Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121265 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #390 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 22:07:52
Éppen  Jn 21:15-17 - ben látszik az öszinteség amit Péter fel vállal, hogy beismeri azt, hogy csak Fileo - szeretettel tudja szeretni Jézust.
Az  utólsó vacsora előt még a felfuvalkodott magabiztos Pétert látjuk aki azt hiszi, hogy ő mindenkinél jobban szereti Jézust és képes életét is odaadni érte.
(Péter nem is azért szomorodik meg - szerintem- mert harmadjára is meg kérdi Jézus, hanem azért mert harmadjára Jézus a fileot használja).

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #391 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 16:25:03
:like:

A tökéletes szentséget, és a bűntelenséget is elvárja Isten az embertől. Én azokra sem látom esélyesnek magam. :szelid:

Azt hiszem, nem a legjobban fogalmaztam. Inkább úgy mondanám, hogy az Úr feltételezi ezt rólunk. A második igehely szerint, adottnak, meglévőnek veszi.


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #392 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 16:29:40
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg84288#msg84288 date=1505074072]

[/valasz]

De a másik igehely az elég erős, nem?  nemertem Már meglévő szeretetről beszél, ami meghidegül.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #393 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 17:05:11
[valasz author=Virág link=topic=53.msg84299#msg84299 date=1505139903]

[/valasz]

Krisztusban ilyenek vagyunk. Ugyanis tulajdoníttatott számunkra, Megváltónk miatt, Őreá nézve, és mindig a végkimenetel számít, nem a "félkész áru". :) szerintem...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #394 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 18:20:55
[valasz author=Virág link=topic=53.msg84300#msg84300 date=1505140180]

[/valasz]

Nagyon érdekes dolgot találtam, pl. ebben az igében a “szereti” szóra a flieost használja az ige.

Jn 5:20  Mert az Atya szereti a Fiút, és mindent megmutat neki, amit ő tesz.

Az is lehet, hogy csak mi tulajdonítunk olyan nagy jelentőséget az agape szónak, az is lehet, hogy az apostolok idelyében, nem is volt olyan nagy külömbség a Fileos és az agape között, egyszerüen csak azt szerették volna kifelyezni, hogy hogy az a szeretett amit Isten ad, vagy ami Istentől származik az több, mint az egyszerű érzelmekre alapuló, vagy a kölcsönös adok – kapok szeretet, s csak sokkal később ruházták fel azt Istenni mivoltával. 

Az biztos, hogy a szeretetnek vannak szintjei, Jézus is mondja : “Nincs annál nagyobb szeretett, mint amikor valaki életét adja az ő barataiért”.
Vagy ne csak szóval szeressünk, ne csak érzelemmel, hanem cselekedettel, valósággal (1.Jn.3.18, Jak 2:15-16).
A Szeretet is egy olyan dolog amiben tudunk növekedni - Ef.4.15 - vagy éppen meghidegülni, vagy elhagyni, szerintem itt is az a kérdés, vagy minden attó függ, hogy kapcsoladban vagyunk-e azzal aki mindennek a fórássa - Istennel - , akár szeretetről, jóságról, szentségről, … stb beszélünk.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #395 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:05:27
Érdekes kérdés ez a szeretetről, mert pl. Jel.2:4-ben
Jézus azzal vádolja az efézusi gyülekezetet, hogy elhagyta az agapé szeretetet.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #396 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:20:24
Vagy csak egyszerüen elhagyta  a cselekvő szeretet .
A következő versben a cselekvésről van szó:

Jel 2:5 Emlékezzél tehát vissza, honnan estél ki, térj meg, és tedd az előbbiekhez hasonló cselekedeteidet, különben elmegyek hozzád, és kimozdítom gyertyatartódat a helyéből, ha meg nem térsz.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #397 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:26:06
Az is lehet, hogy nem a cselekedet hiánya volt a baj, hanem az, hogy nem a szeretett motiválta, nem a szeretett volt a mozgató rugója, a cselekedeteknek, hanem valami más, valami emberi ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #398 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:29:57
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg84310#msg84310 date=1505150424]

[/valasz]

Akkor lehet, hogy az agapé egyszerűen csak a cselekvő szeretetre utal?

:nemtudom:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #399 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:45:18
A mai kereszténység ezt éli át: sokakban a szeretet meghidegszik... A hivők sokaságában van hiány érzet. Hiányzik a szeretet. Az utolsó idők egyik jellemzőjeként ír róla az Ige. Nincs meg már az ami volt akár csak 50 évvel ezelőtt is. Sokszor írtam már róla, hogy az én gyerek koromban, még fiatal koromban is a hívők szerették egymást úgyis, hogy törődtek egymással. Nem hagyták magára a beteget, a szükölködőket. Emlékszem volt egy nagyon szép szokás. A gyermek ágyas asszonyok családjához minden nap vittek meleg ételt. Beosztották egymás közt. És a körülöttük élőknek ez nagy bizonyság volt.
Ma már sok minden megváltozott, de világ fiai sóvárogva várják az Isten fiainak a megjelenését és nem azokat, akik csak beszélnek, hanem akik be tudják mutatni Isten szeretetét.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #400 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:52:19
[valasz author=Irma link=topic=53.msg84317#msg84317 date=1505151918]

[/valasz]

Ez abban erősít meg, hogy az agapé- kifejezés a cselekvő szeretetet jelöli, jelenti. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #401 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:10:21
 [valasz author=Csaba link=topic=53.msg84319#msg84319 date=1505152339]

[/valasz]

 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #402 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:28:42
Az Irmuska szept.6-i hozzászólásával tudok azonosulni



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #403 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 14:33:30
[valasz author=Virág link=topic=53.msg84299#msg84299 date=1505139903]

[/valasz]

Krisztusban ilyenek vagyunk. Ugyanis tulajdoníttatott számunkra, Megváltónk miatt, Őreá nézve, és mindig a végkimenetel számít, nem a "félkész áru". :) szerintem...

Ezt nem értem teljesen. Isten úgy tekint minket, mint akik szeretünk?

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #404 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 14:35:55
[valasz author=Virág link=topic=53.msg84300#msg84300 date=1505140180]

[/valasz]

Nagyon érdekes dolgot találtam, pl. ebben az igében a “szereti” szóra a flieost használja az ige.

Jn 5:20  Mert az Atya szereti a Fiút, és mindent megmutat neki, amit ő tesz.

Az is lehet, hogy csak mi tulajdonítunk olyan nagy jelentőséget az agape szónak,az is lehet, hogy az apostolok idelyében, nem is volt olyan nagy külömbség a Fileos és az agape között, egyszerüen csak azt szerették volna kifelyezni, hogy hogy az a szeretett amit Isten ad, vagy ami Istentől származik az több, mint az egyszerű érzelmekre alapuló, vagy a kölcsönös adok – kapok szeretet, s csak sokkal később ruházták fel azt Istenni mivoltával. 


Valami ilyesmi motoszkált bennem is, köszönöm, hogy leírtad!

Idézet
Az biztos, hogy a szeretetnek vannak szintjei, Jézus is mondja : “Nincs annál nagyobb szeretett, mint amikor valaki életét adja az ő barataiért”.
Vagy ne csak szóval szeressünk, ne csak érzelemmel, hanem cselekedettel, valósággal (1.Jn.3.18, Jak 2:15-16).
A Szeretet is egy olyan dolog amiben tudunk növekedni - Ef.4.15 - vagy éppen meghidegülni, vagy elhagyni, szerintem itt is az a kérdés, vagy minden attó függ, hogy kapcsoladban vagyunk-e azzal aki mindennek a fórássa - Istennel - , akár szeretetről, jóságról, szentségről, … stb beszélünk.

 :like: df1
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 12. - 14:38:47 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1