleten lassan eltűnik a kereszténység


– figyelmeztet Sayeeda Warsi miniszterasszony, a brit kormány tárca nélküli minisztere. A jelenség hátterében a „bibliai mértékű” tömeges kivándorlás áll.

​Warsi asszony beszéde a washingtoni Georgetown Egyetemen hangzott el november 15-én, azt követően, hogy az elmúlt időszakban több támadás ért keresztényeket Szíriában, Egyiptomban, valamint Pakisztánban, ahol Peshawarban szeptemberben 85 hívőt mészároltak le.
Az egyébként muzulmán Sayeeda Warsi bárónő, a brit Konzervatív Párt tagja a Daily Telegraphban azt írta: „Vannak olyan részei a világnak, ahol ha keresztény vagy, veszélybe kerül az életed. (...) Minden kontinensen előfordul, hogy diszkriminálnak, kiközösítenek, megkínoznak, sőt megölnek keresztényeket, pusztán a hitük miatt.”
„A keresztény népességszám meredeken zuhan lefelé, és a kereszténység kiszorul olyan területekről, ahol korábban jelentős vallásnak számított. Irakban az 1990-ben 1,2 milliós keresztény népesség ma 200 000 főt számlál. Szíriában a rettenetes vérontás egyben a keresztény népesség elvérzését is jelentette.”
A múlt héten a Westminster Hallban Fiona Bruce konzervatív képviselő felhívta a figyelmet a kétségbe ejtő méreteket öltő üldöztetésre: „Ugyanazzal az elborzadással és iszonyattal kellene tiltakoznunk, amit a Kristallnacht és a II. világháború alatti zsidóüldözés vált ki belőlünk.”
Vincent Nichols westminsteri érsek a BBC Radio 4 Today címet viselő műsorában úgy fogalmazott: „valószínűleg igaz”, hogy a kereszténység eltűnik a Közel-Keletről, valamint óva intette a nyugati országokat az intoleráns rezsimek támogatásától.
Nichols érsek hangsúlyozta, hogy a Közel-Keleten a keresztényeknek komoly kihívásokkal kell szembenézniük, és szükségük van a támogatásunkra; valamint felhívta rá a figyelmet, hogy a politikusoknak meg kellene érteniük: a keresztények hasznos mediátorok a térségben, például a különböző iszlám csoportok között.
„Ez az együttélés ezer éve fennáll, és egyik nyugati országnak sem lenne szabad támogatnia olyan új  kormány hatalomra jutását a Közel-Keleten, amelyik nem toleráns a történelmi szomszédaival.”

Catholic Herald/Magyar Kurír

Pacific



Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2014. Január 02. - 10:08:11
Sziasztok!

Én csak Jézus szavait idézném be, ami szerintem kapcsolódik a témához:
E világon nyomorúságtok lészen; de bízzatok: én meggyőztem a világot.(Ján16,33b)



Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2014. Január 02. - 10:58:07
Amen!  Szenvedessel formal a Mester...

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16