Szerző Téma: Baál és a bálvány imádás.  (Megtekintve 4242 alkalommal)

plus minus reset

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

• Technikai adminisztrátor
  • *
  • Nem: Nő
  • Last Login:2018. Szeptember 22. - 14:54:58
    • Gyermekhittan
Re:Baál és a bálvány imádás.
« Válasz #15 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 12:32:44 »
Nem is tudtam, hogy a magyaroknak ilyen sok közük volt/van Baálhoz, a Baál kultuszhoz...

https://egysegbehivas.iwk.hu/a-baal-beavatas-titkos-szertartasa/

Idézet
A Baál-hit
Igen csak elterjedt és népszerű volt a Bálhit Magyarországon, a középkor előtt. A kereszténység tűzzel-vassal való terjesztése, majd immár finomhangoltabb terjedése ugyanis kiszorította a kultuszt, és részben átvett belőle bizonyos dolgokat, formai elemeket. Így a pogány szokásokat beolvasztották és a mindenkori ősanya: Istár, Ízisz, Diana kultusza madonnaivá változott. Kialakult a Boldogasszony-anya hite, amelyet könnyebben fogadtak el az akkor élt emberek.
Hazánk területén igen sok helyen vannak még nyomai az őshit oltár romjainak, az egykori szétvert, felrobbantott vagy épp apróra zúzott szentélyeknek.

Ezt nem tudtam. Megdöbbentő.

Idézet
Szóval, a magyar nép is egy vándorló nép, sokféle hatás érte, sok mindent átvettek azon kultúráktól, akikkel találkoztak, akikkel keveredtek, ezt is, ha ezek a dolgok így vannak.
Szóval, akkor mihez is kell ragaszkodnunk krisztusi magyar emberekként?

Hát ehhez és az ősmagyar vallási elemekhez biztosan nem.
Szerintem, ami szép, ami érték, de nem sérti Isten személyét sem. Irodalom, zene, tánc, képzőművészet, népművészet - esetleg megszűrve. Sporteredményeink, tudományos eredményeink. Alapvető bibliai ismeretek - nem hívőknek is. De ez megvan az irodalmon belül már jó ideje.

df3
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 09. - 12:33:56 írta Virág »
Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1

Nem elérhető Kamilla

• Fórumlakó
  • *
  • Last Login:2018. Szeptember 22. - 16:47:42
« Válasz #16 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 13:13:10 »
Igen, erősen megszűrve. A néptánc még talán, de megfigyelted már a népdalok szövegeit?   :o
Az irodalom és egyéb gyökere a múltban van, és a hitvilág erősen meghatározza, szerintem.

Igen  tudomány területei, az tényleg jó... a sport?  :)  hát... talán az úszás, a torna...
Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.

Nem elérhető Kamilla

• Fórumlakó
  • *
« Válasz #17 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 13:15:03 »
Nem is tudtam, hogy a magyaroknak ilyen sok közük volt/van Baálhoz, a Baál kultuszhoz...

https://egysegbehivas.iwk.hu/a-baal-beavatas-titkos-szertartasa/

Idézet
A Baál-hit
Igen csak elterjedt és népszerű volt a Bálhit Magyarországon, a középkor előtt. A kereszténység tűzzel-vassal való terjesztése, majd immár finomhangoltabb terjedése ugyanis kiszorította a kultuszt, és részben átvett belőle bizonyos dolgokat, formai elemeket. Így a pogány szokásokat beolvasztották és a mindenkori ősanya: Istár, Ízisz, Diana kultusza madonnaivá változott. Kialakult a Boldogasszony-anya hite, amelyet könnyebben fogadtak el az akkor élt emberek.
Hazánk területén igen sok helyen vannak még nyomai az őshit oltár romjainak, az egykori szétvert, felrobbantott vagy épp apróra zúzott szentélyeknek.

Ezt nem tudtam. Megdöbbentő.

És az írás többi részéhez mit szólsz?

virag21
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 09. - 13:15:38 írta Kamilla »
Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.

Nem elérhető Kamilla

• Fórumlakó
  • *
« Válasz #18 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 16:41:08 »
Eddig nem tudtam, hogy Baál esőistenként is tisztelt.
Eszembe jutott Illés története a Baál papokkal, 1Királyok 17-18. fej.-ben.
Itt olvashatunk arról, hogy Isten 3 évig nem adott esőt a földre, és csak Illés imájára, illetve az általa megprófétált időben lesz újra eső.
Nagy szárazság lett és emiatt éhínség is.
Illés és a baálpróféták összemérték "erejüket" és Illés "győzött. Ismerjük a történetet: 1Kir 18:16-40.
Ezután Illés felment a Kármel hegyre, szolgáját elküldte, nézzen a tenger felé, lát-e felhőt. Ezt 7x csináltatta meg vele, mikor is megjelent egy tenyérniy felhő. Ekkor szólt Illés a szolgájának, mondja meg Akhábnak, hamar menjen haza, nehogy elmossa őket az eső. Nagy eső és szél lett.

Nem értettem, miért kellett 3x is meglocsolni az égőáldozatot és az oltárt, a nagy szárazságban, úgy, hogy még a körülötte árokban is álljon csurig a víz - mondjuk, jó sok víz volt akkor, abban a nagy szárazságban, amit odaöntöztek.
Mindig az Istentől lejövő tűzről prédikáltak, én magam is erre lettem figyelmes.
Most azonban felfigyeltem erre a vizes dologra :)
Az ítélet baál szolgáin, akik az esőistenükben bíztak, és kudarcot vallottak, mert nemcsak hogy tűz nem jött az égből, de az ég csatornáit is bezárta a Teremtő, Izrael Istene, amit csakis Ő tudott megnyitni, akkor, amikor Ő akarta!
Így lett nyílvánvalóvá, hogy Isten, az egyetlen, igaz, élő, Teremtő, Mindeható Isten, az eső Istene is, ahogy a hegyeké is... de ez egy másik történetben van... :)

3 évig nem volt eső, 3x kellett csurig önteni az oltárt, az áldozattal együtt...

Jel 4,8    
És a négy lelkes állat, a melyek közül mindeniknek hat-hat szárnya vala, köröskörül és belül teljes vala szemekkel; és meg nem szűnik vala nappal és éjjel ezt mondani: Szent, szent, szent az Úr, a mindenható Isten, a ki vala és a ki van és a ki eljövendő,
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 16. - 16:44:31 írta Kamilla »

Nem elérhető Virág

• Technikai adminisztrátor
  • *
  • Last Login:2018. Szeptember 22. - 14:54:58
    • Gyermekhittan
« Válasz #19 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 07:21:44 »
 :like: :int2:
Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1