Szerző Téma: Válaszok a keresztyén hitet vizsgáló nehéz kérdésekre  (Megtekintve 83398 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #105 Dátum: 2015. Február 18. - 17:11:27
Igen, értem.

De ennek az Igének az igazsága is áll:
1Kor 7:33  A házasembernek pedig a világ dolgaira van gondja, arra, hogy hogyan tessék a feleségének,
1Kor 7:34a  és élete megosztott.



     :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #106 Dátum: 2015. Február 18. - 17:19:56
Ahogy ezt olvasom, eszembe jutott mit mondott egyszer Billy Graham. A keresztények nagyon elitélik a többnejűséget, pedig nagyon elterjedt ez kereszténynek mondott országokban is, nos nem egyszerre, hanem egymás után. Lehet, hogy ez nem tartozik ide, de mostanában egyre több hivő közösségben is hallom, hogy terjed a válás, még szolgálók között is. Nagyon nagy engedetlenség ez, az Ige Szellemisége felé.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #107 Dátum: 2015. Február 18. - 17:47:41
Nem mondom, hogy lehetetlen, de hogyan tanít és tanácsol valaki házaspárokat, aki nem volt házas?
Hogyan ad tanácsot gyermeknevelésben olyan, aki nem nevelt gyermeket?

Mind a kettőnek megvan az előnye és hátránya, úgy a házasságban élésnek, mint az egyedűl létnek.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #108 Dátum: 2015. Február 18. - 17:52:00
Igaz, igaz :)

Én csak az Igére hívtam fel a figyelmet, hogy érdekes...   :2smitten:

Mondjuk Pál nőtlen volt, nem? És mégis tudott jó tanácsokat adni, minden korosztálynak, és családi állapotúnak.... ihletetteket. :)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 18. - 17:58:10 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #109 Dátum: 2015. Február 18. - 18:12:22
Véleményem szerint a tanácsot amit Pál adott az 1Kor 7 -ben a közelgő keresztyénüldözésre való tekintettel adta.



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #110 Dátum: 2015. Február 18. - 18:17:09
Igen, én is úgy tudom, hogy Pál apostol nőtlen volt. És vitathatatlan az ő munkássága. Ma azért ha én, mint egyedülálló próbálok tanácsolni fiatalabb házas hölgyeket, rögtön az hangzik el, hogy nem tudhatom milyen az ha valaki házasságban él. Pedig én voltam házas. Ez emberi gyengeség azt hiszem.

Szerintem csak az maradjon egyedül, akinek erre elhívása van, mert jobb házasságban élni mint égni. Ezt is az Ige mondja. A szivem fáj, amikor látom a sok, nagyon komoly, tiszta életű keresztény fiatal hölgyet és nincs férjük, pedig vágynak családra gyermekre. De az Ige azt mondja, hogy miköze a hivőnek a hitetlenhez, igy hát várják a hivő társukat. De mostanában már egyre több férfi tesót is látok ugyanigy. Nem tudom miért van ez igy.



Nem elérhető Kálmán

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #111 Dátum: 2015. Február 18. - 18:23:14
 :like:

Én sem tudom, hogy miért van ez így.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #112 Dátum: 2015. Február 18. - 18:50:26
Szerintem köze lehet a szeretet meghidegüléséhez, az első szeretetből való kiesésnek, és annak, hogy sokan szolgálnak, de megfelelési kényszerből inkább, mint hitből.
A kegyesség látszata van inkább.

Azt gondolom, az említett Igék alapján (lentebb), hogy aki valósággal az Úrtól elhívott helyén, szolgálatban van, akkor az nem szenved egyéb vágyaktól, mivel éjjel-nappal azon gondolkodik...
Pl. Anna, Fánuél lánya, sok-sok évig szolgált a Templomban, és nemigen áhítozott férj után, pedig korán özvegységre jutott.

Aki pedig vágyakozik családra, az kérje hittel, és merjen körül nézni és választani társat.
Ez a keresztény szingliség egy rossz hozzáállásból fakad. Várják a nagy őt, de úgy, hogy Isten tegye eléjük... hát, nem fogja, szerintem. :) vagy szóljon egy hang...  kuncog
Nem mernek kockáztatni, meg van olyan is, hogy minden kellene: szép, csinibaba, vagy fiú, és nagyon tökéletes hívő, jó szolgáló, bensejében nagyon krisztusi...  roll de csupa ember van körülöttük...

Álomképet kergetnek és várják, hogy valóra váljon.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #113 Dátum: 2015. Február 18. - 19:27:35
Tudod Kamilla, ez a körülnézés, nem olyan egyszerú mint ahogy te ezt gondolod. Először is - nem tudom, hogy most hogy van - de minket arra tanítottak, hogy ez a férfiak dolga, és a nőnek csak arra kell válaszolnia, ha megkérik a kezét. Tehát nagyon illetlen dolognak minősült, az ilyen körülnézés egy hölgy számára. Persze voltak ifjúsági napok, konferenciák, ifi táborok már akkor is. De valahogy mindig több volt a hivő leány, mint a hivő fiú. Ezért aztán mindig fennállt, hogy ott voltak szép és komoly hívő lányok társ nélkül. Aztán jött a nagy emancipáció, és ez begyűrűzütt a gyülekezetekbe is, és igy egyre több a társra váró fiatalember is. Igen, valószinöleg nagyon sok emberi dolog áll a keresők közzé, dehát a sátán azért jött, hogy lopjon. A házasság meg különösen csípi a szemét. Azt gondolom, hogy a hívőknek sokat kell imádkozni azért, hogy ismét nagyon értékessé váljon az Úrban kötött házasság.



Nem elérhető Arpicus

  • Kilépett tag
  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
Válasz #114 Dátum: 2015. Február 18. - 22:25:54
 O0[valasz author=Csaba link=topic=524.msg60564#msg60564 date=1424269409]

[/valasz]



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #115 Dátum: 2015. Február 19. - 18:35:11
Én úgy látom, hogy a házasság terűletén történő eseményekbe a kettőtök véleménye együtt ad igazán betekintést.
Valami megváltozott a hívők között is e téren, az biztos.
Nem hiszem, hogy a Krisztus-várása miatt halogatnák a mai fiatalok a házasságban történő elkötelezettséget. Manapság a keresztyén szingliség legtöbbször a saját elvárások szerinti társról, a férfiak részéről pedig a ''szabadság'' megőrzéséről beszél.
Akár a világban!
Tisztelet a kivételnek mindkét oldalon! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #116 Dátum: 2015. Február 19. - 19:11:22

    O0

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #117 Dátum: 2015. Február 19. - 19:16:44
Szerintem köze lehet a szeretet meghidegüléséhez, az első szeretetből való kiesésnek, és annak, hogy sokan szolgálnak, de megfelelési kényszerből inkább, mint hitből.
A kegyesség látszata van inkább.

Azt gondolom, az említett Igék alapján (lentebb), hogy aki valósággal az Úrtól elhívott helyén, szolgálatban van, akkor az nem szenved egyéb vágyaktól, mivel éjjel-nappal azon gondolkodik...
Pl. Anna, Fánuél lánya, sok-sok évig szolgált a Templomban, és nemigen áhítozott férj után, pedig korán özvegységre jutott.

Aki pedig vágyakozik családra, az kérje hittel, és merjen körül nézni és választani társat.
Ez a keresztény szingliség egy rossz hozzáállásból fakad. Várják a nagy őt, de úgy, hogy Isten tegye eléjük... hát, nem fogja, szerintem. :) vagy szóljon egy hang...  kuncog
Nem mernek kockáztatni, meg van olyan is, hogy minden kellene: szép, csinibaba, vagy fiú, és nagyon tökéletes hívő, jó szolgáló, bensejében nagyon krisztusi...  roll de csupa ember van körülöttük...

Álomképet kergetnek és várják, hogy valóra váljon.

Kamilla, nagyon találó amit mondtál! :) Viszont én most kezdek eljutni arra a szintre hogy akkorát csalódtam mind a házasságban mind pedig a szerelemben hogy NEM akarok újra megházasodni sem pedig megnősülni! :) Tökéletesen elvagyok én egyedül is ;)



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #118 Dátum: 2015. Február 19. - 19:34:57
Kamilla, nagyon találó amit mondtál! :) Viszont én most kezdek eljutni arra a szintre hogy akkorát csalódtam mind a házasságban mind pedig a szerelemben hogy NEM akarok újra megházasodni sem pedig megnősülni! :) Tökéletesen elvagyok én egyedül is ;)

Elhiszem Gábor :)
Gyógyulni kell, megbocsátani és levonni a tanulságokat, és talán kicsit felnőni  :kacsint  .
Ha ezek meg vannak, akkor talán már fogsz tudni a házasságra gondolni, a családalapításra, gyermekekre...   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #119 Dátum: 2015. Február 19. - 19:44:33
Nekem idáig nem úgy tűnt, hogy jól el vagy társ nélkűl Gabi.
Hidd el nem bántásból mondom, de te olyan ember vagy, aki hajlamos reá, hogy átverje magát.
Nem jó dolog egyedül lenni, ezt előbb-utóbb a többség hajlandó beismerni is. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13