Szerző Téma: Hírek a Baptista Szeretetszolgálatról, Szenczy Sándor blogbejegyzései  (Megtekintve 31942 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Lehet, hogy ez a mondata nem volt túl szerencsés megfogalmazás, de bárcsak lenne több ilyen ember aki hitelesen megéli a keresztény életét, és bármerre megy segítséget nyújt. Számomra ő az egyik aki hitelesen mutatja be az evangéliumot.

Könnyebb beszélni, mint tenni. De ő azok közzé tartozik aki ami rajta áll azt megteszi.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Egyetértek Irma! Sajnos a legjobb keresztyének is tudnak rosszúl kommunikálni időnként. Ilyenkor lenne szűkség az egészséges figyelmeztetésre. Lehet, ma már nem így fejezné ki magát. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Nekem abból a fókuszbeli megjelenésből nem ez a rosszul fogalmazott mondat maradt meg, hanem Pintér Béla ragyogó arca ahogy bizonyságot tett a hitéről. Történetesen az a dicséret amit előadtak nekem nem tetszett annyira mint sok más dicséret amit ők adtak elő. De hálás voltam Istennek azért, hogy fő müsoridőben lehetőség volt Istenről beszélni és énekelni.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Sajnos nem láttam, de elképesztő, ahogy a facebookon a világ megregadta a lényeget:
"Jézus egy menő csávó lenne..."

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Igen, mert ez a világ szájize szerint mondta Sándor testvér, valószinű nem gondolta végig milyen lecsapódása lesz ennek az egésznek. Egyetlen mondat volt ami "kisirt" a többi közül, persze, hogy erre figyelnek, mert ha a többire figyeltek volna, még a végén el kellett volna gondolkozniuk komoly dolgokon, de ők csak azt akarták, hogy szórakoztassák őket. Azért én hiszem, hogy volt akit megérintett az interjú komoly üzenete is.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Mint sokan tudják Szenczy Sándor baptista lelkész, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke 2018. november elején az Amerikai Egyesült Államokban kritikus állapotban kórházba került, ahol egy agresszív, gyorsan növekvő agydaganattal diagnosztizálták. Az eredmények láttán egy intenzív kezelést (kemoterápia, és sugárkezelést) kezdtek meg nála.

A hír hallatán világszerte több ezer ember kezdett buzgó imádságba. December végén pedig csakis az Isteni csodának betudhatóan javulási folyamat kezdődött nála, ami napról napra erősebbé tette őt! Január elején kaptuk a hírt, hogy az elvégzett MRI vizsgálatok jó irányú változást mutattak. A tumor növekedése megállt, inaktív. Sándor már szépen jár járókerettel, étvágya visszatért. Az orvos csodálkozva mondta: " Nem tudjuk, hogy mit tettek vele, de folytassák! „ Mi tudjuk, hogy Isten tette ezt! Az orvosok a továbbiakban havi 5 kemoterápiás kezelést, és memória javító gyógyszert javasolnak.

Sándor, köztünk van a helyed! Biztos vagyok abban, hogy az Isteni gondviselés csodákra képes. Mi veled vagyunk, imádkozunk érted, Velence visszavár!

Imádkozom Sándor testvérünkért, mert még sokaknak van szüksége az ő szolgálatára!