Szerző Téma: Ószövetségi idézetek az Újszövetségben  (Megtekintve 9904 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2017. November 11. - 21:16:39
[valasz author=Csaba link=topic=427.msg84838#msg84838 date=1510421324]

[/valasz]

Én is így értem Csaba.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2017. November 12. - 09:54:52
Szia Kamilla!  :int2:


      
6.
 Én mondottam: Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:
7.    
Mindamellett meghaltok, mint a közember, és elhullotok, mint akármely főember.


Ebből gondoltad? Dehát itt említve van a közember is, meg a főember is... :)
Ebbe mindenki belefér   :szelid:

Igen, erre gondoltam elsősorban, de érdekes az egész zsoltár.

1 Isten ott áll az istenek gyűlésén, ítéletet tart az istenek fölött:
Az Úr ítéletet tart valakik felett, akiket isteneknek nevez.

2 Meddig ítélkeztek álnokul, pártjukat fogva a bűnösöknek?! (Szela.)
Ez a vers is fontos, itt is az látszik szerintem, hogy a nép bírói vannak megszólítva, és ők vannak isteneknek titulálva.

3 Védelmezzétek a nincstelennek és az árvának a jogát, szolgáltassatok igazságot az elesettnek és szűkölködőnek!
4 Mentsétek meg a nincstelent és a szegényt, ragadjátok ki a bűnösök kezéből!

Itt elmondja Isten, hogy mit kellene tenniük. Ezek nem minden ember feladatai, mert nem mindenki van olyan pozícióban, hogy hatalma legyen ezek megtételére.

6 Azt mondtam ugyan, istenek vagytok, a Felséges fiai mindnyájan,
7 mégis meg fogtok halni, mint a közemberek, és elhullotok, mint bármelyik főember.


Bár említve vannak a többi emberek is, de szerintem nem felsorolásként, hanem a bíróktól különböző, más csoportként.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2017. November 14. - 20:33:20
hmmm... pár gondolat a témához :)

Ha isteneknek mondta azokat, akikhez az Isten igéje szólt,

Isten szava = jó és gonosz tudása, ismerete.
1Móz 3:5
 Hanem tudja az Isten, hogy amelyik napon esztek abból, megnyílik a szemetek, és
 olyanok lesztek, mint az Isten, jónak és gonosznak tudói.


Először Mózeshez szólt Isten Szava, ő ismerte meg mi a jó és a gonosz Isten szerint, majd Mózes közölte a néppel.
A vezetőknek még jobban kellett ismerniük Isten Szavát, hogy mi Isten szerint a jó és a gonosz, hogy választani tudjanak, ítélni, vezetni a népet, Isten akarata szerint, mintegy Isten " meghosszabbításai", küldöttei, megbízottai.
Ilyenek voltak a bírák, királyok, papok, próféták...
5Móz 30:14-19    
Sőt felette közel van hozzád ez íge: a te szádban és szívedben van, hogy teljesítsed azt.    
Lám elődbe adtam ma néked az életet és a jót: a halált és a gonoszt.    
Mikor én azt parancsolom néked ma, hogy szeressed az Urat, a te Istenedet, hogy járj az ő útain, és tartsd meg az ő parancsolatait, rendeléseit és végzéseit, hogy élj és szaporodjál, és megáldjon téged az Úr, a te Istened a földön, a melyre bemégy, hogy bírjad azt.    
Ha pedig elfordul a te szíved, és nem hallgatsz meg, sőt elhajolsz és idegen isteneket imádsz, és azoknak szolgálsz;    
Tudtotokra adom ma néktek, hogy bizony elvesztek: nem éltek sok ideig azon a földön, a melyre a Jordánon általkelvén, bemégy, hogy bírjad azt.
   
Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;


Az új szövetségben már minden hívő pap, mindenkinek szívébe írja Isten az Ő törvényeit = Szavát, mindenkihez szól, mindenkinek ismernie kell Isten Szavát, hogy mi a jó és mi a gonosz Isten szerint, hogy aszerint éljen. Vagyis, olyanok, mint Isten. :-) persze, csak ezen a téren... :)  jó esetben :)


Valami ilyesmire gondoltál, Virág?   :szelid:

« Utoljára szerkesztve: 2017. November 14. - 20:38:39 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2017. November 15. - 19:42:24
Ez nagyon jó összekapcsolása a 82. zsoltárban és a János 10-ben lévő kijelentéseknek.
Nem erre gondoltam, de ezt kerestem.  :hi

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 15. - 19:43:18 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2017. November 15. - 19:52:20

 örülök   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.