Szerző Téma: Semmi értelme topic  (Megtekintve 19765 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #30 Dátum: 2014. Január 12. - 19:39:49
Én az örökkévalóságban a megváltozottakkal párhuzamos létben őrökké égő pokol tanát nem fogadom el.  De ezt már írtam is.
Ebben a látásmódomban megerősítést kaptam. Erről semmi értelme nem lenne engem győzködi. Semmi értelme topicba való téma lenne..


Amíg a predesztinácó eleinte érthetetlen ellenséges gondolata, komoly imákat indított el bennem, és választ is kaptam rá. Így itt változott az igei értelmezésem. Mivel itt pont az ellenkezője történt, Isten nem megerősített hanem a másik látásmód felé vitt..
Még most is Alakul..miképpen fogalmazhatnám meg amit megértettem.. még mindig sok mindent nem értek ezzel kapcsolatban de meggyőzhető vagyok..

Nekem is sok minden iránt fel kell adnom az ellenállásomat, s nekem is formálódnom kell/kellene az Ő kezében! Én is meggyőzhető vagyok de inkább az Úr részéről! Ha Ő maga kijelent nekem valamit azt elfogadom ha pedig nem...nos a legtöbb bajom éppen abból fakad hogy emberektől fogadok el dolgokat nem pedig Istentől...

Gábor nagyon sok részben hasonlítasz rám, egy korábbi korszakomra. Én is nagyon érzékeny vagyok ( már jobban tudom kezelni) és én is nagyon be tudok lelkesedni. Úgymond nagyon buzgóvá tudok vállni érzelmileg felfűtött állapotba kerülni.
Amikor hosszú oldalakon át ecsetelted a gondolataidat amit az Úrtól megértettél és tanítói megbízásra vágytál, akkor ez az erős érzelmi töltöttség ragadott magával téged. Sok sok megfelelési vágy és tökéletességre törekvés van emögött is.  Nem ezzel van baj, hanem a mértékkel.
El kell fogadnod magad annak aki most éppen vagy. Érzelmileg instabil.
Ezért is ajánlották a testvérek egy hívő pszichológus segítségét.
Tudod azt erősen támadja a Sátán akire valami "különleges nem hétköznapi " dolgot fog bízni az Úr.  Ennek nálad még nem jött el az ideje.
Először önmagadat kell megismerned és elfogadnod. A gyengeségeiddel a hibáiddal együtt. Ne aggasszon ha valamit még most hibásan ismersz. Itt nincs senki aki mindent tökéletesen ismerne az igéből.
Csabáék sem megbántásból írják én sem.

Sokban hasonlítasz rám..  :)



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2014. Január 12. - 21:16:56
Kedves Gábor!

Van egy könyv aminek az a cime: Belső gyógyulás az emlékek gyógyulása által. Ebben a szolgálattevő azokról esetekről beszél, amikor a lelkünk sérül meg bizonyos dolgok miatt, és eredményez elutasítottságot, meg nem értettséget, depressziót, végül önsajnálatot, haragot. Ezeket világosságra kell hozni, mert az Úr meg akarja és tudja gyógyítani. Remélem fel tudom majd tenni a netre mert a kiadótól kaptam rá engedélyt. De én is azt gondolom, hogy jó lenne erről beszélgetni egy lelkigondozóval, például Merényi Zoltán angyalföldi lelkipásztornak van is egy ilyen szolgálata. Biztos, hogy tudna neked segíteni.  Hiszen az Úr azt akarja, hogy mi megépüljünk az Ő kegyelméből.

A könyvre máris kiváncsi lettem...köszönöm a figyelmességedet és a bátorításodat...mindenesetre akármennyire lent vagyok a fiadért azért tovább imádkozom...:)



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2014. Január 12. - 21:18:48
Az igazán rossz magot Flóra vetette el benned, sem Sefa, sem István nem fordult meg a szellememben.
Gabi, ha nem megy másként tényleg kell keresni egy lelkigondozót, vagy orvost.
Akinek öngyilkos gondolatok forognak a fejében, azt nem szabad annyiban hagyni.

Igen csaba testvérem erre már én is gondoltam...az lenne a legjobb ha ki tudnám jó alaposan sírni magamat az Úr előtt...elmondani a sok sok sérelmet...

Rájöttem igaza van Derek Princenek abban hogy MINDEN múltbeli dolgot felszínre kell hozni és meg kell bocsátani...tegnap pl. Jézus nevében megbocsátottam a gyerekkori zaklatóimnak...



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2014. Január 12. - 21:22:55
Én az örökkévalóságban a megváltozottakkal párhuzamos létben őrökké égő pokol tanát nem fogadom el.  De ezt már írtam is.
Ebben a látásmódomban megerősítést kaptam. Erről semmi értelme nem lenne engem győzködi. Semmi értelme topicba való téma lenne..


Amíg a predesztinácó eleinte érthetetlen ellenséges gondolata, komoly imákat indított el bennem, és választ is kaptam rá. Így itt változott az igei értelmezésem. Mivel itt pont az ellenkezője történt, Isten nem megerősített hanem a másik látásmód felé vitt..
Még most is Alakul..miképpen fogalmazhatnám meg amit megértettem.. még mindig sok mindent nem értek ezzel kapcsolatban de meggyőzhető vagyok..

Nekem is sok minden iránt fel kell adnom az ellenállásomat, s nekem is formálódnom kell/kellene az Ő kezében! Én is meggyőzhető vagyok de inkább az Úr részéről! Ha Ő maga kijelent nekem valamit azt elfogadom ha pedig nem...nos a legtöbb bajom éppen abból fakad hogy emberektől fogadok el dolgokat nem pedig Istentől...

Gábor nagyon sok részben hasonlítasz rám, egy korábbi korszakomra. Én is nagyon érzékeny vagyok ( már jobban tudom kezelni) és én is nagyon be tudok lelkesedni. Úgymond nagyon buzgóvá tudok vállni érzelmileg felfűtött állapotba kerülni.
Amikor hosszú oldalakon át ecsetelted a gondolataidat amit az Úrtól megértettél és tanítói megbízásra vágytál, akkor ez az erős érzelmi töltöttség ragadott magával téged. Sok sok megfelelési vágy és tökéletességre törekvés van emögött is.  Nem ezzel van baj, hanem a mértékkel.
El kell fogadnod magad annak aki most éppen vagy. Érzelmileg instabil.
Ezért is ajánlották a testvérek egy hívő pszichológus segítségét.
Tudod azt erősen támadja a Sátán akire valami "különleges nem hétköznapi " dolgot fog bízni az Úr.  Ennek nálad még nem jött el az ideje.
Először önmagadat kell megismerned és elfogadnod. A gyengeségeiddel a hibáiddal együtt. Ne aggasszon ha valamit még most hibásan ismersz. Itt nincs senki aki mindent tökéletesen ismerne az igéből.
Csabáék sem megbántásból írják én sem.

Sokban hasonlítasz rám..  :)

Igen clio azt ésrevettem magam is hogy nagyon egyformák vagyunk...Valóban sok mindenből kell megtérnem és fejlődnöm...Érdekes módon ma a szeretetről beszélt a lelkész testvérem és arról hogy egy nagyon jó módja a szeretet gyakorlásának ha a saját igazunkat elengedjük.

"Fel vagyunk háborodva ha esetleg bántanak minket és még akkor is nekünk áll feljebb amikor mi tehetünk a dologról! Testvéreim engedjük el ezeket és szeressünk!"

Az egész prédikációt mintha nekem írta volna Laci testvérem...Ha ez nem az Úr hangja felém akkor mégis mi? Ráadásul kicsit késtem is :)



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #34 Dátum: 2014. Január 12. - 21:42:02
Abban biztos lehetsz hogy egy egy prédikációt vagy kalauz szerint kijelölt igeszakaszt nem véletlenül kapsz. Én is így kapok sokszor helyreigazítás útmutatást vagy bátorítást. Mert tudom hogy ezeket az igéket nem én kerestem magamnak. Hanem épp aktuális.

Gábor viszont én ajánlom hogy lassíts. Ne akarj mindenben azonnal megváltozni. Nem mérd másokhoz se magad. Mindannyian egyediek vagyunk! Én akkor nyugodtam le amikor ezeket elfogadtam.
 :konyv6:



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2014. Január 12. - 21:44:13
Abban biztos lehetsz hogy egy egy prédikációt vagy kalauz szerint kijelölt igeszakaszt nem véletlenül kapsz. Én is így kapok sokszor helyreigazítás útmutatást vagy bátorítást. Mert tudom hogy ezeket az igéket nem én kerestem magamnak. Hanem épp aktuális.

Gábor viszont én ajánlom hogy lassíts. Ne akarj mindenben azonnal megváltozni. Nem mérd másokhoz se magad. Mindannyian egyediek vagyunk! Én akkor nyugodtam le amikor ezeket elfogadtam.
 :konyv6:

Rendben Janeway Kapitány! Megyek inkább főzök valami finomat önnek a konyhán! Neelix! :)



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #36 Dátum: 2014. Január 12. - 22:39:44
Köszönöm Neelix valami önre jellemző kreatív specialitással próbát tennék. Valamint helyesbítenék. Még csak zászlós vagyok.  ;)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2014. Október 02. - 19:27:24
A topic címéhez mérten keresem az alábbi kérdésekre a válaszokat:
Hol mondja az ige, hogy
- Nem minden ember bűnös?
-Isten igazságtalan?
-Isten akarata nem teljesül?
-A kegyelmet ki lehet érdemelni?
-Krisztushoz mindenki szabadon mehet?
-Krisztus elveszítheti az övéit?
-A hit mindenkié?
- A test engedelmeskedhet Isten törvényeinek?
-A hit az emberi erőfeszítések gyümölcse?
-Az ember újjászülethet a jó cselekedetei által?
Stb.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2014. Október 02. - 19:43:18
"Az igazán rossz magot Flóra vetette el benned, " -- nem rossz! csak így tovább!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2014. Október 02. - 19:48:57
[valasz author=Csaba link=topic=475.msg38391#msg38391 date=1389542609]

[/valasz]

Ádám és Éva óta a pogány bűnbakot keres...

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2014. Október 02. - 19:52:44
Amire én képtelen vagyok, azzal ne merészelj próbálkozni sem! - Én vagyok a "lenéző"- nem látod?- Akkor nézz a képemre!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2014. Október 02. - 20:06:51
''Fázis-késleltetéssel'', csak az aszinkron motor működik helyesen.
Nem szokásom lezárt dolgokon csámcsogni, kivéve ha igény van reá.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2015. Június 18. - 21:01:05
Sefáéknak van egy biblia-köre.
Különböző felekezetekből, vagy azokon kivűlről járnak össze.
Ma voltam náluk. Kedvesen fogadtak, s néhány perc után felkértek a Biblia olvasására is. Hamarosan kiderült, hogy nekem nem tetszik, ahogy ők értik az igét, nekik meg, ahogy én gondolkodok.
Hát buta kálvinista lettem a szemükben, s elűztek maguk közül. Sefa azért még kedvesen megjegyezte, hogy ne törödjek mások mit mondanak, én legyek csak kálvinista...
S akkor az északi szél becsukta a mesekönyvet!

Persze ennek a dolognak a 90%-a nem igaz, de mit számit?! Jogom van a véleményemhez, s ha valaki rámolvassa, hogy hazudok, hát ne személyeskedjen velem, s főleg ne játsza az Istent! Különben meg Virág majd jól kitiltja innét, mert nem fér bele az etikai mércéjébe, csak az amit én művelek...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2015. Június 18. - 21:17:14
Hát igen.
Abból is látszik, jó, amit írsz, mert a Bibliában legtöbbször a keleti szél fúj...  kuncog

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2015. Június 18. - 21:38:16
hehe

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13