Szerző Téma: Semmi értelme topic  (Megtekintve 19767 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2014. Január 12. - 15:40:03
Gabor ezt írod:

Idézet
Tudod újra és újra azt követem el amit eddig szinte mindenhol de végre megértettem nincs miért...Tudod miért kényszerítettem magamra a predesztinációt és miért "üldöztem" azokat akik ebben nem hittek?

Először is így akartam bevágódni ezen a fórumon! Milyen ostoba és hitetlen is voltam amikor ehhez még Istent is felhasználtam! Mert az igaz hogy van kiválasztás de nem úgy ahogy te értelmezed! Isten nem GONOSZ! Tudod ki akarja hogy némelyek a Pokolra kerüljenek? Sátán aki embergyilkos volt kezdettől fogva! Az én Istenem pedig NEM Sátán! Nem hiszem hogy azért alkot embereket hogy aztán a pokolba vesse őket! Ez kb. olyan mintha egy nő azért szülne nevelne föl egy gyereket hogy aztán saját maga vágja el a torkát csak azért mert így van kedve!

Nem akarlak meg bántani, de ez nagyon csúnya dolog, úgy is mondják - jellemtelenség - és ezt komolyan meg kell báni, s ebből meg kell térni.

Sokkal tiszteletre méltóbb az egyenes beszéd, még ha néha durva is, mint a képmutatás.

Gondolkoz el ezen.

S még valamit, soha senki sem várta el, se tőled, se mástól, hogy egyet értsenek Csabával, vagy velem, mindenkinek megvolt az esélye a salyát véleményre és vélemény nyílvánításra.

 :2smitten:


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2014. Január 12. - 15:42:50
Még valamit megemlítenék és ezzel be is fejezném!

Isten újra és újra embereken keresztül szólt hozzám hogy LEGYEK VÉGRE FÉRFI!

Mert mit számít az hogyha pl. elfogadtok de csak azért mert hamis tanokat veszek fel magamra? Úgy látszik az adventistás szektás jellegtől még nem szabadultam meg hanem egyik helyett váltottam egy másikra...

Nem azt mondom hogy NINCS kiválasztás mert van, de abban nem tudok és nem is akarok többé hinni hogy Isten a Pokolra teremt valakiket! Mégis mi értelme lenne ennek? Ez olyan mintha valaki dolgozik egy cégnél de hiába akar becsületesen dolgozni mindig azt mondogatják neki hogy úgyis kirúgunk!

Elmondtam az Úrnak hogy Többé nem akarok olyan lenni egy helyben toporogni mint eddig! És mi az a látásmód amit maradéktalanul el tudok fogadni? Nos az amit már 15 éve is hallottam...

Isten KEGYELEMBŐL mindenkit üdvözíteni akar!
Ő a SZERETET!
No és persze a diszpenzacionalista látásmód... Nem kell engem sajnálnotok...Nincs értelme!

A lényeg, van üdvösségem csak nevelkednem kell az Ő szeretetében, mert ismerem Istent, tudom hogy Ki Ő és mennyire szeret! Ideje végre hogy emberek elfogadása helyett megelégedjek végre Ővele magával!

Abban is egyetértek veled hogy ebből meg kell térni! Pontosan ezért írom le őszintén a mostani szavaimat...




Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2014. Január 12. - 15:46:44
Gabor ezt írod:

Idézet
Tudod újra és újra azt követem el amit eddig szinte mindenhol de végre megértettem nincs miért...Tudod miért kényszerítettem magamra a predesztinációt és miért "üldöztem" azokat akik ebben nem hittek?

Először is így akartam bevágódni ezen a fórumon! Milyen ostoba és hitetlen is voltam amikor ehhez még Istent is felhasználtam! Mert az igaz hogy van kiválasztás de nem úgy ahogy te értelmezed! Isten nem GONOSZ! Tudod ki akarja hogy némelyek a Pokolra kerüljenek? Sátán aki embergyilkos volt kezdettől fogva! Az én Istenem pedig NEM Sátán! Nem hiszem hogy azért alkot embereket hogy aztán a pokolba vesse őket! Ez kb. olyan mintha egy nő azért szülne nevelne föl egy gyereket hogy aztán saját maga vágja el a torkát csak azért mert így van kedve!

Nem akarlak meg bántani, de ez nagyon csúnya dolog, úgy is mondják - jellemtelenség - és ezt komolyan meg kell báni, s ebből meg kell térni.

Sokkal tiszteletre méltóbb az egyenes beszéd, még ha néha durva is, mint a képmutatás.

Gondolkoz el ezen.

S még valamit, soha senki sem várta el, se tőled, se mástól, hogy egyet értsenek Csabával, vagy velem, mindenkinek megvolt az esélye a salyát véleményre és vélemény nyílvánításra.

 :2smitten:

No igen jellemtelenség, valóban! Az vagyok egy jellemtelen, férfiatlan semmi önmagamban...Lehet hogy a szekták tettek ilyenné lehet hogy a múltam nem tudom, egyet akarok NEM SZERETNÉK ilyen maradni!

A másik véleményeddel miszerint nem várjátok el hogy elfogadják a látásotokat nem értek egyett! A legtöbb személyeskedésbe is átforduló vita is azért van mert nem fogadják el némyelek a ti gondolkodásotokat! Hiszen ha nem így lenne az egész Sefatias ügy és az én ügyem se lett volna napirenden!

Mindenesetre éppen ez a szekták rombolása hogy jellemtelen gyenge bábokká teszik az embereket, és bizony ezek a sérült emberek hajlamosak ezt máshol is így megélni, és ebből valóban meg kell térni...:(



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2014. Január 12. - 15:50:13
Egyébként pont a te általad írt Igék fedtek meg és ítéltek meg abban az utamban amit folytattam!

Durva szakszóval most resetelek egyett és visszatérek ahhoz az alaphoz amit sajnos elrejtettem és semmibe vettem!

Imádkozz értem hogy ebben a látásomban állhatatos és kitartó legyek, ne inogjak meg, ne hajtson a tanítások akármi szele ide s tova! Hogy abban amire Krisztus elhívott megálljak és hogy megszabaduljak a szektás jellemzőimtől!

Nagyon szégyellem hogy ilyen voltam de még jó hogy Isten utánam nyúlt és nem hagyta hogy végleg lezülljek és eltévelyedjek!



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #19 Dátum: 2014. Január 12. - 15:55:48
Én az örökkévalóságban a megváltozottakkal párhuzamos létben őrökké égő pokol tanát nem fogadom el.  De ezt már írtam is.
Ebben a látásmódomban megerősítést kaptam. Erről semmi értelme nem lenne engem győzködi. Semmi értelme topicba való téma lenne..


Amíg a predesztinácó eleinte érthetetlen ellenséges gondolata, komoly imákat indított el bennem, és választ is kaptam rá. Így itt változott az igei értelmezésem. Mivel itt pont az ellenkezője történt, Isten nem megerősített hanem a másik látásmód felé vitt..
Még most is Alakul..miképpen fogalmazhatnám meg amit megértettem.. még mindig sok mindent nem értek ezzel kapcsolatban de meggyőzhető vagyok..



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2014. Január 12. - 15:59:08
Én az örökkévalóságban a megváltozottakkal párhuzamos létben őrökké égő pokol tanát nem fogadom el.  De ezt már írtam is.
Ebben a látásmódomban megerősítést kaptam. Erről semmi értelme nem lenne engem győzködi. Semmi értelme topicba való téma lenne..


Amíg a predesztinácó eleinte érthetetlen ellenséges gondolata, komoly imákat indított el bennem, és választ is kaptam rá. Így itt változott az igei értelmezésem. Mivel itt pont az ellenkezője történt, Isten nem megerősített hanem a másik látásmód felé vitt..
Még most is Alakul..miképpen fogalmazhatnám meg amit megértettem.. még mindig sok mindent nem értek ezzel kapcsolatban de meggyőzhető vagyok..

Nekem is sok minden iránt fel kell adnom az ellenállásomat, s nekem is formálódnom kell/kellene az Ő kezében! Én is meggyőzhető vagyok de inkább az Úr részéről! Ha Ő maga kijelent nekem valamit azt elfogadom ha pedig nem...nos a legtöbb bajom éppen abból fakad hogy emberektől fogadok el dolgokat nem pedig Istentől...



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2014. Január 12. - 16:05:57
Gábor, nagy külömbség van az érvelés vagy nevezzük vitának, és a személyeskedés között.
Személyeskedést tőlem nem olvastál.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2014. Január 12. - 16:08:08
Tőled nem is Zoltán!  :2smitten:

Ez az üzenet különösen nekem szólt a mai napon:

"Mi van, ha Isten gyermeke égbekiáltó bűnt követ el – ó, Isten, óvj meg minket ettől! Ha égbekiáltó bűnt követ el, törött csontokkal távozik, de mégis eljut a mennybe. Isten, hogy próbára tegye és láttassa vele saját hitványságát, megengedi, hogy rossz útra tévedjen, de aki megvette őt, az nem veszíti el; aki kiválasztotta, az nem veti el; Isten ezt mondja neki: „Én töröltem el vétkeidet, és elfelejtem bűneidet.” Bármilyen messzire ment is Dávid, mégsem veszett el. Visszajött és így kiáltott: „Könyörülj rajtam kegyelmeddel, Istenem!” És így lesz ez minden hívő lélekkel – Krisztus visszahozza őket. Bár megtévednek, megtartatnak, és az összes kiválasztott mag találkozik Isten trónja körül.
Ha nem lenne ez az igazság – bár egyesek megriadnak tőle –, mi lenne Isten embereivel? Átadnák magukat a kétségbeesésnek. Kedves olvasó, ha visszaeső vagy, kérlek, ne használd rossz célra, amit mondottam. Atyád szíve szomorkodik miattad; mégsem törölte ki neved a jegyzékből. Jöjj vissza hozzá most, és mondd ezt neki: „Fogadj el engem kegyelemmel, és szeress engem”; ő ezt fogja válaszolni: „Gyermekeim közé helyezlek.” Szemet huny visszaesésed fölött, és meggyógyít romlottságodból; ismét kegyeibe fogad, és elfogad a Megváltó igazságában, kinek vére által üdvözülsz. Istennek nem az a szándéka, hogy gyermeke ne próbáltasson meg, vagy hogy ne bukjon el a megpróbáltatásban; hanem így gondolja, egyszer s mindenkorra: Aki hisz ő benne, az nem jut ítéletre. Soha, semmi esetre sem ítéltetik el, hanem örökre megigazul Isten szemében."

C. H. Spurgeon -



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2014. Január 12. - 16:18:17
Gabikám, sajnálom hogy nem fogtad fel a lényeget.
Ez a topic nem a predesztinációról, nem a nyelveken szólásról, s nem arról szól, hogy kigunyoljalak téged.
Tesókám a lelkek megkülönböztetése műkódő karizma.
Te saját magad is becsapod, amióta erre a fórumra jöttél.
Nem akartam konkrétan írni, hogy keress egy szakembert, de erre van szűkséged, s ezt sem bántásból írom.
Tudod a Scifi önmagában nem rossz, de ha átadod magad annak, hogy folyamatosan egy álomvilágba ringatod magad, elveszíted a valóságérzeted.
Olyan dolgokat kezdesz el írni, amelyeknek nincs köze a valósághoz.
15 éve jársz az Úrral és 3 hete újságoltad, hogy most születtél újjá...
Karizmákról ábrándozol, tanítói elhívásról, de azt írod, hogy képtelen vagy férfiként viselkedni.
HA EL AKARNÁLAK ÜZNI ERRŐL A FÓRUMRÓL, MÁR RÉG TALÁLTAM VOLNA REÁ OKOT, NEM ÜRÜGYET, OKOT!
MONDTAM, HOGY SZABADULJ MEG A TANÁCSADÓDTÓL, MERT HÜLYÉT CSINÁL BELŐLED, TE MEG MAGADBÓL IS.
SZÓVAL TESÓM, AHHOZ, HOGY ÉN MEGNYOMJAM A TILTÓGOMBODAT, ELŐSZÖR FELNŐTTÉ KELL VÁLNOD KRISZTUSBAN, ADDIG MEG NE IS ÁLMNDJ RÓLA, HOGY KITÍLTALAK.
IGAZ, HOGY UTÁNNA MEG MÁR MINEK?!
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2014. Január 12. - 16:22:44
Elfogadom és feladom...igazad van mindenben...Nem tudom miért vagyok ilyen és miért lettem azzá de tényleg felnőtté akarok válni...

Egy kedves adventista testvérem mondta és ezen igencsak begurultam és megsértődtem de végül is igaza van sajnos...

Gabi te egy BETEG ember vagy, rengeteg sérülés deformálta a lelkedet és egyfajta skizofrén alkat vagy...

Na ezen iszonyatosan begurultam de ez az igazság akármilyen szomorú és dühös is vagyok miatta...Csak egyett nem tudok, hogyan gyógyulhatnék meg? Hogyan szabadulhatnék meg ettől a szellemiségtől?



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2014. Január 12. - 16:23:31
Egy kérdés: ki a tanácsadóm? Mert én önmagamtól vagyok ilyen nem kell hozzá még tanács is :(



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2014. Január 12. - 16:30:15
Másszóval kire gondolsz mint tanácsadó? Mert Kecskés Isti soha nem beszél ellenetek, Flórával nem szoktunk nagyon a fórumról beszélni, Sefával meg csak itt szoktunk üzenetet váltani meg a blogján de akkor se ellenetek szólal fel...



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2014. Január 12. - 16:35:50
Példáúl Jézusról az ige azt mondja Tanácsos, A Szent Szellem is Tanácsos, az Úr igéje is tanácsos, s vannak más tanácsosok is.

Meg kell tanulni azt is kire halgatunk.

Ez is egy tanács

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2014. Január 12. - 17:03:29
Az igazán rossz magot Flóra vetette el benned, sem Sefa, sem István nem fordult meg a szellememben.
Gabi, ha nem megy másként tényleg kell keresni egy lelkigondozót, vagy orvost.
Akinek öngyilkos gondolatok forognak a fejében, azt nem szabad annyiban hagyni.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2014. Január 12. - 17:19:36
Kedves Gábor!

Van egy könyv aminek az a cime: Belső gyógyulás az emlékek gyógyulása által. Ebben a szolgálattevő azokról esetekről beszél, amikor a lelkünk sérül meg bizonyos dolgok miatt, és eredményez elutasítottságot, meg nem értettséget, depressziót, végül önsajnálatot, haragot. Ezeket világosságra kell hozni, mert az Úr meg akarja és tudja gyógyítani. Remélem fel tudom majd tenni a netre mert a kiadótól kaptam rá engedélyt. De én is azt gondolom, hogy jó lenne erről beszélgetni egy lelkigondozóval, például Merényi Zoltán angyalföldi lelkipásztornak van is egy ilyen szolgálata. Biztos, hogy tudna neked segíteni.  Hiszen az Úr azt akarja, hogy mi megépüljünk az Ő kegyelméből.