Szerző Téma: Isten akarata  (Megtekintve 10042 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2011. Január 04. - 18:04:18
Azt is mondja az ige, hogy "nem személyválogató az Isten". Gondoljunk csak bele: ha Isten csak bűnre képtelen "jókat" teremtett volna az üdvösségre, kilátástalan lenne a helyzetem...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 04. - 19:51:19 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2011. Január 14. - 10:32:16
Érdekes kérdés ez a elrendelő illetve megengedő akarat. Sokat gondolkoztam már erről. Én mélyen hiszem, hogy Isten valamennyiőnk számára egy jótervet készített. Hiszen nevéből fakadóan Ő egy "jó" Isten, és ez nemcsak szlogen, hanem ténylegesen jó, és teremtményeihez teljes szeretettel viszonyul. Aztán megszületik az ember és van aki már az anyaméhben gellert kap. Mert azt nem gondolom, hogy Isten direkt "hibás" egyedeket tervez, gondolok itt a különféle sérüléssel született emberekre. Tehát itt már az a "jóterv" módosul, és én itt látom belépni a megengedő akaratot, mert Istennek ilyenkor is van egy "B" terve, amikor még mindíg minden jóra fordulhat. Ez már csak csupán az Istennel való kapcsolatunkon múlik. Én így értelmezem a megengedő akaratot. Vagy olyan esetben, amikor Isten valakit elhív szolgálatra, de az illető nem meri bevállalni, vagyis tanácskozik testtel és vérrel, és nem mer elindulni az emberileg kiszámíthatatlan úton, Isten azért nem veti el, bár a "legjobb" nem valósul meg számára, Isten megengedő akaratából még fordulhat jóra az élete.



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2011. Január 14. - 14:53:25
A biblia tanítása szerint nem lehet kimondani, hogy Isten minden embernek jót tervelt volna ki. Van egy általános kegyelem, ez mindenkié. A fáraóra is sütött a nap, Hitler is kapott életet, esett rá az eső, mindenki szívhatja a levegőt, stb. Ez mindenkire vonatkozik. Ám Jézus nem halt meg mindenkiért, csak a választottakért. Azt tanítják a reformátor őseink az őskeresztyénekkel együtt, hogy Jézus vére nem hullhatott hiába. Olyan nincs, hogy Krisztus mindenkiért meghalt volna, és ennek ellenére mégis van, aki elkárhozik. Ez teljességgel lehetetlen. Ezt tanította egyébként Árminius professzor, aki vallotta az elveszíthető kegyelmet, a szabad akaratot, stb. A mai magyar vallási életben ez az árminius elmélet uralkodik, ami teljesen téves.

Nem egyszerű eligazodni egy "kezdő" hívőnek e rengeteg tévtanítás között. Miért van sérült születésű ember, ez olyan kérdés, amit csak hosszú hitbenjárás után ért meg nagyon sok ember, és fogad el. Hiányzik a bűnről való tanítás, az, hogy a bűn megrontotta az egész világot, az anyagot, a természetet, az embert, a gondolkodást, a vallást, mindent. A bűn miatt van betegség, amely akkor tört be a világba, amikor az ember - a szabad akarata birtokában - elkövette az Isten elleni bűnt, és általa betörhetett a romlás a világba.
Az embernek nem azt kell megkérdeznie, hogy miért lehetséges a betegség, hanem azt, hogy miért lehetséges, hogy egyáltalán élünk?

Amikor az ember nem meri felvállalni Isten elhívását, és akár tudatlanságból, akár butaságból, vagy akár szándékosan nem engedelmeskedik, akkor az ahhoz a feladathoz rendelt áldásokat veszíti el. Isten megteheti azt, hogy ad új és új esélyt, de nem kötelezhető erre. Ha valaki kiválasztott, de engedetlen, akkor lehet, hogy csak egy kutyaól felett rendelkezhet a mennyben, míg az engedelmes tíz városon.




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2011. Január 14. - 15:09:29
A Római levél 9. fejezete nagyon világosan alátámasztja Ambrus szavait!
Bizony nem mindenkit szánt a Mindenható üdvösségre, s nem mindenkiért adta egyszülött Fiát halálra.
A teológia egyes írányzatai ott hibázzák el az üdvösség kérdését, hogy akarva-akaratlanúl (humanista gondolkodással) részttúlajdonítanak az embernek önmaga üdvösségében. Ha az üdvösségem csupán egyetlen százalékban is rajtam múlna, biztosan elkárhoznék...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 14. - 15:49:27 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2012. Július 21. - 17:44:51
A Római levél 9. fejezete nagyon világosan alátámasztja Ambrus szavait!
Bizony nem mindenkit szánt a Mindenható üdvösségre, s nem mindenkiért adta egyszülött Fiát halálra.
A teológia egyes írányzatai ott hibázzák el az üdvösség kérdését, hogy akarva-akaratlanúl (humanista gondolkodással) részttúlajdonítanak az embernek önmaga üdvösségében. Ha az üdvösségem csupán egyetlen százalékban is rajtam múlna, biztosan elkárhoznék...

Teljes mértékben egyetértek a beidézett "ténnyel"!
Azért idézőjeles, mert nekem tény!



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2012. Július 21. - 19:20:06
Idézet
Ézs 26,10    
Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát.

Megszívlelendő, szerintem!