Szerző Téma: Bemutatkozás  (Megtekintve 75472 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2012. Július 29. - 08:09:13
Röviden annyit magamról, hogy református vagyok, házas. (ha ez jelent valamit a fórumon).
 Az Úr nem engedte, hogy csak ott üldögéljek vasárnapról-vasárnapra a templomban, és öt évvel ezelőtt megszólított és új életet adott. Dicsőség érte az Úrnak.
Ettől kezdve át értékelődött az életem, Krisztus van az első helyen az életemben.







Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2012. Július 29. - 08:16:28

Nagyon nagyon örülök neked és annak, hogy megszólított az Úr

 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2012. Július 29. - 08:44:18
Kedves Eca!
Köszönjük a bemutatkozásodat és hogy megosztottad velünk a mi Urunk kegyelmét, mellyel Téged (is) megérintett!
szivetadja

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2012. Július 29. - 14:11:55
Igen Csaba, nagyon hálás vagyok ezért Istennek, hogy kegyelemben élhetek.



Nem elérhető bacsipista

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
    • Havanna csoport
Válasz #49 Dátum: 2012. Augusztus 18. - 00:25:20
Kedves Eca, én is elolvastam bemutatkozó bizonyságod. Bár én korábban regisztráltam a fórumra, te mégis előbb találkozhattál a bemutatkozásommal, mint én a tiéddel.
Örülök neked.  vint

"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,"
                     Gal 5:22.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 19:06:38
Békesség.

Most találtam erre a fórumra.
Zoltán vagyok, és néhányan ismernek már egy másik fórumról. Ujjászületett keresztyén vagyok, három leány édesapja.

Remélem sok áldást nyerünk egymás hite által.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #51 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 00:09:39
Kedves fórumosok.  :int2:

Zoltán ajánlására jöttem erre a fórumra. Immár ez a 3. keresztény fórum ahol regisztrálok.  Eddig csak az elsőről tiltottak ki. Ami mélyen elszomorított, majd Isten egy másikra vezetett el vigasztalásul, az Alfára ... Most pedig itt vagyok.  :)

Akik a másik fórumról nem ismernének. Bemutatkozom: 22 éve vagyok újjászületett keresztény. Egy református gyülekezetbe járok.
Sok lelki harcon ,bukáson és egy súlyos betegségen vagyok már túl. Isten egyre jobban megláttatja velem milyen is kegyelemből élni.
Család még nem adatott, de nem is nagyon akartam. Van két hobbim amiben Isten kegyelmének dicsőségét szeretném az emberek elé élni.
Küldetést kapva Istentől.
Élő példaként hogy Isten számára semmi sem lehetetlen.

Még annyit magamról hogy nem alkalmazom a keresztény fórumkon megszokott "testvérem" megszólítást csak nagyon ritkán.
Még egy hozzáfűznivaló: amint megtalálom az avatarképemet lecserélem a jeges macit..  :P
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 27. - 00:23:43 írta clio »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 06:35:31
Nekem tetszik a mackó Clio! :)
Ami azt illeti én is ritkán szoktam testvérezni, ha valakivel konkrét párbeszédet folytatunk.
Gondolom nem véletlen van nevűnk...  :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #53 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 14:16:26
Nekem tetszik a mackó Clio! :)
Ami azt illeti én is ritkán szoktam testvérezni, ha valakivel konkrét párbeszédet folytatunk.
Gondolom nem véletlen van nevűnk...  :szelid:

Örülök ha tetszik. A barátaim szerint "illik" rám. De komolyra fordítva a szót itt mindenki az arcképével szerepel így én is alkalmazkodom csak megkeresem hozzá a megfelelő képet. Nem nagyon szoktam fotózkodni..



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 14:33:43
Hát így talán személyesebb picit a fórumozás, de nem feltétel!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #55 Dátum: 2013. Október 19. - 08:09:32
Kedves fórumosok.  :int2:

Zoltán ajánlására jöttem erre a fórumra. Immár ez a 3. keresztény fórum ahol regisztrálok. 
Eddig csak az elsőről tiltottak ki. Ami mélyen elszomorított, majd Isten egy másikra vezetett el vigasztalásul, az Alfára ...
Most pedig itt vagyok.  :)



A  Jó  hír-  természetesen  Az  Evangélium  után,-hogy  Regisztráltál  az  Örömhír  Fórumra,
- Te,és  minden  kedves  FórumTárs!
A  szomorú  hír-pontosabban  tapasztalat-,hogy néhány keresztény  fórumon hamar  robban  vallásos  vircsaft,
kitiltás -lehurrogás- kiátkozás.   Ha   'anno   a Jehova Tanúi felekezet  tagjaként olvastam  volna
a  veszekedős  keresztény   fórumokat, akkor  még  jobban  megerősödtem  volna  abban  a meggyőződésben,
hogy  az  Őrtorony  Társulat  jó   szellemi  úton  vezet  engem,
mert  a   Jehova  Tanúinál  békesség,és  egység  van, - szemben  a  névleges   keresztényekkel,
akik  a  múltban még  egymással  is  háborúztak , halálbüntetéssel  súlytották  a  hivatalos  egyházi  állásponttól
eltérően  gondolkodó  reformer  hívőket. 

Azóta  a   Mennyei Atya  rádöbbentett  arra,
hogy  a   névleges  "Jehova Tanúi  Egyház"-nál  az  egység  nem  a  Szent Lélektől,
hanem  az  Őrtorony  Társulat  totális,és  hiteltelennek  bizonyult  tekintélyétől  függ,
és  a  "Jehova Tanúi"  egyháztagok  közti  látszólagos   szeretetnek  nincs  köze  sem  a valódi, emberi   érzésekhez,
sem   Jahveh ÚR Isten  feltétel  nélküli, megmagyarázhatatlan,üzleti  szellemtől  mentes szeretetéhez.
Aki     eltér  a  Vezető  Testület  -éppen  aktuális - magyarázatától,
azt  potenciális báránybőrbe  bújt farkasnak  tekintik  "Jehova Tanúi"-nál,
hasonlóan a  botrányokban, kitiltásokban  gazdag   fanatik-fundamentalista  kereszténynek  tűnő  web-fórumokhoz.

Felszabadító  tudni,és  tapasztalni, hogy  a  Krisztus-tanítványok egysége  nem  a  teológiai  tételekre,
nem  az  egyházi  tradíciókra  épül, hanem  az  ÚR  Jézus  Krisztusról , az  Ő  szabadításáról, visszajöveteléről szóló
Isteni  Jó Hírre.    Amikor    Az  Evangéliumra  figyelő  ,-abból  lelkileg  táplálkozó,az  Isteni  kegyelmre, türelemre,
a  részleges teológiai  ismeretre emlékező-Krisztus-tanítványok  élnek  közösségben,-  fizikailag, vagy  virtuálisan,
akkor  az  áldássá , hiteles keresztény bizonyságtétellé  válhat.    Ettől  több  jót  elképzelni  nem  tudok,
ettől  kevesebbel  nem  szabad  beérni!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 19. - 09:25:34 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2013. Október 19. - 09:11:47
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2013. Október 21. - 14:58:21
Shalom!

Kb 2-3 éve fórumozom több kevesebb rendszerességgel. Eddig csak egy helyen volt aktív regisztrációm. Azért is csatlakoztam, mert már az elején nagyon sok építő írást találtam rajta.
Én a magam részéről szeretnék ebben kölcsönösen részt venni. S másokat is ismerek már korábbról. Magamról röviden annyit, hogy az egészségügyben dolgozom és az Új Remény baptista gyülekezet tagja vagyok. Lassan 19 éve hogy megtértem és Jézus Krisztusban az Atya gyermeke lehetek. Elsősorban írással foglalkozom a szabadidőmben, könyvek és tanulmányok készítésével.
Nagyon szeretem az igét tanulmányozni és elmélyedni az összefüggéseiben. S nagyon jó volt olvasni itt is a hasonló hozzáállású hozzászólásokat.

Pacific



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2013. Október 22. - 08:35:39
Köszönjük szépen a bemutatkozásodat. Isten hozott itt, legyen áldott az itt töltött idő számodra!

virag7

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető vatamas

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2013. Október 31. - 01:47:42
Sziasztok!
Tamás vagyok , többen ismerhettek egy másik fórumról, melynek szintén tagja vagyok. Mivel vendégként már jó egy hete nézegetem a hozzászólásokat,s sok jó és építő dolgot olvastam, úgy gondoltam,hogy amennyiben nem probléma, hogy másik fórumnak is tagja vagyok, hát regisztrálok.
Igyekszem építő, közösségi testvérként lenni a fórumon.
Isten áldjon meg titeket gazdagon!

Varga Tamás